Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 48

Θέμα: ΕΧει Παει Κανεισ Εξωτερικο Με Την ΜηΧανη Του;

  1. #16
    Βελτιωμένος Ύπνος...... Το avatar του/της maintenance
    Εγγραφή
    06/10/2004
    Μηνύματα
    1.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
    αχαχαα
    πικρα σου λεω δικαβαλος φορτωμενος και στα 230 μου εσβηνε απο τον κοφτη
    ΓΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΕ!
    η επιβίωση του Ηλιθίου!

    www.icon-decoration.gr

  2. #17
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΣΟ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ;;;;; ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ
    ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ. ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΔΙΟΔΙΑ Κ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΥ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΡΟΜΟΙ

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  3. #18
    Παγανιστικόν μέλος Το avatar του/της Κανένας
    Εγγραφή
    24/01/2003
    Μηνύματα
    885
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΣΟ ΗΘΕΛΕΣ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ;;;;; ΟΧΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΛΛΑ ΛΕΜΕ
    ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ. ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΔΙΟΔΙΑ Κ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΥ ΠΛΕΟΝ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΡΟΜΟΙ
    Δεν είναι θέμα ταχύτητας αλλά κόστους
    Αν ταξιδεύεις σε οικονομικές ταχύτητες η με οικονομικό μηχανάκι , θα πληρώσεις περισσότερα σε διόδια από ότι σε βενζίνες
    Από την μικρή μου πείρα όμως, είδα ότι η εθνική τους έχει, ούκο λίγες
    κακοτεχνίες, μπαλώματα και σαμαράκια,

    Στο εθνικό μας δίκτυο οι επικίνδυνοι δρόμοι είναι Κορίνθου Πατρών και στο πέταλο Μαλιακου λόγω έλλειψης διαχωριστικής μπαριερας
    Παραμύθι δίχως δράκο, παραμύθι δίχως πέραση


  4. #19
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΚΑΝΕΝΑΣ
    Δεν είναι θέμα ταχύτητας αλλά κόστους
    Αν ταξιδεύεις σε οικονομικές ταχύτητες η με οικονομικό μηχανάκι , θα πληρώσεις περισσότερα σε διόδια από ότι σε βενζίνες
    Από την μικρή μου πείρα όμως, είδα ότι η εθνική τους έχει, ούκο λίγες
    κακοτεχνίες, μπαλώματα και σαμαράκια,

    Στο εθνικό μας δίκτυο οι επικίνδυνοι δρόμοι είναι Κορίνθου Πατρών και στο πέταλο Μαλιακου λόγω έλλειψης διαχωριστικής μπαριερας
    ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ ΑΛΛΑ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΥΣΤΡΙΑΣ Κ ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ ΟΠΟΥ ΕΙΝΑΙ........ ΑΣΤΑ ΑΣΤΑ . ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΕΙΝΑΙ Κ ΑΛΛΟΙ.............. ΕΧΕΙΣ ΠΑΕΙ ΠΡΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ;;

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  5. #20
    Χιλιομετροφάγος Το avatar του/της SF
    Εγγραφή
    14/05/2002
    Μηνύματα
    2.903
    Κι εγώ ρε γαμώτο έχω κάνει Ευρώπη (Ιταλία, Ελβετία, Γαλλία, Αγγλία, λίιιγο Γερμανία) 3 φορές, κι απο έξοδα δε θυμάμαι τίποτα! Θυμάμαι μόνο τη χαμηλή κατανάλωση (ανοιχοί καλοί δρόμοι γαρ).

    Την έχω κάνει με αυτοκίνητο όμως, και ψήνομαι για μηχανή με την πρώτη ευκαιρία. Η γνώση και η μικροεμπειρία υπάρχει. Με έναν φίλο που πηγαινοέρχεται συνεχώς Γαλλία, λέμε για τέλος Ιούλη, και το σπρώχνω το θέμα για να φτάσουμε Λισσαβώνα.

    Όχι ότι με χαλάει η Αυστρία!!! Μέσα και για εκεί. Αλλά οι ομαδικές βόλτες στο εξωτερικό έχουν εντελώς διαφορετικές δυσκολίες από αυτές που ξέρουμε εδώ... Θέλει κουβέντα το θέμα.
    ---
    Προσέχουμε για να τρέχουμε

  6. #21
    Kouklaki mou omorfo Το avatar του/της johnpagr
    Εγγραφή
    09/05/2004
    Μηνύματα
    936

    Mesa ioulioy ... >> France

    Kalhspera paidia ..
    An kanonistei tipota gia italia mexri parisi pshnomai kai egw ..

    Kai egw exw paei mexri germania (me auto) me tromerh taleporia sthn autostrada logo 3 Klm katestramenou dromou alla kai mpotiliarismatwn ..... (emeina 15 meres) ..

    Isxioun ola osa eipate gia italia kai austria ..

    Na eiste kala

    Kalo dromo na exete


  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    XAXAXAXA ΘΑ ΒΑΛΩ ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΛΙΓΟ ΠΑΓΟ:rotflmao: :rotflmao: ΜΑΖΙ.. ΤΟ ΞΕΡΩ ΓΙΑ ΤΑ ΔΙΟΔΙΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΠΛΕΟΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΥ... ΙΣΟΘΕΡΜΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΜΠΟΥΦΑΝ Κ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ Κ ΜΠΟΤΕΣ(ΟΛΑ ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ)
    Στη Γερμανια δεν εχει διοδια.Πηγα περσυ τον Αυγουστο

  8. #23
    Kouklaki mou omorfo Το avatar του/της johnpagr
    Εγγραφή
    09/05/2004
    Μηνύματα
    936
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasnaoum
    Στη Γερμανια δεν εχει διοδια.Πηγα περσυ τον Αυγουστο


    eipa kai egw apo antipropersi mexri fetos evalan???
    pote prolavan??



    Καλά τα έγραφε το Manual ...

    Twra exoume alou eidous ma8hmata !!!!!!!! Εκπ/ση Γιου σε μαθηματα ισορροπίας σε ποδήλατο

    Κίτρινο Mamouni (βάνδαλοι θα σας σκήσω)

  9. #24
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Να σας πω γρήγορα και τα δικά μου...

    Εχω κάνει
    10/07/04
    11:00 Ancona Ιταλία
    Rubicane 107km
    Modena 144km
    Smomoglia 113km
    Como 112km Σύνορα Ιταλίας - Ελβετίας
    Airolo - Gotthard Tunnel 102km Ελβετία
    Kyrens - Luzern 120km
    Kreuslinken 85km Σύνορα Ελβετίας - Γερμανίας
    Stutgard 118km Γερμανία
    Frankenthal 178km
    01:30 Frankfurt 48km
    Total: 1127km

    Όλα με 10κμ πάνω κάτω απο τα εκάστοτε όρια ταχύτητας ,
    140-150κμ/ώρα κατα μέσο όρο χαλαρά, εκτός του κομματιού της Γερμανίας απο Στουτγάρδη και μετά που ήδη είχε μαζευτεί κούραση και δεν υπήρχαν όρια στην αριστερή οπότε είχαμε σταθερή για καμιά ώρα 180-190κμ/ώρα.

    Κάθε ανεφοδιασμός είχε και την απαραίτητη στάση για νερό, προς νερό, panini, και χοροπήδημα - ασκήσεις για να μην πιαστούμε που διαρκούσαν 15-20λεπτά...

    Η καλύτερη διαδρομή far away ήταν Ελβετία με τα πάρα πολά τουνελ και την παραλίμνια, παραποτάμια διαδρομή της που ήταν με τρομερή ασφαλτο , επιτέλους στροφές ανοιχτού αυτοκινητοδρόμου και αχ τρομερή θέα και τρομερά συναισθήματα δέους...

    Καλά για τις τουαλέτες με τα φωτοκύταρα πάνω στην εθνική , που έπαιζε Μότζαρτ ούτε κουβέντα...

    Τρομερή εμπειρία θα το ξανακάνω οπωσδήποτε!!!

    ΥΓ. ααα διόδια!
    Ιταλία την πατήσαμε... και όταν μπήκαμε δεν βγάλαμε κάρτα, δεν ξέραμε , δεν είχε οδηγίες , σχεδια τίποτα!!!
    οπότε όταν φτάσαμε εξω απο Μιλάνο μετά απο πολύ γέλιο με τον Ιταλό που μας καταλάβαινε στα Αγγλικά και μας απαντουσε στα Ιταλικά μας έγραψε μια κλήση 45? του καθενός... 35? περίπου θα μας βγαίναν τα διόδια στο πήγαινε... Ελβετία με το που μπήκαμε κάναμε δεξια στα σύνορα για να αγοράσουμε το σηματάκι της χρονιάς που έκανε 30? και σου επέτρεπε όλο τον χρόνο την χρήση του αυτοκινητοδρο μου της. Γερμανία τίποτα...

    Φιλική συμβουλή για Autostrada : έχετε μια πιστωτική πρόχειρη. Είναι η ποιο γρήγορη μέθοδος πληρωμής. Την βάζεις εκεί που μπαίνεις και την ξαναβάζεις εκεί που βγαίνεις και σε χρεώνει ανάλογα... έτσι κάναμε στον γυρισμό, μια χαρά...

  10. #25
    ρε παιδια ωραια τα λετε,αλλα εγω εχω μια
    απορια! Με τις εξατμησεις τι γινεται?εμενα το africa για παραδειγμα κανει καποιο θορυβο παραπανω,πρεπει να βαλω την μαμα εξατμηση για να βγω εξωτερικο?ξερει κανεις τι παιζει εξω απο ελλαντα?

  11. #26
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    ΑΠ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΞΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΠΗΣ ΣΕ ΟΛΑ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ. ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΚΑΝΑΝ ΕΛΕΓΧΟ ΛΑΣΤΙΧΑ ΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΛΠ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΑΡΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΑΝ ΣΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΒΡΟΥΝ ΚΑΤΙ......ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΠΑΕΙ ΣΥΝΝΕΦΟ.ΓΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΔΕΝΞΕΡΩ

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  12. #27
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Ναι, αν τύχει και κάνεις θόρυβο και σε σταματήσουν θα φας πρόστιμο...
    Ο κολλητός μου που ανεβήκαμε μαζί έβαλε τις μαμά γιατί οι ανθρακονιμάτινες Termignioni στο Monster S4 , ξυπνάν και πεθαμένους, χωρίς πλάκα... :hypnotize αφού με ζαλίσαν η "μαμά" του μες το τούνελ του Gotthard...

  13. #28
    Εαν πας Λισαβωνα να πας οπωσδηποτε και στο Cabo da Roca που ειναι το δυτικοτερο ακρο της Ευρωπης.Ακομα και αν ειναι καλοκαιρι παρε μακρυμανικο γιατι ειναι ακτες Ατλαντικου και κανει κωλοκρυο.

  14. #29
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563

    Re: ΕΧει Παει Κανεις Εξωτερικο Με Την ΜηΧανη Του;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από latris mixanis
    ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΕΡΩΤΗΣΗ: ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΣΑΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΕ ΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΤΟΥ;; ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΙ;; ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΙΧ ΚΑΙ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖ,ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ.. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΙΝΑΙ ΙΤΑΛΙΑ- ΓΕΡΜΑΝΙΑ-ΟΛΛΑΝΔΙΑ;;ΜΕ ΣΤΑΣΗ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΒΕΒΑΙΑ.
    Συνολικα απο Βενετια μεχρι Ουτρεχτη Ολλανδιας 1330 χλμ
    καθε χρονο του δινω και καταλαβαινει !




    ROADBOEK

  15. #30
    Gia diodia kai venzines posa peripou europoula tha xreiastoun?
    100, 150?
    mia patates, tria souvlakia pita gyro, mia feta, tzatziki kai 10 mpyres!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2007, 17:24
  2. Vide-ακι με την πτώση του Vale εχει κανεις ?
    από PortisHead στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2006, 22:24
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2006, 20:10
  4. Βιντεο με την προσπεραση του Rossi (Real Player)
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2005, 07:02
  5. Απαντήσεις: 105
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2004, 15:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF