Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 81

Θέμα: ΉΤΑΝ προβληματισμός ! Honda C50 back to the roots

  1. #61
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    ...



    3. καθρέπται
    4. προφυλακτήρας αλυσίδας



    5.πινακιδα


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  2. #62
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    ολοι απ'αυτο ξεκινησαμε ρπμ

    εχω κι εγω ενα σε κυπαρισι χρωμα






  3. #63
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    γιατι ειναι η συμαντικοτερη μοτοσυκλετα...


    γιατι ολοι απο εκει ξεκινησαμε...με αυτο αγαπησαμε τη σελα και τις 2 ροδες...

    γιατι αν δεν υπηρχε αυτο, κανεις μας δε θα ειχε προσβαση στις ακριβες μηχανες για να καταλαβει τι εστι 2 ροδες, και δε θα ειχαμε τιποτα σημερα...

    γιατι δε χαλαει ποτε οτι και να του κανεις...




    γιατι ειναι κουκλι ρε γαμωτο!


  4. #64
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Mάκη, ωραίο ρε...!
    Αλλά:
    1. φιλτροκούτι μαμά
    2. σέλα πρέπει να πάει για φτιάξιμο εκεί που θα σου πώ
    3. καθρέπται
    4. προφυλακτήρας αλυσίδας
    Συμφωνώ απόλυτα Τάσο μου αλλά κοίτα τι πάθαμε τώρα..

    1. Μόλις περισσέψει κανένα φράγκο υπόσχομαι ότι θα το ψάξω αν και βάλαμε γνήσιο λαιμό και καμπυρατέρ από Astrea 100 (μάλλον δεν θα κάτσει αλλά μπορώ να δοκιμάσω)
    2. Η σέλα είναι η "μαμά" του 6βολτου! Δες φωτό παρακάτω (εκτός κι αν έχεις στο μυαλό κάτι πιο "ρετρό")
    3. Χαζομάρα μου που δεν το έχω κάνει μέχρι σήμερα.
    4. Ο μόνος λόγος που δεν το έβαλα ήταν επειδή ο προηγούμενος φρόντισε και το έβαψε σε ένα μη εργοστασιακό χρώμα κι αφού έκανε καλή δουλειά με τη βαφή είπα να αποφύγω τα περαιτέρω βαψίματα, γι'αυτόν τον λόγο δεν έβαλα και τα "μαμά" αμορτισέρ πίσω. Πάλι χαζομάρα μου αλλά ίσως το κάνω κάποια στιγμή, αρχικός σκοπός μου πάντως ήταν να το κάνω ξανά "μηχανάκι με αξιοπρέπεια" κι όχι να το φέρω στην εργοστασιακή του μορφή, μοναδικός λόγος που με οδήγησε σε αυτή την απόφαση ήταν ξανά η βαφή.

    Να προσθέσω κι ένα ακόμα:

    5. Τα αυτοκόλλητα στο ντεπόζιτο, στα μαγαζιά των Χανίων δεν κατάφερα να βρω κάτι αλλά όποτε πηγαίνω κάπου τα έχω στα υπόψιν γιατί βάζω το χέρι μου στη φωτιά ότι κάπου τα έχω "τσακώσει" παλιότερα χωρίς να μπορώ να θυμηθώ που.

    Ευχαριστώ πολύ Τάσο, είναι ωραίο να ακούς καλό λόγο από μετρ του είδους! Κι η ανακατασκευή είναι κάτι πολύ μεγάλο παρόλο που η δική μου περίπτωση ήταν πολύ απλή!



    Παραλίγο να την ξεχάσω..!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	c50-2.jpg 
Προβολές:	836 
Μέγεθος:	19,3 KB 
ID:	182557

  5. #65
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    5.πινακιδα
    Αμ δε!

    Νά'σαι καλά Πανούλη!

  6. #66
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    ...
    Τι μετρ και παπαριές ρε, εσύ είσαι 10φορές καλλίτερος...

    όσο για την σέλα, εννοώ μαμά αλλά με εργοστασιακή λεπτομέρεια μέχρι τέλους...

  7. #67
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Τι μετρ και παπαριές ρε, εσύ είσαι 10φορές καλλίτερος...
    όσο για την σέλα, εννοώ μαμά αλλά με εργοστασιακή λεπτομέρεια μέχρι τέλους...
    "Εκτιμητής σπανίων και μη πραγμάτων που για τους πολλούς μοιάζουν τίποτα" τότες, εκεί μου ρίχνεις στ'αυτιά!

    Εν'τω μεταξύ θα τρελαθώ με τη σέλα, για "μαμά" την αγόρασα και απ'όταν την έβαλα είχα την εντύπωση ότι ήταν ακριβώς ίδια με της φωτό του εργοστασιακού! "Μαϊμού" είναι βέβαια αλλά απ'ότι μου είπε ο παλίκαρος απ'το μαγαζί είναι η μοναδική που βγαίνει για το C50 αφού έχει την ιδιαιτερότητα να ανοίγει από εμπρός -έχοντας τον μεντεσέ στο πίσω μέρος της δηλαδή- ενώ όλες οι υπόλοιπες άνοιγαν από πίσω..

    Μόλις μπορέσεις πες μου ποιον έχεις υπόψη σου ώστε να τον έχω κι εγώ για να του τη στείλω με την πρώτη ευκαιρία, αυτές τις μέρες είναι πολύ στενά τα πράγματα από οικονομικής πλευράς αλλά είναι κάτι που δεν θα το αφήσω τώρα που είδα τις διαφορές.


  8. #68
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αναφερόμουν στα υλικά, δέσιμο, συρίτια και γενικότερη εμφάνιση και όχι στον τρόπο που κλείνει Μάκη...

    Θα μΕ την στείλεις σε μένα και θα το φροντίσω εγώ.

    Θα σου πότε και πού.






    edit: τι χρονολογία είναι..?

  9. #69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Αναφερόμουν στα υλικά, δέσιμο, συρίτια και γενικότερη εμφάνιση και όχι στον τρόπο που κλείνει Μάκη...
    Θα μΕ την στείλεις σε μένα και θα το φροντίσω εγώ.
    Θα σου πότε και πού.

    edit: τι χρονολογία είναι..?
    Μόλις βρω τον χρόνο να ασχοληθώ θα σου μιλήσω για να κανονίσουμε όλες τις λεπτομέρειες Τάσο, χίλια ευχαριστώ που προσφέρεσαι να βάλεις ένα χεράκι να το κάνουμε όσο καλύτερο γίνεται!

    Χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος νομίζω ότι είναι '78άρι, συνομήλικο με μένα είναι το χρυσό μου!


  10. #70
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Μάλλον θα καταφέρω να σου βρώ ένα φιλτροκούτι μαμά μαζί με μία ελαφρώς ταλαιπωρημένη ποδιά, μαμά και αυτή.

    Το ψάχνω, ρε..!



  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sakisvolos
    Εγγραφή
    08/07/2007
    Μηνύματα
    879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


    Παραλίγο να την ξεχάσω..!
    Είναι κουκλί............πρέπει να είναι και ίδια χρονιά με το ''κουνέλι'' μου!!

  12. #72
    Μάκη Μπράβο για τη δουλειά... Το έκανες κουκλί!



    :a19: :a19:

  13. #73
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.819
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Αυτό ξαναπές το Νικόλα !

    Ποιος δεν θά'χει κι από μια ιστορία τουλάχιστον να διηγηθεί μ'ένα τέτοιο, όταν το είδα παρατημένο μεσ'τη σκόνη και τη σκουριά άρχισε να μου θυμίζει εποχές, μόλις έκανα την απόπειρα να το βάλω μπροστά και άρχισε αμέσως να κουτσοκελαϊδά μου θύμησε τι σημαίνει να είσαι αυθεντικός κόντρα στη σημερινή "ψευτιά"..!

    Μ'αυτά και μ'αυτά μ'έκανε να το πληρώσω σαν ένα Astrea μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση βέβαια αλλά δε βαριέσαι..

    Η τρέλα στη ζωή είναι το ίδιο ανεκτίμητη με τα συναισθήματα που μου ξύπνησε το μπασταρδάκι..

    Ενα τετοιο πρασινο ειχα & εγω πιτσιρικας!!!Τι μου θυμισες...Παντα τετοια, μπραβο!
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  14. #74
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Μάλλον θα καταφέρω να σου βρώ ένα φιλτροκούτι μαμά μαζί με μία ελαφρώς ταλαιπωρημένη ποδιά, μαμά και αυτή.
    Το ψάχνω, ρε..!
    Πωπώ το ξέχασα τελείως το θρεντ!
    Τάσο μου μην τρελαίνεσαι και χάνεις τον ελεύθερό σου χρόνο ψάχνοντας, ούτως ή άλλως ανωτέρα βία και δύσκολες οικονομικές καταστάσεις δεν μου επιτρέπουν να ασχοληθώ, τουλάχιστον προς το παρόν. Αν βρεθεί κάτι στον δρόμο σου απλώς πες το μου να το έχω στα υπόψιν και κανονίζουμε για τα υπόλοιπα!

    Εννοείται πως σε υπέρ-ευχαριστώ για τη διάθεσή σου να βοηθήσεις όπως και όλα τα παιδιά για τα καλά τους λόγια!

  15. #75
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Μήπως να το έκανες έτσι....?






















    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cub.jpg 
Προβολές:	723 
Μέγεθος:	66,6 KB 
ID:	182777

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοήθεια για honda c50
    από vasnomat στο forum Honda
    Απαντήσεις: 148
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2017, 06:13
  2. Back to the Roots Ηράκλειο Κρήτης (ΤίταΜπρίκι)
    από MikeG στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2009, 09:17
  3. Honda c50! To kalytero ftiaksimo!!!!
    από mc_drei στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 27/12/2007, 14:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF