Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Πεφτει γραψιμο στην Αγιου-Νικολαου(Πατρα)

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443

    Πεφτει γραψιμο στην Αγιου-Νικολαου(Πατρα)

    Πηγα να παρω το μηχανακι που το ειχα παρκαρει μπροστα στην Alpha Bank στην Αγιου-Νικολαου και με περιμενε ενα ροζ χαρτακι απο την δημοτικη αστυνομια για παρανομο παρκαρισμα σε πεζοδρομο.Κοστος 20Ε ευτυχως.
    Δεν ξερω ξαφνικα τι τους επιασε γιατι σε εκεινο το σημειο ανεκαθεν θυμαμαι να παρκαρονται μηχανακια.Κ εκτος αυτου κανενα απο τα γυρω μηχανακια δεν ηταν γραμμενο!!!
    Εν παση περιπτωση προσεχετε που παρκαρετε για να μην αποκτησετε και εσεις ροζ χαρτακι...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739

    Re: Πεφτει γραψιμο στην Αγιου-Νικολαου(Πατρα)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Πηγα να παρω το μηχανακι που το ειχα παρκαρει μπροστα στην Alpha Bank στην Αγιου-Νικολαου και με περιμενε ενα ροζ χαρτακι απο την δημοτικη αστυνομια για παρανομο παρκαρισμα σε πεζοδρομο.Κοστος 20Ε ευτυχως.
    Δεν ξερω ξαφνικα τι τους επιασε γιατι σε εκεινο το σημειο ανεκαθεν θυμαμαι να παρκαρονται μηχανακια.Κ εκτος αυτου κανενα απο τα γυρω μηχανακια δεν ηταν γραμμενο!!!
    Εν παση περιπτωση προσεχετε που παρκαρετε για να μην αποκτησετε και εσεις ροζ χαρτακι...
    το καλυτερο σκηνικο ηταν με μια παρεα φορτωμενα απο ταξιδι μηχανακια.
    αραζουν απογευμα-κλειστη η τραπεζα δεν ενοχλουσαν.
    ερχεται μπατσος(δημοτικος-κανονικος δεν θυμαμαι) κ τους λεει θα σας γραψω.
    κανουν πως ετοιμαζονται να φυγουν, αυτος συνεχιζει περιπολια, οποτε βγαζουν εργαλεια, ξηλωνουν πινακιδες κ την κανουν...

  3. #3
    Μεταλλικό Μέλος! Το avatar του/της id12586
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    214
    Γράφουν συχνά εκεί..
    Μου έλεγαν προχθες περιστατικό που ζητάς έκοψε κλήση σε μηχανη χωρις πινακίδα..
    Απο τον αριθμο πλαισιου έμαθε τον αριθμο κυκλοφορίας...:rotflmao:

  4. #4
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Ρε φιλαράκια (απο Πάτρα) , επι της ευκαιρίας, επιβεβαιώστε μου αν ξέρετε μια φήμη που κυκλοφόρησε κάποτε στην Πάτρα (ήμουν φαντάρος το 2004) που έχει να κάνει με έναν αστυνομικό που είχε αφηνιάσει να γράφει τους πάντες και τα πάντα σε σημείο αρρώστιας και κάποια στιγμή ο κόσμος αγανάχτησε και τον έστειλε στο Νοσοκομείο ..... ισχύει? η urban legend?

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Δεν ξερω τι σκ@τ@ τους επιασε μιας και το σημειο αυτο ειναι κλασσικο για αραγμα μοτοσυκλετας!!!
    Προσοχη παντος γιατι αν και δεν ειναι κανενα τραγικο προστιμο δε νομιζω να περισσευουν σε κανεναν

  6. #6
    Περαστικό μέλος Το avatar του/της perastikos
    Εγγραφή
    10/01/2006
    Μηνύματα
    212
    Για παρκάρισμα δεν ξέρω αλλά για κράνος έχουν γράψει ποτέ στην Πάτρα?

    Όποτε πηγαίνω, και πηγαίνω πολύ συχνά, νιώθω σαν εξωγήινος καθώς είμαι από τους ελάχιστους με κράνος!
    Εν' τω μεταξύ περνάνε όλοι μπροστά από τροχαίους και ζητάδες σαν να μην τρέχει τίποτα και στυλ "άντε ζητά, τσούλα το χρέπι το suzuki γιατί έχουμε και δουλειές!"

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από perastikos
    Για παρκάρισμα δεν ξέρω αλλά για κράνος έχουν γράψει ποτέ στην Πάτρα?

    Όποτε πηγαίνω, και πηγαίνω πολύ συχνά, νιώθω σαν εξωγήινος καθώς είμαι από τους ελάχιστους με κράνος!
    Εν' τω μεταξύ περνάνε όλοι μπροστά από τροχαίους και ζητάδες σαν να μην τρέχει τίποτα και στυλ "άντε ζητά, τσούλα το χρέπι το suzuki γιατί έχουμε και δουλειές!"
    Οχι δεν μπορω να πω οτι ο κοσμος φοραει κρανος.Κ δεν μιλαω για κατι παππουδες αλλα για νεα παιδια με Vstrom και 990(παραδειγμα) με γυαλι reyban και παπουτσακι λουστρινι που κατεβαινουν την Μαιζωνος και την Κορινθου γ@μιοντ@ς και δεν σκεφτονται το κεφαλι τους.
    Ας μην ξεφυγουμε ομως απο το θεμα ...
    Παντα φιλικα και μακαρι ποτε κανεις να μην παθει τιποτα...
    Κ το γραψιμο ειναι ημιμετρο και οχι μετρο.Εμεις οι ιδιοι πρεπει να το καταλαβουμε...

  8. #8
    Ναυτικό Μέλος Το avatar του/της N_s_W_e
    Εγγραφή
    25/11/2006
    Μηνύματα
    6
    Δυστυχώς στην Πάτρα έχουμε άλλο Θεό..
    Και η αστυνομία όποτε θέλει βγαίνει να γράψει,άλλοτε ασχολείται και αλλοτε όχι..

    Προσωπικά έχω φάει κλήση για κράνος απο αμέιλικτο Ζητά ο οποίος στην Αρέθα σταματούσε τους πάντες,μεταξύ μας καλά έκανε γιατι κι εγώ για ενα test ride είχα βγεί και δεν φρόντισα να είμαι εξοπλισμένος!

    Τώρα όσο για τη δημοτική αστυνομία..Κάποιος πρέπει να τους πει να κυνηγούν τα διπλοπαρκαρισμένα που σε στενούς δρόμους δημιουργούν μποτιλιάρισμα ισάξιο της πρωτεύουσας παρά να ασχολούνται με μηχανές σε.....πεζόδρομο..!!!

    Yamaha FZ6-N

    Honda CBR 600F

    [U]..R.I.P. Brother..

  9. #9
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Στα διπλοπαρκαρισμένα δεν πάνε γιατί μπορεί να βγεί κανά μαινόμενο γουρούνι απο αναβολικά, (όπως είχα δεί σε ίδιο σκηνικό στην Αθήνα) και να τους ξηλώσει με τα χέρια την πινακίδα απο το περιπολικό τους, γιατί και αυτοί είχαν διπλοπαρκάρει για να γράψουν τα διπλοπαρκαρισμένα...

    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Οι μηχανές είναι πιο ακίνδυνες, μιας και μπορείς να δείς αν είναι κανείς επάνω της ή δίπλα της.





    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  10. #10
    Ναυτικό Μέλος Το avatar του/της N_s_W_e
    Εγγραφή
    25/11/2006
    Μηνύματα
    6
    Χαχαχαχαχαχαχα!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Τι λές τώρα??Έγινε τέτοιο σκηνικό και δεν έχουμε βίντεο?!!

    Πολύ θά'θελα να το δώ live αυτό!!Πατατάκια,κοκα κόλα και χάζεμα!
    Yamaha FZ6-N

    Honda CBR 600F

    [U]..R.I.P. Brother..

  11. #11
    Monsieur Cannibale Το avatar του/της HelenKoR
    Εγγραφή
    16/01/2009
    Μηνύματα
    811
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro
    Ρε φιλαράκια (απο Πάτρα) , επι της ευκαιρίας, επιβεβαιώστε μου αν ξέρετε μια φήμη που κυκλοφόρησε κάποτε στην Πάτρα (ήμουν φαντάρος το 2004) που έχει να κάνει με έναν αστυνομικό που είχε αφηνιάσει να γράφει τους πάντες και τα πάντα σε σημείο αρρώστιας και κάποια στιγμή ο κόσμος αγανάχτησε και τον έστειλε στο Νοσοκομείο ..... ισχύει? η urban legend?
    Αρχικά δημιουργήθηκε από camen
    Δεν ξερω τι σκ@τ@ τους επιασε μιας και το σημειο αυτο ειναι κλασσικο για αραγμα μοτοσυκλετας!!!

    He's back

    edit :
    Αρχικά δημιουργήθηκε από N_s_W_e
    Δυστυχώς στην Πάτρα έχουμε άλλο Θεό..
    Και η αστυνομία όποτε θέλει βγαίνει να γράψει,άλλοτε ασχολείται και αλλοτε όχι..
    α! μπαινοβγαινει στο νοσοκομειο
    I'm a Supergirl, and Supergirls just ride.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από N_s_W_e

    Tώρα όσο για τη δημοτική αστυνομία..Κάποιος πρέπει να τους πει να κυνηγούν τα διπλοπαρκαρισμένα που σε στενούς δρόμους δημιουργούν μποτιλιάρισμα ισάξιο της πρωτεύουσας παρά να ασχολούνται με μηχανές σε.....πεζόδρομο..!!!

    +1000

Παρόμοια θέματα

  1. Προσοχή στην Αγίου Μελετίου
    από mototraveler στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2009, 14:09
  2. 7:15 στην Πατρα.
    από ktm640lc4 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 12:55
  3. προς άπαντες διαμένοντες στην ΠΑΤΡΑ!!!
    από petridist στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2005, 12:11
  4. GLX 90cc πωλείται στην Πάτρα
    από compsci στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2004, 15:01
  5. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 09:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF