Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 87

Θέμα: Ημερομηνίες Track Days Μαρτίου Μέγαρα - chat περί κόστους κι άλλων τινών

  1. #31
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από McTalas
    μεσα λοιπον και το 36 ώρο ,
    αλλα αυτο ειναι μια φορα τον χρονο...
    Γιατί οι Σέρρες είναι παραπάνω;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #32
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Γιατι ''οι των Σερρων'' ποσες φορες νομιζεις οτι πανε. :rotflmao:
    Αν και με φριτέζα παραμένεις γρήγορος
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  3. #33
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Το εκλαμβάνω σαν αστείο αυτό.... και καθόλου πετυχημένο.
    Εμενα μου αρεσε.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Οπως και μερικοι που μας τα πρηζουν με τα Μεγαρα βεβαιως-βεβαιως.
    Μα εγώ δεν μπήκα ποτέ π.χ. στα ποστ των παιδιών που ετοιμάζονται να πάνε Σέρρες και να πω τι πάτε ρε και πετάτε τα λεφτά σας στις Σέρρες.. πηγαίνετε καλύτερα στα Μέγαρα... και περαστικά...

    Αντιθέτως στα περισσότερα ποστ για τα Μέγαρα υπάρχουν οι ίδιες και ίδιες αντιδράσεις.

    Η κουβέντα καλή είναι δεν με πειράζει, αλλά το να μας τη λένε συνέχεια επειδή μπαίνουμε στα Μέγαρα ε είναι κουραστικό πώς να το κάνουμε.
    Θάνος..

  5. #35
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Εμενα μου αρεσε.
    Σε πειράζει η θάλασσα μάλλον...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #36
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος


    Η κουβέντα καλή είναι δεν με πειράζει, αλλά το να μας τη λένε συνέχεια επειδή μπαίνουμε στα Μέγαρα ε είναι κουραστικό πώς να το κάνουμε.
    Μην το περνεις προσωπικα ,δεν την λεει κανενας σε αναβατη που τα χωνει για να ξελαμπικαρει λιγο απ'την ρουτινα και τα προβληματα της καθημερινοτητας.

    Στην διοικηση,στους ενοικιαστες και σε οποιον εχει ευθυνη τα χωνουν οι 'ιδιοι και οι ιδιοι' μπας και την ακουσει κανει και αλλαξει κατι μ άυτη την κατασταση τοσα χρονια.

    Πολυ κουραστικοτερο ειναι να μην εχουμε πλεον εν ετη 2009 ουτε Ελληνικο πρωταθλημα, και παλι αυτο αν γινει θα γινει γιατι ενα ματσο τρελλαμενοι ειναι ικανοι ουτε να μιλησουν,ουτε να παραπονεθουν για να ζησουν την καwλα τους.
    Ετσι δεν αλλαζει κατι ομως.

    Παντα φιλικα.

  7. #37
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    [B]Αν μπεις 3 μέρες μέσα θες ένα ζευγάρι μόνο για την πίστα και ένα για να γυρίσεις σπίτι σου.

    Ξενοδοχείο 2 νύχτες (τουλάχιστον)

    φαγητό, νερά, καφέδες κλπ κλπ για 3 μέρες.

    Βενζίνες για 1200χλμ (πήγαινε/έλα Αθήνα Σέρρες) και γύρω στα 750χλμ πίστας (περίπου για 3 μέρες να κάνεις 250 χλμ στην πίστα κάθε μέρα)

    Άρα :

    500 για λάστιχα
    200 ξενοδοχείο
    150 για βενζίνες
    200 για φαγητά κλπ

    Άρα για 3 μέρες θες 1050
    /B]
    δεν ισχύει ρε Νίκο αυτό το νούμερο !!!

    εγώ κάθε φορά θέλω
    300 λάστιχα
    110 χρήση πίστας
    60 ξενοδοχείο
    100 βενζίνες με διόδια (είναι διά 2 το ποσό=αυτοκίνητο με 2 άτομα)
    45 φαγητό
    615 πραγματικά ευρώ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Χ2 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΔΥΣΗ ΗΛΙΟΥ


    ενώ για Μέγαρα θέλω:
    50 συμμετοχή για 2 ώρες
    80 λάστιχα (ποσοστό που βγάζεις από 4 tdays μέχρι να τελειώσουν x 80=320 ευρώ)
    25 βενζίνα πήγαινε - έλα και td

    155 το td στο χωράφι !!!!!
    ε, δεν πας σε 4 td και πας 1 Σέρρες που κάνουν για 14 td μεγάρων (με την αναλογία ωρών που είσαι μέσα) για 2 ημέρες που θα είσαι εκεί.
    Και μη μου πεις ότι διαφωνείς για την πίστα που γεύτηκες...ε, Νικόλα?

  8. #38
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    δεν ισχύει ρε Νίκο αυτό το νούμερο !!!

    εγώ κάθε φορά θέλω
    300 λάστιχα
    Αν υποθέσουμε οτι φοράς 190 πισω και σλικ μονο το νουμερο μπορει να ισχύει - οι υπόλοιποι που φοράνε λάστιχο δρόμου και δεν έχουν άκρες, έχουν λιανική 530 το σετ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR

    110 χρήση πίστας
    Άρα για 3 μέρες θες 165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR

    60 ξενοδοχείο
    Αν είναι να είμαι κομμάτια απο την πιστα για να πάω σε ξενοδοχείο των 30Ε την μέρα γαμα με

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR


    100 βενζίνες με διόδια (είναι διά 2 το ποσό=αυτοκίνητο με 2 άτομα)
    Οδικώς είπαμε πάμε κι ερχόμαστε
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR


    45 φαγητό
    Εμένα για 3 μέρες εκτός σπιτιού τα 45 δεν φτάνουν ούτε για ζήτω
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR



    615 πραγματικά ευρώ ΚΑΙ ΣΕ ΠΙΣΤΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ Χ2 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ 9 ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΩΣ ΔΥΣΗ ΗΛΙΟΥ


    ενώ για Μέγαρα θέλω:
    50 συμμετοχή για 2 ώρες
    80 λάστιχα (ποσοστό που βγάζεις από 4 tdays μέχρι να τελειώσουν x 80=320 ευρώ)
    25 βενζίνα πήγαινε - έλα και td

    155 το td στο χωράφι !!!!!
    Στο χωράφι έκανε ο Μπούστας κάτω από λεπτό.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR


    ε, δεν πας σε 4 td και πας 1 Σέρρες που κάνουν για 14 td μεγάρων (με την αναλογία ωρών που είσαι μέσα) για 2 ημέρες που θα είσαι εκεί.
    Και μη μου πεις ότι διαφωνείς για την πίστα που γεύτηκες...ε, Νικόλα?
    Δεν διαφώνησα ποτέ στο γεγονός ότι οι δύο πίστες είναι διαφορετικές. Αντίθετα έχω ξαναπεί ότι θέλει βελτιώσεις η των Μεγάρων.

    Αλλά εγώ προσωπικά κι αρκετοί άλλοι θέλουμε να μπαίνουμε παραπάνω από μία φορά τον χρόνο σε πίστα.

    Κι εγώ προσωπικά κάθε φορά που πάω Μέγαρα περνάω σούπερ.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #39
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος
    Μα εγώ δεν μπήκα ποτέ π.χ. στα ποστ των παιδιών που ετοιμάζονται να πάνε Σέρρες και να πω τι πάτε ρε και πετάτε τα λεφτά σας στις Σέρρες.. πηγαίνετε καλύτερα στα Μέγαρα... και περαστικά...

    Αντιθέτως στα περισσότερα ποστ για τα Μέγαρα υπάρχουν οι ίδιες και ίδιες αντιδράσεις.

    Η κουβέντα καλή είναι δεν με πειράζει, αλλά το να μας τη λένε συνέχεια επειδή μπαίνουμε στα Μέγαρα ε είναι κουραστικό πώς να το κάνουμε.
    Θάνο δεν την λέω στα παιδιά που πηγαίνουν στην πίστα,
    την λέω εάν παρακολούθησες το θρέντ στον διοργανωτή για να περάσει με τη σειρά του το κράξιμο στον ποιόν στο λούτσο είναι ο ιδιοκτήτης. Τόσο καιρό βέβαια υποστηρίζουν κάποιοι πως με την συμμετοχή αναβατών στα td θα γίνουν κάποια έργα. Αυτό το "έργο" είναι ποίημα παρωδίας τελικά, γιατί αυτό που φωνάζω απο το 2000 που έκλεισαν την πίστα είναι η αποχή. Ας μην πάει ο κόσμος στα πρώτα 5 με 6 td να δούμε αντιδράσεις. Το άλλο το σενάριο το δοκιμάσαμε και τζίφος. Τι διάολο φόρουμ είμαστε που δεν μπορούμε να συγκρατήσουμε την γκάβλα μας για το όφελό μας, ας δοκιμάσουμε και το άλλο κάτι μπορεί να βγεί. Για μαλακα με έχετε να μην θέλω τα Μέγαρα για χρήση. Ήταν η αγαπημένη μου πίστα για το 1998 με 2 ΣΚ το μήνα χρήσης πίστας και το 1999 πιο μικρή χρήση. Εκεί έμαθα να οδηγώ. Λέτε να μην γουστάρω να είμαι εκεί με όλους τους φίλους και γνωστούς που πάνε να κάνουμε το κέφι μας ? Τι μου λέτε οι μεν (Σερραίοι) και οι δε (Μεγαρίτες)
    ρπμ μιλάτε λες και είσαστε παιδιά και σας την λένε για την πάρτυ σας...έλεος ...
    ας ενωθούμε γτπ μου για μία φορά σαν φίλοι αφού η κοινή μας καύλα μας ενώνει...

    τι μλκιες γράφω .... στον αέρα πάνε και χαμένος χρόνος....
    καλό απόκρεω

  10. #40
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    Θάνο δεν την λέω στα παιδιά που πηγαίνουν στην πίστα,
    την λέω εάν παρακολούθησες το θρέντ στον διοργανωτή για να περάσει με τη σειρά του το κράξιμο στον ποιόν στο λούτσο είναι ο ιδιοκτήτης. Τόσο καιρό βέβαια υποστηρίζουν κάποιοι πως με την συμμετοχή αναβατών στα td θα γίνουν κάποια έργα. Αυτό το "έργο" είναι ποίημα παρωδίας τελικά, γιατί αυτό που φωνάζω απο το 2000 που έκλεισαν την πίστα είναι η αποχή. Ας μην πάει ο κόσμος στα πρώτα 5 με 6 td να δούμε αντιδράσεις. Το άλλο το σενάριο το δοκιμάσαμε και τζίφος. Τι διάολο φόρουμ είμαστε που δεν μπορούμε να συγκρατήσουμε την γκάβλα μας για το όφελό μας, ας δοκιμάσουμε και το άλλο κάτι μπορεί να βγεί. Για μαλακα με έχετε να μην θέλω τα Μέγαρα για χρήση. Ήταν η αγαπημένη μου πίστα για το 1998 με 2 ΣΚ το μήνα χρήσης πίστας και το 1999 πιο μικρή χρήση. Εκεί έμαθα να οδηγώ. Λέτε να μην γουστάρω να είμαι εκεί με όλους τους φίλους και γνωστούς που πάνε να κάνουμε το κέφι μας ? Τι μου λέτε οι μεν (Σερραίοι) και οι δε (Μεγαρίτες)
    ρπμ μιλάτε λες και είσαστε παιδιά και σας την λένε για την πάρτυ σας...έλεος ...
    ας ενωθούμε γτπ μου για μία φορά σαν φίλοι αφού η κοινή μας καύλα μας ενώνει...

    τι μλκιες γράφω .... στον αέρα πάνε και χαμένος χρόνος....
    καλό απόκρεω
    Τωρα μιλάς ομορφα
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  11. #41
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Αν υποθέσουμε οτι φοράς 190 πισω και σλικ μονο το νουμερο μπορει να ισχύει - οι υπόλοιποι που φοράνε λάστιχο δρόμου και δεν έχουν άκρες, έχουν λιανική 530 το σετ



    Άρα για 3 μέρες θες 165 =με 2 διαμονές που μου γράφεις βγαίνει 2 μέρες πίστα


    Αν είναι να είμαι κομμάτια απο την πιστα για να πάω σε ξενοδοχείο των 30Ε την μέρα γαμα με


    Οδικώς είπαμε πάμε κι ερχόμαστε


    Εμένα για 3 μέρες εκτός σπιτιού τα 45 δεν φτάνουν ούτε για ζήτω


    Στο χωράφι έκανε ο Μπούστας κάτω από λεπτό.



    Δεν διαφώνησα ποτέ στο γεγονός ότι οι δύο πίστες είναι διαφορετικές. Αντίθετα έχω ξαναπεί ότι θέλει βελτιώσεις η των Μεγάρων.

    Αλλά εγώ προσωπικά κι αρκετοί άλλοι θέλουμε να μπαίνουμε παραπάνω από μία φορά τον χρόνο σε πίστα.

    Κι εγώ προσωπικά κάθε φορά που πάω Μέγαρα περνάω σούπερ.
    με 2 διαμονές που μου γράφεις βγαίνει 2 μέρες πίστα

    30 ευρώ την ημέρα σημαίνει δίκλινο στο Αλεξάντερ με μονά κρεβάτια=60

    10 έως 12 βγαίνει το κεφάλι το φαγητό στις Σέρρες χ2= 30 γεμάτα + 15 καντίνα και με μακαρονάδα

    Ο Μπούστας είναι Μπούστας και ο Νίκος είναι Νίκος

    Στο τελευταίο σε φιλώ στη μούρη

  12. #42
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    με 2 διαμονές που μου γράφεις βγαίνει 2 μέρες πίστα

    30 ευρώ την ημέρα σημαίνει δίκλινο στο Αλεξάντερ με μονά κρεβάτια=60

    10 έως 12 βγαίνει το κεφάλι το φαγητό στις Σέρρες χ2= 30 γεμάτα + 15 καντίνα και με μακαρονάδα

    Ο Μπούστας είναι Μπούστας και ο Νίκος είναι Νίκος

    Στο τελευταίο σε φιλώ στη μούρη
    Εσύ δεν πας για την πίστα επάνω.... Όλα χ2 τα βάζεις
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #43
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Εσύ δεν πας για την πίστα επάνω.... Όλα χ2 τα βάζεις
    :rotflmao:

    τότε θα ήταν και χ2 η πληρωμή....:a32:

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Το θέμα είναι ότι δεν συμφωνώ με όλα αυτά.

    Πρώτον δεν συμφωνώ ότι ένα td στις Σέρρες είναι 14 των Μεγάρων. Δεν ξέρω από πού προκύπτει αυτό... Προσωπικά έχοντας μπει και στις δύο πίστες έχω τελείως διαφορετική γνώμη.

    Οι Σέρρες είναι μία ωραία πίστα με πολύ καλή άσφαλτο και καλύτερες λοιπές εγκαταστάσεις που όμως με αφήνουν αδιάφορο οπότε μένω μόνο στο θέμα της ίδιας της πίστας. Η άσφαλτος πάρα πολύ καλή που όμως και χειρότερη να ήταν εγώ προσωπικά και νομίζω πολύς κόσμος ακόμα το ίδιο γρήγορα θα πήγαινε.. Όσον αφορά στη χάραξη όμως βρίσκω τα Μέγαρα πολυ πιο τεχνικά και δύσκολα και σαφώς απείρως καλύτερο σχολείο οδήγησης από τις Σέρρες. Κάποιος που γυρίζει γρήγορα στα Μέγαρα θα γυρίσει αποδεδειγμένα πολύ πιο εύκολα γρήγορα στις Σέρρες και θα ευχαριστηθεί την πίστα ενώ το αντίστροφο δεν έχει τύχει να το δω ποτέ. Αντίθετα αναβάτες που θεωρούνται έμπειροι στις Σέρρες, μπαίνοντας πρώτη φορά στα Μέγαρα πελαγώνουν.

    Δεν συμφωνώ καθόλου με όλη την φιλοσοφία εξιδανίκευσης των Σερρών πέρα του ψυχολογικού που είναι σαφώς καλύτερο σε μία καλοδιατηρημένη πίστα. Από κει και πέρα μέσα στην πίστα και την ώρα της οδήγησης η αίσθηση είναι ίδια με μόνη διαφορά στη χάραξη. Άλλα πράγματα παίρνεις από τη μία άλλα από την άλλη.

    Για μας τους Αθηναίους μία με δύο φορές επίσκεψη στις Σέρρες το χρόνο είναι ιδανική και θεμιτή, αλλά τα Μέγαρα είναι δίπλα μας και κάνουν τη δουλειά τους μια χαρά.

    Όσο για το κόστος.. καλύτερο είναι το τσάμπα, αλλά και τα 50 ευρώ προσωπικά τα βρίσκω λογική τιμή και δεν με χαλάει. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση φασαρία. Τόσα χρόνια δεν έχω γλυστρήσει ποτέ, δεν έχω κινυνέψει ποτέ από την ίδια την πίστα.. μόνο από τον κακο μου εαυτό ή την κακιά την ώρα..

    Μακάρι να ρίξουνε νέα ωραία κατάμαυρη άσφαλτο, αλλά εκτός του ψυχολογικού, επί της ουσίας δεν πιστεύω ότι θ'αλλάξει κάτι.
    Θάνος..

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Θανο συμφωνω με οσα λες πλην του παρακατω.


    Αρχικά δημιουργήθηκε από Θάνος


    Μακάρι να ρίξουνε νέα ωραία κατάμαυρη άσφαλτο, αλλά εκτός του ψυχολογικού, επί της ουσίας δεν πιστεύω ότι θ'αλλάξει κάτι.

    τα μπαλωματα στην Κ6, το βαθρο στην Κ8 και η διαφορετικη πισσα (αλλη ασφαλτος) που εχει σε πολλες στροφες στα μεγαρα σε κανουν να σκεφτεσαι πολλα πραγματα (εκτος της τεχνικης) την στιγμη που ειναι να στριψεις.

    οντως ειναι πιο τεχνικη (απο οσο εχω δει και εχω ακουσει) απο τις Σερρες αλλα θα επρεπε να την συντηρουν καλυτερα και να υπαρχει καλυτερη υποδομη.

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2009, 04:44
  2. Ποτε θα γινει το καινουργιο track-day στα Μεγαρα
    από anco στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2005, 18:34
  3. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF