Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 62

Θέμα: Tiger 1050: Πήγα, το οδήγησα, το ερωτεύτηκα...

  1. #1
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517

    Exclamation Tiger 1050: Πήγα, το οδήγησα, το ερωτεύτηκα...

    ... και θα το πάρω! Με παπά και με κουμπάρο!
    Γιατί το μηχανάκι απλά τα σπάει! Και πολύ καλά φρένα επίσης!
    Εντάξη σε σύγκριση με τη μαούνα το v-strom λίγο ξενέρα στην κάλυψη αέρα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα

    11.690 με δώρο χούφτες, κεντρικό στάντ, σπορ εξάτμιση που βγάζει 10 άλογα παραπάνω (και καλά), συναγερμό και μαγνητικό tank bag.
    Μια απορία όμως ρε παιδιά εσείς που ξέρετε... έχει 250έουρος το κεντρικό stand και 150 οι χούφτες ας πούμε? Γιατί αυτές τις τιμές μου έλεγε για τα δώρα. Μήπως είναι σαν τα 10 άλογα παραπάνω τις εξάτμισης? Οι μπαγκαζιέρες πόσο πάνε (και οι 3)? Γιατί για άλλες εκτός της Triumph δεν το σκέφτομαι καν! Ταιριάζουν πολύ στο μηχανάκι...


    Επίσης, στην ΙΝΤΕΡΜΟΤΟ στον Πειραιά έχει 6,9% επιτόκιο.. έχετε υπόψην για κανένα άλλο μαγαζάκι με χαμηλότερο?

  2. #2

    Re: Tiger 1050: Πήγα, το οδήγησα, το ερωτεύτηκα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    ... και θα το πάρω! Με παπά και με κουμπάρο!
    Γιατί το μηχανάκι απλά τα σπάει! Και πολύ καλά φρένα επίσης!
    Εντάξη σε σύγκριση με τη μαούνα το v-strom λίγο ξενέρα στην κάλυψη αέρα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα

    11.690 με δώρο χούφτες, κεντρικό στάντ, σπορ εξάτμιση που βγάζει 10 άλογα παραπάνω (και καλά), συναγερμό και μαγνητικό tank bag.
    Μια απορία όμως ρε παιδιά εσείς που ξέρετε... έχει 250έουρος το κεντρικό stand και 150 οι χούφτες ας πούμε? Γιατί αυτές τις τιμές μου έλεγε για τα δώρα. Μήπως είναι σαν τα 10 άλογα παραπάνω τις εξάτμισης? Οι μπαγκαζιέρες πόσο πάνε (και οι 3)? Γιατί για άλλες εκτός της Triumph δεν το σκέφτομαι καν! Ταιριάζουν πολύ στο μηχανάκι...


    Επίσης, στην ΙΝΤΕΡΜΟΤΟ στον Πειραιά έχει 6,9% επιτόκιο.. έχετε υπόψην για κανένα άλλο μαγαζάκι με χαμηλότερο?
    Οταν λες το οδηγησες?
    Το εκανες test-ride στο καταστημα?
    Ρωταω γιατι οπως καταλαβες με ενδιαφερει κι εμενα

    Για τις τιμες το περιφεριακων που ρωτας, δεν ξερω αλλα συνηθως χρεωνουν παραπανω οταν προκειται για "δωρα"... ολοι το κανουν!

    Παντως πριν καιρο που ειχα ρωτησει στην ΗΛΙΟΦΥΛ (στην αρχη της βουλιαγμενης) και μου ειπαν για ενα special edition (γκρι ματ χρωμα), η οποια ειχε τις χουφτες (για κεντρικο σταντ και σπορ εξατμηση δεν θυμαμαι) καθως και τις μπαγκαζιερες απο τη "μανα" του.
    Αν λοιπον δεν σου κανει κοπο ριξε μια ματια/τηλεφωνο και σ' αυτους.

    ΥΓ. Το v-strom θα το δωσεις σε αυτους για ανταλαγη? Αν ναι, το παιρνουν σε καλη τιμη ή το "σκοτωνεις"?
    money cant buy me love !!!

  3. #3
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517

    Re: Re: Tiger 1050: Πήγα, το οδήγησα, το ερωτεύτηκα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TheFace
    Οταν λες το οδηγησες?
    Το εκανες test-ride στο καταστημα?
    Ρωταω γιατι οπως καταλαβες με ενδιαφερει κι εμενα

    Για τις τιμες το περιφεριακων που ρωτας, δεν ξερω αλλα συνηθως χρεωνουν παραπανω οταν προκειται για "δωρα"... ολοι το κανουν!

    Παντως πριν καιρο που ειχα ρωτησει στην ΗΛΙΟΦΥΛ (στην αρχη της βουλιαγμενης) και μου ειπαν για ενα special edition (γκρι ματ χρωμα), η οποια ειχε τις χουφτες (για κεντρικο σταντ και σπορ εξατμηση δεν θυμαμαι) καθως και τις μπαγκαζιερες απο τη "μανα" του.
    Αν λοιπον δεν σου κανει κοπο ριξε μια ματια/τηλεφωνο και σ' αυτους.

    ΥΓ. Το v-strom θα το δωσεις σε αυτους για ανταλαγη? Αν ναι, το παιρνουν σε καλη τιμη ή το "σκοτωνεις"?

    Το έκανα test ride το Σάββατο το πρωί στην INTERMOΤΟ στον Πειραιά! Είχαν κάτι σαν χάπενινγκ.
    Για τα περιφερειακά ρωτάω γιατί μου φάνηκε λίγο κουλό να έχουν 150 ευρό οι χούφτες ας πούμε... ή 250 το stand.

    Αυτό που λες, το γκρι, το είχε και εκεί στην έκθεση και όταν τον ρώτησα μου είπε πως τα μόνα extra είναι οι 2 πλαϊνές βαλίτσες και ένα μαγνητικό tank bag. Χωρίς σπορ εξάτμιση, χούφτες ή κάτι άλλο. Στην ίδια τιμή, 11.690.

    το v-strom θα το πουλήσω με αγγελία το πιθανότερο! σε μαντρά δεν έχω πάει να δω πόσο το παίρνει και στην Triumph ούτε καν ρώτησα για ανταλλαγή...
    βασικά είναι σε καλή κατάσταση η μαούνα μου και με λίγα χλμ (29.000) για την ηλικία της οπότε θα είναι βλακεία να το σκοτώσω...

  4. #4
    Απ'οσο ξερω απο τις τιμες των βαλιτσων της τραιουμφ κοιτανε στο θεο.Αρα μαλλον να πας για τη προσφορα με τις βαλιτσες.Χουφτες και σταντ βαλτα μονος σου!
    Πωλουνται προστατευτικα καγκελα κινητηρα!

    http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=101820

  5. #5
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Οι τιμές είναι όπως στις λένε... τα δώρα που σου δίνει είναι καλά για Triumph, και σαν παλίος ιδιοκτήτης Strom και νυν Tiger μην περιμένεις ίδιες τιμές στα περιφεριακα.....

    Μην ξεχνάς οτι περνάς σε άλλη κατηγορία μηχανής και επίσης περνάς σε μία όχι kai τόσo εμπορική μηχανή που δεν έχει φτηνά αναλώσιμα....

    Ζελατίνες aftermarket έχει άπειρες, καλύτερη κάλυψη δίνει η Givi αλλά για μένα η πιο ωραία είναι η MRA με το φρυδάκι....επίσης θα σου πρότεινα και ένα extension μποστινού φτερού... δες εδώ

    http://www.motoraid.eu/shop/index.php?cPath=23_149_269

    Βαλίτσες μαμά έχουν κάπου στα 1600-1700 με βάσεις (!!!) άσε που είναι και μικρές...οπότε μάλλον συμφέρει με 1700 να πάρεις ένα παπί να τις σέρνεις απο πίσω.....

    Ρίξε και μια ματία στο www.tiger1050.com και θα βρείς ότι θέλεις...

    Με το καλό να έρθεις στην παρέα της Triumph

  6. #6

    Re: Re: Re: Tiger 1050: Πήγα, το οδήγησα, το ερωτεύτηκα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    Το έκανα test ride το Σάββατο το πρωί στην INTERMOΤΟ στον Πειραιά! Είχαν κάτι σαν χάπενινγκ.
    Για τα περιφερειακά ρωτάω γιατί μου φάνηκε λίγο κουλό να έχουν 150 ευρό οι χούφτες ας πούμε... ή 250 το stand.

    Αυτό που λες, το γκρι, το είχε και εκεί στην έκθεση και όταν τον ρώτησα μου είπε πως τα μόνα extra είναι οι 2 πλαϊνές βαλίτσες και ένα μαγνητικό tank bag. Χωρίς σπορ εξάτμιση, χούφτες ή κάτι άλλο. Στην ίδια τιμή, 11.690.

    το v-strom θα το πουλήσω με αγγελία το πιθανότερο! σε μαντρά δεν έχω πάει να δω πόσο το παίρνει και στην Triumph ούτε καν ρώτησα για ανταλλαγή...
    βασικά είναι σε καλή κατάσταση η μαούνα μου και με λίγα χλμ (29.000) για την ηλικία της οπότε θα είναι βλακεία να το σκοτώσω...
    Ασφαλως και ειναι βλακεια να το σκοτωσεις!
    Απλα ρωταω γιατι εχω την αισθηση οτι τα καταστηματα/μαντρες προφασιζομενοι τη "κριση" δινουν πολυ χαλια τιμες για αγορα ενω αντιθετα οταν πολουν δεν υπαρχει καμια κριση στις τιμες που ζητανε

    Μηπως σου ειναι ευκολο να μου δωσεις τηλ και διευθυνση της ΙΝΤΕΡΜΟΤΟ να δω αν μπορω να κανονισω ενα test ride για τον τιγρη?

    Και κατι τελευταιο... αν υποθεσουμε οτι δεν θελεις κανενα "δωρο", μπορουν να σου κοψουν το αντιτιμο απο την τιμη της μηχανης?
    Ρωταω γιατι η μοτοδυναμικη εδινε αυτη την επιλογη οταν πηρα το tdm
    money cant buy me love !!!

  7. #7
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    @TheFace

    210 4125116 - Ελ. Βενιζέλου 35 & 28.
    Είναι στο πρώτο στενό που μπορείς να κάνεις αριστερά (στα φανάρια) μετά το Jumbo όπως ανεβαίνεις Ηρώων Πολυτεχνείου.

    http://www.ploigos.gr?sessionid=3243...3912f7a0040bb2

    δεν νομίζω να γλυτώσεις λεφτά από τα δώρα από τα συμφραζόμενα.... δεν ρώτησα να σου πω την αλήθεια όμως οπότε ρώτα!


    @ argy_kap: πωωωωω μανίτσαμ'... 1600 με 1700 οι βαλίτσες? jesus christ and the holy apostols
    από αύριο βάζω μπρος και ελπίζω το συντομότερο δυνατό να μπω στο κλουμπ! και thanks και για τα link, θα τα τσεκάρω σωποσδήποτε!


    αχ το μηχανάκι είναι σούπερ ρε παίδες

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    @TheFace

    210 4125116 - Ελ. Βενιζέλου 35 & 28.
    Είναι στο πρώτο στενό που μπορείς να κάνεις αριστερά (στα φανάρια) μετά το Jumbo όπως ανεβαίνεις Ηρώων Πολυτεχνείου.

    http://www.ploigos.gr?sessionid=3243...3912f7a0040bb2

    δεν νομίζω να γλυτώσεις λεφτά από τα δώρα από τα συμφραζόμενα.... δεν ρώτησα να σου πω την αλήθεια όμως οπότε ρώτα!


    @ argy_kap: πωωωωω μανίτσαμ'... 1600 με 1700 οι βαλίτσες? jesus christ and the holy apostols
    από αύριο βάζω μπρος και ελπίζω το συντομότερο δυνατό να μπω στο κλουμπ! και thanks και για τα link, θα τα τσεκάρω σωποσδήποτε!


    αχ το μηχανάκι είναι σούπερ ρε παίδες
    Cheers mate

    Καλοριζικο και καλοταξιδο να 'ναι το εργαλειο!!!
    money cant buy me love !!!

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    @TheFace

    210 4125116 - Ελ. Βενιζέλου 35 & 28.
    Είναι στο πρώτο στενό που μπορείς να κάνεις αριστερά (στα φανάρια) μετά το Jumbo όπως ανεβαίνεις Ηρώων Πολυτεχνείου.

    http://www.ploigos.gr?sessionid=3243...3912f7a0040bb2

    δεν νομίζω να γλυτώσεις λεφτά από τα δώρα από τα συμφραζόμενα.... δεν ρώτησα να σου πω την αλήθεια όμως οπότε ρώτα!
    Φιλε Liakos, πηρα τηλεφωνακι και σου 'χω κατι που ισως σε ενδιαφερει

    Κατ' αρχην η τιμη που αναφερεις ειναι για την εκδοση χωρις ABS. Η εκδοση με ABS εχει κοντα στα 12500.

    Απ΄οτι καταλαβα εσενα σε ενδιαφερει η εκδοση χωρις ABS, μιλωντας λοιπον με τον τυπο τον ρωτησα αν μπορω να μην παρω τα δωρα αξιας 1200ευρω που προσφερουν και αντι αυτου να μου μειωσει την αρχικη τιμη. Μου ειπε λοιπον οτι κατι τετοιο μπορει να γινει για μηχανη χωρις ABS και σε μαυρο χρωμα ΜΟΝΟ, με την τιμη να πεφτει λιγο κατω απο τα 10 χιλιαρικα (9990... αν θυμαμαι καλα ) που νομιζω οτι ειναι αρκετα συμφερουσα σε σχεση με τα δωρα τα οποια μπορει και να τα βρεις σε πολυ καλυτερες τιμες αλλου (internet etc)!
    Οποτε αν γουσταρεις το μαυρακι... ΒΟΥΡ ΣΤΟΝ ΠΑΤΣΑ!!!

    Αν παντως επαιζε το ιδιο deal και στην εκδοση με ABS, αυριο το πρωϊ, θα ημουν εκει

    Ελπιζω να βοηθησα...
    money cant buy me love !!!

  10. #10
    9990 το πηρα εγω χωρις abs απο τον πιερακο στην Καλαμακιου. Μου εκοψε και κατι λιγα (πολυ πολυ λιγα) για τον συναγερμο..

  11. #11
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863
    Αρχικά δημιουργήθηκε από strat
    9990 το πηρα εγω χωρις abs απο τον πιερακο στην Καλαμακιου. Μου εκοψε και κατι λιγα (πολυ πολυ λιγα) για τον συναγερμο..
    Προσφορά είναι αυτή νομίζω αλλά μόνο μπλέ και μαύρο αν δεν κάνω λάθος....

  12. #12

    Re: Tiger 1050: Πήγα, το οδήγησα, το ερωτεύτηκα...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    ... και θα το πάρω! Με παπά και με κουμπάρο!
    Γιατί το μηχανάκι απλά τα σπάει! Και πολύ καλά φρένα επίσης!
    Εντάξη σε σύγκριση με τη μαούνα το v-strom λίγο ξενέρα στην κάλυψη αέρα αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε και όλα

    11.690 με δώρο χούφτες, κεντρικό στάντ, σπορ εξάτμιση που βγάζει 10 άλογα παραπάνω (και καλά), συναγερμό και μαγνητικό tank bag.
    Μια απορία όμως ρε παιδιά εσείς που ξέρετε... έχει 250έουρος το κεντρικό stand και 150 οι χούφτες ας πούμε? Γιατί αυτές τις τιμές μου έλεγε για τα δώρα. Μήπως είναι σαν τα 10 άλογα παραπάνω τις εξάτμισης? Οι μπαγκαζιέρες πόσο πάνε (και οι 3)? Γιατί για άλλες εκτός της Triumph δεν το σκέφτομαι καν! Ταιριάζουν πολύ στο μηχανάκι...


    Επίσης, στην ΙΝΤΕΡΜΟΤΟ στον Πειραιά έχει 6,9% επιτόκιο.. έχετε υπόψην για κανένα άλλο μαγαζάκι με χαμηλότερο?
    Λιακο, άσε τι μαμα βαλίτσες η τουλάχιστον ΜΗΝ πάρειςτ την τριπλετα. Η πίσω βαλίτσα ειναι απλα ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ. Ενα όγκος αχρηστος, ουτε κρανος δε χωράει και απο ομορφια μηδέν. Οι πλαϊνές τρώγονται, οπτικά ειναι μάλλον καλές αλλα ειναι μικρές απο χωρητικοτητα, 24 κ 19 λιτρ αντιστοιχα.

    Πάρε μονο τις πλαϊνές και για πισω βάλε givi

    Εναλλακτικά, δες και αυτό

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=77122

    Καλορίζικο
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  13. #13
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    9990 ε? μάλλον πήγε να μου το πει αλλά με το που λέει "έχω και αυτή την προσφορά στο μαύρο" του λέω αμέσως "ΛΕΥΚΟ το θέλω" και τον διέκοψα .... τι να κάνω ρε παίδες που έχω πάθει κολούμπρα με το λευκό... μαύρο μηχανάκι.. ωραίο είναι αλλά σαν το λευκό καμία σχέση!

    για βαλίτσες έβλεπα κάποιες στο link του argy_kap που μου άρεσαν κάπταιν...

    παίδες θα το ψάξω λίγο ακόμα... (πρέπει να βρω να δώσω και τη μαούνα επίσης και είναι λάθος εποχή για να πουλήσεις μηχανή) αλλά το πολύ σε 2 μήνες θα το έχω πάρει!!


    άντε να δούμε

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LiakosVstrom
    9990 ε? μάλλον πήγε να μου το πει αλλά με το που λέει "έχω και αυτή την προσφορά στο μαύρο" του λέω αμέσως "ΛΕΥΚΟ το θέλω" και τον διέκοψα .... τι να κάνω ρε παίδες που έχω πάθει κολούμπρα με το λευκό... μαύρο μηχανάκι.. ωραίο είναι αλλά σαν το λευκό καμία σχέση!

    για βαλίτσες έβλεπα κάποιες στο link του argy_kap που μου άρεσαν κάπταιν...

    παίδες θα το ψάξω λίγο ακόμα... (πρέπει να βρω να δώσω και τη μαούνα επίσης και είναι λάθος εποχή για να πουλήσεις μηχανή) αλλά το πολύ σε 2 μήνες θα το έχω πάρει!!


    άντε να δούμε
    Σε νιωθω φιλος... κι εγω εχω παθει ζημια με το λευκο στο συγκεκριμενο μηχανακι... κι οπως ειπε κι ενας φιλος:
    ΤΟ ΛΕΥΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΜΑΥΡΟ
    money cant buy me love !!!

  15. #15

    Thumbs up Καλοριζικο!

    http://www.triumph.co.uk/media/Tiger_feb2009.pdf
    Το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανεις ειναι να αλλαξεις λαστιχα(για την ασφαλεια σου)ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ!
    ΖΗΣΤΕ ΤΙ ΚΑΘΕ ΣΤΙΓΜΗ ΜΗ ΞΕΝΕΡΩΝΕΤΕ!

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 356
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2013, 17:03
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ Tiger 1050
    από postmanstavros στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2010, 04:27
  3. Eκανα Test Ride το Tiger 1050
    από AFTER στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 30/12/2007, 14:11
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2006, 19:00
  5. το οδηγησα, και επαθα ζημια.....
    από gixxerpap στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 26/08/2005, 09:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF