Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Διπλωμα Α1 και χαρτογραφηση....

  1. #1

    Διπλωμα Α1 και χαρτογραφηση....

    Κλεινω χρονο τωρα που ειμαι στο Α1 κ δν μπορω να περιμενω αλλον 1 για να γινει απεριοριστο... Ψαχνω να παρω μηχανη αλλα θελω να ειμαι νομιμος... Μην μου πειτε για Cbf( το εχει φιλος μου και ειναι αισχος), ουτε για καβα 250 ( απλα δεν....) Σκεφτομαι το χτ660 ( τιμιο μηχανακι και ομορφο) αλλα κολαω στο οτι ειναι 40 αλογα....Εχω ακουσει οτι μπορω να αλλαξω την χαρτογραφηση και να με καλυπτει το διπλωμα απλα δν ξερω που ,ποιος , πως...οχι οτι θα την αλλαξω απλα θελω ενα εντυπο που να λεει οτι το μηχανακι ειναι τοσα αλογα.. κατι αντιστοιχο εχω ακουσει οτι παιζει και με δυναμομετρηση... Ξερετε η' μαλλον το εχει κανει κανεις σας αυτο??Αν ναι info...Α επισης να πω οτι ειμαι ΣΥΝΕΤΟΣ οδηγος και παντα κρανωμενος


    υσ... το κτμακι το 625 04-05 εβγαινε στα χαρτια νομιμο για α1?? που θα βρουμε ενα τετοιο??


  2. #2
    στην αντιπροσωπια για βεβαιωση

  3. #3
    kαλο το κτμ αλλα ειμαι τις αποψης ου μπλεξεις με ευρωπαικο.. δν ξερω.. αυτο με την χαρτογραφηση με νοιαζει πιο πολυ... α! το αλλο το κουλο που ειδα ... r6 στην γερμανια 34 αλογα για να το καλυπτει τ διπλωμα.

    http://www.youtube.com/watch?v=Bcrcg...eature=related

  4. #4
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    θα παρεις χτ660 να το κανεις 34 αλογα για ποιο λογο?
    και θα το κανιβαλισεις το μηχανακι και θα κανεις πολυ κοπο χωρις να εισαι σιγουρος αν θα εχεις αποτελεσμα..


    βρες ενα φτηνο χτ 500 που σε καλυπτει ή ττρ 600 αλλα και παλι θες δουλεια με δυναμομετρησεις και χαρτουρα για να μπορεις να αποδειξεις στο δικαστηριο σε περιπτωση ατυχηματος πως εισαι νομιμος..

    και παιζει και η αναλογια κιλων βαρους / ιπποδυναμης που δεν το εχω ψαξει καθολου

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 675
    θα παρεις χτ660 να το κανεις 34 αλογα για ποιο λογο?
    και θα το κανιβαλισεις το μηχανακι και θα κανεις πολυ κοπο χωρις να εισαι σιγουρος αν θα εχεις αποτελεσμα..


    βρες ενα φτηνο χτ 500 που σε καλυπτει ή ττρ 600 αλλα και παλι θες δουλεια με δυναμομετρησεις και χαρτουρα για να μπορεις να αποδειξεις στο δικαστηριο σε περιπτωση ατυχηματος πως εισαι νομιμος..

    και παιζει και η αναλογια κιλων βαρους / ιπποδυναμης που δεν το εχω ψαξει καθολου
    μα δεν θελω να το κανω 34 αλογα.... θελω ενα χαρτι που να λεει οτι ειναι 34 αλογα... το χτ για λιγο ειναι πανω απο 0,16... το ττρ δν με καλυπτει... α και κατι ακομα το χτ μαρεσει επειδη φερνει σε λιγο πιο μεγαλη μηχανη.. δν ειναι κλασικο καγκουρογκαζο.. τεσπα.. μαλλον για κτμ με βλεπω...

  6. #6
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Και το ΚTM δεν είναι καγκουρόγκαζο? Δεν κοιτάς κανένα καινούριο KLX 250 που είναι απλά φοβερό να είσαι και νόμιμος.. γιατί όλα τα άλλα είναι στην Ελλάδα είναι στην σφαίρα της φαντασίας, και όσο για το χαρτί απλά κανένας δεν θα στο δώσει.
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Και το ΚTM δεν είναι καγκουρόγκαζο? Δεν κοιτάς κανένα καινούριο KLX 250 που είναι απλά φοβερό να είσαι και νόμιμος.. γιατί όλα τα άλλα είναι στην Ελλάδα είναι στην σφαίρα της φαντασίας, και όσο για το χαρτί απλά κανένας δεν θα στο δώσει.
    μωρε το ξερω , θελω και τον σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη... κλχ 250 μπααα...:o
    το κτμ ειναι ο ορισμος του καγκουρογκαζου αλλα ειναι κτμ(δυναμη) (ζημια) δν ξερω...
    ειναι αυτη η νομοθεσια ρε γαμωτο.. βαζει σε μας περιορισμο τοσα λιγα αλογα.. σε κατι μ@λ@κισμενα πλουσιοπαιδα που μολις βγαζουν διπλωμα τους παιρνει ο μπαμπασ 200 αλογα αμαξι ομως δν βαζει.... τι να κανεις ..

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dans1989
    σε κατι μ@λ@κισμενα πλουσιοπαιδα που μολις βγαζουν διπλωμα τους παιρνει ο μπαμπασ 200 αλογα αμαξι ομως δν βαζει.... τι να κανεις ..
    ασχετο ....... και εσενα ομπαμπας σου θα μπορουσε με το που παρεις το μεγαλο διπλωμα να σου παρει νιτροτουρμπατη hayabusa

Παρόμοια θέματα

  1. Δίπλωμα Α1 και παραλειπόμενα
    από nikos acab 13 στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2009, 16:41
  2. παιδια θα δωσω για διπλωμα Α1 και σκεφτομαι πλεον για 250αρι εχετε να προτεινε κατι?
    από ppanos13 στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2009, 16:24
  3. Honda FMX 650 με δίπλωμα Α1
    από nmk_extreme στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2006, 19:25
  4. διπλωμα Α1 και αποριες
    από sennsa_rs στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2005, 16:28
  5. Σχετικά με το δίπλωμα Α1
    από ThM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2004, 18:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF