Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 32

Θέμα: Πείτε τη γνώμη σας για σετ μπουφάν πανταλόνι

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290

    Πείτε τη γνώμη σας για σετ μπουφάν πανταλόνι

    Καλησπέρα,
    Επιτέλους βρίσκω χρόνο να ζητήσω την άποψή σας ως πιο έμπειρων


    Από πολύυυ καιρό θέλω να αγοράσω μπουφάν για τα κρύα. Κατά βάση κουράστηκα να περιμένω πότε θα πάρω μηχανή για να πάρω τότε και εξοπλισμό αναβάτη.
    Απαιτήσεις που έχω
    -πολύυυυυ ζεστό μπουφάν
    -πολύ ζεστό (το είπα?)
    -Να μπορεί να φορεθεί και σε θερμοκρασίες άνω των -5 χωρίς να ροδοκοκκινίζω(άρα αφαιρούμενη επενδυση)
    -ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ (μάρκες δε με νοιάζουν, μη σας πω ότι προτιμώ να τις αποφεύγω.Δεν πα να έχει για σήμα του την μπανάνα)


    Αν τώρα μου τη βαρέσει, επειδή με τον κορμό την παλεύω αλλά μπάζει από κάτω μεριά το σύστημα, μπορεί να τσιμπήσω και κάποιο παντελόνι. Οι αρχές οι ίδιες, θα φοριέται μόνο για κρρρρύυυυυυυυυοοοοοοοοοοοοοοοο και δεν ξέρω αν θέλω να είναι κι αυτό τόσο ζεστό από μόνο του ή να το φοράω απλά από πάνω και να το αφαιρώ μετά.

    Προστατευτικά δε με απασχολούν , αν υπάρχουν καλοδεχούμενα


    Οπότε σε μία τυχαία αναζήτηση βρήκα τα πιο κάτω τεμάχια και θα ήθελα την άποψή σας , ως προς τα προαναφερθέντα σημεία αλλά και γενικότερα


    http://www.stelpet.gr/bering-broadway.html0
    (http://www.gamoto.gr/product.asp?catid=3061
    αυτός λέει ότι έχει και 15% έκπτωση μέχρι τέλη Φεβρουαρίου αν δεν κάνω λάθος)

    http://www.stelpet.gr/bering-tacoma-2.html

    ΥΓ.
    Παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό και τις αγγελίες, αλλά ρε παιδιά , ως επί το πλείστον πουλάτε DAINESE που όσο και να χάσουν από την αρχική τιμή αγοράς πάλι κοστίζουν πολλά για τα δικά μου δεδομένα...!!!
    ΥΓ2 τώρα που το θυμήθηκα Crypton R

    ΥΓ3 δεν έχω κανένα πρόβλημα να αγοράσω από εξωτερικό αρκεί να μου πείτε ότι είναι αξιόπιστο

    ΥΓ3 επέλεξα όπως ίσως να προσέξατε 3/4 μπουφάν. Υπάρχει κάποιος λόγος που γενικώς δεν τα τιμάτε? Δε βοελύουν? Απλά το προτίμησα στην αναζήτηση για λόγους ...μπρρρρρρρρρρ (κρύου)
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  2. #2
    bering και πάλι bering
    Ανθρώπινες τιμές πολυκαλή ποιότητα
    Εγώ έχω ένα μπουφάν χειμερινό και ένα καλοκαιρινό της Bering και δεν έχω κανένα παράπονο
    Το χειμερινό το έχω περίπου 4 χρόνια και έχει πάθει το παραμικρό και δεν μπάζει σταγώνα νερό
    Όταν βγεί η επενδυση φοριέται και μέχρι τους 20-25 βαθμούς άνετα.
    Το καλοκαιρινό μιάς και που σε λίγο θα έρθει και το καλοκαίρι ακόμα και με 37-38 βαθμούς
    Κόστος χειμερινού 140€ τότε που το πήρα και το καλοκαιρινό 110€ το περασμένο καλοκαίρι

    Μπανανο dainese αν σε ενδιαφέρει μπορείς να βρείς στην Αγία Βαρβάρα με περίπου τα ίδια λεφτά αλλά δεν το συστίνω γιατί τσάμπα λεφτά θα δώσεις και δεν θα έχεις και την ανάλωγη προστασία από το κρύο

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Μπουφαν(κ παντελονι) δε φοραμε μονο για να προστατευτουμε απο την βροχη και το κρυο.Τα φοραμε κυριως για να προστατευτουμε σε περιπτωση πτωσης.Εξου και τα προστατευτικα ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ!!!
    Στο παρασυνθημα τωρα,ειναι προτιμοτερο να μαζεψεις καποια χρηματα και να παρεις αξιολογο εξοπλισμο που θα χαιρεσε να τον φορας παρα να παρεις κανενα "σακι" που ουτε θα προστατευει ουτε θα ειναι οπτικα ομορφο(οι μαιμουδες κανουν μπαμ απο μακρυα)!Δεν λεω να διαθεσεις ολοκληρη περιουσια.Υπαρχουν πολλες προτασεις στην αγορα...Ψαξε και ιντερνετ...
    Ξεκινα απο εδω: http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=13653
    Εχει ολες τις μαρκες για ολο τον εξοπλισμο.
    Εγω προσωπικα εχω μπουφαν COLORI DAYTONA.To πηρα 250Ε και ειναι αψογο.Κ ζεστο και αδιαβροχο πληρως.Για παντελονι δε γνωριζω...


  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    drspeed ευχαριστώ πολύ.
    Μιας και αναλόγων γούστων είσαι κι εσύ, μήπως υπάρχει και καμιά αντιπρόταση? Κάνα καλό μαγαζί που λέει να το τιμήσουμε-βοηθήσουμε?

    camen.
    Προστατευτικά βλέπεις ότι έχει το μπουφανάκι. Εγώ ΔΕΝ πιστεύω ότι η υπογραφή της dainese θα με σώσει σε σχέση με τα υπόλοιπα. Οπότε και δε θα την πληρώσω. Όπως εξάλλου ανέφερα , προτιμώ να αποφύγω τις μάρκες εκ πεποιθήσεως
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Περι ορεξεως κολοκυθοπιτα
    Εσυ θα το φορας...

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386

    Re: Πείτε τη γνώμη σας για σετ μπουφάν πανταλόνι

    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
    Προστατευτικά δε με απασχολούν , αν υπάρχουν καλοδεχούμενα
    Να σε απασχολούν φίλε,να σε απασχολούν...

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
    drspeed ευχαριστώ πολύ.
    Μιας και αναλόγων γούστων είσαι κι εσύ, μήπως υπάρχει και καμιά αντιπρόταση? Κάνα καλό μαγαζί που λέει να το τιμήσουμε-βοηθήσουμε?

    camen.
    Προστατευτικά βλέπεις ότι έχει το μπουφανάκι. Εγώ ΔΕΝ πιστεύω ότι η υπογραφή της dainese θα με σώσει σε σχέση με τα υπόλοιπα. Οπότε και δε θα την πληρώσω. Όπως εξάλλου ανέφερα , προτιμώ να αποφύγω τις μάρκες εκ πεποιθήσεως
    Τα μαγαζιά που είπες και εσύ.Είναι καλά μαγαζιά και με πολύ καλή εξυπηρέτιση ειδικά ο stelpet.

    Προς ενημέρωση, τα bering έχουν φούλ προστασίες
    Το παλιό χειμερινό πάλι της bering το είχα δοκιμάσει σε πτώση με αρκετά χλμ και έκανε την δουλειά του μία χαρά.
    Δεν είναι καμία μάρκα του πεταματού απλά είναι οικονομική και για εμένα μία από τις καρυφαίες του χώρου

  8. #8
    bering my friend..only bering

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Επειδη διακρινω οτι κυριο μελημα σου ειναι η προστασια απο το κρυο
    καλυτερα να ψαξεις για καλα ισοθερμικα.
    Θα σου προτεινα σε μαγαζια με ορειβατικο εξοπλισμο.
    Bering,Dainese,Clover,Colori κλπ κλπ κλπ....πανω κατω τα ιδια κανουν.
    Τα υπολοιπα ειναι θεμα marketing.
    Εγω δει εγω Dainese να μουσκευουν οι εσωτερικες τσεπες και να γινονται οι αδειες...χαρτομανηλα.


  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PortisHead
    Επειδη διακρινω οτι κυριο μελημα σου ειναι η προστασια απο το κρυο
    καλυτερα να ψαξεις για καλα ισοθερμικα.
    Θα σου προτεινα σε μαγαζια με ορειβατικο εξοπλισμο.
    βερι ιμπορταντ.κ σε μαγαζια για θαλασιο-ιστιοπλοικο εξοπλισμο.
    ισοθερικο-φλις-μπουφαν.
    χωρις τα πρωτα 2 δεν γινεται δουλεια.
    μετα κοιτας για θερμενομενο μπουφανακι(μια ιδεα ειναι ολα..)

    bering καλα και αρκετα οικονομικα.
    μετα αν αναιβεις σε τιμη κοιτα rev'it.

    επισης περα απο τον κορμο κρυωνουμε πολυ γιατι κρυωνουν τα χερια κ το κεφαλι-λαιμος μας.
    κρατωντα ζεστα αυτα τα μερη νιωθεις πιο ζεστος-ανετος.
    με καμια 30ευρω βρισκεις κ θερμενομενα grip.

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Ναι και μετά θα έρθω να μου τα βάλεις στην πάπια.!!!
    ΟΚ παίδες, stelpet τελικά?

    Τα ισοθερμικά τα φοβάμαι λόγω του ότι ιδρώνω εύκολα και κατά συνέπεια όταν πλέον μετά το δρόμο θα είμαι στη δουλειά θα λιώσω στον ιδρώτα!!!

    Παίδες να σας ευχαριστήσω θερμώς
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της bentouza
    Εγγραφή
    17/06/2006
    Μηνύματα
    739
    Αρχικά δημιουργήθηκε από schumifer
    Ναι και μετά θα έρθω να μου τα βάλεις στην πάπια.!!!
    ΟΚ παίδες, stelpet τελικά?

    Τα ισοθερμικά τα φοβάμαι λόγω του ότι ιδρώνω εύκολα και κατά συνέπεια όταν πλέον μετά το δρόμο θα είμαι στη δουλειά θα λιώσω στον ιδρώτα!!!

    Παίδες να σας ευχαριστήσω θερμώς
    :rotflmao:
    γιαυτο ειπα οτι ολα ειναι μια ιδεα τελικα.
    (κ τι εχει η παπια δηλαδη;; κακο ειναι να εισαι ανετος κ ζεστος πανω σε οτι εχεις επιλεξει να μετακινεισαι; ασε που τα γριπ τα παιρνεις κ τα βαζεις στο επομενο μηχανακι..)

    τα ισοθερμικα αυτη την δουλει κανουν.διωχνουν γρηγορα την υγρασια(κραταν ενα 30% σε σχεση με ενα αντοιστιχο βαμβακερο).
    δηλαδη δεν σε κραταν ζεστο αλλα στεγνο.

    θα στο ξαναπω παντως γιατι ειναι το πιο σημαντικο (ειδικα αν ιδρωνεις πολυ) :κ το πιο ζεστο μπουφαν που μπορεις να βρεις δεν θα σε κρατησει ζεστο σε πολυ κρυο αν αυτα που φορας απο μεσα δεν ειναι σωστα επιλεγμενα.




  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/12/2006
    Μηνύματα
    290
    Ναι ρε φίλος , δεν έχεις άδικο, αλλά δε θα βάλω χρήμα στην πάπια πέρα από τα λειτουργικά της έξοδα. Όταν πρώτα ο Θεός έρθει το στρώμα ΟΚ

    Τα ισοθερμικά τα σκέφτομαι ιδιαιτέρως

    Το Γ&Α ΜΟΤΟ το σκεφτόμαστε καθόλου?
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    σας βλεπω κοριτσια με ξωβυζα και μερικες μαλιστα χωρις σουτιεν
    αμα φαω καμια τουμπα εξαιτια σας, μολις σηκωθω σας μαμησα

  14. #14
    Και το Γ&Α moto μία χαρά μαγαζί είναι.Το θέμα είναι να το βρείς εκεί που πήγανε και το πετάξανε.
    Εγώ την πρώτη φορά που πήγα 10 λεπτά έκανα γύρο γύρο μέχρι να καταλάβω ότι έχα περάσει από μπροστά του 2 φορές.
    Απλά πολές φορές δεν έχει νούμερα στο μοντέλο που θές αλλά σε 1 μέρα φέρνει ό,τι του ζητήσεις, αλλά αν δεν έχει το νούμερο που θές πώς θα δοκιμάσεις να δείς αν θα σου κάνει???

  15. #15
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αγόρασα κορντούρες Bering(μπουφάν-παντελόνι)και μπορώ να σού ότι κάνω το σταυρό μου για την επιλογή αυτή.
    Όχι μόνο γιατί δεν έπαιρναν χαμπάρι από κρύο και βροχές αλλά όταν χρειάστηκε,βγάλαν τα λεφτά τους με το παραπάνω.
    Το ίδιο ισχύει για τα γάντια και τίς μπότες.Με γλύτωσαν από πολλά σπασίματα.Γι' αυτό λοιπόν,όπως σού είπαν και παραπάνω τα παιδιά,τα προστατευτικά είναι η ΖΩΗ ΣΟΥ!Ούτε σε λεφτά να το μετρήσεις αυτό,ούτε σε ντηζάιν.
    Και μιάς και λέμε για λεφτά....330 το μπουφάν,130 το παντελόνι,180 οι μπότες και 100 τα γάντια.(γάντια-μπότες νταϊνέζε και οι τιμές στο περίπου γι' αυτά)
    Το σύνολο με την έκπτωση(λόγω δουλειάς)βγήκε 662.Σού φαίνονται πολλά;Όταν φορέσεις κάτι ανάλογο και συνειδητοποιήσεις πόσο χαλαρά οδηγείς γιατί αισθάνεσαι προστατευμένος,θα καταλάβεις την αξία τους.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Για πειτε τη γνωμη σας για την στολη της motocubo
    από HarisS2 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/02/2010, 06:30
  2. τη γνωμη σας για Klr 650
    από geoJ στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2008, 10:24
  3. Πείτε τη γνώμη σας για το Er - 5 - Kawasaki
    από ΙΠΠΕΑΣ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 25/11/2005, 10:29
  4. Λοιπόν τη γνώμη σας για tatto
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 20:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF