Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Εργαλειοθήκη & μπουζόκλειδο

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LatanG
    Εγγραφή
    14/06/2008
    Μηνύματα
    114

    Εργαλειοθήκη & μπουζόκλειδο

    Καλησπέρα σε όλους, ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ την εγαλειοθήκη για το χτ600 και ειδικά το μπουζόκλειδο? Κάθε φορά που αλλάζω μπουζί παιδευομαι τσάμπα. Ρώτησα στη yamaha και μου είπε κανα 40αρι ευρώ για 4 εργαλεία λες και ειναι facom!!

  2. #2

    χτ

    εχεις δοκιμασει καποιο διαφορετικο μπουζοκλειδο?εγω εβγαλα το δικο μου μπουζι ευκολα με ενα μπουζοκλειδο αυτοκινητου.
    Rock hard ride free

  3. #3
    Γιατί δεν πας με το μηχανάκι σου και ένα παλιό μπουζί στη Σπύρου Πάτση να αγοράσεις ένα σωληνωτό με δέκα ευρώ να τελειώνεις ;;

    (π.χ. Καραίσκος , Βραττής κλπ έχουν σίγουρα ... )


  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LatanG
    Εγγραφή
    14/06/2008
    Μηνύματα
    114

    Re: χτ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
    εχεις δοκιμασει καποιο διαφορετικο μπουζοκλειδο?εγω εβγαλα το δικο μου μπουζι ευκολα με ενα μπουζοκλειδο αυτοκινητου.
    Πώς? Βγάζεις το ντεπόζιτο να υποθέσω έτσι?

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LatanG
    Εγγραφή
    14/06/2008
    Μηνύματα
    114
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Γιατί δεν πας με το μηχανάκι σου και ένα παλιό μπουζί στη Σπύρου Πάτση να αγοράσεις ένα σωληνωτό με δέκα ευρώ να τελειώνεις ;;

    (π.χ. Καραίσκος , Βραττής κλπ έχουν σίγουρα ... )


    Δεν χρειάζεται το μπουζί γιατί ξέρω οτι είναι 18αρι. Σωληνωτό εχω δοκιμάσει να βάλω αλλά δεν χωράει γιατί βρισκει στο σκελετό την ώρα που μπαίνει στην κεφαλή

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/10/2007
    Μηνύματα
    253
    Παλικαρια με 40 ευρωπουλα αγοραζεις ολοκληρη κασετινα κ με μπουζοκλειδο μεσα-αν πατε μοναστηρακι η σχιστο μπορει κ με λιγοτερα..

  7. #7
    E ;όχι και να βγάζεις τεπόζιτο για να βγει το μπουζί . Το σωληνωτό και ένα κλειδάκι νομίζω 14αρι και με λίγη προσοχή βγαίνειμια χαρά . Νομίζω δε πως έχω ένα από το 600 που είχα . Αν είναι να ψάξω να σου πω

  8. #8

    Re: Re: χτ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LatanG
    Πώς? Βγάζεις το ντεπόζιτο να υποθέσω έτσι?
    οχι.απλα ξεβιδωνω το μπουζι!!!!! :rotflmao: ειναι αρκετα ευκολο.απλα βρες ανα σπαστο μπουζοκλειδο που να ταιριαζει.
    Rock hard ride free

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της kostasra
    Εγγραφή
    14/02/2009
    Μηνύματα
    36

    Re: Re: Re: χτ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
    οχι.απλα ξεβιδωνω το μπουζι!!!!! :rotflmao: ειναι αρκετα ευκολο.απλα βρες ανα σπαστο μπουζοκλειδο που να ταιριαζει.
    +1000 Εγω του εδωσα το μπουζοκλειδο!!!!!:smilea:

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LatanG
    Εγγραφή
    14/06/2008
    Μηνύματα
    114
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    E ;όχι και να βγάζεις τεπόζιτο για να βγει το μπουζί . Το σωληνωτό και ένα κλειδάκι νομίζω 14αρι και με λίγη προσοχή βγαίνειμια χαρά . Νομίζω δε πως έχω ένα από το 600 που είχα . Αν είναι να ψάξω να σου πω
    Αν μπορείς να κοιτάξεις θα με φτιαξεις! Το σωληνωτό συνήθως δεν χωράει να μπεί γιατί βρίσκει στο σκελετό τουλάχιστον 3 σωληνωτά που έχω δοκιμάσει εγώ δεν εμπαιναν και το μπουζόκλειδο από το 660 είναι κοντό

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LatanG
    Εγγραφή
    14/06/2008
    Μηνύματα
    114
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mai_tai
    Παλικαρια με 40 ευρωπουλα αγοραζεις ολοκληρη κασετινα κ με μπουζοκλειδο μεσα-αν πατε μοναστηρακι η σχιστο μπορει κ με λιγοτερα..

    Το ξέρω αλλά αν είναι να δώσεις 40 ευρώ για 1 μπουζόκλειδο και δεκα καρυδάκια(που έχω ήδη 2 κασετίνες) καλυτερα να τα δώσω και να πάρω την εργαλειοθήκη της μάνας του ετσι δεν είναι?

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LatanG
    Εγγραφή
    14/06/2008
    Μηνύματα
    114

    Re: Re: Re: χτ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilias s.m.
    οχι.απλα ξεβιδωνω το μπουζι!!!!! :rotflmao: ειναι αρκετα ευκολο.απλα βρες ανα σπαστο μπουζοκλειδο που να ταιριαζει.
    Δηλαδή από ότι κατάλαβα το κάνεις γωνία και ξεβιδώνεις σαν να έχεις καστάνια? Αν μπορείς στείλε μια φώτο το μπουζόκλειδο να καταλάβω τι εννοείς

  13. #13
    Το εργαλείο που χρειάζεσαι είναι το πολύσπαστο για καρυδάκι, γιατί η γωνία είναι κάπως περίεργη.
    Μπουζόκλειδο βρίσκεις σε καταστήματα εργαλείων, από ότι θυμάμαι είναι 17''.
    Του παπιού είναι 16'' και του αυτοκινήτου 18'', δεν ταιριάζουν.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της LatanG
    Εγγραφή
    14/06/2008
    Μηνύματα
    114
    Αρχικά δημιουργήθηκε από notakos600
    Το εργαλείο που χρειάζεσαι είναι το πολύσπαστο για καρυδάκι, γιατί η γωνία είναι κάπως περίεργη.
    Μπουζόκλειδο βρίσκεις σε καταστήματα εργαλείων, από ότι θυμάμαι είναι 17''.
    Του παπιού είναι 16'' και του αυτοκινήτου 18'', δεν ταιριάζουν.
    Καρυδάκι δεν μπαίνει θέλει σωληνωτό καρυδάκι για να περνάει το μπουζί το οποίο ειναι 18mm, 16mm είναι του παπιού όπως είπες, 17mm και 21mm είναι του αυτοκινήτου. Το κακό είναι οτι δεν βρίσκω πουθενά 18mm σωληνωτό καρυδάκι μόνο του ξεχωριστά από κασετίνα

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LatanG
    Καρυδάκι δεν μπαίνει θέλει σωληνωτό καρυδάκι για να περνάει το μπουζί το οποίο ειναι 18mm, 16mm είναι του παπιού όπως είπες, 17mm και 21mm είναι του αυτοκινήτου. Το κακό είναι οτι δεν βρίσκω πουθενά 18mm σωληνωτό καρυδάκι μόνο του ξεχωριστά από κασετίνα

    Eγώ το βρήκα σε κατάστημα με βιομηχανικά είδη και ναι είναι δύσκολο νούμερο.
    Είναι μακρύ, βάζοντας και το πολύσπαστο φτάνεις μέχρι και τον κεντρικό σωλήνα του πλαισίου.
    Προσθέτεις μια επιπλέον προέκταση και κουμπώνεις τη καστάνια.
    Να προσέξεις το μπουζόκλειδο να έχει στο εσωτερικό ελαστικό δακτύλιο συγκράτησης γιατί αν σου πέσει το μπουζί μέσα στο κενό της κεφαλής είναι μπέρδεμα να το πιάσεις.
    Πάντως εγώ βγάζω το ρεζερβουάρ όταν αλλάζω μπουζί, αλλιώς δεν χωράει το χέρι να δουλέψει.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μαλακή πλαστική εργαλειοθήκη
    από Ζεύκας στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2010, 23:11
  2. Μπουζόκλειδο για Klr250
    από Diliad στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2010, 08:17
  3. Μπουζόκλειδο
    από VALES στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2010, 08:42
  4. Tool box (εργαλειοθήκη) for Tenere '08
    από xtkoulas στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2010, 19:45
  5. Που θα βρώ μπουζόκλειδο 18ρι επιτέλους??
    από Antwnis στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2009, 21:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF