Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 88

Θέμα: Μποτάκια

  1. #61
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Όχι !
    Το τηλ. του Τζ. δεν το έχω, αλλά όλο και κάπου θα το βρεις, είτε στο site με ένα search είτε στο net...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  2. #62
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    Λοιπόν πέρασα απο Dainese(ή κάπως έτσι) και ρώτησα για μποτάκιαα, κάτω από 140Ε δεν είχε αυτό το μαγαζί. Τα περισσότερα είχαν 160 και 150Ε . Τεσπα προχώρησα στη Καλλιρόης και βρήκα και το μαγαζί του Τζιορτζώπουλου το οποίο ήταν όμως κλειστό μάλλον για διακοπές.

    Αυτά που μου έδειξαν στο πρώτο μαγαζί ήταν ημιαδιάβροχα, το οποίο σημαίνει ότι μετά απο 30-40 λεπτά θα αρχίζουν να μπάζουν νερά. Έχετε να προτείνετε αδιάβροχα μποτάκια(κοντά - πόλεως) και αν ναι που τα πουλάνε;

  3. #63
    καλύτερος ! Το avatar του/της Nikoskazer2000
    Εγγραφή
    24/08/2005
    Μηνύματα
    1.329
    Oxtar Matrix (υπέροχη, διακριτική και προπάντως ΑΓΡΑΤΖΟΥΝΙΣΤΗ ακόμα )
    Μπείτε εδώ για να διαβάσετε περισσότερα http://www.coloriposto.gr/posto/gr/d...p?ProductID=35


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	matrix.jpg 
Προβολές:	556 
Μέγεθος:	14,3 KB 
ID:	22621
    Ορκισμένος σιδερόκωλος!

  4. #64
    Δοκίμασε στο Moto market (συγγρου). Πηρα την παρασκευη ενα ζευγαρι κοντα μποτάκια με ολα τα προστατευτικα και πλήρως αδιαβροχα μαρκας forma (προσοπικα δεν την ήξερα) προσφορα απο 90Ε στα 65Ε. Το καλό ειναι οτι τα φοράς ανετα και στη δουλεία που λεεί ο λογος.

  5. #65
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΙΠΠΕΑΣ

    Αυτά που μου έδειξαν στο πρώτο μαγαζί ήταν ημιαδιάβροχα, το οποίο σημαίνει ότι μετά απο 30-40 λεπτά θα αρχίζουν να μπάζουν νερά. Έχετε να προτείνετε αδιάβροχα μποτάκια(κοντά - πόλεως) και αν ναι που τα πουλάνε;
    κοιτα πιο πανω... sidi champion tepor

  6. #66
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Νομίζω είναι λίγο δύσκολο να βρεις city μοντέλο και να είναι αδιάβροχο-στεγανό.
    Από touring και πάνω θα πρέπει να ψάξεις...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/04/2005
    Μηνύματα
    142
    εχω ενα ζευγαρι μποτακια forma. Δεν λεω, καλο μποτακι, αλλα καλυτερα δωστε κανα φραγκο παραπανω και παρτε κατι με καλη μεμβρανη (πχ goretex, sympatex klp) . Τα συγκεκριμενα μποτακια ειναι φτιαγμενα απο δερμα (δεν καταλαβαινω που ειναι) και lorica (πλαστικο δλδ) κατι που κανει τα μποτακια μη αναπνεοντα. Αυτο σημαινει οτι ειναι για μικρες αποστασεις αλλιως μετα απο καμια ωρα θελεις να τα βγαλεις μαζι με τις καλτσες και να δεις το ποδι σου χλωμο σαν γομολαστιχα. Συμπερασματικα τα μποτακια αυτα δεν κανουν για τη δουλεια αφου θα πρεπει να φοριουνται πολλες ωρες με ολες τις παραπανω συνεπειες. Προτιμαται μποτακια η μποτες με δερμα (full grain leather) και καλη μεμβρανη αδιαβροχοποιησης και αναπνεουσα.

  8. #68
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    παιδες μερικες ερωτησεις για τα μποτακια της εικονας μιας και στο site της bering δεν βρηκα πληροφοριες..

    ειναι αδιαβροχα? ευκολοφορετα? κανουν για χειμωνα? και κυριως ειναι ανθεκτικα μη βγουν μαπέ οπως τα dainese που διαβαζω..

    και κατι τελευταιο.. ποιο μαγαζι τα φερνει εδω φτηνα? παιζουν φτηνοτερα στο νετ πουθενα? δεν με ενδιαφερει η καθυστερηση τοσο πολυ μιας και δε τα βιαζομαι..

    thanx


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ps2i.jpg 
Προβολές:	453 
Μέγεθος:	21,6 KB 
ID:	24089
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  9. #69
    δύο ημισφαιρίων Το avatar του/της ΙΠΠΕΑΣ
    Εγγραφή
    30/07/2005
    Μηνύματα
    896
    http://www.moto.gr/forums/attachment...&postid=102521

    Εγώ χτύπησα τα παραπάνω. Τα δοκίμασα μένοντας συνέχεια στη βροχή επί 2 ώρες στη πρόσφατη μπόρα. Γυρνώντας σπίτι οι κάλτσες ήταν εντελώς στεγνές χωρίς ύχνος υγρασίας.

    Ο idi νομίζω είχε αναφέρει ότι δεν έχουν προστατευτικά για τα δάχτυλα, ωστόσο η συγκεκριμένη μπότα είναι μία πολύ καλή λύση και μου άρεσε ότι είναι αρκετά εύκαμπτη. Μακάρι να είχε και την ενίσχυση στα δάχτυλα αλλά εγώ πραγματικά χάρηκα για την επιλογή μου αυτή και θαυμάζω κυρίως την εμφάνιση της όταν πέφτει απο πάνω το παντελόνι(σχετικά διακριτική) αλλά και το γεγονός ότι την βάζεις σε 30'' και τη βγάζεις σε λιγότερα.

  10. #70
    καμμένος.. Το avatar του/της ronin1
    Εγγραφή
    04/06/2005
    Μηνύματα
    567
    παίδες εγώ αυτά έχω.Το cougar, αλλά σε μαύρο.

    Είμαι πολύ ικανοποιημένος.Δεν έχει προστατευτικά, είναι πολύ άνετο για κάθε μέρα σαν αθλητικό παπουτσάκι, σε βροχή δοκομασμένο δεν περνάει νερό, τώρα αν ρίξει κανα κανταποντισμό δεν ξέρω, και αρκετά γερό σε σημεία ταχητύτων και λοιπα΄.

    Είναι μια καλή και φθηνη λύση 75 ευρά για κάθε μέρα , σε μικρές χαλαρές βολτούλες χωρίς να γαμάς τα παπούτσια από τις ταχύτητες.

    Το συνιστώ αν και ο αντιπρόσωπος στην πόλη μου είναι μεγάάάάάάάάλος απατεώνας, (και εγώ πετάχτηκα σε άλλη πόλη και τα πήρα χεχεχεχεχε )


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cougar.jpg 
Προβολές:	397 
Μέγεθος:	4,8 KB 
ID:	25103

  11. #71
    Αν θέλετε να μην φθείρετε τα timberland σας με το λευγέ, υπάρχει ένα "καποτάκι" που έχει (μεταξύ άλλων) αφρολέξ και μπαίνει στο λευγέ ώστε η επαφή του με το παπούτσι να είναι πιο μαλακή, εξασφαλίζει δηλαδή μαλακισμένη επαφή.

  12. #72
    εγω τον τελευταιο χρονο φοραω bering και ειμαι κατι παραπανω απο ευχαριστημενος. κλεινουν με κορδονια και με velcro στο πανω μερος

    μιλαμε για 100% ΑΔΙΑΒΡΟΧΑ!!!
    τα εχω τεσταρει σε πολυ νερο....

    επισης σημαντικο, το οτι εχουν προστατευτικα και απο τις δυο πλευρες για τους αστραγαλους, κατι που ουτε καν ολες οι μποτες δεν εχουν.

    τιμη δε θυμαμαι ακριβως, νομιζω κατι πανω απο 100 ευρω.

    εγω τα πηρα στον Παπασταυρου, Καλλιροης 30.
    οποιος παει, λεει οτι τον εστειλε ο παπ (εγω ειμαι αυτος), μηπως χτυπησει καλυτερη τιμουλα.
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  13. #73
    να σημειωθει οτι εχω μια ιδιαιτερη ικανοτητα
    στο να διαλυω παπουτσια και τα συγκεκριμενα
    αν και τα χρησιμοποιω σχεδον καθημερινα,
    ειναι ακομα σαν καινουργια!!!
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  14. #74
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/03/2004
    Μηνύματα
    200
    ΙΠΠΕΑ αυτά που πήρες ποιο μοντέλο είναι;

  15. #75
    "Με την καλή έννοια" Το avatar του/της Trans
    Εγγραφή
    29/06/2006
    Μηνύματα
    252
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
    http://www.dainese.com/eng/articolo....73&cat=TOURING

    εναλλακτικη πρόταση σε Dainese
    τα εχω εναμισι χρονο, σουπερ μποτακι, στα 120€
    to exo ki ego kai symfono 110 eura to phra ton xeimona apo ton typo sthn Hlioupolh.... opoios 8elei rotaei....

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιός μπορεί να μου πει για μποτάκια γύρω στα 100 ευρώ casual
    από BILLY FILTH στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/01/2010, 06:23
  2. Χειμερινά μποτάκια alpinestars
    από Infini στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/01/2007, 16:30
  3. ΜΠΟΤΑΚΙΑ Bering
    από DOG HANDLER στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2006, 22:08
  4. Μποτάκια Daytona..Λένε;;
    από Daedalus στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2006, 11:48
  5. Μποτάκια Dainese που φθείρονται αμέσως!
    από SF στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2006, 15:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF