Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 70

Θέμα: Vtr 250 09

  1. #1
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Vtr 250 09

    http://www.youtube.com/watch?v=vyvJOqrZpME

    http://www.youtube.com/watch?v=_hOWP...eature=related

    Όταν στην Ελλάδα ακούμε για «Honda VTR», ο νους μας πηγαίνει στα δικύλινδρα 1000cc μοντέλα «πίστας» με την ονομασία VTR SP1 και SP2 που η ιαπωνική εταιρεία κατασκεύαζε από το 2000 έως το 2006. Λίγα είναι γνωστά για το VTR250 που βρίσκεται στη γκάμα της Honda από το 1988, καθώς αυτό πωλούνταν κυρίως στην ιαπωνική και στην αμερικάνικη αγορά.



    Τον τελευταίο καιρό η Honda σκέφτεται την πιθανότητα να εισαγάγει το μικρό δικύλινδρο μοντέλο της και στην ευρωπαϊκή αγορά, καθώς θα είναι μια καλή εναλλακτική για όσους επιθυμούν μια ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα μικρού κυβισμού, αλλά με λίγο περισσότερες δυνατότητες από ένα απλό μονοκύλινδρο. Ο κινητήρας του VTR 250 είναι υγρόψυκτος οκταβάλβιδος V90, ο οποίος για το 2009 θα λάβει πιθανότητα το μαγικό άγγιγμα του ψεκασμού PGM-FI, ενώ το πλαίσιο-χωροδικτύωμα εξασφαλίζουν μια καλή λύση για αρχάριους μοτοσυκλετιστές που θα κάνουν με μεγαλύτερη ασφάλεια και τα πρώτα τους βήματα εκτός αστικού ιστού. Θα υπάρχει μάλιστα και χώρος για μικροαντικείμενα κάτω από τη σέλα, μεγαλύτερος από τον υποτυπώδη που προσφέρεται συνήθως σε αυτήν την κατηγορία, αλλά που δεν θα έχει φυσικά τις ίδιες ικανότητες γεμίσματος με αυτόν ενός scooter.

    Τα διαθέσιμα χρώματα του VTR 250 θα είναι ασημί, κόκκινο, μαύρο, μπλε και κίτρινο και εικάζεται πως θα κάνει την είσοδό του στην Ευρώπη από το ερχόμενο φθινόπωρο.



    Κείμενο: Φ.-Γ. Γεωργακόπουλος

    Φωτογραφίες: Honda

    (ΠΗΓΗ - CITYMOTO.GR)

    Το λευκό με τις χρυσές ζάντες είναι .. :a07:
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  2. #2
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    ναι τελειο ειναι!νομιζω υπαρχει και ευρωπη.... νομιζω.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	forum.jpg 
Προβολές:	3278 
Μέγεθος:	98,8 KB 
ID:	157910

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    452
    τιμη και ποτε ερχεται ελλαδα?

  4. #4
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    παραεισαγωγη δεν παιζει??αν ειναι να ερθουν δεν θα ειναι προβλημα τα περισοτερα ανταλλακτικα....
    www.importedbikes.gr

  5. #5
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Το πότε θα εισαχθεί ευρώπη είναι άγνωστο.. Πιστεύω πάντως ότι έχουμε ελπίδες να το δούμε καθώς η honda αυτή την στιγμή δεν έχει μηχανάκι για να αντιμετωπίσει τα 2-3 δυομισάρια των ανταγωνιστών. (το cbf 250 έπαψε να εισάγεται αν δεν κάνω λάθος). Τιμή σίγουρα αρκετά πάνω από τις 4.000 αφού τα μονοκύλινδρα 250 άρια κοστίζουν τόσο. Ελπίζω ότι η τιμή του ninja 250 θα την συγκρατήσει κάτω από τις 5.000 όμως και πάλι είναι πολλά αφού σε αυτά τα χρήματα βρίσκεις ανετότατα αριστο 600άρι 2ετίας..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  6. #6
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Τιμή σίγουρα αρκετά πάνω από τις 4.000 αφού τα μονοκύλινδρα 250 άρια κοστίζουν τόσο. Ελπίζω ότι η τιμή του ninja 250 θα την συγκρατήσει κάτω από τις 5.000 όμως και πάλι είναι πολλά αφού σε αυτά τα χρήματα βρίσκεις ανετότατα αριστο 600άρι 2ετίας..
    δεν τους νοιαζει
    οσο θα υπαρχει το α μικρο για εμας τους νεους αναβατες τοσο θα πουλανε.
    και 5500 να εκανε, το 18ρι θα πηγαινε να το επαιρνε γιατι πολυ απλα δεν μπορει να παρει το 600.και δυστυχως αυτη η κατηγορια θα αποφερει αρκετα κερδη στις εταιριες γιατι τα 250ρια αυτα ειναι πολυ φτηνα κατασκευαστικα και βασιζονται στο οτι το κοινο που αναφερονται δεν ειναι σε θεση να το αξιολογησει αυτο(συνηθως)

  7. #7
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
    δεν τους νοιαζει
    οσο θα υπαρχει το α μικρο για εμας τους νεους αναβατες τοσο θα πουλανε.
    και 5500 να εκανε, το 18ρι θα πηγαινε να το επαιρνε γιατι πολυ απλα δεν μπορει να παρει το 600.και δυστυχως αυτη η κατηγορια θα αποφερει αρκετα κερδη στις εταιριες γιατι τα 250ρια αυτα ειναι πολυ φτηνα κατασκευαστικα και βασιζονται στο οτι το κοινο που αναφερονται δεν ειναι σε θεση να το αξιολογησει αυτο(συνηθως)
    Βασικά δίκιο έχεις.. αν κρίνεις και από τα κέρδη που αποκομίζουν από τα παπιά & 125 cc μοτοσυκλετάκια τόσα χρόνια.. Εδώ τα παπιά κοστίζουν 2.000 ευρώ.. που για πλαίσιο έχουν μία σωλήνα, για αναρτήσεις.. για φρένα και το μοτέρ είναι ότι πιο απλό υπάρχει.. Το κακό είναι ότι εκτός από αυτούς που έχουν το Α1 υπάρχουν και άλλοι όπως εγώ με απεριόριστο που όμως ψάχνουν κάτι με πάνω κάτω 30 άλογα, αφού κυρίως κινούμαι στην πόλη και σε επαρχιακούς δρόμους κάνοντας χαλαρές βόλτες, και που αυτό που ψάχνουν δεν είναι επιδόσεις αλλά κάτι ποιοτικό χωρίς εκπτώσεις σε φρένα, αναρτήσεις, γεωμετρία κτλπ.. Αυτή την στιγμή τα μόνα που καλύπτουν τα κριτήρια αυτά είναι το kawasaki KLX 250 S 2009 στα 4600 ευρώ και το ninja 250.
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  8. #8
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    εγω εχω ενα bros που εχω βρει ολα οσα λες αλλα και πολλα παραπανω
    αλλα....
    ειναι ενα μηχανακι που πρεπει να εχεις και ενα καλο εργαλιοφορο στο σπιτι σου και ενα καλο μανουαλι στο κεφαλι....α και χρονο...
    εμενα μου αρεσει παντως και εχω μαθει παρα παρα πολλα....
    σε ενα χρονο θα παρω μεταχειρο κανα 600

  9. #9
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    Αα!!.να συμπληρωσω...
    για ενα μεταβατικο διαστημα και να τα ειχα τα 5000 δεν θα τα εδινα με τιποτα!αν δεν μπορουσα να συντηρισω(οπως τωρα το bros)θα επερνα ενα παπι να κανω την δουλεια μου και θα μαζευα για το μεγαλυτερο!

  10. #10
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
    εγω εχω ενα bros που εχω βρει ολα οσα λες αλλα και πολλα παραπανω
    αλλα....
    ειναι ενα μηχανακι που πρεπει να εχεις και ενα καλο εργαλιοφορο στο σπιτι σου και ενα καλο μανουαλι στο κεφαλι....α και χρονο...
    εμενα μου αρεσει παντως και εχω μαθει παρα παρα πολλα....
    σε ενα χρονο θα παρω μεταχειρο κανα 600
    To bros είναι φοβερό μηχανάκι και πραγματικά τα κάνει όλα αυτά αλλά πλέον είναι πολύ παλιό, τα περισσότερα έχουν καμιά 100ή χιλιάδες στην πλάτη τους, τσιμπάνε λάδι και όπως είπες πρέπει να έχεις και λίγο τον bob τον μάστορα μέσα σου Παπί νομίζω πως δεν θα έπαιρνα με τίποτα. Ξεκίνησα με 50άρι εντουράκι και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου. Είναι κλάσεις ανώτερο από παπί σε όλους τους τομείς.. εκτός από την κατανάλωση Κλασσικά ξέφυγα πολύ από το θέμα αλλά πάρε και την άλλη λύση στα 250 κινούμενη..

    http://www.youtube.com/watch?v=yLqzO...eature=related

    http://www.youtube.com/watch?v=WXI52Yez6_I

    ΥΓ(Τι κράνος είναι αυτό? )
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  11. #11
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    και εγω απο 50 μοταρντ ξεκινησα .αλλα αναφερομουν στους κατοχους α1.(για το παπι)ειναι κριμα ενω ας πουμε θελουν ενα σσ 600 να παρουν ενα νιτζα 250 σαν ενα συμβιβασμο.και μετα να μαζευουν ξανα ΜΑΝΑ λευτα....
    εκτος και αν τα εχουν!
    η δικια μου γνωμη μην δαγκωνετε!
    ωραιο το klx....αλλα και αυτο 4600??απο ολα παντος τα 250ρια(τα καινουρια) το vtr θα προτιμουσα!

  12. #12
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/07/2009
    Μηνύματα
    26
    Χαιρετω ολα τα μελη!

    Σχετικα με την VTR 250 εχει ηδη ξεκινησει η εισαγωγη και εμπορια της απο τον ΣΑΡΑΚΑΚΗ.
    Η αντιπροσωπεια της HONDA στη Χαλκίδα εχει ηδη φερει 3 κομματια και περιττο να σας πω οτι η μηχανη απλά τα σπαει.

    Ελπίζω να βοήθησα.

    best regards

  13. #13
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nidi06
    Χαιρετω ολα τα μελη!

    Σχετικα με την VTR 250 εχει ηδη ξεκινησει η εισαγωγη και εμπορια της απο τον ΣΑΡΑΚΑΚΗ.
    Η αντιπροσωπεια της HONDA στη Χαλκίδα εχει ηδη φερει 3 κομματια και περιττο να σας πω οτι η μηχανη απλά τα σπαει.

    Ελπίζω να βοήθησα.

    best regards
    αν μας πεις και μια τιμούλα..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    αν μας πεις και μια τιμούλα..
    5220 !!:o
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  15. #15
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    5220 !!:o


    Viva Ακατονόμαστος
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. honda VTR 250
    από epp1640 στο forum Honda
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 10/07/2008, 06:06
  2. Vtr 250 2007
    από monarxis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2007, 18:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF