Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστικών;

  1. #1

    Σύστημα ελέγχου πίεσης ελαστικών;

    Είχε πέσει το μάτι μου λίγο καιρό πριν σε κάποια συστήματα ελέγχου πίεσης των ελαστικών που μπαίνουν πάνω στη μηχανή και σε ενημερώνουν (σε πραγματικό χρόνο) για την πίεση στα λάστιχα. Έχει κανείς κάτι παραπάνω υπ'όψη του; Πόσο κοστίζουν; Που μπορεί να τα βάλει κανείς; Ακούγεται εξαιρετικά χρήσιμο, ειδικά σε μηχανές, που πατάνε σε 2 ρόδες αντί για 4...

  2. #2
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Πρόκειται για τα ZADI RTS φιλαράκο...Αυτά σκεφτόμουν να βάλω πρίν λίγες μέρες...Εχουν σένσορες που μπαίνουν πίσω από τις βαλβίδες της ζάντας και από κεί ασύρματα δίνουν εντολές στο μόνιτορ του τιμονιού...Απλά με απογοήτευσε ο λάστιχάς μου ότι μετά από καποια χιλιόμετρα δίνουν αλλα ντ'άλλων ενδείξεις και έτσι αν και τα γούσταρα δεν θα τα βάλω...Δεν είναι και τσάμπα να σκεφτείς πάει περιπου στα 170-180 ευρώ

  3. #3
    Δεν έρχονται με κάποια εγγύηση λέει;

    Τα έχει βάλει κανένας εδώ;

  4. #4
    sorry που το ξεθάβω , αλλά αλήθεια το έχει χρησιμοποιήσει κανείς ποτέ αυτο??

    http://www.motoraid.eu/shop/product_...oducts_id=2224

    για βοηθήστε κανείς γιατί και γω ψήνομαι τρελά να το βάλω και να βλέπω live τη πίεση των ελαστικών μου .




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	zadi-rts 1.jpg 
Προβολές:	507 
Μέγεθος:	23,1 KB 
ID:	198180

  5. #5
    Φώτησε μας Θεέ Απόλλωνα!! Το avatar του/της CBF - HRC
    Εγγραφή
    27/11/2007
    Μηνύματα
    86
    Καλησπέρα παιδιά, τα zadi τα έχω βάλει εδώ και 2 χρόνια και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.
    Το μόνο αρνητικό είναι ότι όταν ο αισθητήρας σταματήσει να στέλνει σήμα (μετά τον 1 χρόνο +)
    πρέπει να αλλαχτεί ο αισθητήρας.
    κατα τα άλλα είναι πολύ αξιόπιστο.
    CBF 600S - HRC

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2007
    Μηνύματα
    352
    ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ κ τοtiremoni.
    αυτο εχω εδω κ 2 μηνες.
    100 ευρω το αγορασα το πασχα.το ειχε σε προσφορα.
    το καλο με αυτο το παπαρακι ειναι οτι μπορεις να αλλαξεις κ την μπαταρια του πομπου στο λαστιχο.ετσι θα το κρατησεις μια ζωη.κ αν ποτε αλλαξεις μοτο απλα το μεταφερεις στη νεα.
    εκτος απο την πιεση με κουμπι σου δειχνει κ θερμοκρασια του καθε ελαστικου σε πραγματικο χρονο.αλλα νομιζω αυτο ειναι πουτελεια.μονο η πιεση σου χρειαζεται να βλεπεις

  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CBF - HRC
    Καλησπέρα παιδιά, τα zadi τα έχω βάλει εδώ και 2 χρόνια και είμαι υπέρ ευχαριστημένος.
    Το μόνο αρνητικό είναι ότι όταν ο αισθητήρας σταματήσει να στέλνει σήμα (μετά τον 1 χρόνο +)
    πρέπει να αλλαχτεί ο αισθητήρας.
    κατα τα άλλα είναι πολύ αξιόπιστο.
    γιατί σταμάτησε να στέλνει ?? λόγο βλάβης ??

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MARKOS-V
    ΓΙΑ ΚΟΙΤΑ κ τοtiremoni.
    αυτο εχω εδω κ 2 μηνες.
    100 ευρω το αγορασα το πασχα.το ειχε σε προσφορα.
    το καλο με αυτο το παπαρακι ειναι οτι μπορεις να αλλαξεις κ την μπαταρια του πομπου στο λαστιχο.ετσι θα το κρατησεις μια ζωη.κ αν ποτε αλλαξεις μοτο απλα το μεταφερεις στη νεα.
    εκτος απο την πιεση με κουμπι σου δειχνει κ θερμοκρασια του καθε ελαστικου σε πραγματικο χρονο.αλλα νομιζω αυτο ειναι πουτελεια.μονο η πιεση σου χρειαζεται να βλεπεις
    το είδα το έχει με τιμή 115 ? που είναι ενδιαφέρουσα αλλά μου φαίνεται πως πιο πολλύ είναι μπρελόκ το καντράν παρά κάτι μόνιμο πάνω στη μοτο .

    εσύ το έχεις βάλει πάνω στο τιμόνι?? μπαίνει??

  9. #9
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    05/05/2007
    Μηνύματα
    352
    ΕΧΩ ΤΟ βε στρομ.το εχω βαλει πανω απο τα οργανα με χρατς.το βγαζω οταν παρκαρω κ το βαζω οταν ...ξεκιναω.δεν πεφτει με τιποτα.ειναι κ στο οπτικο μου πεδιο οταν φοραω το κρανος.
    το ξερω οτι το εχει 115.
    πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του.αμα εισαι κ καμενος απο ...προκα στο λαστιχο ...τρξε να το παρεις

Παρόμοια θέματα

  1. Μανόμετρα πίεσης ελαστικών
    από 916 στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 166
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2024, 16:10
  2. αυξηση πιεσης ελαστικων
    από xifias στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2005, 12:27
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 14:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF