Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Ταξίδι στην Φινλανδία με μηχανή - Συνταξιδιώτες

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    118

    Ταξίδι στην Φινλανδία με μηχανή - Συνταξιδιώτες

    Γεια σας!

    Τελευταία σκέφτομαι το εξής: ένα πιθανό ταξίδι το καλοκαίρι στην φινλανδία με μηχανή. Επειδή δεν έχω την απαραίτητη παρέα που χρειάζεται για κάτι τέτοιο, γράφω εδώ μέσα έτσι ώστε αν υπάρχει κανεις με το ίδιο ενδιαφέρον να το συζητήσουμε.

    Εμπρός λοιπόν μηχανόβιοι όσοι νομίζετε ότι μοιράζεστε το ίδιο πάθος για ταξίδια ποστάρετε και τα υπόλοιπα τα παίρνουμε όπως έρχονται!
    GSXR 600 K6

  2. #2
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Θάνο αν και σκεφτόμουν Ισπανία φέτος το καλοκαίρι η μη ύπαρξη παρέας μέχρι στιγμής με κάνει να καλοβλέπω και την δική σου ιδέα...Είναι σαφώς αρκετά μακρινός προορισμός αλλά με καλή οργάνωση όλα είναι πραγματοποιήσιμα!!!
    Εχω γυρίσει όλη την Ευρώπη σχεδόν αλλά ποτέ στην Σκανδιναβία...Το καλοκαίρι εκεί με το μοναδικό ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ φαινόμενο του Ηλιου του Μεσονυχτίου είναι ένας τόπος μαγικός.Είμαι μέσα πάντως.Και αν βρούμε και άλλους συνοδοιπόρους και συνταξιδιώτες ακόμα καλύτερα!!!

  3. #3
    Π'ρου τα ζ'α Το avatar του/της tamar
    Εγγραφή
    30/08/2007
    Μηνύματα
    649

    Re: Ταξίδι στην Φινλανδία με μηχανή - Συνταξιδιώτες

    Αρχικά δημιουργήθηκε από firefox
    Γεια σας!

    Τελευταία σκέφτομαι το εξής: ένα πιθανό ταξίδι το καλοκαίρι στην φινλανδία με μηχανή. Επειδή δεν έχω την απαραίτητη παρέα που χρειάζεται για κάτι τέτοιο, γράφω εδώ μέσα έτσι ώστε αν υπάρχει κανεις με το ίδιο ενδιαφέρον να το συζητήσουμε.

    Εμπρός λοιπόν μηχανόβιοι όσοι νομίζετε ότι μοιράζεστε το ίδιο πάθος για ταξίδια ποστάρετε και τα υπόλοιπα τα παίρνουμε όπως έρχονται!
    Χμμμ, πολύ ενδιαφέρον σίγουρα. Για πότε περίπου το σκέφτεστε και πόσες ημέρες περίπου;
    ....and you run, and you run
    to catch up with the sun....

  4. #4
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Μέσα Ιουλίου ως μέσα Αυγούστου παίζει μάλλον...:smilea: Ακόμη είμαστε στο σχεδιασμό
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  5. #5
    Π'ρου τα ζ'α Το avatar του/της tamar
    Εγγραφή
    30/08/2007
    Μηνύματα
    649
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blueangel
    Μέσα Ιουλίου ως μέσα Αυγούστου παίζει μάλλον...:smilea: Ακόμη είμαστε στο σχεδιασμό
    Πρέπει να το συζητήσουμε. Στείλε μου με πμ το τηλέφωνό σου και ποιες ώρες μπορώ να σε πάρω. Ευχαριστώ.
    ....and you run, and you run
    to catch up with the sun....

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2006
    Μηνύματα
    314
    Αγαπητε 8/7 ανεβαινω προς τα πανω με τελικο προορισμο το Γκετεμοργκ της Σουηδιας. Θα συμμετασχει ο γιος μου σ ενα ευρωπαικο τουρνουα ποδοσφαιρο, το Gothia Cup, και θ ανεβω οδικως με την μηχανη.
    21/7 θα ειμαι πισω.
    Αν σ ενδιαφερει ν ανεβουμε μαζι ευχαριστως και αν θες εσυ συνεχιζεις προς τα πανω περισσοτερο.

  7. #7
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από emix24
    Αγαπητε 8/7 ανεβαινω προς τα πανω με τελικο προορισμο το Γκετεμοργκ της Σουηδιας. Θα συμμετασχει ο γιος μου σ ενα ευρωπαικο τουρνουα ποδοσφαιρο, το Gothia Cup, και θ ανεβω οδικως με την μηχανη.
    21/7 θα ειμαι πισω.
    Αν σ ενδιαφερει ν ανεβουμε μαζι ευχαριστως και αν θες εσυ συνεχιζεις προς τα πανω περισσοτερο.
    Φίλε μου το ταξίδι έχει κλειστεί για 23/7 με επιστροφή Αθήνα 14/8 νάσαι καλά πάντως και σύ να περάσεις πανέμορφα
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  8. #8
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    blueangel και firefox αναφερθείτε ασαπ!
    Υπάρχει λόγος.
    Θενξ.

  9. #9
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
    blueangel και firefox αναφερθείτε ασαπ!
    Υπάρχει λόγος.
    Θενξ.
    Τι λογος?Εχει πολλη βοτκα για τον Βασιλακη μας εκει πανω?
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  10. #10
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Vstrommer71
    Τι λογος?Εχει πολλη βοτκα για τον Βασιλακη μας εκει πανω?
    :rotflmao: :rotflmao:


    Δεν με παίζει πια... Μου κάνει τον δύσκολο μετά τα τελευταία και με κρατάει τιμωρία μέχρι τον Απρίλη λέει...

    Προέκυψε όμως κάτι καλό και παίζω σόλο...
    Σύντομα φίντμπακ!

  11. #11
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    118
    αναφέρομαι...αλλά τελικά το ταξίδι δεν θα γίνει φέτος. εγώ αποχώρησα για οικονομικούς λόγους και και κάποια αλλά στραβά κράτησαν και τα υπόλοιπα παιδιά εδώ πέρα από όσο γνωρίζω. το κοιτάμε πάλι για του χρόνου θα λέγα!

    παρόλα αυτά πες μας τον λόγο για τον οποιο μας καλείς να αναφερθούμε
    GSXR 600 K6

  12. #12
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Το ταξίδι πραγματικά δεν έγινε φέτος για κολογκαντεμιές που μας έτυχαν ενώ ήταν όλα κομπλέ εισιτήρια,διαδρομές τα πάντα!!!Anyway του χρόνου αν είμαστε γεροί θα γίνει Για λέγε ορίστε αναφέρθηκα και γώ
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  13. #13
    όχι παλιός... Το avatar του/της PanVas
    Εγγραφή
    28/08/2006
    Μηνύματα
    2.395
    Ξηλωθείτε και οι δύο με ότι έχετε από υλικό.
    Γενικότητες ξέρω...

    Ρουτς και POI θέλω... Αν υπάρχουν για μαπσορσ είστε Θεοί...
    Τιπς και καβάτζες για ελεύθερα....; Φωτιά έχει πάρει το avdriders...
    Ρε γαμώτο να μην είμαι πατρίδα... Ούτε χάρτη δεν έχω για εκεί...
    Άντε να βρω τώρα στα βιβλιοπωλεία της Σόφιας...

    Προέκυψε λίγο βιαστικά, όπως και όλο το ταξίδι θα είναι βιαστικό.
    Νιώθω ότι δεν έχω κάνει αρκετό διάβασμα και προετοιμασία, μέσα σε μια βδομάδα από την στιγμή της απόφασης, τι να ετοιμάσεις...;

    Σοφια-Ρουμανία-Ουκρανία(γιατί την αγαπήσαμε)-Πολωνία-Λιθουανία-Λετονία-Εστονία-Ελσίνκι-Τουρκου-Στοκχόλμη-Δανία-Γερμανία-μπλα-μπλα-μπλα Μπρνο(για το τζιπι)και σπίτι Σόφια γιατί η δουλειά θα περιμένει...
    Δεν τολμώ να αναφέρω μέρες και χιλιόμετρα, γιατί οι μέρες είναι υπερβολικά λίγες και τα χιλιόμετρα υπερβολικά πολλά. Το βεστρομ δε, να δούμε αν θα μας βγάλει...
    Με βλέπω να γυρνάω με κανά καράβι...

    ΠΜ για σκάιπια και εμςεν αν έχετε όρεξη.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Κρίμα που δεν πραγματοποιήθηκε το ταξίδι σας, αλλά μιας και ποτέ δεν είμαστε αρκετά προετοιμασμένοι, του χρόνου θα είστε πανέτοιμοι!

    Ας είμαστε καλά και όρθιοι και όλα θα τα κάνουμε!


  14. #14
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PanVas
    Ξηλωθείτε και οι δύο με ότι έχετε από υλικό.
    Γενικότητες ξέρω...

    Ρουτς και POI θέλω... Αν υπάρχουν για μαπσορσ είστε Θεοί...
    Τιπς και καβάτζες για ελεύθερα....; Φωτιά έχει πάρει το avdriders...
    Ρε γαμώτο να μην είμαι πατρίδα... Ούτε χάρτη δεν έχω για εκεί...
    Άντε να βρω τώρα στα βιβλιοπωλεία της Σόφιας...

    Προέκυψε λίγο βιαστικά, όπως και όλο το ταξίδι θα είναι βιαστικό.
    Νιώθω ότι δεν έχω κάνει αρκετό διάβασμα και προετοιμασία, μέσα σε μια βδομάδα από την στιγμή της απόφασης, τι να ετοιμάσεις...;

    Σοφια-Ρουμανία-Ουκρανία(γιατί την αγαπήσαμε)-Πολωνία-Λιθουανία-Λετονία-Εστονία-Ελσίνκι-Τουρκου-Στοκχόλμη-Δανία-Γερμανία-μπλα-μπλα-μπλα Μπρνο(για το τζιπι)και σπίτι Σόφια γιατί η δουλειά θα περιμένει...
    Δεν τολμώ να αναφέρω μέρες και χιλιόμετρα, γιατί οι μέρες είναι υπερβολικά λίγες και τα χιλιόμετρα υπερβολικά πολλά. Το βεστρομ δε, να δούμε αν θα μας βγάλει...
    Με βλέπω να γυρνάω με κανά καράβι...

    ΠΜ για σκάιπια και εμςεν αν έχετε όρεξη.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Κρίμα που δεν πραγματοποιήθηκε το ταξίδι σας, αλλά μιας και ποτέ δεν είμαστε αρκετά προετοιμασμένοι, του χρόνου θα είστε πανέτοιμοι!

    Ας είμαστε καλά και όρθιοι και όλα θα τα κάνουμε!

    Μπές via michelin για να δείς τα πάντα φιλαράκι και τα υπόλοιπα θα τα πούμε με pm
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2012, 18:19
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2011, 12:19
  3. Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2010, 17:06
  4. Ταξιδι στη Μοσχα με μηχανη
    από mitsos-amfissa στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2010, 04:29
  5. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 22:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF