Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 52

Θέμα: Άμα ξαναπάω σε μάστορα να με χέσετε ...

  1. #1

    Άμα ξαναπάω σε μάστορα να με χέσετε ...

    Πέτρα που είχα φάει στο ψυγείο πριν χρόνια και είχε επιδιορθωθεί τελικά έβγαλε το ψυγείο νερού εκτός μάχης ...

    Επειδή δεν είχα χρόνο και ο καιρός δεν βοηθάει καθόλου αυτές τις μέρες με τα κρύα και τις βροχές στην αυλή (γεράσαμε και η μέση δεν τραβάει κιόλας - άσε που δεν μας πάει το σκύψιμο) ... πήγα το μηχανάκι σε καλό μου φίλο (που είχαμε δουλέψει και στο συνεργείο του μαζί για κάτι φεγγάρια) να μου βάλει ένα ψυγείο ... βασικά το θεώρησα και ξεφτίλα να μην πάω να μου το περάσει μιας και το είχε βρει αυτός το ψυγείο ....

    πάω χτες να το πάρω ... ολα οκ μου λέει προσκυνάω στο θεό "ακούμπα" και φεύγω ...

    παίρνω μετά την Άφρικα πάω ΔΣ , πάω μπρίκι και γυρίζω σπίτι ...

    βράδυ αργά μου την βαράει και βγάζω το τούμπανο βόλτα κατά τις δυόμιση το ξημέρωμα ...

    πάω Αττική βγαίνω πίσω για Λαύριο , βγαίνω από παραλιακά , πάω Χαλκίδα , πάω Ορχομενό και γυρίζοντας σταματάω να βάλω βενζίνη ...

    ... και ακούω ένα ήχο που δεν μου άρεσε καθόλου ...

    ... νερό να βράζει ....

    τελείως σπασμωδικά - και μαλακία μου τελικά - ανοίγω τη σέλα και ανοίγω την τάπα του δοχείου πλήρωσης ...

    πετάει ένα πίδακα ατμού και μου καίει τα χέρια ... nice ...

    το γύρισα όπως όπως και σταματούσα κάθε 20 - 30 χιλιόμετρα να συμπληρώσω παραφλού ...

    κάηκαν τα χέρια μου άσχημα αλλά στη ζοχάδα μου δεν πήρα χαμπάρι , σπίτι επιστροφή , κλειδώνω το μηχανάκι , βάζω κρέμα στα χέρια μου και το πρωί εγερτήριο γιατί είχα μάστορα οικοδόμο στο εξοχικό ....

    βοηθούσα όπως - όπως το μάστορα με χέρια χάλια και σκεφτόμουνα το μηχανάκι μου ...

    τελικά βράδυ που τελείωσα γύρισα Αθήνα και έκατσα πάνω στη ζοχάδα μου και το σκόρπισα τελείως ...

    ο μαλάκας είχε βάλει ανάποδα τα σωληνάκια του ψυγείου ... ΕΛΕΟΣ ΛΕΜΕ !!!

    τελικά για να σιγουρευτώ έκατσα και έλυσα τα πάντα και τσέκαρα αντλίες , σένσορες και θερμοστάτες για να μου φύγει το κόλλημα .... ευτυχώς όλα οκ... Honda ρούλζ όπως πάντα ...

    με λίγα λόγια ...

    καλύτερα να το έκανα μόνος μου μια και καλή ...

    δεν λέω εδώ μέσα ποιος είναι - εξάλλου δεν γράφει στο μοτό και δεν θα του κάνω καταγγελία αλλά θα του κάνω το μαγαζί του λαμπόγυαλο την δευτέρα το πρωί - λήξις

    η ρόμπα η ξεκούμπωτη ο αλήτης ... έκαψα τα χέρια μου με τον παλιόπουστα ...

    αυτά τα ολίγα και σόρρυ για την πάρλα ...

    ( η φωτό είναι στο τέλος πια με προβολέα και την μέση και τα χέρια μου να με έχουν πεθάνει .. )


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	picture 002 (488 x 650).jpg 
Προβολές:	1090 
Μέγεθος:	98,9 KB 
ID:	159541

  2. #2
    Τι είπες τώρα????

    ΑΙΣΧΟΣ !!!!!!

    Την έχεις ξαναπάει σε αυτόν ή είναι ευκαιριακός?
    Τον αλήτη...

    Περαστικά ρε φιλαράκι. Πονάει πολύ το ρημάδι το κάψιμο...
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  3. #3
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Οχι ρε γαμώτο τι λες τώρα!!!!!Περαστικά ρε φίλε τι να πώ!!!Μα καλά τόσο εσκιτζής ήτανε
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  4. #4
    όχι δεν ήταν σκιτζής και ούτε περιστασιακός ... ήταν κολλητός μου φίλος από χρόνια μαζί έχουμε δουλέψει και μαζί στο συνεργείο του , έχω πάει στο γάμο του έχουμε βγει βόλτες καφέδες ...


    δυστυχώς .. "ήταν" δεν "είναι" πλέον ....

  5. #5
    Hasta la Victoria Siempre Το avatar του/της blueangel
    Εγγραφή
    19/01/2006
    Μηνύματα
    827
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    ήταν κολλητός μου φίλος από χρόνια μαζί έχουμε δουλέψει και μαζί στο συνεργείο του , έχω πάει στο γάμο του έχουμε βγει βόλτες καφέδες ...


    δυστυχώς .. "ήταν" δεν "είναι" πλέον ....
    Αν είναι έτσι οι φίλοι ρε συ Ακη σκέψου πώς θάναι οι εχθροί!!! τι να πώ!!!ΤΕΤΟΙΑ ΑΒΛΕΨΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΠΟΛΑΙΟΤΗΤΑ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ?????
    Hay personas que nos hablan y ni las escuchamos...., Hay personas que nos hieren y no dejan ni cicatrizes...., Pero hay personas que simplemente aparecen en nuestra vida y nos marcan para siempre....., No hagas nada por obligacion ni por compromiso .....,Si no por amor !!!
    Cuando una puerta se cierra,otra se abre...
    NO CUENTES LOS ANOS, CUENTA LOS RECUERDOS!!!


  6. #6
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Σορυ αλλα γιατι δεν τον κραζεις κανονικα?Θα μας φαει η ευγενεια μου φαινεται.Αν τοκαιγες το μοτερακι τι θα γινοταν?Και παλι συγγνωμη αλλα το λεω απ την αποψη οτι αφου ξηγηθηκε ετσι σε σενα στους αγνωστους τι θα κανει ο τριμαλακας?
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  7. #7
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Ευτυχως που το λυσα και το εδεσα μονος μου πριν 2 εβδομαδες δηλαδη..... ..τι μπορει να παθει κανεις στα καλα καθουμενα.

    Περαστικα στα χερια σου και στην μηχανη σου δεν λεω εκανε μαλακια χοντρη ο "φιλος" σου αλλα γινονται δυστηχως και απο καλους μας φιλους λαθη,δεν ηταν σκοπιμο αυτο εννοω.


    ps:Γ@μημενη πετρα που εσκασες στο ψυγειο της 3 μηνων κουκλας μου που να μην στεριωσεις σε καμμια ασφαλτο ρουφιανα.

    Keep spamming!!!:a13:

  8. #8
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Σορυ αλλα γιατι δεν τον κραζεις κανονικα?Θα μας φαει η ευγενεια μου φαινεται.Αν τοκαιγες το μοτερακι τι θα γινοταν?Και παλι συγγνωμη αλλα το λεω απ την αποψη οτι αφου ξηγηθηκε ετσι σε σενα στους αγνωστους τι θα κανει ο τριμαλακας?
    ελα ΔΩΣΕ ... ΜΟΤΟκοτσομπολια.... αυτο ειναι που λενε "-...με τσουρουφλισε ο μλκς ο μαστορης..."


    αλλα σαυτη την περιπτωση οχι απο $$$$
    Accipere quam facere praestat injuriam

  9. #9
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    ps:Γ@μημενη πετρα που εσκασες στο ψυγειο της 3 μηνων κουκλας μου που να μην στεριωσεις σε καμμια ασφαλτο ρουφιανα.

    Που να στεριωσει?







































    Σε ψυγειο? :rotflmao:

  10. #10
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.170
    Περστικά στα χέρια σου Ακη, και τι αλλο να πω..

    Μονοι μας μόνο και τέλος!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  11. #11
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.878
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Περστικά στα χέρια σου Ακη, και τι αλλο να πω..

    Μονοι μας μόνο και τέλος!
    +1000


    Περισευει κανα κουπονι για αυριο?

  12. #12
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Που να στεριωσει?



    Σε ψυγειο? :rotflmao:
    Στον γκρεμο να πεσει να ψοφησει η ..ριολα...


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Keep spamming!!!:a13:

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kostas_1100gs
    Εγγραφή
    25/02/2009
    Μηνύματα
    404
    Για αυτό εγώ άρχισα να κάνω μόνος μου, το 1100.

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GIXXERAKIAS
    Ευτυχως που το λυσα και το εδεσα μονος μου πριν 2 εβδομαδες δηλαδη..... ..τι μπορει να παθει κανεις στα καλα καθουμενα.

    Περαστικα στα χερια σου και στην μηχανη σου δεν λεω εκανε μαλακια χοντρη ο "φιλος" σου αλλα γινονται δυστηχως και απο καλους μας φιλους λαθη,δεν ηταν σκοπιμο αυτο εννοω.


    ps:Γ@μημενη πετρα που εσκασες στο ψυγειο της 3 μηνων κουκλας μου που να μην στεριωσεις σε καμμια ασφαλτο ρουφιανα.

    δεν είπα ότι το έκανε από πρόθεση ...

    αλλά σορρυ δε συμφωνώ μαζί σου ... λάθη τέτοια ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ... τα μηχανάκια που καβαλάμε πάνε ΤΡΙΑΚΟΣΙΑ δεν είναι παπιά ...

    ο σωστός μηχανικός τσεκάρει διπλοτσεκάρει και παίρνει δοκιμή το μηχανάκι για να είναι χίλια τα εκατό σίγουρος ... γιατί αυτά πάνε με τριακόσια και αν ξεχάσει μια βίδα μια τάπα μια ασφάλεια εγώ μπορεί και να σκοτωθώ και να μην βρει ποτέ κανείς τι έγινε ...


  15. #15
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    δεν είπα ότι το έκανε από πρόθεση ...

    αλλά σορρυ δε συμφωνώ μαζί σου ... λάθη τέτοια ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ... τα μηχανάκια που καβαλάμε πάνε ΤΡΙΑΚΟΣΙΑ δεν είναι παπιά ...

    ο σωστός μηχανικός τσεκάρει διπλοτσεκάρει και παίρνει δοκιμή το μηχανάκι για να είναι χίλια τα εκατό σίγουρος ... γιατί αυτά πάνε με τριακόσια και αν ξεχάσει μια βίδα μια τάπα μια ασφάλεια εγώ μπορεί και να σκοτωθώ και να μην βρει ποτέ κανείς τι έγινε ...

    Σωστος οντως.
    Keep spamming!!!:a13:

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 22:22
  2. Καλημερα Σε Ολουσ Να Το Φτιαξω
    από TEO.VFR στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 12:46
  3. Παραλίγο να την πατήσω...και να με πατήσει!
    από jtoros στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2004, 13:03
  4. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 15:56
  5. να με και εγωωωωω....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 09/04/2004, 01:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF