Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Premier Titanium helmet.

  1. #1
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    Question Premier Titanium helmet.

    Ειδα που λετε παιδια αυτο το νεο κρανος απο την Premier, το οποιο ειναι το κορυφαιο μοντελο της εταιριας.
    Να πω την αληθεια ημουν ετοιμος να προβω σε αγορα ARAI RX7 απο ebay, μιας κ ειναι η μοναδικη μαρκα που ειχε κατσει τοσο καλα σε εμενα αλλα κ στην κοπελα μου που φοραμε το ιδιο νουμερο, σε αντιθεση με την SHOEI η οποια δεν μας εκατσε.
    Ενας πολυ καλος φιλος πουλαει τα premier κ μου εδωσε κ δοκιμασα το εν λογω κρανος, το οποιο ειναι παναλαφρο, κ με εκπληκτικη επενδυση.

    Θα ηθελα να μου καποιος αν γνωριζει το εν λογω κρανος, μιας κ η αγορα του θα μου κοστισει οσο ενα arai rx7 απο ebay. Κ μιας κ δεν εχωκαποιον φιλο που να το εχει αγορασει απευθυνομαι σε εσας φιλοι , σε οσους το εχουν δοκιμασει σε ταξιδια. Η μηχανη μου ειναι ενα hayabusa κ η χρηση του θα ειναι ταξιδιωτικη.

    Ευχαριστω.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418

    Re: Premier Titanium helmet.

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SvsGreek
    Ειδα που λετε παιδια αυτο το νεο κρανος απο την Premier, το οποιο ειναι το κορυφαιο μοντελο της εταιριας.
    Να πω την αληθεια ημουν ετοιμος να προβω σε αγορα ARAI RX7 απο ebay, μιας κ ειναι η μοναδικη μαρκα που ειχε κατσει τοσο καλα σε εμενα αλλα κ στην κοπελα μου που φοραμε το ιδιο νουμερο, σε αντιθεση με την SHOEI η οποια δεν μας εκατσε.
    Ενας πολυ καλος φιλος πουλαει τα premier κ μου εδωσε κ δοκιμασα το εν λογω κρανος, το οποιο ειναι παναλαφρο, κ με εκπληκτικη επενδυση.

    Θα ηθελα να μου καποιος αν γνωριζει το εν λογω κρανος, μιας κ η αγορα του θα μου κοστισει οσο ενα arai rx7 απο ebay. Κ μιας κ δεν εχωκαποιον φιλο που να το εχει αγορασει απευθυνομαι σε εσας φιλοι , σε οσους το εχουν δοκιμασει σε ταξιδια. Η μηχανη μου ειναι ενα hayabusa κ η χρηση του θα ειναι ταξιδιωτικη.

    Ευχαριστω.
    Για εμένα τα Ιταλικά προιόντα είναι αναξιόπιστα. Δεν θα αγόραζα ποτέ Premier κράνος.. Δεν τα εμπιστεύομαι. Εμπιστέψου εταιρίες με όνομα και διάρκεια στον χώρο... Μιλάω πάντα για εμένα..


  3. #3
    SUZUKI GSR 600 ABS
    Εγγραφή
    05/08/2007
    Μηνύματα
    27
    H Premier κατασκευάζει κράνη από το 1956 και το εργοστάσιο της είναι στην Ιταλία. Έχει σπονσοράρει άπειρους αγώνες μοτο συκλέτας, στην Ελλάδα δεν είναι πολύ γνωστα λόγω κακής αντιπροσώπευσης.

    Προσωπικά έχω Premier και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.
    Από όλα τα κράνη που έχω δοκιμάσει δεν θα πώ ότι είναι το καλύτερο αλλα σίγουρα είναι μέσα στις 5 καλύτερες εταιρίες και σαν ποιότητα και σαν τιμοκατάλογος.

    Το συγκεκριμένο το έχω δοκιμάσει και το ψήνο, είναι μέσα στα 5 καλύτερα κράνη που έχουν βγεί ποτε μιας και έχουν χρησιμοποιηθεί για τα σκευή του κράματα και ίνες Τιτανίου.
    KΑΤΑΔΡΟΜΙΚΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΙΚΗ ΟΜΑΔΑ
    https://www.facebook.com/groups/716311678397178/

  4. #4
    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ Το avatar του/της SvsGreek
    Εγγραφή
    23/05/2002
    Μηνύματα
    152

    ...

    Φιλε Ανιχνευτη μαλλον δεν γνωριζεις την ιστορια αυτης της εταιριας....γιατι ειναι πολυυυυυ πιο παλια κ αξιοπιστη απο πολλες "γνωστες".

    Προσωπικα εχω
    ΑRAI
    SUOMY
    SHOEI
    VEMAR
    SHARK

    απο κρανη σπιτι μου αυτη τη στιγμη...αλλα θα σιγουρα θα αγοραζα PREMIER μιας κ ειναι οντως ποιοτικα.....απλα δεν μπορεσα να παρω αποψη για το συγκεκριμενο μοντελο κ ετσι δεν το απεκτησα.

    Οσο για την αξιοπιστια "Ιταλικων" να σου πω οτι απο πολλες, μα πολλες, μηχανες που ειχα στη κατοχη μου το MV AGUSTA Που εχω εδω κ 1 χρονο ειναι με διαφορα απο τις πιο αξιοπιστες.
    Ο παλιος ειναι αλλιως....

Παρόμοια θέματα

  1. simpson helmets
    από viktoras στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/11/2005, 13:09
  2. Premier Τακάκια για XT600
    από Theof_new στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/07/2005, 14:26
  3. ΨΑΧΝΩ για ΤΕΛΙΚΟ AKRAPOVIC SLIP-ON FULL TITANIUM ΓΙΑ R1 03
    από RapidShade στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2005, 16:31
  4. Χρονια Καλα...TITANIUM...
    από SaraMaritis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2005, 03:00
  5. helmet top 10
    από ruyjin στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2004, 10:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF