Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Μοτοσυκλετα=συναισθημα

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375

    Μοτοσυκλετα=συναισθημα

    Καλησπερα στο forum,

    θετω αυτο το ζητημα,για να συμβουλεψω ολους τους πιθανους αγοραστες,ωστε να αποφασισουν μονο με την καρδια τους,για την νεα τους μοτοσυκλετα.
    Τελικα,οντως μετρα περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο,το να σου κανει αυτο το περιφημο "κλικ" η μοτοσυκλετα που θες.
    Αυτο το λεω αφου αγορασα πριν απο δυο εβδομαδες την CBR600FS,ενω ειχα ξεκινησει για την 748.Επεσαν ολοι πανω μου για να μου αλλαξουν τα μυαλα.Το ιδιο ειχαν κανει και στα αυτοκινητα,αλλα τοτε,επειδη εκει εχω περισσοτερες γνωσεις,εκανα την σωστη επιλογη.Τωρα καταφεραν να με πεισουν και το αποτελεσμα ειναι να μην μπορω να χαρω μια πραγματικα εξαιρετικη μοτοσυκλετα.Δυνατη,καλο κρατημα,καλη αισθηση,αλλα δεν με γεμιζει οπως με γεμιζε και μονο η σκεψη της 748.
    Αυτα ειχα να πω,σαν συμβουλη για καποιους.

    Φιλικα,
    Δημητρης
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

  2. #2
    φιλε και γω φιλικα θα σου πω οτι εσυ αμα εχεις το χρημα πανε και παρε οτι γουσταρεις...
    αμα ομως εισαι φοιτητης και δεν υπαρχει ρευστο καλυτερα να παρεις κατι που δεν θελει συνεργειο καθε τρις και λιγο, κατι αξιοπιστο και με καλη μεταπωληση οπως ειναι το cbr που πηρες.
    Και ναι συμφωνω οτι η μοτο ειναι συναισθημα αλλα δεν καταλαβα μονο τα ιταλικα εχουν συναισθημα? Ενα γιαπονεζικο δεν εχει?
    Δεν το λεω για σενα γιατι δεν ειπες κατι τετοιο αλλα ειναι αρκετοι αυτοι που μας το λενε οτι μονο τα ζημιαρικα εχουν συναισθημα...χα χα ναι βρε συναισθηματαρα...απογοητευσης και κλαψας για τα λεφτα που πας και σκας με τοσο κοπο.
    και το συναισθημα προσωπικα για μενα δεν δημιουργειται ουτε απο την εικονα, ουτε απο τη χωρα ουτε απο τη μαρκα αλλα απο τις επιδοσεις που εχει και την οδηγικη συμπεριφορα και την αξιοπιστεια να το σχιζω με την ανεση μου...

    παντως οταν ερωτευεσαι κατι σου περνει χρονο να σου περασει...
    περαστικα λοιπον και αμα εχεις το μανευ πανε χωστα στην κουκλα σου αλλα να εισαι γνωστηε της επιλογης σου και να την αποδεχτεις με τα οποια αρνητικα της.
    "Apolayste sti zwi,
    tin kathe gamimeni tis stigmi..."

    "Got a $5 head? Get a $5 helmet.''

  3. #3
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165

    Re: Μοτοσυκλετα=συναισθημα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
    Καλησπερα στο forum,

    θετω αυτο το ζητημα,για να συμβουλεψω ολους τους πιθανους αγοραστες,ωστε να αποφασισουν μονο με την καρδια τους,για την νεα τους μοτοσυκλετα.
    Τελικα,οντως μετρα περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο,το να σου κανει αυτο το περιφημο "κλικ" η μοτοσυκλετα που θες.
    Αυτο το λεω αφου αγορασα πριν απο δυο εβδομαδες την CBR600FS,ενω ειχα ξεκινησει για την 748.Επεσαν ολοι πανω μου για να μου αλλαξουν τα μυαλα.Το ιδιο ειχαν κανει και στα αυτοκινητα,αλλα τοτε,επειδη εκει εχω περισσοτερες γνωσεις,εκανα την σωστη επιλογη.Τωρα καταφεραν να με πεισουν και το αποτελεσμα ειναι να μην μπορω να χαρω μια πραγματικα εξαιρετικη μοτοσυκλετα.Δυνατη,καλο κρατημα,καλη αισθηση,αλλα δεν με γεμιζει οπως με γεμιζε και μονο η σκεψη της 748.
    Αυτα ειχα να πω,σαν συμβουλη για καποιους.

    Φιλικα,
    Δημητρης
    κοιτα πιο κατω καποιοι θα σου πουν οτι την 748 ισως να μην προλαβενες να την χαρεις γιατι θα ετρεχες στα συνεργεια....

    τα κριτηρια για την επιλογη αλλαζουν απο ανθρωπο σε ανθρωπο .....σε αλλους αρεσει το ξεχωριστο με οτι αντιτοιμο εχει αυτο και σε αλλους το κοινο αλλα σιγουρο........ζητησες τη γνωμη τους και σου την ειπαν χωρις να τους ξερεις ..χωρις να σε ξερουν....εσυ γιατι δεν ακολουθησες την καρδια σου......η επιλογη μοτο ειναι σαν την γκομενα....πρεπει να σου κανει ΚΛΙΚ
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  4. #4
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Συμφωνώ πως πρέπει να παίρνεις αυτό που γουστάρεις και όχι αυτό που σου λένε οι άλλοι.....

    Ειδικά αν το αντέχει η τσέπη σου!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  5. #5
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Πέρνεις αυτό που γουστάρει ΜΕΧΡΙ εκεί που φτάνει η τσέπη σου!!!!




    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    το θεμα ειναι οτι αυτη την στιγμη υπαρχει συγκρουση λογικης με συναισθημα!!!


    σ'αυτο ουτε οι καλυτεροι επιστημονες δεν μπορουν να σε βοηθησουν.........
    και οι 2 αυτες λειτουργιες ειναι ικανες να αλλαξουν την οποια επιλογη μας ανα πασα στιγμη...


    η λογικη σε βοηθαει (κατα την γνωμη μου παντα) να μπορεις να ανταπεξελθεις και μελλοντικα στην οποια επιλογη σου!!!

    το συναισθημα ειναι αλλη φαση!! ειναι κ@υλ@ με οτι αυτο σημαινει.....το χτυποκαρδι στην καρδια που δεν μπορεις να εξηγησεις και ομως σε τρελαινει συνεχως!!

    αν μπορεις να τα ζυγισεις αυτα τα δυο (ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΡΙΣΗ) και να βγαλεις συμπερασμα θα ειναι το καλυτερο που θα εχεις κανει...





    καλες βολτες..

  7. #7
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039

    Re: Μοτοσυκλετα=συναισθημα

    Αρχικά δημιουργήθηκε από tsoukas77
    Καλησπερα στο forum,

    θετω αυτο το ζητημα,για να συμβουλεψω ολους τους πιθανους αγοραστες,ωστε να αποφασισουν μονο με την καρδια τους,για την νεα τους μοτοσυκλετα.
    Τελικα,οντως μετρα περισσοτερο απο οτιδηποτε αλλο,το να σου κανει αυτο το περιφημο "κλικ" η μοτοσυκλετα που θες.
    Αυτο το λεω αφου αγορασα πριν απο δυο εβδομαδες την CBR600FS,ενω ειχα ξεκινησει για την 748.Επεσαν ολοι πανω μου για να μου αλλαξουν τα μυαλα.Το ιδιο ειχαν κανει και στα αυτοκινητα,αλλα τοτε,επειδη εκει εχω περισσοτερες γνωσεις,εκανα την σωστη επιλογη.Τωρα καταφεραν να με πεισουν και το αποτελεσμα ειναι να μην μπορω να χαρω μια πραγματικα εξαιρετικη μοτοσυκλετα.Δυνατη,καλο κρατημα,καλη αισθηση,αλλα δεν με γεμιζει οπως με γεμιζε και μονο η σκεψη της 748.
    Αυτα ειχα να πω,σαν συμβουλη για καποιους.

    Φιλικα,
    Δημητρης

    Το προβλημα ξεκιναει ως εξης:

    Θετεις ενα προβληματισμο γιατι δεν εισαι σιγουρος για το τι θες να παρεις αρα πρεπει να εισαι και ετοιμος για τις απαντησεις που θα δεχτεις
    Δεχτηκες καποιες απαντησεις που φωτιζαν ενα συγκεκριμενο μοντελο και τελικα πηρες αυτο το μοντελο....παντα ομως η τελικη επιλογη ειναι δικη σου.....ειναι γνωστο οτι αν αγαπας ενα πραγμα εισαι και ετοιμος να δεχτεις και τα σφαλματα του!

    Απο κει και περα το 7 της ducati ειναι πολυ ομορφο μηχανακι πανεμορφο θα λεγα αλλα ειναι απολυτο...και ερωτω οδηγικα ησουν ετοιμος για ενα τετοιο;

    Στο κατω κατω της γραφης δεν θα εχεις προβλημα να το πουλησεις αργοτερα αλλα και θα εισαι ετοιμος να παρεις αυτο που θελεις!Δες το σαν σκαλοπατι προς ενα συγκεκριμενο στοχο

  8. #8
    μια σκιά μ' ακολουθάει Το avatar του/της cityfly
    Εγγραφή
    07/05/2003
    Μηνύματα
    3.700
    πάρε ό,τι γουστάρεις και ό,τι σε παίρνει (από πολλές απόψεις) και καθαρίζεις

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tsoukas77
    Εγγραφή
    29/06/2004
    Μηνύματα
    375
    Καλησπερα,

    χαιρομαι που συμφωνουμε σε γενικες γραμμες.
    Το βλεπω σαν ενα μικρο σκαλοπατι(οχι πλατυσκαλο!),οπως ειπε καποιος φιλος.

    Καλα χιλιομετρα,
    Δημητρης

    ΥΓ.Φιλε koufaloni,σαφως και δεν θα ελεγα ποτε οτι μονο τα Ιταλικα εχουν ψυχη.Αναφερομαι στο συναισθημα που τρεφω εγω γι'αυτην.Συναισθηματα μπορει να σου εμπνευσει οποιαδηποτε μοτοσυκλετα.
    Κατω τα χερια απο τον 'Ακη!

Παρόμοια θέματα

  1. Γιατι Γουσταρετε Την Μοτοσυκλετα Σασ???
    από nimbus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 211
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2010, 12:23
  2. Σκέψεις μιας στιγμής αυτοκριτικής 1 (Δεν αφορα την μοτοσυκλέτα)
    από brainwork στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2004, 14:06
  3. Αισθητικη & Μοτοσυκλετα
    από nimbus στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 15:08
  4. εκλογες και μοτοσυκλετα
    από alex14 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/02/2004, 22:40
  5. Απαντήσεις: 53
    Τελευταίο μήνυμα: 12/12/2003, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF