Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Βαψιμο πλαστικων.

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443

    Βαψιμο πλαστικων.

    Θελω να ριξω ενα φρεσκαρισματακι στα πλαστικα απο το SEROW και βρισκομαι σε διλλημα.Υπαρχουν 2 σεναρια στο μυαλο μου και θελω τις γνωμες σας και την εμπειρια σας.Να τονισω οτι τα πλαστικα του SEROW ειναι αβαφα πλαστικα στην ουσια σε χρωμα ασπρο περασμενα βερνικι(δλδ αν τα ξυσεις δεν αλλαζουν χρωμα)

    1ο σεναριο:Να ξυσω τα πλαστικα για να φυγει ενα λεπτο στρωμα, να καθαριστουν και να ασπρισουν πληρως και επειτα να τα περασω μονο βερνικι και να ειναι σαν καινουργια.

    2ο σεναριο:Να κανω ολοκληρη την διαδικασια δλδ να τα ξυσω,τα βαζω πρωτα ασπρα και μετα βερνικι.

    Ποιο απο τα 2 πιστευετε οτι ειναι καλυτερο?Εγω κλινω προς το πρωτο.
    Ποια ειναι η ακριβης διαδικασια και για τα 2 σεναρια?
    Τι προιοντα να χρησιμοποιησω και που μπορω να τα προμηθευτω στην Πατρα(κανενα καλο και σοβαρο μαγαζι)?

    Να τονισω επισης οτι η διαδικασια θα γινει απο εμενα γιατι λεφτα για επαγγελματικο βαψιμο δεν υπαρχουν και τα χερια μου πιανουν αρκετα(πρωην grafitas βλεπετε)...

  2. #2
    -------------------- Το avatar του/της jfx
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    230
    εξειδικευμενα προιόντα για τετοιου ειδους δουλειες θα βρεις σε ενα μαγαζί επι της πράτσικα(θα βρω την ακριβή διευθυνση και θα στη γραψω) καθως και σε ενα στη διασταυρωση ελληνος στρατιώτου και αγιας σοφίας.
    κάποιος μαλάκας μου σβήνει τα ποστ.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jfx
    εξειδικευμενα προιόντα για τετοιου ειδους δουλειες θα βρεις σε ενα μαγαζί επι της πράτσικα(θα βρω την ακριβή διευθυνση και θα στη γραψω) καθως και σε ενα στη διασταυρωση ελληνος στρατιώτου και αγιας σοφίας.
    Ωραιος
    Για ριξε διευθυνσεις σε παρακαλω φιλαρακι

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αντε βρε παιδια...Αφου ξερω οτι αρκετοι το κατεχουν το θεμα "βαψιμο"... Δωστε και σε μενα τα φωτα σας

  5. #5
    -------------------- Το avatar του/της jfx
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    230
    λοιπόν, πράτσικα 143 είναι το δευτερο μαγαζι που ελεγα. τηλ 2610-336930. Αυτός φτιαχνει και σπρέι σίγουρα. Ο άλλος και 3-4 μαγαζια που αναφερονταν σαν χρώματα αυτοκινήτου, δεν εκαναν.
    Αν ψαξεις τελικά και βρεις καποιον αλλο στην πατρα που να φτιαχνει σπρει, πες μου!

    Οσο για την απορία σου βαψιμο ή απλά βερνίκι, ο κανόνας λεει να πικοινωνησεις με το μέλος keleytis για να σου λυσει τις απορίες.
    κάποιος μαλάκας μου σβήνει τα ποστ.

  6. #6


    *************** www.motodevils.gr ***************

  7. #7
    -------------------- Το avatar του/της jfx
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    230
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mivvo
    www.iridio.gr
    ρε φίλε εκανες το κόπο να διαβασεις τι γράφει το παιδι και τι θελει να μαθει ή γραφεις απλά για να πεις κάτι;

    Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ γραφει το παιδι. Ποια λεξη είναι η δύσκολη;
    κάποιος μαλάκας μου σβήνει τα ποστ.

  8. #8
    Εαν βαφτουν τα πλαστικα σαν κ*λος (το βαψιμο απαιτει μεγαλη εμπειρια για σοβαρο αποτελεσμα) του εδωσα ενα οικονομικο site να τα βαψει,τοσο πολυ σε πειραξε; τραβα πιες κανα καφε πρωινιατικα να ξυπνησεις.


    *************** www.motodevils.gr ***************

  9. #9
    -------------------- Το avatar του/της jfx
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    230
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mivvo
    Εαν βαφτουν τα πλαστικα σαν κ*λος (το βαψιμο απαιτει μεγαλη εμπειρια για σοβαρο αποτελεσμα) του εδωσα ενα οικονομικο site να τα βαψει,τοσο πολυ σε πειραξε; τραβα πιες κανα καφε πρωινιατικα να ξυπνησεις.

    Ενα λινκ ειχες εκει περα, και αφου ειδες το τιτλο, λες καπου θα κολλάει, ας γραψω κι εγω κατι.

    Αν κανεις τον κοπο να διαβασεις, τι εχει γραψει, θα δεις οτι ψαχνει στην πάτρα μαγαζι(ουτε καν βεβαια του ειδους που εδωσες εσυ), οχι για αθηνα...

    τα πλαστικά θέλουν πάάααρα πολύ εμπειρία για να τα βαψεις...:rotflmao:
    Πολύ δυσκολη δουλεια.
    ο ανθρωπος για να σου λεει οτι δεν περισσευουν φραγκα γι αυτη τη δουλεια, εχει υπ'οψιν του οτι μπορει και να μην του γίνει σαν επαγγελματικό το βάψιμο προφανώς.

    το να λεει οτι θελει να τα κάνει μονος του και να λες (ουτε καν να λες, απλα πετας εκει περα ενα λινκ) οτι ειναι δυσκολη δουλειά και να παει σε μαγαζι να τα κανει , δεν προσφερει και πολλά στο θρεντ.




    -----------------------


    Λοιπόν, αν αποφαίσεις να βάψεις τελικά, και οχι να ρίξεις μόνο βερνίκι ρίξε μια ματια στα παρακάτω λινκς:

    http://www.bikenet.gr/index.php?opti...&topic=14408.0
    http://www.bikenet.gr/index.php?opti...9&topic=2349.0


    εγώ εβαψα σύμφωνα με τις οδηγίες του Keleytis < κυριως απο το πρώτο λινκ και μου βγήκαν μια χαρούλα! αν θα τα κανεις μονόχρωμα τοτε αρκεί.
    Αν θελεις να κανεις διχρωμίες και σχέδια, δε γνωρίζω να σου πω.
    Αν του στείλεις ενα pm, θα σε βοηθήσει πιστεύω.
    κάποιος μαλάκας μου σβήνει τα ποστ.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Παιδια ηρεμια πρωι-πρωι...
    Πηγα σε αυτον που ειναι Ελληνος και Αγ.Σοφιας γωνια.Μπορει να μου φτιαξει σπρει σε οτι αποχρωση θελω.Θα κοιταξω και αυτον στην Πρατσικα.
    Το ξερω οτι δεν προκειται να βγουν ποτε επαγγελματικα βαμμενα αλλα το αποτελεσμα θα ειναι αρκετα ικανοποιητικο αν γινουν ολα με προσοχη και χωρις βιασυνες...
    Φιλε αν ανακαλυψω κ κανενα αλλο μαγαζι θα σε ενημερωσω....
    Ευχαριστω για την βοηθεια

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    camen το εχεις δει αυτο; ειναι του κελευτη βασικες οδηγιες για βαψιμο. απο Bikenet.

    http://www.bikenet.gr/index.php?opti...&topic=14408.0

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bentouza
    camen το εχεις δει αυτο; ειναι του κελευτη βασικες οδηγιες για βαψιμο. απο Bikenet.

    http://www.bikenet.gr/index.php?opti...&topic=14408.0
    Nαι το εχω δει παιδια...Αυτην την διαδικασια θα ακολουθησω...
    Το μονο που μενει τωρα ειναι να βρω κανενα μαγαζι της προκοπης για τα προμηθευτω τα υλικα...

Παρόμοια θέματα

  1. Βάψιμο πλαστικών - Θεσσαλονίκη
    από Forshaken στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2016, 15:04
  2. Βαψιμο πλαστικων
    από Random στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2010, 18:03
  3. Βαψιμο Πλαστικων σε φανοποιείο
    από ktmboy στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2007, 01:35
  4. βαψιμο πλαστικων
    από bsari στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2007, 20:53
  5. akouw gnomes....?? (βάψιμο πλαστικών CBR 600RR)
    από tassosrr στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2006, 09:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF