Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 69

Θέμα: ΔΩΣΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΥΠΟΔΥΝΑΜΗΣ ΤΩΝ DL

  1. #1
    SVstrom 1000 of Xanthi Το avatar του/της xanthosd
    Εγγραφή
    31/12/2008
    Μηνύματα
    128

    Lightbulb ΔΩΣΤΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΥΠΟΔΥΝΑΜΗΣ ΤΩΝ DL

    Σιγουρα πολυ απο 'δω μεσα θα θελαμε κατι παραπανω απο το Vstrom ακι μας,
    και για να μην ειναι σκορπιες οι ιδεες σας, ας τις συγκεντρωσουμε εδω.....

    ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ......


    Συχρονισμος tbs (πολυ καλο) by KIMONAS
    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=66456


    Χειροποιητος αντικοφτης
    http://11109.rapidforum.com/topic=120268056743

    Ετοιμος αντικοφτης
    http://www.healtech-electronics.com/
    http://www.moto.gr/forums/showthread...5&pagenumber=1

    Μοτερ απο SV
    http://11109.rapidforum.com/topic=123872573503


    Σ Υ Ν Ε Χ Ι Σ Τ Ε ........
    ... Οτι δε με σκοτωνει.....
    ........με κανει πιο δυνατο...

  2. #2
    kalhspera.den kserw toses metatropes gia to 1000 alla mono gia 650..kai dystyxws den yparxei apo oti vlepw kai endiaferon sto na doyme kai kati aksepaino kai arketa dynato..den yparxei mallon toso endiaferon gia sygrish kai aksiopoihsh twn dynatotthtwn toy strom..pantws epeidh exw epemvei arketa sto tuning toy pisteyw oti axizei to strom akoma kai gia tuning kai fysika antexei..
    ΓΥΡΝΑ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΤΕΡΜΑ

  3. #3
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NSV RANGER
    kalhspera.den kserw toses metatropes gia to 1000 alla mono gia 650..kai dystyxws den yparxei apo oti vlepw kai endiaferon sto na doyme kai kati aksepaino kai arketa dynato..den yparxei mallon toso endiaferon gia sygrish kai aksiopoihsh twn dynatotthtwn toy strom..pantws epeidh exw epemvei arketa sto tuning toy pisteyw oti axizei to strom akoma kai gia tuning kai fysika antexei..

    Αυτά που λές δείχνουν ενδιαφέροντα.

    Το Tunning μπορεί να μην ταιριάζει στα Strom, δεν παύει όμως να είναι μεράκι.


    Εσύ τί του έχεις κάνει ???
    I had a dream ...

  4. #4
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    (Spam)


    Μα καλά, χρειάζονται κι'άλλα άλογα τα V-Strom;
    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  5. #5
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
    (Spam)


    Μα καλά, χρειάζονται κι'άλλα άλογα τα V-Strom;
    Δεν χρειάζονται αλλά θα μου άρεσε να διαβάσω κάτι από κάποιον που έχει βγάλει το μεράκι του πάνω στο μηχανάκι, βελτιώνοντας.

    Άλλωστε σκοπός δεν είναι ο προορισμός αλλά ο δρόμος.

    Το αίσθημα ικανοποίησης που μπορεί να αισθάνεται κάποιος, μετά από μια επιτυχημένη βελτίωση που την έκανε μόνος του.

    δές το κι αλλιώς. Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι, που παρότι έχουν γρήγορες μοτοσυκλέτες, χαλάνε ένα κάρο λεφτά για να φτιάξουν παπιά. Γιατί ??? Είναι το αίσθημα της δημιουργίας.

    I had a dream ...

  6. #6
    SVstrom 1000 of Xanthi Το avatar του/της xanthosd
    Εγγραφή
    31/12/2008
    Μηνύματα
    128
    Π.Χ. εγω, που ενω ειχα και γρηγοροτερες μοτο παλιοτερα, τωρα εχω το DL 1000 και πηρα κι ενα PIAGIO TYPOON 50 και παρηγγειλα να του βαλω κυλινδροκεφαλη MALOSSI 80cc και αλλα καλουδια.

    Μ' αρεσει να ασχολουμε με αυτα (το ειχα αποθυμενο απο μικρος)...
    ... Οτι δε με σκοτωνει.....
    ........με κανει πιο δυνατο...

  7. #7
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xanthosd
    Π.Χ. εγω, που ενω ειχα και γρηγοροτερες μοτο παλιοτερα, τωρα εχω το DL 1000 και πηρα κι ενα PIAGIO TYPOON 50 και παρηγγειλα να του βαλω κυλινδροκεφαλη MALOSSI 80cc και αλλα καλουδια.

    Μ' αρεσει να ασχολουμε με αυτα (το ειχα αποθυμενο απο μικρος)...

    Είναι αρρώστια το Tuning. Αρκεί να γίνεται από σωστά χέρια και όχι από τίποτα Κάγκουρες.
    I had a dream ...

  8. #8
    Φιλοι το tuning ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ...και πανω απο ολα το μερακι οπως σωστα ανεφερες WWW...EΧΩ ριξει 4 εκκεντροφορους απο sv με εξατμιση ολοσωμη leovinci και power commander.φιλτρο αερος bmc επισης.,..εχω ανεβασει και προσφατα photo αν θες να το δεις κιολας..το μηχανακι λοιπον εχει γινει αρκετα σβελτο κλεινοντας ολες τις "τρυπες" στο
    φασμα των στροφων και πανω απο ολα σαν ραπτομηχανη καλολαδομενη..αυτα ειχα να πω
    ως προw το θεμα tuning vstrom 650....
    ΓΥΡΝΑ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΤΕΡΜΑ

  9. #9
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NSV RANGER
    Φιλοι το tuning ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΑΙΜΑ...και πανω απο ολα το μερακι οπως σωστα ανεφερες WWW...EΧΩ ριξει 4 εκκεντροφορους απο sv με εξατμιση ολοσωμη leovinci και power commander.φιλτρο αερος bmc επισης.,..εχω ανεβασει και προσφατα photo αν θες να το δεις κιολας..το μηχανακι λοιπον εχει γινει αρκετα σβελτο κλεινοντας ολες τις "τρυπες" στο
    φασμα των στροφων και πανω απο ολα σαν ραπτομηχανη καλολαδομενη..αυτα ειχα να πω
    ως προw το θεμα tuning vstrom 650....

    Φίλε συγχαρητήρια για τη μοντίφα.

    Για πες πόσο στοίχισε συνολικά το μαλί και αν το έχει βάλει δυναμόμετρο ...
    I had a dream ...

  10. #10
    να σαι καλα φιλε..
    οι τιμες ειναι "ειδικες" θα ελεγα αφου μπορεσα και πηρα καποιες εκπτωσεις..θα σου πω
    προχειρα να υπολογισεις περιπου στα 2 χιλιαρικα..και εχει ανεβει δυναμομετρο κυριως για
    τη ρυθμιση του commander και εγραψε ωραια..και εννοειται οτι εγινε μια δυναμομετρηση
    "νορμαλ" και μια "πειραγμενο" και στο ιδιο δυναμομετρο..
    ΓΥΡΝΑ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΤΕΡΜΑ

  11. #11
    Αποτοξίνωση από το spam.. Το avatar του/της FestoNero
    Εγγραφή
    29/05/2005
    Μηνύματα
    556
    Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
    Δεν χρειάζονται αλλά θα μου άρεσε να διαβάσω κάτι από κάποιον που έχει βγάλει το μεράκι του πάνω στο μηχανάκι, βελτιώνοντας.

    Άλλωστε σκοπός δεν είναι ο προορισμός αλλά ο δρόμος.

    Το αίσθημα ικανοποίησης που μπορεί να αισθάνεται κάποιος, μετά από μια επιτυχημένη βελτίωση που την έκανε μόνος του.

    δές το κι αλλιώς. Υπάρχουν ακόμα άνθρωποι, που παρότι έχουν γρήγορες μοτοσυκλέτες, χαλάνε ένα κάρο λεφτά για να φτιάξουν παπιά. Γιατί ??? Είναι το αίσθημα της δημιουργίας.

    Το σχόλιο μου έχει απλά να κάνει με προηγούμενη συζήτηση στο φόρουμ σχετικά με τη μέγιστη ταχύτητα των Strom, όπου είχε πέσει το δούλεμα/troll/spam του αιώνα..

    Δεν είμαι ενάντια σε βελτιώσεις αρκεί να είναι ασφαλείς και να μην ενοχλούν τους υπόλοιπους.

    Για τα λεφτά τα κάνεις όλα
    Για τα λεφτά δεν μ' αγαπάς
    Mα θα 'ρθει κάποτε η ώρα
    Kαι δε θα ξέρεις που χρωστάς..

  12. #12
    Καλημερα.
    οτι και δουλεμα και οτι χαζομαρα μπορεις να δεις σε ολα τα forum ετσι βλεπεις και δω
    και δει σε ενα forum για μηχανακι που εχει πουλησει τοσα κομματια με τοοοσους ιδιοκτητες
    και διαφορετικης νοοτροπιας.οι αποριες λυνονται με ασφαλεια στο δρομο..η ασφαλτος ειναι
    ο μεγας δικαστης που συγκρινεις και καταλβαινεις την "υποσχεση" που εδωσες να φτιαξεις
    το μοτερ η κατι απο τα περιφερειακα.ο καγκουρας δεν ξερει να το "φτιαξει"...ο γνωστης
    απλα το βελτιωνει...
    ΓΥΡΝΑ ΤΟ ΧΕΡΟΥΛΙ ΤΕΡΜΑ

  13. #13
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Αρχικά δημιουργήθηκε από FestoNero
    Το σχόλιο μου έχει απλά να κάνει με προηγούμενη συζήτηση στο φόρουμ σχετικά με τη μέγιστη ταχύτητα των Strom, όπου είχε πέσει το δούλεμα/troll/spam του αιώνα..

    Δεν είμαι ενάντια σε βελτιώσεις αρκεί να είναι ασφαλείς και να μην ενοχλούν τους υπόλοιπους.

    Φίλε FestoNero δεν έχει σημασία να πάει πιο γρήγορα για επίδειξη. Είναι κάτι τελείως διαφορετικό. Και δεν έχει τόσο σχέση με τα Vstrom. Αντί αυτού θα μπορούσε να είναι ένα KTM ή ένα GSXR ή ένα απλό Town Mate του '90.

    Είπαμε, δεν είναι ο προορισμός η ουσία αλλά ο δρόμος. Κι εδώ το ίδιο ισχύει. Μπορεί για παράδειγμα κάποιος να θέλει να "πειράξει" , σε αρρωστημένο βαθμό, το Vstrom του, αλλάζοντες πχ κεφαλές ή οριδήποτε και ... μετά να το έχει να το κοιτάζει.

    Είναι το γούστο του αυτό. Δεν είναι θέματα ταχύτητας - κόντρας - καγκουριάς ή ακόμα περισσότερο αν το δικό μου βγάζει 190 ή του άλλου 210 :rotflmao:

    Είναι η χαρά της δημιουργίας ...
    I had a dream ...

  14. #14
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    Αρχικά δημιουργήθηκε από WWW
    Μπορεί για παράδειγμα κάποιος να θέλει να "πειράξει" , σε αρρωστημένο βαθμό, το Vstrom του, αλλάζοντες πχ κεφαλές ή οριδήποτε και ... μετά να το έχει να το κοιτάζει.

    Είναι η χαρά της δημιουργίας ...
    άμα ξέρεις κανένα τέτοιονα τύπο να μου τον συστήσεις αν είναι να πειράξει το δικό μου.
    και μετά μπορεί να κάθετε να μας κοιτάζει όσο θέλει εμένα και το μηχανάκι μου!


  15. #15
    I had a dream ... Το avatar του/της WWW
    Εγγραφή
    23/08/2004
    Μηνύματα
    447
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    άμα ξέρεις κανένα τέτοιονα τύπο να μου τον συστήσεις αν είναι να πειράξει το δικό μου.
    και μετά μπορεί να κάθετε να μας κοιτάζει όσο θέλει εμένα και το μηχανάκι μου!


    Κι εγώ κανένα τέτοιονα τύπο ψάχνω :rotflmao:
    I had a dream ...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 135
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2008, 13:50
  2. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω........
    από LINA στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2004, 08:37
  3. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2004, 09:47
  4. Τα Φωτα Σασ!!!
    από christin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2004, 08:23
  5. Τα Φωτα Σασ Παρακαλω...
    από anisoropos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 23:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF