Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 216

Θέμα: Τα servise's του 1200GS... Joined Posts

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της RTnick
    Εγγραφή
    16/10/2005
    Μηνύματα
    395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BILL VUZAS
    ΦΙΛΕ ΜΠΑΜΠΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΡΘΙΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ.
    ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΗΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΤΡΟΠΟ,Η" ΝΑ ΤΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΣΕ CD-DVD,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΠΟ ΝΕΕΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ.ΕΨΑΞΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΙΒΛΙΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ (WUNDERLICH) ΚΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΝ ΑΚΟΜΑ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΒΟΗΘΗΣΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΞΟΔΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΣΥΝ ΤΟ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΟΥΖΑΚΙ.ΤΗΛ.2310722789-6942012630.ΒΑΣΙΛΗΣ.
    ΦΙΛΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΗΣ WINDERLICH (ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ). ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΠΕΣ ΜΟΥ ΝΑ ΔΩ ΑΝ ΤΟ ΒΡΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟ ΣΤΕΙΛΩ.

    Νίκος RT

  2. #62
    Λοιπόν έχουμε και λέμε......
    Πήγα Παναγιωτόπουλο κράτησε την μηχανή από το πρωί μέχρι το μεσημέρι . Την πήρα χθές την άφησα όλο το βράδυ και σήμερα το πρωϊ ναι.....ναι .....έπερνε μπροστά κανόνικά μετά από 2 εβδομάδες ταλαιπωρίας με καλώδια.

    Τι φταίει ? Το gs δεν έχει ασφάλειες και πολλά μηχανικά μέρη. Στο πολύ κρύο κάτω από 5 βαθμούς ο εγκέφαλος για κάποιο λόγο δεν κόβει το ρεύμα από την μπαταρία όταν η μηχανή είναι κλειστή, με αποτέλεσμα να την ξελιγώνει. Οταν δουλεύει φορτίζει κανονικά, αυτό συμβαίνει στο πολύ κρύο κάτω από 5 βαθμούς και όταν η μηχανή κάνει χλμ. μέσα στην πόλη. Αυτό που έγινε σε εμένα ήταν αναβάθμιση του λογισμικού και φόρτιση της μπαταρίας και όλα εντάξει.

    ΑΤΙΜΟΙ ΕΓΚΕΦΑΛΟΙ αρχίζω να πιστεύω ότι είναι ζωντανοί (θέλουν και αυτοί την ζεστασιά τους στην βαρυχειμωνιά και μας κάνουν πλάκα..........

  3. #63
    ΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...
    ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΡΑΠΥΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΠΛΕΟΝ?ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ,ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ 1200 ΑΡΗΔΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ
    www.caferacers.gr

  4. #64
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ναι ρε παιδια αλλα να παιρνεις BMW για αξιοπιστια και να σου βγαζει αυτα τα πραγματα ειναι ρεζιλι.....
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lord_dimos76
    ΤΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...
    ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΡΑΠΥΟ ΕΚΑΝΕΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟΥ ΘΑ ΤΟ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΡΕΥΜΑ ΠΛΕΟΝ?ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ,ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ 1200 ΑΡΗΔΕΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ
    Ναί έτσι λένε από την BMW έτσι λέω και εγώ αν και χρειάστεικε να πάω δεύτερη φορά για αναβάθμιση αφού η πρώτη δεν έπιασε τηνδεύτερη φορά δεν άλλαξα μπαταρία αφού ήταν αλλαγμένη από την πρώτη φορά.

    ΑΑΑ και όλα αυτά δωρεάν στην εγγύηση που έχει η μηχανή για δύο χρόνια από την ημέρα πρώτης κυκλοφορίας της !!!!!

  6. #66
    ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΨΙΛΟΑΚΥΡΟ ΝΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ,ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΟ 1200 ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΚΟΡΥΦΗ ΤΗΣ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΣΤΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ!ΤΙ ΝΑ ΠΩ... :a14:
    www.caferacers.gr

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της RTnick
    Εγγραφή
    16/10/2005
    Μηνύματα
    395
    κατω από 5 C ????

    Κάτι δε μου πάει καλά ....

    Πάνω από 5 C δεν πρέπει να έχει η Γερμανία αλλά και όλη η βόρεια Ευρώπη για τουλάχιστον 6 μήνες το χρόνο. Μη ξεχνάτε ότι εκεί κατασκευάζεται και πρώτα απ'όλα για εκεί προορίζεται. Δηλαδή εκεί τι κάνουν, το παίρνουν το βράδυ σπίτι για να ζεσταίνεται???

    Ρε παιδιά δεν γίνονται αυτά τα πράγματα.

    Sorry αν είμαι ανάποδος αλλά απλά κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου

    Νίκος RT

  8. #68
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Σωστη παρατηρηση, δεν ειναι δυνατον να υσχιει αυτο περι θερμοκρασιας.Ερωτηση...Εσεις που εχετε τα BMW εχετε κοιταξει σε φορουμ του εξωτερικου για τυχον προβληματα??
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  9. #69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Σωστη παρατηρηση, δεν ειναι δυνατον να υσχιει αυτο περι θερμοκρασιας.Ερωτηση...Εσεις που εχετε τα BMW εχετε κοιταξει σε φορουμ του εξωτερικου για τυχον προβληματα??
    Σας λέω πάντα αυτά που άκουσα με τα αυτιά μου και είδα με τα μάτια μου. Τώρα κατα πόσο αληθεύουν και εγώ δεν ξέρω γιαυτό τα συζητάμε εδώ μπάς και βγάλουμε καμμιά άκρη.

    Πηγή απο την BMW λέει ότι το πρόβλημα παρουσιάστηκε κυρίως Αγγλία και Ελλάδα σε μεγάλες πόλεις και όταν ήταν κάτω από 5 C θερμοκρασία.

    Μάλλον εννοούν την συνεχή κίνηση της μηχανής μέσα στην πόλη με φανάρια σταμάτα - ξεκίνα. με ταυτόχρονα πολύ χαμηλές θερμοκρασίες το βράδυ. Ενας φίλος με GS1150 - τώρα τον Ιανουάριο την εβδομάδα που χιόνιζε - όταν έβαζε την μηχανή μέσα στο γκαράζ το βράδυ, το πρωί έπερνε μπροστά, όταν την άφηνε απέξω είχε πρόβλημα. Ισως πάλι όταν η μπαταρία είναι προς το τέλος της να παρουσιαζει τέτοιου είδους συμπτώματα κάτω από ορισμένες συνθήκες..

    Τι να πώ δεν ξέρω και εγώ ...... ψάχνω να βρώ καμμιά λογική εξήγηση......

  10. #70
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/11/2004
    Μηνύματα
    76
    Καλημερα,

    Εχω το ιδιο προβλημα...με την μπαταρια

    Αφησα το moto αρκετες μερες......και η μπαταρια τέλος

    Απ οτι καταλαβα ..(και μου ειπαν στο service) ειναι συχνο φαινομενο κατα τους χειμερινους μηνες

    Σκεφτομαι να παραγγειλω απο την wunderlich τον xs800 + τον ανταπτορα για τον αναπτηρα (συνολο 59,00)
    Της bmw σημερα που ρωτησα έχει απο 115,00 - 128,00 και μου ειπαν διαφορα (άλλοι οτι ειναι συντηρητης και άλλοι φορτιστης-συντηρητης)

    εχει κανενας τον xs800 ?? αξίζει??

    Φιλικά

    Δημος

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dvamv

    Της bmw σημερα που ρωτησα έχει απο 115,00 - 128,00 και μου ειπαν διαφορα (άλλοι οτι ειναι συντηρητης και άλλοι φορτιστης-συντηρητης)



    Δημος [/B]

    Δεν το καταλαβα αυτο... ???
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  12. #72
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/11/2004
    Μηνύματα
    76
    Γιαννη καλησπερα

    Το κοστος του φορτιστή της bmw ειναι απο 115,00 εως 128,00 σε δυο-τρεις εξουσιοδοτημενους που ρωτησα ενω οι δυο μου ειπαν οτι λειτουργει σαν φορτιστής-συντηρητης ενώ ο τριτος μονο σαν συντηρητης.......

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    Αλλα αυτα !!!!

    Θα ρωτησω και εγω αυριο και θα σας πω !!
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  14. #74
    Πάντως ο φορτιστής της BMw σε εμένα έκανε καλή δουλειά.
    Τον είχα δανιστεί από ένα φίλο και μου κράτησε την μπαταρία για δύο μέρες όταν είχα το πρόβλημα . Δυστυχώς έπερεπε να τον επιστρέψω και έτσι ξέμεινα.......

    Μετά την αναβάθμιση παιδιά τέλος ολα πάλι όπως παλιά...

    peterv

  15. #75
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Ειναι δυνατον ρε παιδια να εχετε δωσει τοσα λεφτα και να μιλαμε για φορτιστες μπαταριας σαν αξεσουαρ μοτοσυκλετας...Ειναι να τρελενετε κανεις...
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

Σελίδα 5 από 15 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τα 3 κακά του πέους
    από Bowleno στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2010, 04:40
  2. Για τα 50.000 του v-strom μου
    από MUSTILI στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2009, 14:05
  3. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2006, 00:48
  4. τα (μελλοντικα) αστεια του 21ου αιωνα
    από bartlal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF