Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 68 από 68

Θέμα: H ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Εχω βρει ενα ζευγαρι λαστιχα ελαφρως μεταχειρισμενα sinko υπεροσφτ, που το πισω ειναι διακοσαρι και σκεφτομαι να τα παρω και να τα βαλω στη μηχανη μου, vtr sp2. Αλλα το σκεφτομαι οτι μαλλον δεν αξιζει τετοια τοποθετηση.
    Eδω τα συγκεκριμενα λαστιχα.
    http://www.motorcycle-superstore.com...Rear-Tire.aspx

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της AKIS BUSA
    Εγγραφή
    17/03/2009
    Μηνύματα
    463
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    Εχω βρει ενα ζευγαρι λαστιχα ελαφρως μεταχειρισμενα sinko υπεροσφτ, που το πισω ειναι διακοσαρι και σκεφτομαι να τα παρω και να τα βαλω στη μηχανη μου, vtr sp2. Αλλα το σκεφτομαι οτι μαλλον δεν αξιζει τετοια τοποθετηση.
    Eδω τα συγκεκριμενα λαστιχα.
    http://www.motorcycle-superstore.com...Rear-Tire.aspx
    φιλε kinhsh δεν θα στο συνιστουσα διοτι πρωτον δεν το ξερω ωσ λαστιχο,και μαλλον δυσκολα και καποιος αλλος θα το ξερει,οποτε μην κανεις πειραματα με τετοια πραγματα.
    επειτα ειναι και 200 το πισω και αυτη η διασταση για το συγκεκριμενο ss vtr sp2 δεν του κανει με τιποτα,δεν θα μπορεις να το δουλεψεις το μηχανακι σου
    αν σκεφτεις οτι το sp2 δουλεβει αψογα με 180 με 200 τι θα κανει? μαλλον θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα για εκεινο και σενα.
    ειδα κατι αναφορες απο καποιον οτι ζεστενετε γρηγορα και ειναι πολυ sticky sticky ναι αλλα δεν ξερουμε ποιος ειναι αυτος που το λεει,ουτε που το δικιμασε.και με τι μηχανη το δοκιμασε.

    η γνωμη μου λοιπον οπως καταλαβες ειναι οχι

  3. #63
    kinhsh
    . Μαν όπως σου είπε και ο άκης δεν το έχω ακούσει αυτό το λάστιχο σαν μάρκα στην Ελλάδα και να ξέρεις ότι η αμερικάνικη αγορά είναι λίγο περίεργη απο θέμα τι πουλάνε. έχουν δικές τους μάρκες και δεν ξέρεις τι θα συναντήσεις απο θέμα αξιοπιστίας συμπεριφοράς .
    Αποψη μου είναι πάντα ότι σε θέματα ασφαλείας να έχεις κάποιον που να σου παρέχει αξιοπιστία και εγγύηση για το αυτά που θα δώσεις τα δυσκολοδούλευτα ευρώπουλα.
    Τι θέλω να πω, εχω κατάστημα μοτ/των και ασφαλώς έχω και ελαστικά, καποιοι φίλοι σε εισαγωγικά θέλωντας την καλύτερη τιμή και εξυπνάδα (για τα λάστιχα πάντα) φέραν απο έξω μέσω δυαδικτίου, ωραία μέχρι εδω, το ένα ζευγάρι απο αυτά κουνούσε πάρα πολύ , ζυγοστάθμηση στην ζυγοστάθμηση βαλε βγάλε κλπ.
    Αν έβαζε ελαστικά απο εμάς π.χ δεν υπήρχε περίπτωση να μη τον έκανα αντικατάσταση βάζοντάς του αυτό που πρέπει να φορέσει το μηχανάκι και την χρήση που κάνει.
    Αυτή είναι η εγγύηση που σου παρέχει η αντιπροσωπεία και το Brand name κατάστημα.
    Τώρα για την περίπτωση του μεγέθους που προαναφέραμε και σου ζήτησα τύπο μηχανής.
    ΜΗ ΒΑΛΗΣ 200άρι με τίποτα στο SP!!!!
    Προτιμότερο να του βάλεις 180 παρά 200. Επειδή είχα απο το 01' το SP-1 και το έζησα με όλα του τα γούστα (αγώνες-ταξίδια) στο συγκεκριμένο έχω την εντύπωση ότι με το 180 γινότανε πιο σβέλτο στις αντιδράσεις του και έχανε λίγο το βάρος που έχει.
    Είναι απο τα αγαπημένα μου μηχανάκια που είχα. Τα έκανε όλα πολύ καλά!!
    Απο θέμα τώρα τί να βάλεις γνώμη μου πέτα επάνω του ένα ζευγάρι DIABLO ROSSO για να το ευχαριστηθείς.
    Αυτιάαααααα!!!!!!!
    Πωλείται όπως είναι επιπλωμένο με 11,500χιλ/μ φορτωμένο. MV AGUSTA F4R 18,000 εβραίους

    TRACK MONDAYS κάθε Δευτέρα μετά τις 6:00 στο DRIVE PARK πιστα Καρτ Θεσσαλονίκης. Supersport & motard
    πληροφορίες 2310-556359

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    Ευχαριστω για τις γνωμες, τα ξεχασα ηδη τα sinko σαν λυση.
    ttdmotopaint οπως ειπες ειχες το vtr sp1 για αγωνες ,γιατι το αλλαξες ; Κανουν καλυτερους χρονους τα πιο νεα μοντελα ; Eτσι απο περιεργεια ρωταω.
    Οσο για τα rosso τα εβαλα στα υπ οψη μου.

  5. #65
    Αντάρτικο... Το avatar του/της Allst@rf
    Εγγραφή
    09/02/2009
    Μηνύματα
    3.307
    ρε παιδια με συγχωρειτε επειδη εχω χασει επεισοδια στο σιριαλ λαστιχα(τουριστας ημοτν πριν και ηξερα κανα δυο καλα τουριστικα)
    ποια η διαφορα rosso απο supercorsa pro?

  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Allst@rf
    ρε παιδια με συγχωρειτε επειδη εχω χασει επεισοδια στο σιριαλ λαστιχα(τουριστας ημοτν πριν και ηξερα κανα δυο καλα τουριστικα)
    ποια η διαφορα rosso απο supercorsa pro?
    ρε παιδιά, τι σχέση εχουν τα λάστιχα με το θέμα του thread?

    Ανοίξτε άλλη συζήτηση. Allst@rf, ψάξε στην ενότητα ανταλλακτικά-aftermarket. To ερώτημα σου έχει απαντηθεί αρκετές φορές


    ..και το παρόν thread θα διαχωρισθεί, το τελευταίο κομμάτι με το 200αρι λάστιχο θα πάει σε άλλο topic

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kinhsh
    Εγγραφή
    20/04/2004
    Μηνύματα
    311
    roadspirit πολυ της ταξης εισαι ,σε τι βοηθαει η ταξη ;

  8. #68
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kinhsh
    roadspirit πολυ της ταξης εισαι ,σε τι βοηθαει η ταξη ;

    Γεια σου φιλαράκι.

    Η τάξη μας βοηθάει γενικά σε πολλά πράγματα, αλλά ας μου μιλήσω συγκεκριμένα στη παρούσα φάση.

    Γνωρίζεις υποθέτω ότι σε κάθε ενότητα υπάρχουν mods, εν προκειμένω εδώ είναι ο Γιάννης (roadspirit) & εγώ. Η δουλειά των mods δεν είναι καμιά άλλη, από το να "διαχειρίζονται" τις συζητήσεις προς όφελος των χρηστών.

    Αντιλαμβάνεσαι λοιπόν ότι όσο πιο ξεκάθαρα είναι κάθε φορά τα θέματα προς συζήτηση, τόσο πιο χρήσιμο είναι ένα thread για κάποιον τρίτο.

    Εδώ είναι φόρουμ & όχι chat room. Μη μπερδεύεστε.

    Θα παρακαλούσα λοιπόν & εγώ στο παρόν thread να συζητάμε ότι λέει ο τίτλος & τίποτα άλλο.
    Αν όχι ή θα γίνει διαχωρισμός ή δυστυχώς θα το φάει η μαρμάγκα.



Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Εξάτμιση του 1000 σε 600..;;
    από lampros_fazer στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2007, 21:11
  2. το Zx636 του 2006 σε μαυρο
    από idi στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2006, 15:47
  3. Vfr ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ Fazer S 600?????
    από FIRE-ZX-GSXR στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2005, 12:06
  4. Vfr ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥ Fazer S 600?????
    από FIRE-ZX-GSXR στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2005, 11:09
  5. Ανεβασμα Του Κοφτη Σε Cbr954
    από VFR781 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2004, 10:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF