Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 69

Θέμα: Kawasaki ER-6N / F

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2009
    Μηνύματα
    8

    Kawasaki ER-6N / F

    Καλησπέρα φίλοι !
    Προ ολίγου καιρού με βοηθήσατε με την εμπειρία σας στην έρευνα αγοράς για την πρώτη μου μηχανή ! Έχω σχεδόν καταλήξει είτε στο ER-6n είτε στο ER-6f.
    Παρατήρησα όμως κάτι που με προβλημάτισε πολύ .. Ενώ βλέπω κάθε μέρα εκατοντάδες μηχανές στους δρόμους της Θεσσαλονίκης , έχω πετύχει μόνο μια ER-6n και ούτε μια F .. Ούτε το παλιό μοντέλο ούτε το καινούργιο (που νομίζω οτι δεν το έφερε ακομα ο Ερμίδης).
    Σκέφτηκα λοιπόν να μπω στο φόρουμ και να δω το section που αφορά κάθε μοντέλο χωριστά , για να δω γνώμες κατόχων ! Για ZX έχει , για ZZR έχει , για Z έχει ... για ER ούτε λόγος !
    Μήπως ξέρετε κάτι που δεν ξέρω ; Μήπως έχει κανα μεγάλο κουσούρι η μηχανή ; Γιατί έχει πήξει το ματάκι μου σε Fazer και απο ER ούτε μπουλόνι (στη Θεσσαλονίκη τουλάχιστον) !

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    αν σου αρεσει παρτο

    αν θες να μαθεις περισσοτερα για το μηχανακι ... www.kawasaki-bikers.gr

    ξερω δεν ειναι σωστο που βαζω Link σε αλλο φορουμ αλλα εκει υπαρχουν καμια 60ρια ενεργα μελη κατοχοι er6n και er6f ισως βρεις απαντησεις στα ερωτηματα σου

  3. #3
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    φιλε μου καλε καλε μου φιλε ακου
    επειδη εχω καψουλι με το συγκεκριμενο μηχανακι και το εχω ψαξει πολυυυυυυυ

    η μηχανη αυτη κατα τη γνωμη μου ειναι αρκετα καλη επιλογη για καποιον που θελει ενα μηχανακι τιμιο αξιοπιστο -αξιοπρεπες και δεν θελει να δωσει εναν..... σκασμο λεφτα

    τωρα γιατι δεν βλεπεις .....μπουλονι στη θεσσαλονικη--- ουτε αλλου θα δεις
    η μηχανουλα ειναι γενικα απαξιομενη και παρεξηγημενη για τους εξης λογους στο ελλαντα---εξω πουλαει μια χαρα

    1. εχει λιγο περιεργη εμφανιση---σε πολλους δεν αρεσει
    2. ειναι δικυλινδρο---που πας ρε φιλε στο δρομο/καφεταιρεια χωρις μπαουλο με 4 κιλυντρα
    3 εχει 72 ιππους---εισαι τρελοςς--θα σε περνανε τα παπια--αν δεν εχεις εδω στις πιστες που εχουμε για δρομους 100+ ΑΛΟΓΑΤΑ σερνεσαι αδερφακι μου
    4. αφου οταν εισαι στο φαναρι και δεν ειναι αλλα δυο διπλα σου νοιωθεις κατωτερη υπαρξη--ρωτα και τους στρωματιες:rotflmao:
    5 δεν ειναι μεγααααληηη--δεν θα εχεις το απαιτουμενο κυρος--σαν παπι μοιαζει
    6 στην καφεταιρεια πουθα πινεις καφε κανενας δε θα ρωτησει--ποπο ρε μαν τι εργαλειο ειναι αυτο.
    7 δεν ειναι honda--αυτο που το βαζεις
    8 μη αναγωρισιμος εφ οσον δε γραφεις τις μαγικες λεξεις στο τεποζιτο σου--fazer--transalp--hornet--varadero--tdm--xagiabussa--Z
    9 λογω των ανωτερω κακη μεταπωλιτικη αξια--κοινως θα το παντρεφτεις


    φιλε μου μεσα απ τα ανωτερω δοσμενα με αρκετο χιουμορ βρισκεται η αληθεια για την απαξιωση της εν λογω μηχανης (KAI ΠΟΛΛΩΝ ΑΛΛΩΝ)

    αν βαλεις στην αναζητηση του φορουμ τη λεξη ερ-6ν θα βρεις αναλογα θεματα

    καλη αγορα σου ευχομαι----αν ειναι να παρεις τελικα ερχεται το νεο του 2009 που ειναι αισθητα πιο ομορφο

    προσωπικη αποψη εκφραζω αλλα συμφωνουν πολλοι με την..κεντρικη ιδεα
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  4. #4
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    αν σου αρεσει παρτο

    αν θες να μαθεις περισσοτερα για το μηχανακι ... www.kawasaki-bikers.gr

    ξερω δεν ειναι σωστο που βαζω Link σε αλλο φορουμ αλλα εκει υπαρχουν καμια 60ρια ενεργα μελη κατοχοι er6n και er6f ισως βρεις απαντησεις στα ερωτηματα σου
    98 τα μελη:rotflmao:
    γεια σου φιλε idi---παλαιοτερα σε θυμαμαι πιο ......μαχητικο----μαλλον βαρεθηκες εεεε??

    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Ρε παιδια το καινουργιο ER6 πότε θα ερθει στην Ελλαδα?
    στο επισημο site κανει λογο για Μαρτιο....αλλα πριν λιγο καιρο αν δεν κανω λαθος εγραφε Φεβρουάριο...

    εχει ακουσει κανεις για τιμη πωλησης?
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  6. #6
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005
    Ρε παιδια το καινουργιο ER6 πότε θα ερθει στην Ελλαδα?
    στο επισημο site κανει λογο για Μαρτιο....αλλα πριν λιγο καιρο αν δεν κανω λαθος εγραφε Φεβρουάριο...

    εχει ακουσει κανεις για τιμη πωλησης?
    Προσωπικά δεν βλέπω κανένα λόγο να έρθει .Για ποιον άλλωστε ?? Το γυμνό μόνο και αυτό ίσως . Κακά τα ψέματα στο ελλάντα έιμαστε των άκρων . Η παπί για οικονομία και ευχρηστία η 1000αρι ss , vara 1000 και GS 1XXX για μόστρα και επιδόσεις.Ειδίκα σε street μηχανάκια τα δικυλίνδρα έχουνε χάσει παμηγυρικά . οι ιδιοι λόγοι είναι που φαγάνε και το SV650 ενώ το Gladius ακόμα έρχεται.... Το er6 f αν αγόραζα καινούριο θα ηταν στις πρώτες επιλογές μου . Επειδή όμως η αγορά καινούριου συνεπάγεται και κάποια αλλά προβλήματα προς το παρών βολεύομαι με την 20ετίας BROSαρά μου ....



    Modenas Kriss 125

  7. #7
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    εγω το αποφασισα
    πρωτα ο θεος την παρασκευη παραγγελνω---μαλλον το γυμνο
    μεσα στο μαρτη λενε θα μπουνε--βια αρχες απριλη ---θα δειξει
    τωρα τιμη ακουγεται απο 6300 ως 6500 το γυμνο χωρις αβs
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/01/2009
    Μηνύματα
    8
    Τι να πω ... Με προβληματίζουν αυτά που βλέπω . Παρόλα αυτά και το N και το F είναι κούκλες. Ειδικά το γυμνό σε σχεδιασμό είναι πόλυ ανώτερο απο τα "εμπορικά" 600-650 cc .
    Εμένα δε με χαλάει που έχει 70 άλογα .. Ισα ισα. Για πρώτη μηχανή πιστεύω είναι απ' τις καλύτερες επιλογές (στα κυβικά αυτά) .

  9. #9
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teo_gr
    Τι να πω ... Με προβληματίζουν αυτά που βλέπω . Παρόλα αυτά και το N και το F είναι κούκλες. Ειδικά το γυμνό σε σχεδιασμό είναι πόλυ ανώτερο απο τα "εμπορικά" 600-650 cc .
    Εμένα δε με χαλάει που έχει 70 άλογα .. Ισα ισα. Για πρώτη μηχανή πιστεύω είναι απ' τις καλύτερες επιλογές (στα κυβικά αυτά) .
    Πάντως επειδή το γυμνό διακοσαρίζει + , εχω διαβάσει πολλούς που μετανιωσανε που δεν πήρανε το ντυμένο ...Αυτα που σε προβληματιζουνε δεν εχουνε και πολύ να κανουνε με το μηχανάκι το ίδιο . Ειδικά αν σκοπεύεις να πάρεις καινούριο και να το κρατησεις κανα 5αρι χρόνια πάρε οποίο σ' αρέσει καλύτερα . Στην μεταπώληση όλα πονάνε αν ειναι πολυκαιρισμένα . Ειτε χοντα ειτε καβα . Καλά ψώνια

    Modenas Kriss 125

  10. #10
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    λεω να το παρω σε ασπρο---και να μην το μετανιωσω
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  11. #11
    Ποτέ δεν ξέρεις... ;-) Το avatar του/της startengine
    Εγγραφή
    08/09/2005
    Μηνύματα
    163
    Να το πάρεις

    (Ευτυχής και απροβλημάτιστη κάτοχος 2 χρόνων του f)

    Δεν θα το πιστεύεις πως γίνεται να είναι τόσο παρεξηγημένο όταν το καβαλήσεις.
    Και θα καταλάβεις τη ....χαζομάρα όσων χωρίς να υποστηρίζουν τον όγκο και το βάρος των μηχανών, αγοράζουν με γνώμονα "τι πουλάει πιο πολύ"... (αν με πιάνεις).

    Μηχανή για όλες τις δουλειές, ιδιαίτερα το f αν σου αρέσει, που κάνει ταξιδάκια αξιοπρεπέστατα και ξεκούραστα.

    Κι αν είσαι πάνω από 1,75... το versys που φυσάει στην πόλη
    Ζήσε, μάθε και αγάπα όσο περισσότερο μπορείς!
    Μετανιώνεις πάντα για εκείνα που ΔΕΝ πρόλαβες να κάνεις.....

  12. #12
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    να εισαι καλα κοριτσαρα μου
    προσωπικα δεν εχω καμια αμφιβολια--ειναι καιρο η αγαπη μου το εν λογω μηχανακι--αν διαβασες τα παραπανω--απλα μου κανει εντυπωση--η συστηματικη του απαξιωση απο γνωστες και μη----ακομα και απο την ιδια την kawa
    τελος παντων ---σηκωνει μεγαλη συζητηση
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της zzr2005
    Εγγραφή
    23/05/2005
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdil
    εγω το αποφασισα
    πρωτα ο θεος την παρασκευη παραγγελνω---μαλλον το γυμνο
    μεσα στο μαρτη λενε θα μπουνε--βια αρχες απριλη ---θα δειξει
    τωρα τιμη ακουγεται απο 6300 ως 6500 το γυμνο χωρις αβs
    στο επισημο site στην Αγγλια δινει τιμη κοντα στα 6000 ευρώ για το ER6F με ABS

    εδώ δηλαδη αν το παλιο εχει κοντα στα 7500 το καινουργιο ποσο θα το κοστολογίσουν???+

    και μετα λενε γιατι δεν πουλάνε...

    φερε το ER6F με 6000 και αν δεν γινει best seller ....

    εγω παντως αν τελικα παρω καινουργια μηχανη την εχω επιλεξει δαγκωτο...εκτος αν αποφασισει η KAWA να βγαλει επιτελους το Z750 με fairing
    "δυο πραγματα είναι άπειρα: το Σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα σίγουρος"....
    ....Αλμπερτ Αϊνστάιν

  14. #14
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zzr2005

    εγω παντως αν τελικα παρω καινουργια μηχανη την εχω επιλεξει δαγκωτο...εκτος αν αποφασισει η KAWA να βγαλει επιτελους το Z750 με fairing
    για το νεο Ζ750 λες υποθετω γιατι το "παλιο" το εβγαλε με μπικινακι το 2005 και 2006 με το ονομα Z750s




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	im_z750s_01.jpg 
Προβολές:	4245 
Μέγεθος:	32,9 KB 
ID:	158081

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    για το νεο Ζ750 λες υποθετω γιατι το "παλιο" το εβγαλε με μπικινακι το 2005 και 2006 με το ονομα Z750s

    Το Ζ750 s από τα πλέον σπουδαία μηχανάκια(προσωπική άποψη).Ειδικά σε μπλε ελεκτρικ είναι άψογο.
    Κακώς το σταματήσανε...

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. kawasaki er-6n
    από ntantoum στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/09/2006, 16:31
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. kawasaki er-6n
    από kxIII στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2005, 15:24
  4. Kawasaki er 6n
    από MIKE_16V στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2005, 14:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF