Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 3 από 3

Θέμα: Ανακληση yamaha yzf-r 125...

  1. #1
    Χωματινο μελος Το avatar του/της ADVENTURAZ
    Εγγραφή
    26/07/2007
    Μηνύματα
    227

    Ανακληση yamaha yzf-r 125...

    ...δεν ξερω αν εχετε ενημερωθει εγω το βαζω για καλο και για κακο...



    Ανάκληση μοτοσυκλετών Yamaha


    Πρόγραμμα ανάκλησης μοτοσικλετών YAMAHA μοντέλο YZF-R125 εκτελεί η εταιρεία YAMAHA MOTOR CO. σε συνεργασία με τους εθνικούς διανομείς, και συγκεκριμένα στην Ελλάδα με τη ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε., και τη Διεύθυνση Τεχνικού Ελέγχου.

    Η ανάκληση αφορά περίπου 200 δίκυκλα, μοντέλο 2009, με αριθμούς πλαισίου από VG5RE061000000140 έως VG5RE061000020590, στα οποία υπάρχει ενδεχόμενο να ραγίσει η βάση στήριξης της αντλίας καυσίμου. Το ράγισμα της βάσης είναι αποτέλεσμα του φορτίου που δέχεται κατά την σύσφιξη της σε συνδυασμό με την φθορά που το λιπαντικό συναρμολόγησης δημιουργεί στο υλικό της.

    Μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί στην Ελλάδα καμία περίπτωση ατυχήματος, που να σχετίζεται με το συγκεκριμένο θέμα.

    Οι ιδιοκτήτες των ανωτέρω δικύκλων, θα ενημερωθούν εγγράφως μέσω συστημένης επιστολής, ώστε να προσέλθουν στα συμβεβλημένα συνεργεία του δικτύου YAMAHA σε όλη την Ελλάδα, για να αντικατασταθεί το σύνολο δοχείο - αντλία - βάση με το αντίστοιχο βελτιωμένο, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση.
    Χωμα και βουνο μου πηραν το μυαλο!:a24::a39:

  2. #2

  3. #3
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896

    Re: Ανακληση yamaha yzf-r 125...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ADVENTURAZ
    ...δεν ξερω αν εχετε ενημερωθει εγω το βαζω για καλο και για κακο...



    Ανάκληση μοτοσυκλετών Yamaha


    Πρόγραμμα ανάκλησης μοτοσικλετών YAMAHA μοντέλο YZF-R125 εκτελεί η εταιρεία YAMAHA MOTOR CO. σε συνεργασία με τους εθνικούς διανομείς, και συγκεκριμένα στην Ελλάδα με τη ΜΟΤΟΔΥΝΑΜΙΚΗ Α.Ε.Ε., και τη Διεύθυνση Τεχνικού Ελέγχου.

    Η ανάκληση αφορά περίπου 200 δίκυκλα, μοντέλο 2009, με αριθμούς πλαισίου από VG5RE061000000140 έως VG5RE061000020590, στα οποία υπάρχει ενδεχόμενο να ραγίσει η βάση στήριξης της αντλίας καυσίμου. Το ράγισμα της βάσης είναι αποτέλεσμα του φορτίου που δέχεται κατά την σύσφιξη της σε συνδυασμό με την φθορά που το λιπαντικό συναρμολόγησης δημιουργεί στο υλικό της.

    Μέχρι στιγμής δεν έχει αναφερθεί στην Ελλάδα καμία περίπτωση ατυχήματος, που να σχετίζεται με το συγκεκριμένο θέμα.

    Οι ιδιοκτήτες των ανωτέρω δικύκλων, θα ενημερωθούν εγγράφως μέσω συστημένης επιστολής, ώστε να προσέλθουν στα συμβεβλημένα συνεργεία του δικτύου YAMAHA σε όλη την Ελλάδα, για να αντικατασταθεί το σύνολο δοχείο - αντλία - βάση με το αντίστοιχο βελτιωμένο, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση.
    προβοκάτσια μου μυρίζει.. για να λένε μετά οι ktmάδες στις αντιπαραθέσεις με τα αντρικά μηχανάκια.. ρε μη μασάτε




















    αθτειάκι.. καλά έκανες και το πόσταρες, νομίζω, με επιφύλαξη ότι παραγωγής 09 δεν έχουν πουληθεί ακόμα, τουλάχιστον δεν εχω δει στις αντιπροσωπείες τα 09 χρώματα που κυκλοφορούν έξω..
    “Programming today is a race between software engineers striving to build bigger and better idiot-proof programs, and the Universe trying to produce bigger and better idiots. So far, the Universe is winning.” - Rich Cook

Παρόμοια θέματα

  1. yamaha yzf r-125 πρωτη μηχανη
    από 4ss4s1n στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2012, 22:35
  2. Ανάκληση Yamaha YZF-R125
    από McGyver στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/01/2012, 07:28
  3. Yamaha Yzf r-125
    από Μπουου!! στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2010, 16:10
  4. Ανάκληση Yamaha YZF-R125
    από blueangel στο forum Ανακλήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2009, 09:25
  5. Ανάκληση Yamaha YZF-R6 '06...
    από Electra στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2006, 16:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF