Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 52

Θέμα: ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΙΣΣΑ-ΜΑΚΕΛΑΡΙΑ

  1. #16
    Σε κάποια στιγμή εφάνηκε το μοναστήρι να στέκει περήφανα πάνω στο βράχο.Επιτέλους όλος μου ο κόπος θα επιβραβευόταν.Πήρα μεγάλο κουράγιο εκείνη τη στιγμή διότι ήμουν ένα βήμα από το στόχο μου και τελικά οι προσπάθειες μου δεν θα πήγαιναν στράφι.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	μακελ3.jpg 
Προβολές:	460 
Μέγεθος:	92,5 KB 
ID:	159546

  2. #17
    Επιτέλους έφτασα.Αράζω τη μηχανή στην είσοδο του μοναστηριού και ανεβαίνω με σκοπό να απολαύσω αυτό για το οποίο ήρθα.Δυστυχώς βρήκα αυτήν την εικόνα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	μακελ4.jpg 
Προβολές:	457 
Μέγεθος:	66,5 KB 
ID:	159547

  3. #18
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Για τέτοιες χωμάτινες διαδρομές το μοτόρι το δικό σου φιλαράκο και πάλι καλά που τά φερε βόλτα χωρίς να έρθουν τα πολύ χειρότερα για σένα και για το μωρό σου!!!Τέλος καλό όλα κάλα!!!Και άλλη φορά πολυ προσοχή Δεν είναι ολες οι μηχανές ΠΑΝΤΟΣ ΚΑΙΡΟΥ ΚΑΙ ΔΙΑΔΡΟΜΗΣ
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  4. #19
    Το μοναστήρι ήταν κλειδαμπαρωμένο και ένα σωρό γίγια με κοιτάζαν σαν ούφο μέσα στην αυλή του.Χτύπησα πολλές φορές την πόρτα μήπως ήταν κανένας να μου ανοίξει , μέχρι και ένα διακόπτη που μου φάνηκε για κουδούνι πάτησα αλλά απάντηση καμμιά.Ένοιωσα μαλάκας.

  5. #20

    Γίγια = γίδια για όσους κόλλησαν

    Λένε ότι για να βρεθείς στον Παράδεισο πρέπει πρώτα να περάσεις από την Κόλαση.Καβαλάω την μηχανή και ξεκινάω απογοητευμένος για τη επιστροφή.Όπως βγαίνω από τον χώρο του μοναστηριού προσέχω μια πινακίδα που έδειχνε προς ένα μονοπάτι.Ξανα αράζω και παρατηρώ ότι η πινακίδα έδειχνε προς κάποιο ξωκλήσι το οποίο από το σημείο που είμαι δεν φαίνεται και δεν μπορώ να καταλάβω που είναι.Αποφασίζω να πάω να το δώ. Το μονοπάτι είναι κατηφορικό και γεμάτο πέτρες , η ζέστη έχει αρχίσει και με κουράζει και το στόμα μου έχει ξεραθεί.<<Τι το θέλω το ξωκλήσι ;>> σκέφτομαι ,<< αρκετά έχω περάσει σήμερα>>.Αυτό όμως που βρήκα δεν το περίμενα.Ανάμεσα στους βράχους , στον χωματόδρομο και στα πουρνάρια υπήρχε ένας μικρός παράδεισος.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Σωτηρας1.jpg 
Προβολές:	449 
Μέγεθος:	80,4 KB 
ID:	159549

  6. #21
    Όπως βλέπετε και στην παραπάνω φωτογραφία, ένας μεγάλος βράχος ορθώνεται σε εκείνο το σημείο, και στην βάση του είναι κτισμένο χωρίς ιδιαίτερη τέχνη ,το ξωκλήσι του Σωτήρα.Αυτό που το έκανε παράδεισο για μένα είναι ότι από τον βράχο έσταζαν νερά τα οποία δεν έβρεχαν το κτίσμα αλλά έπεφταν μπροστά από αυτό , επίσης υπήρχε ένα τραπεζάκι με καρέκλες και είχε φοβερή δροσιά.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Σωτήρας2.jpg 
Προβολές:	446 
Μέγεθος:	86,9 KB 
ID:	159551

  7. #22
    Μάλιστα κάτω από αυτό το σημείο έκανα ένα μικρό ντους για να συνέλθω.Απόλαυση.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Σωτήρας3.jpg 
Προβολές:	448 
Μέγεθος:	55,2 KB 
ID:	159552

  8. #23
    Δίπλα στο ξωκλήσι κολλητά υπήρχε κάτι σαν σπηλιά και μέσα μια πέτρινη κολώνα που είχε πιάσει άλατα.Τέλος πάντων ήταν εντυπωσιακή.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Τέλος1.jpg 
Προβολές:	446 
Μέγεθος:	61,8 KB 
ID:	159553

  9. #24
    Ήπια λίγο νερό , έκανα ένα τσιγάρο και γέμισα τις μπαταρίες μου για την επιστροφή.

  10. #25
    Ο γυρισμός πάντα είναι πιο εύκολος.Αυτό που συνειδητοποίησα, είναι πως πολλές φορές το ταξίδι είναι που κάνει έναν προορισμό σημαντικό.Αν και το αξιοθέατο ήταν το μοναστήρι , μεγάλο και σε περίοπτη τοποθεσία (στην κορυφή ενός βράχου) , την παράσταση την έκλεψε ένα ξωκλήσι παράγκα που προσπαθούσε να κρύψει την ασχήμια του κάτω από ένα βράχο.
    Χαιρετώ.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	ερ6.jpg 
Προβολές:	447 
Μέγεθος:	99,5 KB 
ID:	159555

  11. #26
    Θεσσαλικό Κλιμάκιο ! Το avatar του/της Hell_Rider
    Εγγραφή
    14/01/2007
    Μηνύματα
    1.373
    Now people keep asking if we're going to change
    I look'em in the eye
    Tell'em no fucking way !!!

  12. #27
    μπραβο ρε φιλε,χαρας το κουραγιο κ την επιμονη σου.αν ξαναπας στο σκεπαστο στασου για φαγητο εκει,εχει απιστευτα ψητα...

  13. #28
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Μια χαρα τα περασες και μη χαλιεσαι για τη "ψιλη"

    Αν δεν χαθεις και δεν ταλαιπωρηθεις λιγο σε ταξιδι με μοτοσικλετα δεν εχει γουστο.






  14. #29
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Ωραίος αλλά. . . . άλλαξε μοτοσυκλέτα, σε βλέπω ότι την τραβάει ο οργανισμός σου την περιπέτεια και η Πελοπόννησος έχει πολλά μέρη και διαδρομές.


    Εύχομαι η επόμενη εξόρμηση να πάει καλύτερα

    Δοκίμασε να πάς και Πλανητέρο, Ψωφίδα, Λάμπεια είναι ποιό βατές διαδρομές για το μηχανάκι σου συντοπίτη

  15. #30
    Έχεις μεγάλο δίκιο για την μοτοσυκλέτα φίλε.Αλλά η αλήθεια είναι η εξής:
    Το er6 είναι η πρώτη μου μοτοσυκλέτα.Ως νέος οδηγός μεγάλης μηχανής δεν
    ήξερα τι ακριβώς ήθελα,οπότε αποφάσισα να πάρω κάτι φτηνό και γύρω στα 600cc.
    Επίσης δεν ήθελα να πάρω ούτε supersport ούτε on-off μέχρι να ξεκαθαρίσω τι ακριβώς θέλω.
    Έτσι κατέληξα στο er6.
    Από το χτεσινό ταξιδάκι αλλά και το σημερινό μέχρι την λίμνη Τσιβλού και τη Ζαρούχλα,
    κατέληξα στο συμπέρασμα ότι ένα on-off θα μου ήταν καταλληλότερο.Ίσως κάποια στιγμή
    γίνω κι εγώ vstromίστας.
    Δυστυχώς η ιδανική μηχανή δεν υπάρχει.Εγώ είμαι ικανοποιημένος από το er6 αλλά το χώμα είναι πρόβλημα.
    Όσο για το πλανητέρο έχω πάει,τα υπόλοιπα όμως θα τα βάλω στο πρόγραμμα.Ευχαριστώ.

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΛΑΤΑΝΙΩΤΙΣΣΑ-ΜΑΚΕΛΑΡΙΑ 28/03/2009
    από 42742 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 26/03/2009, 21:09

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF