Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: CBF-125: Γνώμες;

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2009
    Μηνύματα
    11

    Cbf 125

    Τι γνώμη έχετε για το νέο cbf 125

  2. #2
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: Cbf 125

    Αρχικά δημιουργήθηκε από cbfaki
    Τι γνώμη έχετε για το νέο cbf 125
    Αν ξέρεις περί τίνος πρόκειται και ψάχνεις ένα εργαλείο για την πόλη και ένα σωστό σχολείο για μοτοσυκλέτα είναι ότι πρέπει. Πάμφηνο σε κτήση, χρήση, service. Του έριξα μια ματιά τις προάλλες από περιέργεια όμως δεν το οδήγησα. Αμφιβάλλω ότι θα βγάλει ζημιές αφού είναι πολύ απλή κατασκευή. Σίγουρα ασύγκριτο με παπί. Στα + είναι και η προστασία από τον αέρα, την όποια προστασία σε αυτά τα χλμ.. Η ποιότητα του σίγουρα δεν συγκρίνεται με τα made in japan μοντέλα όμως για τα δεδομένα της κατηγορίας στα σημαντικά σημεία μου φάνηκε αρκετά καλή. Τώρα κάτι λεβιέδες κτλπ δεν με απασχόλησαν. Εγώ έχω ένα ybr που είναι το αντίστοιχο της yamaha, και αυτό στο ίδιο μήκος κύματος, όμως χωρίς φαίαρινγκ..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  3. #3
    To εκανα test drive.Πολυ καλο εργαλειο,5 ταχυτητες,καλα φρενα,ανετη θεση οδηγησης ,ακουσα οτι εχει τελειο φως,ειναι οτι πρεπει για καποιον που η εναλλακτικη επιλογη ειναι το παπι.Μακαρι να μπορουσα να δωσω το παπι μου και να το χτυπουσα.Ειναι πολυ ομορφο.

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2009
    Μηνύματα
    11
    ευχαριστω παιδια .εχω παπακι 100cc honda .
    αλλα το θελω για κατι καινουριο το cbf 125 .θα το δω στην εκθεση των Απριλιο .η τιμη που ρωτησα ειναι 2200ευρω με τα χαρτια του χωρις τα ΄΄δωρα΄΄ τις εταιριας
    ποσα km/h πιανει: Tα service μπορει να τα κανεις μονο σου αν εχεις λιγες τεχνικες γνωσεις και κοστος:
    Ενα 125cc ποσα χλμ μπορει να κανει την ημερα ανετα για τον οδηγο και για το μηχανακι:

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2009
    Μηνύματα
    11
    ποσα km/h πιανει: Tα service μπορει να τα κανεις μονο σου αν εχεις λιγες τεχνικες γνωσεις και κοστος:
    Ενα 125cc ποσα χλμ μπορει να κανει την ημερα ανετα για τον οδηγο και για το μηχανακι:

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2009
    Μηνύματα
    11
    http://www.honda2wheelersindia.com/p...fications.html
    στο site αυτο το μηχανακι το δειχνει και με μανιβελα το ελληνικο δεν το εχει με μανιβελα

  7. #7
    ε να μην πιανει 110 120?
    θελω 4κυλινδρο για Α1!!!!!!!!!!!!

    πωλειται cbf250

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=96752

  8. #8
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cbfaki
    http://www.honda2wheelersindia.com/p...fications.html
    στο site αυτο το μηχανακι το δειχνει και με μανιβελα το ελληνικο δεν το εχει με μανιβελα
    Και αυτο που έρχεται Ελλάδα έχει μανιβέλα κανονικά. Κάποια βασικά πράγματα πιστεύω θα μπορείς να τα κάνεις και μόνος σου, λάδια φιλτρα κτλπ όμως μην ξεχνάς ότι δεν έχει carburateur αλλά fuel injection system οπότε εκεί το καθάρισμα λογικά στο συνεργείο. Κόστος, για ένα μέσο προς μεγάλο service υπολόγισε 40-50 ευρώ. Τόσο μου έρχεται εμένα στο ybr που είναι μια από τα ίδια. Τελική πρέπει να έχει γύρω στα 120, και λογικά αυτό σημαίνει ότι μπορείς να ταξιδεύεις όλη μέρα με 90 χαλαρά Με τα ybr που πάμε βόλτες παρέα, κάνουμε διαδρομές 100+ χλμ, χωρίς στάση και καπάκι άλλα τόσα για πίσω
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της mreth
    Εγγραφή
    26/02/2009
    Μηνύματα
    113
    To είδα την προηγούμενη εβδομάδα στην έκθεση μοτοσυκλέτας και "κόλλησα" τρελά. Βιάζομαι να βγάλω επιτέλους το δίπλωμα να τρέξω να το πάρω!!!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Φίλοι mreth και cbfaki το οδηγησα το 125αράκι και είναι και γ@μώ τις μηχανές !!!

    Μηχανολογικά ρώτησα φίλο μου μηχανικό και μου είπε πως είναι πολύ καλή κατασκευή!
    Για μένα το μόνο που έχετε να σκεφτήτε ακόμα είναι το χρώμα....

    Αν και προτιμώ το μαυρο(μαυρη καλλονή,μαυρος καβαλάρης,κλπ κλπ) δειτε κ αυτη την έκδοση που εχει τα χρώματα της cbr
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	honda-cbf-stunner-125-t.jpg 
Προβολές:	2683 
Μέγεθος:	50,8 KB 
ID:	163673
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cbf3.jpg 
Προβολές:	2632 
Μέγεθος:	32,6 KB 
ID:	163674
    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  13. #13
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Το μόνο που με προβληματίζει σε αυτά, όπως και στο δικό μου άλλωστε (ybr 125) και γενικά οτιδήποτε γιαπωνέζικο δεν κατασκευάζεται στο japan είναι η ποιότητα κατασκευής σε βάθος χρόνου..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της @ggelos
    Εγγραφή
    05/01/2009
    Μηνύματα
    177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    Το μόνο που με προβληματίζει σε αυτά, όπως και στο δικό μου άλλωστε (ybr 125) και γενικά οτιδήποτε γιαπωνέζικο δεν κατασκευάζεται στο japan είναι η ποιότητα κατασκευής σε βάθος χρόνου..
    Οταν είμουν 17 και πήγα το glxάκι μου σε φίλο μηχανικό μου ειχε πει οτι είναι HONDA και μόνο αυτο το κρατάει σε βάθος χρόνου
    Τώρα που είμαι 19 κ του πήγα το cbf 250 μου είπε :"Μη με ξαναρωτήσεις εκείνη τη μ@λ@κια που μου είχες πει πριν 2 χρόνια"


    Πλέον που σπουδάζω τις επιχειρήσεις, συνειδητοποιώ πως δεν παιζει τόσο ρόλο το μέρος κατασκευής αλλά το "know how"(που λεμε κ εμείς οι οικονομολόγοι ) της HONDA που παίζει σημαντικό ρόλο!

    Οπότε μηχανολογικά μην έχετε ανησυχίες

    If you gonna die...

    ... die with your boots on

  15. #15
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από @ggelos
    Οταν είμουν 17 και πήγα το glxάκι μου σε φίλο μηχανικό μου ειχε πει οτι είναι HONDA και μόνο αυτο το κρατάει σε βάθος χρόνου
    Τώρα που είμαι 19 κ του πήγα το cbf 250 μου είπε :"Μη με ξαναρωτήσεις εκείνη τη μ@λ@κια που μου είχες πει πριν 2 χρόνια"


    Πλέον που σπουδάζω τις επιχειρήσεις, συνειδητοποιώ πως δεν παιζει τόσο ρόλο το μέρος κατασκευής αλλά το "know how"(που λεμε κ εμείς οι οικονομολόγοι ) της HONDA που παίζει σημαντικό ρόλο!

    Οπότε μηχανολογικά μην έχετε ανησυχίες

    μωρέ δεν ανησυχώ μηχανολογικά.. φοβάμαι βαφή κτλπ
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φωτογραφίες των CBF 125 - 250
    από Alchimistis στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 286
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2011, 21:28
  2. Χρώμα CBF-250: Γνώμες;
    από SnakeMJK στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 04/10/2005, 09:38
  3. Θόρυβος στο CBF-250.. γνώμες;
    από johnpan στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2005, 11:06
  4. Honda CBF-600S. Γνώμες;
    από Papasouzas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/11/2004, 22:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF