Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 64

Θέμα: Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

  1. #1
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100

    Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

    Σημερα παρα πολυ κινηση απο ςς μοτο στην εθνικη Αθηνων Κορινθου στο υψος των Μεγαρων ειδικα το μεσημερι στην επιστροφη για Αθηνα γινοταν χαμος.....

    Καθομουν και χαζευα ( και πολλες φορες προσπαθωντας να κανω χωρο ) στις μοτο που με προσπερνουσαν χρησιμοποιωντας την αριστερη και την μεσαια λουριδα με παραπολλα καθως πηγαινα στην δεξια λωριδα......

    Αυτο που μου εκανε εντυπωση και με τρομαξε ηταν το μεγαλο ποσοστο μοτο που με προσπερασε ξυστα (και με παρα πολλα) απο δεξια και συγκεκριμενα απο την ΛΕΑ την οποια την χρησιμοποιουσαν για μεγαλο μηκος και για προσπεραση σε αρκετα αυτοκινητα ( καθως δεν ειχε κινηση....)

    Αλιμονο σε αυτα τα παιδια αν σε καποιο αμαξι τυχει κατι εκτακτο και αναγκαστει να κανει αποτομα δεξια στην Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

    Αλιμονο......

  2. #2
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    ...το ότι καβαλάμε μοτοσυκλέτες δεν πρέπει να μας κάνει να πιστεύουμε ότι έχουμε πιάσει τον παπά απ'τα αρχίδια

    Κυριακή είναι,καλό καιρό έχει...όποιος αποφάσισε να κινηθεί σε εθνικές οδούς θα έπρεπε να το ξέρει ότι θα έχει κ΄νηση πριν καν καβαλήσει και να οπλιστεί υπομονή για πολλά χιλιόμετρα διήθησης.

    Αν δεν μπορεί να καταλάβει κάποιος τους κινδύνους από την κίνηση στην ΛΕΑ ενώ είναι πηγμένες οι υπόλοιπες λωρίδες...πάω πάσο ...εξάλλου ο καθένας (ενήλικας) είναι υπέυθυνος για τα κοκαλάκια του
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  3. #3
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Φαντασου ν ανοιξει ο καιρος για τα καλα.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  4. #4
    beer drinker Το avatar του/της nakedorange
    Εγγραφή
    30/11/2006
    Μηνύματα
    599
    Ειχε track day σημερα στα Μεγαρα και καποιοι βγηκαν "ζεστοι" στο δρομο για την επιστροφη...



    Η λωριδα εκτακτης αναγκης ειναι αυτο που λεει,καποιοι την μπερδευουν με την αριστερη!

  5. #5
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nakedorange
    Ειχε track day σημερα στα Μεγαρα και καποιοι βγηκαν "ζεστοι" στο δρομο για την επιστροφη...



    Θέλω να πιστέυω ότι όσοι βγαίνουν στο δρόμο μετά από td είναι πολύ "ήρεμοι"

    Τουλάχιστον σε μένα έτσι έχει λειτουργήσει στα λίγα td που έχω πάρει μέρος.Για βδομάδες δεν είχα όρεξη να "κυνηγήσω" καταστάσεις στο δρόμο.Κάτι σαν το βάλιουμ του μηχανόβιου

    άλλοι πιθανόν να το βλέπουν αλλιώς βέβαια...χού νόουζ...
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  6. #6
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Θέλω να πιστέυω ότι όσοι βγαίνουν στο δρόμο μετά από td είναι πολύ "ήρεμοι"

    Τουλάχιστον σε μένα έτσι έχει λειτουργήσει στα λίγα td που έχω πάρει μέρος.Για βδομάδες δεν είχα όρεξη να "κυνηγήσω" καταστάσεις στο δρόμο.Κάτι σαν το βάλιουμ του μηχανόβιου

    άλλοι πιθανόν να το βλέπουν αλλιώς βέβαια...χού νόουζ...
    Προφανως ειναι αυτοι που πανε για βολτα κι οχι για να οδηγησουν.Βλεπουν τους αλλους κι οτι βλεπουν εκει θελουν να το κανουν στο δρομο.
    Το εχω δει απειρες φορες στις Σερρες.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  7. #7
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Προφανως ειναι αυτοι που πανε για βολτα κι οχι για να οδηγησουν.Βλεπουν τους αλλους κι οτι βλεπουν εκει θελουν να το κανουν στο δρομο.
    Το εχω δει απειρες φορες στις Σερρες.
    και στα μεγαρα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334

    Re: Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

    [i]Αλιμονο σε αυτα τα παιδια αν σε καποιο αμαξι τυχει κατι εκτακτο και αναγκαστει να κανει αποτομα δεξια στην Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

    Αλιμονο...... [/B]

    Kai ti shmainei auto filaraki???
    Pos prepei na kanei deksia xoris na koitaksei??????????????????????
    Entaksei ligo eleos.... eipame....... den ftaiei panta o biastis........
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  9. #9
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    Re: Re: Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
    Kai ti shmainei auto filaraki???
    Pos prepei na kanei deksia xoris na koitaksei??????????????????????
    Entaksei ligo eleos.... eipame....... den ftaiei panta o biastis........
    nai.

    ayto simenei kai an paei kaneis apo dexia perastika toy.
    etsi einai i zoi ti na kanoyme tora..siga mi pigeno terma dexia kai koitao kai dexia min ertheis esy na peraseis me +100
    as prosexes

  10. #10
    Μια κατω ! Το avatar του/της STOYBI
    Εγγραφή
    19/12/2004
    Μηνύματα
    4.100

    Re: Re: Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
    Kai ti shmainei auto filaraki???
    Pos prepei na kanei deksia xoris na koitaksei??????????????????????
    Entaksei ligo eleos.... eipame....... den ftaiei panta o biastis........
    Δεν μιλαω για κατασταση ηρεμιας καποιου οδηγου αυτοκινητου η μηχανης ο οποιος κινητε νομιμα στην δεξια λουριδα και θα του ερθει να χρησιμοποιησει την ΛΕΑ.......

    Μιλαω για κατασταση πανικου.......Δεν ξερεις τι εκτακτο μπορει να τυχει σε καποιον οδηγο και να υποχρεωθει σε αμεση χρηση της ΛΕΑ ενω κινητε νομιμα στην δεξια λουριδα........

    Και αντε..... Αμα ειναι αυτοκινητο θα την πληρωσει μονο ο βιαστης......

    Αν ειναι μοτο ομως...????


  11. #11
    τις προαλλες αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω τη λεα για λιγα λεπτα,
    ενιωθα αρκετα ανασφαλης γιατι σκεφτομουν οτι θα σκασει μυτη ο βλακραιδερ -ελευθερη μεταφραση-

    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  12. #12
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2007
    Μηνύματα
    187
    Πολλές φορες μπορεί να έχουμε χρησιμοποιήσει την ΛΕΑ, αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι πρέπει να το κάνουμε. Συνεπώς αφού την παρανομία την κάνουμε εμείς, πρέπει να προσέχουμε και σίγουρα δεν θα φταίει, αν γίνει κάτι, κάποιος που αναγκαστικά κάνει δεξιά λόγω ανάγκης.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994

    Re: Re: Re: Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από STOYBI
    Δεν μιλαω για κατασταση ηρεμιας καποιου οδηγου αυτοκινητου η μηχανης ο οποιος κινητε νομιμα στην δεξια λουριδα και θα του ερθει να χρησιμοποιησει την ΛΕΑ.......

    Μιλαω για κατασταση πανικου.......Δεν ξερεις τι εκτακτο μπορει να τυχει σε καποιον οδηγο και να υποχρεωθει σε αμεση χρηση της ΛΕΑ ενω κινητε νομιμα στην δεξια λουριδα........

    Και αντε..... Αμα ειναι αυτοκινητο θα την πληρωσει μονο ο βιαστης......

    Αν ειναι μοτο ομως...????

    δεν προσπαθω να χρυσωσω το χαπι(χρησιμοποιω κατα κορον την ΛΕΑ και ειναι εις γνωση μου λαθος) αλλα οποτε αλλαζεις λωριδα ΠΡΕΠΕΙ να κοιτας καθρεφτες.

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/05/2007
    Μηνύματα
    187

    Re: Re: Re: Re: Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    δεν προσπαθω να χρυσωσω το χαπι(χρησιμοποιω κατα κορον την ΛΕΑ και ειναι εις γνωση μου λαθος) αλλα οποτε αλλαζεις λωριδα ΠΡΕΠΕΙ να κοιτας καθρεφτες.

    Σωστό, αλλά σκέψου περιπτώσεις όπως κλατάρησμα λάστιχου, σπάσιμου κάρτερ κ.α. όπου ο οδηγός δεν έχει πολλά περιθώρια αντίδρασης και μέσα στον πανικό του δεν θα ελέγξει τον καθρέπτη.
    Μαλακία κάνουμε και γι' αυτό πρέπει πρώτα να προσέχουμε εμείς.

  15. #15
    Μέλος Έξτρα Σπέσιαλ Το avatar του/της MitsosNaked
    Εγγραφή
    13/07/2007
    Μηνύματα
    318

    Re: Re: Re: Re: Λωριδα Εκτακτης Αναγκης....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    δεν προσπαθω να χρυσωσω το χαπι(χρησιμοποιω κατα κορον την ΛΕΑ και ειναι εις γνωση μου λαθος) αλλα οποτε αλλαζεις λωριδα ΠΡΕΠΕΙ να κοιτας καθρεφτες.
    Συμφωνώ Υπάρχει λόγος που οι άγγλοι το λένε 'lifesavers' !!
    ΘΕΛΩ ΤΟ ΜΠΑΣΟ ΜΟΥ ΑΤΑΣΤΟ ΚΑΙ ΤΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΜΟΥ ΣΛΙΚ !!!!



    Wings for Life - Φιλανθρωπικός Οργανισμός με σκοπό την Θεραπεία Τραυμάτων στη Σπονδυλική Στήλη

    http://www.wingsforlife.com


Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αυτοκόλλητη λωρίδα στις ζάντες
    από makis206 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2014, 19:12
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2009, 17:06
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2008, 13:11
  4. αυτο που μου αρεσει ή λυση αναγκης?
    από mikros boudas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 11/04/2008, 18:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF