Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: BMW - TOURATECH προστατευτικα

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615

    BMW - TOURATECH προστατευτικα

    Γενικως ψαχνω πολυ το καθε τι που με ενδιαφερει..

    Ετσι,κρινοντας πελον σωστη την αγορα προστατευτικων κυλινδρων γιατι ποτε δεν ξερεις τι μπορει να συμβει,και για να μην μεινουμε με τον κυλινδρο στο χερι,ηθελα να ρωτησω τη γνωμη σας..

    ΒΜW Ή TOURATECH ??

    Εχω και Η&Β μπαρες.. Τις bmw ειναι τα μαυρα απο ενισχυμενο πλαστικο υλικο και κατα τι γνωμη μου ειναι πιο ομορφα , τις touratech ειναι "ατσαλινα" και πιο στιβαρα μαλλον... γνωμες ??
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  2. #2
    Cogito ergo sum... Το avatar του/της Spike
    Εγγραφή
    09/11/2004
    Μηνύματα
    697
    Gianni to exoume xanasyzitisei ayto , tis touratech den exoun toso megali antoxi oso ayta tis BMW syn tou oti se kapoion filo mou stin thessaloniki ta ebale kai otan epese me sxetika mikri taxitita, ekane zimia ston kylindro...
    Riders on the storm......

    If the facts don't fit the theory..... change the facts....

  3. #3
    εγώ ήδη φοράω της μάνας της επάνω. δεν είναι άσχημες οπτικά τουλάχιστον. κάποια στιγμή που από περιέργεια την ξάπλωσα τελείως την κούκλα σε επίπεδο δάπεδο. ο κύλινδρος δεν ακουμπούσε όπως και αν έπαιζες το τιμόνι. άφηνε ένα-δύο δάχτυλα "αέρα". φυσικά άλλο σε επίπεδο δάπεδο και άλλο στην καθημερινή πραγματικότητα...

    ήδη παράγγειλα μπάρες Η&Β, 209€. θα μου μείνουν της μάνας της αμανάτι. ενδιαφέρεται κανένας????

    χρήστος

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    νομιζω οτι μιλας για τις μπαρες,ενω εγω λεω για τα προστατευτικα επιπλεον,για τους κυλινδρους..

    Νομιζω παντα.. Οπως και να'χει ευχαριστω
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  5. #5
    Ενδιαφέρομαι και εγώ για μπάρες γιατι όπως λέτε είναι απαραίτητες. Από τα λεγόμενα στο forum φαίνεται ότι οι Η&Β είναι καλύτερες ή τουλάχιστον της bmw δεν είναι τόσο καλύτερες που να δικαιολογούνται τα 100 ευρώ διαφορά....


    Για τα προστατευτικά των κυλίνδρων νομίζω ότι της bmw ε ίναι καλύτερα για τους εξής λόγους...

    1. Το πλαστικό θα φαγωθεί σε ένα μεγάλο σύρσιμο αλλά δεν θα γδάρει με την σειρά του τον κύλινδρο. Το αλουμίνιο ίσως μετακινηθεί λίγο και γδάρει το καπάκι του κυλίνδρου..ΙΣΩΣ...
    Αν και όσοι φοράνε καγκελα μόνο ένα μικρό σημείο απο το καπάκι του κυλίνδρου θα έρθει σε επαφή με την άσφαλτο.

    γενικώς το μαυρο πλαστικό θα δέσει πιστεύω πιο πολύ πάνω στην μηχανή παρά το αλουίνιο...υπάρχει ήδη πολύ μεταλλο σε γυμνή θέα.... αλλα αυτο είναι πώς το βλέπω εγω....



    Παντως όπως είπα σε πρώτη φάση λέω να πάρω τις Η&Β μπάρες..

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    Σωστος...παντως της touratech εχουν απο μεσα πλαστικο,ετσι ωστε να μην γδαρθει ο κυλινδρος

    Η&Β ΜΠΑΡΕΣ ΣΟΥΠΕΡ...
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  7. #7
    H touratech γερμανίας έχει κάτι μπάρες πολύ καλές με τιμή 200 λίρες. θα τα φέρει και εδώ η Μακαν με 260-270 ευρώ μου είπαν απο τηλ.
    Δείτε και στην εικόνα πως είναι ....

    Αυτοί που έχουν Η&Β ή ΒΜW βλέπετε να καλύπτουν καλύτερα / χειρότερα απο Touratech?


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	01-051-0560-0_i_01.jpg 
Προβολές:	451 
Μέγεθος:	10,2 KB 
ID:	11899

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Giannis_L
    Εγγραφή
    10/02/2005
    Μηνύματα
    615
    οσον αφορα μπαρες καλες ειναι και οι touratech πιστευω,αλλα εμενα πιο πολυ μου αρεσουν οι Η&Β.. πανω κατω ιδιες ειναι !
    Giannis L

    www.MotoRAID.eu - Ταξιδιωτικός εξοπλισμός μοτοσυκλέτας

  9. #9
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΤΗΣ TOURATEK ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑ ΣΤΟ ΠΙΣΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΥΛΙΝΔΡΟΥ (ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΣΟΥ) , ΓΙ'ΑΥΤΟ ΒΜW ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ.
    ΑΝΤΩΝΗΣ

Παρόμοια θέματα

  1. BMW 650 Rally Touratech
    από taxydromos στο forum BMW
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2008, 16:05
  2. Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 11:19
  3. Touratech H Bmw Για Κυλινδρουσ??
    από Giannis_L στο forum BMW
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2005, 12:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF