Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Χωρίς πινακίδα.....

  1. #1
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591

    Χωρίς πινακίδα.....

    Καλημέρα σε όλους!

    Μήπως γνωρίζει κανείς τι γίνεται σε περίπτωση που δεν έχω την πινακίδα πάνω στη μηχανή αλλά μέσα στο σάκο μου? Δηλαδή αν με σταματήσουν τι γίνεται, παίζει κανένα πρόστιμο και αυτό ήταν ή έχουμε κι άλλα?


  2. #2
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.
    ΕΝΩ ΑΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ 15 ΕΥΡΟΠΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΚΡΙΤΗ ΘΕΣΗ


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	limanakia.jpg 
Προβολές:	193 
Μέγεθος:	20,0 KB 
ID:	10891

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ ΜΗΧΑΝΗΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ.
    ΕΝΩ ΑΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΟΝΟ 15 ΕΥΡΟΠΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΚΡΙΤΗ ΘΕΣΗ
    ΔΗΛ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΣΕΙ Η ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΖΕΨΕΙΣ... ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ?


    ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!!


  4. #4
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    ΜΗΝ τον τρομάζετε τον άνθρωπο, ρε παλιο..... !!!!

    Εξαρτάται από την όρεξη που έχει Μπάτσος ....

    Παίζει από τίποτε μέχρι πρόστιμο για μη τοποθέτηση πινακίδας σε προβλεπόμενη από τον ΚΟΚ θέση (νομίζω 15€)....
    (Υποτίθεται ότι είσαι εντάξει με όλα τα άλλα χαρτιά και τα έχεις και μαζί σου !!!!)



    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #5
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Φυσικά μιλάμε για όλα τα χαρτιά οκ κτλ...! Απλά περιμένω το undertray από εξωτερικό το οποίο θα "τροποποιηθεί" κατάλληλα (κοινώς "κάνε δυο τρύπες με το τρυπάνι μεγάλε") και μέχρι να έρθει δεν μπορώ να περιμένω, θέλω να την βγάλω από τώρα και να αφήσω μόνο το μαμά undertray.....το οποίο δεν θέλω να τρυπήσω......

    Οπότε idi και oldman σας εμπιστεύομαι και την βγάζω! (Την πινακίδα βρε....που πήγε το μυαλό σας???)

  6. #6
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    μπραβο παιδια ..παρτε το νομο στα χερια σας
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  7. #7
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    μπραβο παιδια ..παρτε το νομο στα χερια σας

    Γιατί το λες αυτό? Προσωπικά έχω πληρώσει 700 € για πρόστιμα και δεν έχω καμιά διάθεση να πληρώσω κι άλλα επειδή υπερέβη το εξωπραγματικό όριο των 80 χλμ σε κάποια σημεία της Εθνικής.... Είναι κακό δηλαδή αν εκμεταλευτούμε κάποια πραματάκια που μας "παίρνει" να τα εκμεταλευτούμε στην Ελλάδα? Αν ο νομοθέτης έχει προβλέψει 15 € πρόστιμο για βρώμικη ή μη ευδιάκριτη ή όχι πάνω στο όχημα πινακίδα τότε συγνώμη αλλά θα το εκμεταλευτώ!

    Όταν αυτοί δηλαδή μας τα παίρνουν με χίλιους δυο άθλιους τρόπους είναι καλά???

    Φιλικά πάντα......

  8. #8
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Δεν κάνει διαφορά αν έχεις μαζί σου ή όχι την πινακίδα, αλλά αν την έχεις μπορείς να ψήσεις τον Μπάτσο ότι πας στο συνεργείο να σου την βάλουν (την πινακίδα, έτσι ???) γιατί μπαίνει "μυστήρια" ή δεν πιάνουν τα χέρια σου ή ότι άλλο σου κατέβει εκείνη την ώρα ....

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  9. #9
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Γιατί το λες αυτό? Προσωπικά έχω πληρώσει 700 € για πρόστιμα και δεν έχω καμιά διάθεση να πληρώσω κι άλλα επειδή υπερέβη το εξωπραγματικό όριο των 80 χλμ σε κάποια σημεία της Εθνικής.... Είναι κακό δηλαδή αν εκμεταλευτούμε κάποια πραματάκια που μας "παίρνει" να τα εκμεταλευτούμε στην Ελλάδα? Αν ο νομοθέτης έχει προβλέψει 15 € πρόστιμο για βρώμικη ή μη ευδιάκριτη ή όχι πάνω στο όχημα πινακίδα τότε συγνώμη αλλά θα το εκμεταλευτώ!

    Όταν αυτοί δηλαδή μας τα παίρνουν με χίλιους δυο άθλιους τρόπους είναι καλά???

    Φιλικά πάντα......
    φιλε μου δεν υπερασπιζομε το κρατος αλλα τους ιδιους μας τους εαυτους .....και ισως και την κοινωνικη ομαδα που ισως να θελουμε να ανηκουμε ...συμφωνω οτι ειναι μεγαλη μαλακια να σε γραφουν για οριο 80 χλμ ενω πηγαινεις με 120 χλμ στην εθνικη οδο ομως το να καταργεις την οπτικη επαφη των αλλων με την πινακιδα σου ισως να κρυβει καποιους κινδυνους που δεν σου περνουν τωρα απο το μυαλο ......και μπορει να καταστρεφουν και ολη την εικονα της μοτοσυκλετας που προσπαθει να παρει λιγο τα απανω της τα τελευταια χρονια........αν δηλαδη καποιος που δεν εχει πινακιδα προκαλεσει καποιο ατυχημα πες μου οτι απο ευσυνηδισια θα σταματησει .........τεσπα τη γνωμη μου λεω ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι γουσταρει.....σε αυτο που καταληγω παντα ειναι οτι το ιδιο το κρατος σου στηνει παγιδες και σε οδηγει στην παρανομια
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  10. #10
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659


    Ρε GST, το πάμε αλλού το ζήτημα τώρα ...

    Ο άνθρωπος απλά ρώτησε τις πιθανές επιπτώσεις του να μην έχει αναρτημένη πινακίδα (και όχι προβληματισμούς του στυλ "να βγάλω ή όχι" ή "να μην την κρεμάσω γιατί είμαι αντικοινωνικός" κ.λ.π.)

    Πάντως σηκώνει αρκετή κουβέντα το όλο θέμα και αν θέλεις άνοιξε post και μετέφερέ το για τα περαιτέρω ...

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #11
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    ΔΗΛ ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΣΕΙ Η ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΖΕΨΕΙΣ... ΠΑΕΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΟΥ?


    ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ!!!!

    ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΣΤΟ ΤΡΟΧΟΦΟΡΟ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ, ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΩΡΓΟ ΑΝ ΣΟΥ ΕΠΕΣΕ Η ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕΣ.
    ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΣΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ 500 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ
    ΤΑ ΞΕΡΩ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
    ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΞΗΛΩΣΑΝΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ 170.000 ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΙ ΣΙΧΑΜΕΡΟΙ ΜΠΑΤΣΟΣΚΥΛΟΙ ΤΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ

  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΑΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΣΤΟ ΤΡΟΧΟΦΟΡΟ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΑΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ, ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΓΙΩΡΓΟ ΑΝ ΣΟΥ ΕΠΕΣΕ Η ΤΗΝ ΕΒΓΑΛΕΣ.
    ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΣΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΚΑΙ 500 ΕΥΡΩ ΠΡΟΣΤΙΜΟ
    ΤΑ ΞΕΡΩ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.
    ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΞΗΛΩΣΑΝΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΑΛΑΝΕ 170.000 ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΟΙ ΣΙΧΑΜΕΡΟΙ ΜΠΑΤΣΟΣΚΥΛΟΙ ΤΗΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ
    δε ξερω τι λεει το "γραμμα του νομου" αλλα .... στην Αθηνα κυκλοφορουν 100δες μοτο χωρις πινακιδα ... ποτε δεν ακουσα κατι για κατασχεση για πινακιδα....

  13. #13
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΧΑΜΕΝΟΙ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΜΑ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΠΕΡΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΒΟΥΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΘΕΙ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ

  14. #14
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΑΛΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΤΟ ΔΕΝ ΑΚΟΥΣΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΟΙ ΧΑΜΕΝΟΙ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΑΜΑ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΕΙΔΙΚΑ ΑΝ ΠΕΡΝΑΣ ΤΙΠΟΤΑ ΛΙΜΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΒΟΥΤΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΘΕΙ ΤΑ ΣΤΡΟΥΜΦ ΓΙΑ ΝΑ ΓΡΑΨΟΥΝ
    το ξερω οτι σε γραφουν... 33 ευρω και καθαρησες...

    ξερεις ποσο ειναι το προστημο αν πας 250 στη παραλιακη???? ναι ξερω ...εμεις δε κανουμε τετοια...

  15. #15
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΑΝ ΕΧΕΙ ΟΡΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ 80 ΚΑΙ ΠΑΣ ΜΕ 90 ΕΙΝΑΙ 10.000 ΔΗΛΑΔΗ 30 ΕΥΡΟΠΟΥΛΑ.
    ΑΝ ΕΧΕΙ 80 ΚΑΙ ΠΑΣ ΜΕ 200, ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ,
    ΦΙΛΟ ΤΟΝ ΕΠΙΑΣΑΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΪ ΣΕ ΓΝΩΣΤΟ ΜΠΛΟΚΟ ΣΤΗΝ ΠΑΧΗ ΜΕ 200(ΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ-ΑΥΟΦΩΡΟ) ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΤΟΝ ΧΩΣΟΥΝ ΜΕΣΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΠΗΓΕ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΕ.
    ΕΜΕΝΑ ΠΟΥ 200 ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΝ ΜΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ,:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μεταβίβαση χωρίς πινακίδα - ασφάλεια
    από archi στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2013, 10:18
  2. Εξωτερικό χωρίς πινακίδα !!!!!
    από GLIAKAKOS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2007, 09:24
  3. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2005, 16:48
  4. Μηνες χωρις ΠΙΝΑΚΙΔΑ
    από Lazio στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2005, 13:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF