Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Convertion μπροστινού GSXR K2 σε SV 1000S

  1. #1

    Convertion μπροστινού GSXR K2 σε SV 1000S

    Σκέφτομαι ζωηρά, να κάνω την περιβόητη μετατροπή του μπροστινού του SV1000 και να βάλω απο GSXR 1000K2 .
    Εχω όμως τρείς απορίες:
    1) το Ohlins σταμπιλιζατερ που ήδη φοράω θα μπορεί να μπεί, κι αν ναι, δε θα ''βρίσκει''?

    2) Μπροστά ξέρω οτι μπαίνει ο μαμά τροχός του SV αλλά η δισκόπλακες μαμά είναι 310 ενώ του gsxr k2 είναι 320. Πώς παλεύεται κάτι τέτοιο?

    3) Τελικά, έχει νόημα να κάνω κάτι τέτοιο απο άποψης οτι λογικά το μηχανάκι θα χάσει το προτέρημα σχετικά με άλλα cliponατα του μεγάλου κοψίματος του τιμονιού?
    Μήπως με μια απλή αλλαγή ελατηρίων θα ''έρθει'' το μπροστινό μου και τζάμπα την παλεύω ζόρικα?

    Bonus ερώτηση:
    Προσωπικά δεν έχω εμπιστοσύνη στα χέρια μου σε τέτοια θέματα για να το φτιάξω μόνος μου. Απο εργατιικά, τι λέτε να παίξει?
    SVolution has began.... Perhaps...TOO much for your Guts?!

  2. #2
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    εγω δεν το επιχειρησα γιατι εκτος απο καλαμια / κλιπ ονς / τιμονοπλακες / ρουλεμαν λαιμου / εμπρος τροχο / φτερο / κλπ θελει και ζορι με τους αισθητηρες κοντερ ...και εκτος των αλλων εδω οι μαστορες που χουμε θα στο παιζουν ζορικοι και θα ζηταν ...οσα τους λειπουν....


    οπως οταν του πηγα εγω τους χειροκινητους τεντωτηρες..."-τι τα θελες αυτα? γιατι δεν επαιρνες της SUZUKI μωρε?... "- εγω δεν εχω ξαναδουλεψει με τετοια... δεν μπορω να εγγυηθω.."


    κΛΠ
    Accipere quam facere praestat injuriam

  3. #3
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Εχω μπροστινο απο sv650 του 2004.Προσφατα εβαλα ελατηρια και λαδακια.Η διαφορα ειναι τεραστια.Βεβαια εσυ εχεις το 1000 αλλα και παλι δεν ξερω αν αξιζει να χωσεις τοσα χρηματα.Ψαξε και λιγο στο ebay,παιζουν προσφορες καλες και ολοκληρωμενες.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  4. #4
    polloi de ton gnwrizetai ton estranged ... einai o apokaloumenos multitzonis
    h aliws brwmopodaros.... eee gorgopodaros....

    egw file tzoni 8a perimena mexri na brw mia kalh prosfora apo e-bay gia anapodo me aktinika frena. giati etsi mporeis na paikseis eukola kai me tis diastaseis twn diskwn....

    epishs na ksereis oti ama de to kaneis esy isws na se ksirisoun ligo sta ergatika kana 200ari pisteuw egw isws kai perissotera.

    8a milhsoume kai apo konta kapoia stigmh.

    kalhmera.

  5. #5
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019

    Re: Convertion μπροστινού GSXR K2 σε SV 1000S

    Αρχικά δημιουργήθηκε από estranged
    Σκέφτομαι ζωηρά, να κάνω την περιβόητη μετατροπή του μπροστινού του SV1000 και να βάλω απο GSXR 1000K2 .
    Εχω όμως τρείς απορίες:
    1) το Ohlins σταμπιλιζατερ που ήδη φοράω θα μπορεί να μπεί, κι αν ναι, δε θα ''βρίσκει''?

    2) Μπροστά ξέρω οτι μπαίνει ο μαμά τροχός του SV αλλά η δισκόπλακες μαμά είναι 310 ενώ του gsxr k2 είναι 320. Πώς παλεύεται κάτι τέτοιο?

    3) Τελικά, έχει νόημα να κάνω κάτι τέτοιο απο άποψης οτι λογικά το μηχανάκι θα χάσει το προτέρημα σχετικά με άλλα cliponατα του μεγάλου κοψίματος του τιμονιού?
    Μήπως με μια απλή αλλαγή ελατηρίων θα ''έρθει'' το μπροστινό μου και τζάμπα την παλεύω ζόρικα?

    Bonus ερώτηση:
    Προσωπικά δεν έχω εμπιστοσύνη στα χέρια μου σε τέτοια θέματα για να το φτιάξω μόνος μου. Απο εργατιικά, τι λέτε να παίξει?

    Κοίτα ΕΔΩ

    Ο τύπος έχει κάνει την αλλαγή και έχει όλες τις λεπτομέρειες που θα χρειαστείς

    Και μετατροπή με μπροστινό από GSXR600 K5 ΕΔΩ

    και σχόλια για το τελευταίο ΕΔΩ

    Δες και ΕΔΩ


    Και γενικώς εαν ψάξεις λίγο στο δίκτυο και στα forums θα βρεις πολλούς να το έχουν κάνει και που μπορούν να σου δώσουν όλες τις λεπτομέρειες.

Παρόμοια θέματα

  1. Ωρα για αλλαγη, CBR 600f ή SV 1000 S?
    από Alki_Viades στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2006, 23:12
  2. einai mesa kaneis na ginei sunanthsh sv (1000 & 650) apo olh thn ellada?
    από alexioannides στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 05/05/2006, 23:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF