Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 84

Θέμα: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ Gsxr 1000 K7

  1. #1

    ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ Gsxr 1000 K7

    Μαγκες εχω προβλημα με τον κοφτη της μηχανης.ο κοφτης δουλευε στις 14100 περιπου με αντικοφτη.ειχα μια πτωση και με την ευκαιρια εφοσον την πηγα στον μαστορα μου εβαλα yoshimoyra κεντροφορους και τωρα η μηχανη εχει κοφτη στις 13200 με 13300.φταινε οι κεντροφοροι η φταιει κατι αλλο?

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akis_1
    Εγγραφή
    13/07/2006
    Μηνύματα
    174
    Να ρωτησο κατι μηπως το εχεις γραναζωσει μπροστα?
    When the unnamed feeling
    It comes alive
    Then the unnamed feeling
    Takes me away

  3. #3
    FFWD Το avatar του/της DimST
    Εγγραφή
    13/09/2002
    Μηνύματα
    866
    σου έστειλα πμ...

  4. #4

    Thumbs up

    Ευχαριστω ρε DIMST.Αυτο ηταν τελικα.Ειχα τρελαθει για το τιποτα τελικα.
    Αφου η μηχανη εγινε θα κατεβασω σε λιγο καιρο δυναμομετρηση απο το ταπεινο 1000αρακι μου για να ψαρωσουν μερικοι που εχουν καραβια η αλλιως hayabusa νομιζω τα λενε μπας και γυρισουν στα ταχυπλοα.
    Ευχαριστω και παλι DIMST

  5. #5
    :rotflmao:

  6. #6
    τρεμουμε συγκορμοι και γεματοι αγχος...:rotflmao: :rotflmao:
    frankly my dear, i dont give a damn...

  7. #7
    Καλα ρε σεις, ετσι για το ενδιαφερον, ΔΕ θα μας πείτε τί ήταν?

  8. #8
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fan
    Καλα ρε σεις, ετσι για το ενδιαφερον, ΔΕ θα μας πείτε τί ήταν?
    Εεεεε ναι και το εχω απορια...
    Keep spamming!!!:a13:

  9. #9
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fan
    Καλα ρε σεις, ετσι για το ενδιαφερον, ΔΕ θα μας πείτε τί ήταν?
    Ε ό,τι ήταν,ήταν...τι σημασία έχει;Το θέμα είναι ότι τώρα το εργαλείο παέι καλύτερα από τα καράβια και οι πλοιοκτήτες έχουν χάσει τον ύπνο τους.:rotflmao: :rotflmao:



    Αυτόν τον παπ δεν βλέπω και ανησυχώ
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  10. #10
    μια βλακια με ενα βραχυκυκωμα που ειχα κανει ηταν.αλλαξα τρομπα συμπλεκτη και βραχυκυκλωσα τα καλωδια για να παιρνει μπροστα.αποτελεσμα το μηχανακη να διαβαζει συνεχεια οτι εχω κενο και οτι εχω πατημενω συμπλεκτη.το κ7 εχει κοφτη στις 14100 στον δρομο.βαλτε μια φορα τη μηχανη στον κοφτη στο κενο και θα δειτε οτι πιανει κοφτη στις 13300 με 13400.
    τωρα εγινε και καταπινει οτι βρεθει μπροστα του.
    ποιος εχει το δυνατοτερο ατμοσφαιρικο και μαμα στα κυβικα busa στο forum να δουμε τι αξιζει?

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gat0s
    ποιος εχει το δυνατοτερο ατμοσφαιρικο και μαμα στα κυβικα busa στο forum να δουμε τι αξιζει?
    ε ρε γλέντια

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gat0s
    μια βλακια με ενα βραχυκυκωμα που ειχα κανει ηταν.αλλαξα τρομπα συμπλεκτη και βραχυκυκλωσα τα καλωδια για να παιρνει μπροστα.αποτελεσμα το μηχανακη να διαβαζει συνεχεια οτι εχω κενο και οτι εχω πατημενω συμπλεκτη.το κ7 εχει κοφτη στις 14100 στον δρομο.βαλτε μια φορα τη μηχανη στον κοφτη στο κενο και θα δειτε οτι πιανει κοφτη στις 13300 με 13400.
    τωρα εγινε και καταπινει οτι βρεθει μπροστα του.
    ποιος εχει το δυνατοτερο ατμοσφαιρικο και μαμα στα κυβικα busa στο forum να δουμε τι αξιζει?

    το νου σου :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gat0s
    μια βλακια με ενα βραχυκυκωμα που ειχα κανει ηταν.αλλαξα τρομπα συμπλεκτη και βραχυκυκλωσα τα καλωδια για να παιρνει μπροστα.αποτελεσμα το μηχανακη να διαβαζει συνεχεια οτι εχω κενο και οτι εχω πατημενω συμπλεκτη.το κ7 εχει κοφτη στις 14100 στον δρομο.βαλτε μια φορα τη μηχανη στον κοφτη στο κενο και θα δειτε οτι πιανει κοφτη στις 13300 με 13400.
    τωρα εγινε και καταπινει οτι βρεθει μπροστα του.
    ποιος εχει το δυνατοτερο ατμοσφαιρικο και μαμα στα κυβικα busa στο forum να δουμε τι αξιζει?
    μη μου πείς ότι σε περνάνε τα υπερκυβισμένα ....

  14. #14
    μαγκες πια πλακα καναμε.δεν λεω οτι θα φτασω σε δυναμη ενα μηχανακι 1400ον κυβηκων.απλα για 1000 πιστευω οτι εχει καλα αλογα.για πειτε μου εσεις που ξερετε.ενα 1000 κ7 μαμα αν στηθει απο σταση με ενα busa 08 μαμα πιο θα ειναι μπροστα στο χιλιομετρο.δεν εχω δοκιμασει γιαυτο ρωταω.

  15. #15
    the problematix Το avatar του/της JIMK7
    Εγγραφή
    10/04/2007
    Μηνύματα
    1.326
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gat0s
    μαγκες πια πλακα καναμε.δεν λεω οτι θα φτασω σε δυναμη ενα μηχανακι 1400ον κυβηκων.απλα για 1000 πιστευω οτι εχει καλα αλογα.για πειτε μου εσεις που ξερετε.ενα 1000 κ7 μαμα αν στηθει απο σταση με ενα busa 08 μαμα πιο θα ειναι μπροστα στο χιλιομετρο.δεν εχω δοκιμασει γιαυτο ρωταω.
    Θα σου πω εγω που τα εχω δοκιμασει ανελλιπως

    1) αν ανοιξεις απο σταση βγαινουν πανω κατω μαζι στο χιλιομετρο (θα γινει σφαγη )
    Αν το μπουσα δεν εχει καλα λαστιχα και ασφαλτο ειναι χαμενο κατα κρατος
    και στο 1000λιαρι πρεπει να ξερεις καλο ξεκολιμα γιατι σηκωνεται για χαβαλε

    2) αν πατε απο τα 40 χιλιομετρα και μετα δηλαδη ρολαριστη τοτε το μπουσα πεταγεται τρια με τεσσερα μηχανακια μπροστα και εκει τελιωνει ετσι η κοντρα κι αυτο οφειλετε γιατι το gsxr δεν μπορεις να χωσεις γκαζι ευκολα διοτι ειναι πολυ ελαφρυ

    3)αν ανοιξεις απο τα 100 με δευτερες μεχρι και το τελος το gsxr θα ειναι μπροστα δυο με τρεια μηχανακια αλλα αν λεω αν, ειναι αντιθετος ο ανεμος αυτο αντιστρεφεται βλεπετε τα μπουσα εχουν πολυ καλυτερη αρεοδυναμικη

    πιστευω να σε καλυψα πληρως αν εχεις σκοπο να πας με κανενα μπουσα κοντρα και εισαι καλος στις εκκινησης πηγαινε απο σταση η απο τα 100 και μετα
    γιατι αν πατε απο τα 40 και μετα

    ΑΑΑ για πες απο ποσο πηγε ποσο
    ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΕΡΑΝΤΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΒΛΑΚΕΙΑ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΑΜΦΙΒΟΛΙΕΣ

    ΑΪΝΣΤΑΙΝ

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα με gsxr 1000 2007
    από edmarios στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2013, 17:00
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ Gsxr 1000 K7
    από gat0s στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2009, 19:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF