Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Χειμωνιάτικη Βολτίτσα

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της swtos
    Εγγραφή
    22/07/2002
    Μηνύματα
    109

    Χειμωνιάτικη Βολτίτσα

    Πέφτουν τα τηλέφωνα του Σαββάτου και οι φόρμες με τα ισοθερμικά έτοιμα για πόλεμο Εθνικής. Τηλέφωνο στον κουμπάρο
    του λέω θα πάμε αύριο με κάτι φίλους για μιά ψιλή μέχρι Καμμένα
    Βούρλα (τέτοια βούρλα που είμαστε) και αν ο δρόμος είναι καλός
    ανεβαίνουμε και μέχρι το Μπράλλο. Ωραία λέει ο Val, καλά να περάσετε. Το ίδιο βράδυ με μιά παρέα από παντρεμένους λιγούρηδες, ήπιαμε τον πάτο της θάλασσας και όλα τα σφηνάκια του κόσμου.
    Το πρωί της Κυριακής με ένα κεφάλι καζάνι (από το ποιοτικό ποτό) χώνω μιά στο ξυπνητήρι και λέω δεν πάω πουθενά. Το ξανασκέφτομαι και σε 10 λεπτά έχω σηκωθεί. Η μέρα Τέλεια , οι δρόμοι να δούμε...
    Ολα καλά με έξι τούμπανα παραταγμένα για ημερίδα συζήτησης....
    Μόλις φύγαμε απ' τον καταραμένο τόπο (Λιβαδειά και περίχωρα) και σταματήσαμε να δαγκώνουμε ... τη φόρμα απ' το κρύο, ήταν ήδη 12. Κανένα πρόβλημα μας έφτανε ο χρόνος να πάμε και να γυρίσουμε μέχρι το μεσημέρι, να παίξουμε λίγο σαν παιδάκια, ξέρετε να χαρούμε και να γελάσουμε...
    Και Εθνική από Κάστρο μέχρι Κακμένα Βουρλα........ Η χαρά του παιδιού. Ξεχάσαμε και κρύο και κίνηση....... Ολοι σκυφτούληδες σε σημείο λουμπάγκο και το γκάζι στο τέρμα. Σούζες, μπλούζες,
    φλούδες .... και το κακό συναπάντημα. Φτάνοντας στα Καμμένα μιά παρέα από Αθήνα με πολλά υπέροχα τούμπανα ήδη έπιναν τον καφέ τους. Καθήσαμε και μείς και σε λίγα λεπτά πρέπει να μαζεύτηκαν 40 - 50 μηχανάκια το ένα καλύτερο απ' το άλλο. Τηλέφωνο απ' τον Val που μου λέει αν έχει τυρόπιτα το μαγαζί. Εχει του λέω αλλά σε 10 λεπτά δεν ξέρω αν θα του μείνει καμμία....
    Καλά μου λέει έρχομαι.......... Μέσα στην αφέλειά μου του λέω ... έλα....
    Είχε ο τσόγλανος ήδη περάσει από Καμμένα, μόνος του και ανέβαινε στο Μπράλλο να μας βρεί...... Ρε είστε παλαβοί εσείς οι μηχανόβιοι....
    Καφεδάκι σχετικά γρήγορο, λίγες κουβέντες (πολλές τυρόπιττες) και γυρισμός από τον ίδιο δρόμο, αφού ο Μπράλλος ήταν χάλια όπως μας ενημέρωσε ο Val.
    Τελικά η διαδρομή αυτή, μέχρι Κάστρο έχει πολλές στροφές και ας μη φαίνονται με πρώτη ματιά. Η χαρά του παιδιού ΔΙΣ. Γέλιο, Γέλιο
    και πειράματα με την αεροδυναμική του CBR κοντά στην τελική του. Το παραμικρό "ξεμύτισμα" από τη ζελατίνα, το παραμικρό χαλάρωμα στα χέρια, στοίχιζε 10- 20 χιλιόμετρα στο κοντέρ.
    Ολα καλά, αποχαιρετισμός και μιά μικρή χειμωνιάτικη βόλτα που έσπασε τη ρουτίνα μας.
    Πάντα τετοια και να ξέρετε εμάς το χιόνι μας τρέφει....

    ΥΓ. Ζευγάρι από άλλη παρέα στα Καμμένα, ο κύριος με CBR 954 κόκκινο, η κυρία με CBR 954, κίτρινο.... Γαμώ τα ζευγάρια !!!!!
    ΜΠράβο παιδιά !!!

    ΟΛΟΙ ΒΟΛΤΑ

    Και όπως λέει ο κουμπάρος μου,
    Τρίγωνα, Τούμπανα
    μές την Εθνική
    ήρθαν τα Χριστούγεννα
    γούστερνα Πολύ

  2. #2
    [font=century gothic]Mπράβο Σωτέρ! Πάντα τέτοια και με ωραίες εκπλήξεις.... !!!

    Να σου πώ όμως κάτι?? Μόνο με τυρόπιτες την έβγαλες??? Χλωμό σε κόβω!!!!

    ΚΑΛΑ ΧΕΙΜΩΝΙΑΤΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ!!!![/font]
    "In Groove We Trust" - W.F.P.
    www.wolfyfunkproject.com

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2003
    Μηνύματα
    199

    Ωραίοοος!!!!!!

    ..Πάντα τέτοια!!!

    Το ζευγαράκι που ανέφερες, "ΥΓ. Ζευγάρι από άλλη παρέα στα Καμμένα, ο κύριος με CBR 954 κόκκινο, η κυρία με CBR 954, κίτρινο.... Γαμώ τα ζευγάρια !!!!! "
    Πρέπει να το χω πετύχει και εγώ.
    Τους είχα δει το καλοκαίρι (είχαν έρθει για μπανακι)και εμεις εκείνη την ώρα φεύγαμε.
    Οι μηχανές τους ήταν διπλα στις δικές μας. 2 CBR 954 κοκκινη και κίτρινη, φτιαγμένες...πανέμορφες...

    Απο τα πιο ωραία ζευγαρια που χω δει........


    Καλά χλμ να χουν...



    Υ.Γ: Και η κυρία δεν ειχε μονο ΤΟ εργαλείο στα χέρια της αλλα ήταν και διπλη (ειχε και μια φίλη της)! Οχι πειτε μου δεν της αξίζει "μπραβο"...??

  4. #4
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    ρε σεις πρωί πρωί θα μας *αυλώσετε;

  5. #5

    πολύ γουστάρω μοτοσυναντήσεις!!!

    πράγματι η Κυριακή ήταν οτι έπρεπε για χειμερινή βολτούλα αλλά πεσαμε στη λούμπα της Σαββατιάτικης εξόδου...

    ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΟΜΑΣΤΕ ΒΟΛΤΟΥΛΕΣ ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ...

  6. #6

    ΚΟΥΜΠΑΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

    ΕΓΟΥΣΤΑΡΣΟΝ!!!!!!!!
    ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΗΝ ΥΛΙΚΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΗΒΑ ΞΕΣΑΛΩΣΑΜΕ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!!!!
    ΤΡΙΓΩΝΑ ΤΟΥΜΠΑΝΑ ΣΚΟΡΠΙΣΑΝ ΠΑΝΤΟΥ
    ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΚΟΥΜΠΑΡΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΟΥΜΠΑΝΟΥ!!!!
    ΕΙΣΑΙ ΑΜΑΡΤΩΛΗ

  7. #7
    μπράβο στους κουμπάρους,πάντα τέτοια.

    και εμείς την κάναμε για επίδαυρο μεριά αφού η μέρα ήταν ότι έπρεπε για βολτούλα.
    πολλές μοτο και στην κάτω μεριά πραγματικό πάρτι.το μόνο αρνητικό, τα κομμάτια δρόμου που δεν έβλεπε ο ήλιος είχαν πολύ υγρασία και ήταν πραγματικές παγίδες.
    οι χειμωνιάτικες βόλτες όταν οι συνθήκες το επιτρέπουν είναι οι καλύτερες.

    όλοι βόλτα,όλοι βόλτα
    Cars are road furniture!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Βολτιτσα χειμωνιατικη....
    από Allst@rf στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2012, 22:30
  2. Ειναι Κανενασ Για Μικρη Βολτιτσα
    από x-rider στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2008, 10:27
  3. Βολτιτσα Παραλιακα...τωρα!!
    από gcrook στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2005, 21:06
  4. Βολτιτσα (στερνη) απογευματακι;
    από gcrook στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2005, 18:20
  5. Βολτιτσα?????
    από periklisk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2004, 15:18

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF