Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 87 από 87

Θέμα: Ημερομηνίες Track Days Μαρτίου Μέγαρα - chat περί κόστους κι άλλων τινών

  1. #76
    βολτάδικο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2005
    Μηνύματα
    370
    for the record, 3 κριτές δεν αρκούν, η πίστα απαιτεί τουλάχιστον 5, ειδικά όταν τα χορτάρια έχουν φτάσει στον Θεό.

  2. #77
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SnakeMJK
    for the record, 3 κριτές δεν αρκούν, η πίστα απαιτεί τουλάχιστον 5, ειδικά όταν τα χορτάρια έχουν φτάσει στον Θεό.
    Μαζί σου, αλλά και αυτό είναι θέμα διοργάνωσης, δεν εξαρτάται από εμάς.

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
    Στα Μέγαρα ήμαστε 3 κριτές και οι σημαίες βγαίνουν ΠΑΝΤΑ όποτε χρειαστεί (ακόμη και οι μαύρες )
    Σε ποια διοργανωση;

  4. #79
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mako
    Σε ποια διοργανωση;
    0300

  5. #80
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Χωμάτινος
    0300


    όχι πάντα ....

    εγώ προσωπικά μια φορά μου έχει τύχει μονο να χωθεί απο την εσωτερική ενας πιο γρήγορος πάνω στην στροφή, αλλά την προηγούμενη Τετάρτη για παράδειγμα (που το έχω και πρόσφατο) στο γκρουπ των γρήγορων σε 1 session που παρακολούθησα έγινε αρκετές φορές.

    Μάλιστα σε μια απο αυτές ο τυπάς που τον προσπέρασαν πάνω στην κ9 παραλίγο να το χάσει απο την τρομάρα του. Τσαντίστηκε και πριν προλάβει να ολοκληρώσει βγήκε στο καπάκι εκτος πίστας και πηγε κατευθείαν στο φορτηγό με τους επιβλέποντες. Δεν ξέρω τι ειπώθηκε αλλά αίσθηση μου ηταν οτι αυτοι αν και μπροστά τους δεν πήραν χαμπάρι τίποτα.

  6. #81
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    αδελφια μια χαρα τα λετε!!
    και μαλιστα απο οτι βλεπω τα ιδια λετε απλα ο καθε ενας τα λεει με αλλα λογια!!

    η πιστα των μεγαρων με την πιστα σερρων ειναι δυο διαφορετικες πιστες (διαμορφωση)
    και οι δυο ομως κανουν για ενα καλο td και εκπαιδευσεις,προπονησης,ευχαριστησεις!!

    τωρα για οσους ειμαστε απο αθηνα εε,αλλο ειναι να κανεις 30 λεπτα απο το σπιτι σου
    και να εισαι στην πιστα χωρις εξοπλισμους ταξιδιου κλπ κλπ
    και σε αλλα τοσα το απογευμα να γυρνας στο σπιτι σου (χαρουμενος)

    και αλλο να το σχεδιαζεις μερες να πας ενα 2ημερο 3ημερο
    νομιζω το θεμα ειναι καθαρα μετακινησεις και οχι ποιοτητας (πιστας)
    και ισως για καποιους θεμα κοστους!!

    θελω να πω πως αν τα μεγαρα ηταν με την ποιοτητα των σερρων (οδοστρομα,εγκαταστασεις,κλπ) ποσο συχνα θα κατεβαιναν οι "βορειοι" αθηνα??

    ακριβως το ιδιο γινεται με εμας τους "νοτιους" τωρα!!
    και οι δυο πιστες καλες ειναι, οσο περισσοτερο μπαινουμε τοσο περισσοτερο μαθαινουμε!!!!

  7. #82
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro


    όχι πάντα ....

    εγώ προσωπικά μια φορά μου έχει τύχει μονο να χωθεί απο την εσωτερική ενας πιο γρήγορος πάνω στην στροφή, αλλά την προηγούμενη Τετάρτη για παράδειγμα (που το έχω και πρόσφατο) στο γκρουπ των γρήγορων σε 1 session που παρακολούθησα έγινε αρκετές φορές.

    Μάλιστα σε μια απο αυτές ο τυπάς που τον προσπέρασαν πάνω στην κ9 παραλίγο να το χάσει απο την τρομάρα του. Τσαντίστηκε και πριν προλάβει να ολοκληρώσει βγήκε στο καπάκι εκτος πίστας και πηγε κατευθείαν στο φορτηγό με τους επιβλέποντες. Δεν ξέρω τι ειπώθηκε αλλά αίσθηση μου ηταν οτι αυτοι αν και μπροστά τους δεν πήραν χαμπάρι τίποτα.
    Την προηγούμενη Τετάρτη δεν μπόρεσα να πάω οπότε δεν ξέρω τι συνέβει.

    Ο γενικός κανόνας πάντως είναι ότι όταν κάποιος την βλέπει λίγο πιό "ανταγωνιστικά" απ' ότι ταιριάζει σε track day, στην πρώτη καγκουριά αναφέρεται μέσω ασυρμάτου "ο τάδε έκανε αυτό", στην δεύτερη έχει τσιμπήσει μαύρη σημαία.

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mako
    Εγγραφή
    16/10/2007
    Μηνύματα
    366
    Θα συμφωνησω μαζι σου εν μερει, γιατι τα πραγματα δεν ειναι οπως παλιοτερα. Τοτε οι σημαιες εβγαναν βροχη (στην συγκεκριμενη διοργανωση) σε οποιον εκανε κατι που δεν επρεπε (γι'αυτο και καποιοι προτιμουσαν/μουν την αλλη)... τωρα τα πραγματα εχουν χαλαρωσει αρκετα ακομα και στην Κ-9.-

  9. #84
    Lord of the Strings Το avatar του/της SPORAKIAS
    Εγγραφή
    26/02/2005
    Μηνύματα
    931
    Αρχικά δημιουργήθηκε από spyro


    όχι πάντα ....

    εγώ προσωπικά μια φορά μου έχει τύχει μονο να χωθεί απο την εσωτερική ενας πιο γρήγορος πάνω στην στροφή, αλλά την προηγούμενη Τετάρτη για παράδειγμα (που το έχω και πρόσφατο) στο γκρουπ των γρήγορων σε 1 session που παρακολούθησα έγινε αρκετές φορές.

    Μάλιστα σε μια απο αυτές ο τυπάς που τον προσπέρασαν πάνω στην κ9 παραλίγο να το χάσει απο την τρομάρα του. Τσαντίστηκε και πριν προλάβει να ολοκληρώσει βγήκε στο καπάκι εκτος πίστας και πηγε κατευθείαν στο φορτηγό με τους επιβλέποντες. Δεν ξέρω τι ειπώθηκε αλλά αίσθηση μου ηταν οτι αυτοι αν και μπροστά τους δεν πήραν χαμπάρι τίποτα.
    σπυρο δεν σημαινει ο φιλος επειδη φοβηθηκε οτι εχει και δικιο και οτι στους αλλους πρεπει να βγαλει μαυρη σημαια...μπορει ομως και να ειχε δικιο...

    παραδειγμα...

    στης 10 σεπτεμβρη που εκανα το λεβελ 4(ειμασταν 4 ατομα για λεβελ 4) στα σερρας μας βαλανε μαζι με το λεβελ 3...

    τα 2 τελευταια 20λεπτα στην πιστα εκανα πολυ γρηγορους γυρους....κατι σαν trackday..με πολλες προσπερασεις....γυρναει και μου λεει ο θανασης(ηταν και ο εκπαιδευτης μας).....'' επειδη σε εκοψα οτι προσεχεις στις προσπερασεις δεν σου εβγαλε η ιωαννα μαυρη σημαια..σε αλλον θα την ειχε βγαλει απο νωρις..''....συγκεκριμενα μου το ειπε οταν σε ενα γυρο εκανα μια προσπεραση σε μια κοπελια απο το λεβελ 3 και τα εκανε πανω της...το θεμα ηταν οτι η προσπεραση ηταν σωστη και με προσοχη χωρις να κινδυνεψει η κοπελια ή κανενας αλλος και γι αυτο με αφηναν και πηγαινα ετσι και δεν χρειαστηκε να βγει μαυρη σημαια...
    Don't and drive just :a44: and fly

    ο καγκουρας...



  10. #85
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    το νού σας μην μπερδευτείτε με τόσες σημαίες που βγάζουν οι κριτές....
    τι τραβάμε και εμείς οι αλλοδαπές...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	flags_world-poster_l.jpg 
Προβολές:	122 
Μέγεθος:	95,0 KB 
ID:	177382

  11. #86
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    το νού σας μην μπερδευτείτε με τόσες σημαίες που βγάζουν οι κριτές....
    τι τραβάμε και εμείς οι αλλοδαπές...
    :rotflmao:

    ωραίος!

  12. #87
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SPORAKIAS
    σπυρο δεν σημαινει ο φιλος επειδη φοβηθηκε οτι εχει και δικιο και οτι στους αλλους πρεπει να βγαλει μαυρη σημαια...μπορει ομως και να ειχε δικιο...

    παραδειγμα...

    στης 10 σεπτεμβρη που εκανα το λεβελ 4(ειμασταν 4 ατομα για λεβελ 4) στα σερρας μας βαλανε μαζι με το λεβελ 3...

    τα 2 τελευταια 20λεπτα στην πιστα εκανα πολυ γρηγορους γυρους....κατι σαν trackday..με πολλες προσπερασεις....γυρναει και μου λεει ο θανασης(ηταν και ο εκπαιδευτης μας).....'' επειδη σε εκοψα οτι προσεχεις στις προσπερασεις δεν σου εβγαλε η ιωαννα μαυρη σημαια..σε αλλον θα την ειχε βγαλει απο νωρις..''....συγκεκριμενα μου το ειπε οταν σε ενα γυρο εκανα μια προσπεραση σε μια κοπελια απο το λεβελ 3 και τα εκανε πανω της...το θεμα ηταν οτι η προσπεραση ηταν σωστη και με προσοχη χωρις να κινδυνεψει η κοπελια ή κανενας αλλος και γι αυτο με αφηναν και πηγαινα ετσι και δεν χρειαστηκε να βγει μαυρη σημαια...
    έχεις δικιο και πάντα υπάρχει ο παράγοντας το "ποτε" και "πως".

    Αλλά,.... είναι άλλο να περνάς κάποιον στα φρένα (όλοι μας το έχουμε κάνει) η απο την εξωτερική της στροφής που δεν σε βλέπει καν παρα μόνο στην έξοδο (όταν το έχει σηκώσει το μηχανάκι πια) και ειναι εντελώς διαφορετικό την ώρα που πέφτεις στη είσοδο ξαφνικά κάποιος να σου χώνεται απο την εσωτερική.

    Μου έχει τύχει μια φορά και πραγματικά χωρίς να καταλάβω πως και ενω δεν πανικοβλήθηκα καθόλου και νόμιζα οτι ημουν cool και ωραίος..... μονο και μόνο επειδή πρόσεχα αυτόν (δύσκολα να πάρεις το μάτια μακριά παρόλες τις θεωτικές κατευθήνσεις και τις αμέτρητες συμβουλές ) αντι για την έξοδο της στροφής πήγα να χάσω τον έλεγχο στιγμιαία.

    Το ίδιο έπαθε και ο συγκεκριμένος.

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2009, 04:44
  2. Ποτε θα γινει το καινουργιο track-day στα Μεγαρα
    από anco στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2005, 18:34
  3. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF