Σελίδα 15 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415
Προβολή αποτελεσμάτων 211 έως 216 από 216

Θέμα: Τα servise's του 1200GS... Joined Posts

  1. #211

    SERVICE? ΚΑΝΤΟ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ!

    Εχω να πώ οτι μέ τίς λίγες γνώσεις πού εχω, πήρα τό manual του haynes καί έκατσα καί έκανα μόνος μου το service Ρύθμισα βαλβίδες ,αλλαξα λάδια ,φίλτρο λαδιού και τακάκια πίσω.Το συνολικό κόστος έφτασε τα 85 ευρώ!!Λάδια έβαλα τής aral ,φίλτρο λαδιού της hi-flo ,τακάκια τής brembo sinter (τα κόκκινα ).Τελικά είναι πολύ πιό εύκολο να το ρυθμίσεις (βαλβίδες) από ότι πίστευα αρχικά.Διαπίστωσα οτι τα GS ειναι απο τα πιό απλά μηχανάκια στόν κόσμο στό νά τά φτιάξει κανείς μόνος του.

  2. #212

    τι προβλέπεται σε κάθε service

    στην παρακάτω διεύθυνση

    http://www.r1200gs.info/

    επιλέγεις από την πράσινη στήλη αριστερά το maint. schedule και ανοίγει ένα pdf που περιγράφει τις εργασίες σε κάθε προγραμματισμένο service.
    ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΛΟΝ ΛΙΓΟΙ ΣΚΟΤΩΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ!!

  3. #213
    Μιάς και το κοντέρ έγραψε 40.000 είπα να αλλάξω την βαλβολίνη στόν άξονα,(220 ml)ηταν κατάμαυρη και το καρέ του άξονα στεγνό,παρόλο που η bmw λέει οτι δεν χρειάζεται ποτέ αλλαγή,θεωρώ οτι καλό είναι να την αλλάξουν οσοι φίλοι δέν το έχουν κάνει μέχρι τώρα.Η Διαδικασία είναι σχετικά απλή , κυκλοφορεί καί σχετικό videaki στο you tube (final drive oil change) μου πήρε γύρω στα 30 λεπτά γιά νά τό κάνω.Αξίζει τόν κόπο η αλλαγή,πιστέψτε με.

  4. #214
    Μπαλαλάικα Το avatar του/της miraze
    Εγγραφή
    24/11/2005
    Μηνύματα
    439
    Αρχικά δημιουργήθηκε από G/S
    ...................................παρόλο που η bmw λέει οτι δεν χρειάζεται ποτέ αλλαγή,...........................
    Το αντίθετο μάλιστα, η BMW αναφέρει για αλλαγή κάθε 20.000 και τουλάχιστον προσωπικά τα αλλάζω μόνος μου κάθε 10.000. Λαδάκι είναι και αυτό άλλωστε.

    Αυτό το μονοπάτι που να οδηγεί




  5. #215
    Αρχικά δημιουργήθηκε από miraze
    Το αντίθετο μάλιστα, η BMW αναφέρει για αλλαγή κάθε 20.000 και τουλάχιστον προσωπικά τα αλλάζω μόνος μου κάθε 10.000. Λαδάκι είναι και αυτό άλλωστε.

    Το δικό μου είναι μοντέλο 04 και δέν θεωρούσαν οτι χρειάζετε αλλαγή,συγκεκριμένα το manual αναφέρει οτι αλλάζεται στα πρώτα 1.500 χλμ. και μετά ποτέ .(γιά αυτόν τον λόγο δεν υπήρχε και βιδα-τάπα εξαγωγής της βαλβολίνης ,παρά μονο να συμπληρώσεις).Οπως και να έχει το πράγμα σίγουρα κάνει καλό να αλλάζεται.τουλάχιστον κάθε 20.000.




  6. #216
    Ηρθε το τέλος Το avatar του/της CBRIDHS
    Εγγραφή
    12/08/2009
    Μηνύματα
    208
    γεια σας παιδια.μπορει καποιος να απαντησει υπευθυνα ποσα λιτρα λαδι παιρνει το gs 1200 adv 09 χωρις το φιλτρο λαδιου?ευχαριστω!!!
    ΣΗΜΑΣΙΑ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ!!!!!

Σελίδα 15 από 15 ΠρώτοΠρώτο ... 5101112131415

Παρόμοια θέματα

  1. Τα 3 κακά του πέους
    από Bowleno στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2010, 04:40
  2. Για τα 50.000 του v-strom μου
    από MUSTILI στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2009, 14:05
  3. Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 28/12/2006, 00:48
  4. τα (μελλοντικα) αστεια του 21ου αιωνα
    από bartlal στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF