Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Stands μπρος-πισω

  1. #1
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903

    Stands μπρος-πισω

    Θέλω να πάρω τα δυο stands (+ καρφάκια για το ψαλίδι) για το Busa. Μου είπαν ότι το σετάκι με €120 θα το βρω στον... ελα ντε? Pro Bike? Pro Ride? Pro Shop? ProPro? στην Καλλιρόης. Την ανεβοκατέβηκα 2 φορές και δεν είδα σχετικό μαγαζί. Κανένα tip συνάδελφοι?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kanji.jpg 
Προβολές:	272 
Μέγεθος:	9,5 KB 
ID:	11116
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  2. #2
    Aν καταλαβα καλα θελεις το stand που σηκωνεις την μηχανη για εργασιες???

    Το οποιο εχει 2 ροδακια???

    Αυτο θελω να παρω και εγω σε παρακαλω αν πας γραψε καμμια τιμη γιατι οταν το ειδα ξεχασα να ρωτησω αχαχαχαχ

    Λοιπον πας Καλιροης δεξια οπως ερχεσαι απο κεντρο και στον σταθμο του Τραμ κανεις αριστερα και αναστροφη ...

    Παρκαρε εκει θα δεις ενα μεγαλο γωνιακο μαγαζι που τα εχει στην βιτρινα δεν θυμαμαι πως το λενε....
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  3. #3
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Εκεί είναι ο Τζωρτζόπουλος!(?) Κάποιο άλλο μαγαζί μου είπαν, αλλά η πληροφορία ήρθε απο τον γνωστο του γνωστου του γνωστου... Η τιμή είναι στανταρ €120 και για τα δυο. Τουλάχιστον τόσο τα πηρε αυτός. Τα σταντς ναι, για πλύσιμο και πάσης φύσεως εργασίες: το κλασσικό πίσω (για καρφάκια) και το "ποτήρι" εμπρός.

    Θα ξανακάνω περιπολία να δω καλύτερα και θα ενημερώσω...
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
    Aν καταλαβα καλα θελεις το stand που σηκωνεις την μηχανη για εργασιες???

    Το οποιο εχει 2 ροδακια???

    Αυτο θελω να παρω και εγω σε παρακαλω αν πας γραψε καμμια τιμη γιατι οταν το ειδα ξεχασα να ρωτησω αχαχαχαχ

    Λοιπον πας Καλιροης δεξια οπως ερχεσαι απο κεντρο και στον σταθμο του Τραμ κανεις αριστερα και αναστροφη ...

    Παρκαρε εκει θα δεις ενα μεγαλο γωνιακο μαγαζι που τα εχει στην βιτρινα δεν θυμαμαι πως το λενε....
    TZΩΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΑΠΑΤΩΜΑΙ!
    Never ride faster than your angel can fly!!!

  5. #5
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    εχω βρει κατι που δεν χρειαζετε δευτερο ατομο για να σηκωσεις το μηχανακι .....ειναι μια βαση μεταλλικη η οποια εχει πανω της δυο κυλινδρους περιστεφομενους με ρουλεμαν ....σηκωνεις στο πλαγιο σταντ τη μηχανη και με το ποδι σου το σπρωχνεις ετσι ωστε να πατησει αναμεσα στους 2 κυλινδρους η ροδα.....μετα με το χερι χωρις καθολου δυναμη περιστρεφεις τον τροχο και κανεις το λαδωμα και τον καθαρισμο της αλυσιδας ανετα.....δεν εχω φωτο ...το εχω δει σε χρηση στο συνεργειο και το πουλανε στη δοιρανης καπου στα 50 εουρο...........
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  6. #6
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
    εχω βρει κατι που δεν χρειαζετε δευτερο ατομο για να σηκωσεις το μηχανακι .....ειναι μια βαση μεταλλικη η οποια εχει πανω της δυο κυλινδρους περιστεφομενους με ρουλεμαν ....σηκωνεις στο πλαγιο σταντ τη μηχανη και με το ποδι σου το σπρωχνεις ετσι ωστε να πατησει αναμεσα στους 2 κυλινδρους η ροδα.....μετα με το χερι χωρις καθολου δυναμη περιστρεφεις τον τροχο και κανεις το λαδωμα και τον καθαρισμο της αλυσιδας ανετα.....δεν εχω φωτο ...το εχω δει σε χρηση στο συνεργειο και το πουλανε στη δοιρανης καπου στα 50 εουρο...........

    σαν ιδεα το εριξα γιατι ειναι πρακτικο για αυτη την δουλεια...:smilea:
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  7. #7
    Παιδια θα παρακαλεσω οποιος το παρει,το εχει η ρωτησει να γραψει καμμια ακριβη διευθυνση γιατι καιγομαι να παρω ενα τετοιο...

    Καθε φορα που θελω να φτιαξω κατι κουβαλαω 2 τακους απο το υπογειο,ενα μαδερι και φωναζω και ενα αλβανακι απο παραδιπλα για να μου κραταει το μηχανακι μην πεσουμε κατω ολοι μαζι.....

    Κανει για ολα τα μηχανακια υποθετω ετσι????
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  8. #8
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
    Παιδια θα παρακαλεσω οποιος το παρει,το εχει η ρωτησει να γραψει καμμια ακριβη διευθυνση γιατι καιγομαι να παρω ενα τετοιο...

    Καθε φορα που θελω να φτιαξω κατι κουβαλαω 2 τακους απο το υπογειο,ενα μαδερι και φωναζω και ενα αλβανακι απο παραδιπλα για να μου κραταει το μηχανακι μην πεσουμε κατω ολοι μαζι.....

    Κανει για ολα τα μηχανακια υποθετω ετσι????
    αν λες για αυτο που ανεφερα ..ειναι στην δοιρανης λιγο μετα τη δημοσθενους ...λιγο πιο διπλα απο το μαγαζι εχει ενα σχολειο...ρωτα δεν εχει και πολλα μαγαζια για μοτο εκει...
    (περιοχη καλλιθεα...δοιρανης ειναι η πρωτη // της συγκρου καθοδος προς πειραια)
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    Lipon exo parei piso stand to opoio omos pianei sto psalidi tis mixanis (rithmizetai) kai paneykola ena atomo sikonei aneta tin mixani.Ego to xrisimopoio sinexeia sto cbr mou kai sto sv tou 3adelfou mou kai den eixa pote provlima.To eixa parei prin kanena xrono apo to OTOMOTO nomizo giro sta 50euro.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  10. #10
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Έχω κι εγώ ένα τέτοιο, για το CB που του έχω βγάλει το μεσαίο stand, και μάλλον μιλάμε για το ίδιο γιατί το βλέπω παντού (και σε πολλά συνεργεία). Έλα όμως που δεν πιάνει σωστά το ψαλίδι του Busa!!
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  11. #11
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Λοιπόν αύριο τα παίρνω. Το μαγαζί είναι το Pro-Ride, Καλλιρόης 57-59, μεταξύ 1ου Τζωρτζόπουλου (προς Αθήνα) και Yamaha (πρώην Motopark). Και τα δυο έχουν €138 συν €10 για τα καρφάκια. Κάνουν για όλα τα GSXR, και όχι μόνο. Αυτάααααα
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Λοιπόν αύριο τα παίρνω. Το μαγαζί είναι το Pro-Ride, Καλλιρόης 57-59, μεταξύ 1ου Τζωρτζόπουλου (προς Αθήνα) και Yamaha (πρώην Motopark). Και τα δυο έχουν €138 συν €10 για τα καρφάκια. Κάνουν για όλα τα GSXR, και όχι μόνο. Αυτάααααα
    Λιγο ακριβα δεν ειναι?
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  13. #13
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Αν κρίνω από τα περίπου 20 χιλιάρικα που έκανε αυτό που έχω πάρει για το CB εδώ και 4 χρόνια, μάλλον ok είναι!! Εμένα μου φάνηκαν και λίγα. Eίναι και πολύ καλής ποιότητας. Το αντίστοιχο σετάκι η Suzuki Αγγλίας το δίνει 80 λίρες.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
    Αν κρίνω από τα περίπου 20 χιλιάρικα που έκανε αυτό που έχω πάρει για το CB εδώ και 4 χρόνια, μάλλον ok είναι!! Εμένα μου φάνηκαν και λίγα. Eίναι και πολύ καλής ποιότητας. Το αντίστοιχο σετάκι η Suzuki Αγγλίας το δίνει 80 λίρες.
    Nαι οκ σιγουρα παιζει ρολο και η ποιοτητα

    Απλα εχω ακουσει για τιμες γυρω στο 50αρικο κομπλε,βεβαια εχω ακουσει δεν εχω ρωτησει....
    http://kelecarbon.blogspot.gr

    Γιατι ενας χρονος δεν ειναι αρκετος και οι 4 χαλανε 2 ασκοπα........

  15. #15
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KeLeYTiS
    Nαι οκ σιγουρα παιζει ρολο και η ποιοτητα

    Απλα εχω ακουσει για τιμες γυρω στο 50αρικο κομπλε,βεβαια εχω ακουσει δεν εχω ρωτησει....
    για αυτο που πηρε ο φιλος τιμη 50 εουρο δεν θα βρεις πουθενα ...το ειχα ψαξει.. παλιοτερα
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αλλαγη ελατηριων μπρος πισω
    από Odin#9681 στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2010, 15:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF