Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 45

Θέμα: DAINESE VS FURYGAN

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2012
    Μηνύματα
    17

    DAINESE VS FURYGAN

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ
    ζηταω την γνωμη σας αναμεσα σε αυτες τις δυο εταιριες για αγορα μπουφαν χειμερινου..δεν με απασχολει το θεμα να ειναι και καλοκαιρινο διοτι υπαρχει καλοκαιρινο μπουφαν της dainese αλλα δεν κολλαω σε αυτο!!προσφατα επεσε στο ματι μου ενα fyrygan titan black/red και η τιμη του ειναι σε αυτο το ποσο που θελω να φτασω 300€.για την dainese ξερουμε οτι ειναι μια εταιρια με πολυ καλη μεριμνα στο θεμα ασφαλειας λογω οτι σου δινει κανονικο κοκκαλο και οχι καουτσουκ.βεβαια απο οτι εχω παρατηρησει και εχω δει δεν σημαινει οτι επειδη δεν ειναι κοκκαλο δεν ειναι ασφαλες!εσεις τι θα μου προτεινατε για μπουφαν χειμερινο για κυριως μεσα στην πολη και σε περιπτωση πτωσης (μακρια απο εμας αυτα) να ειναι ασφαλες.το μονο κριτιριο μου ειναι σιγουρα αδιαβροχο γτ ειμαι αρκετες ωρες εξω και οπως καταλαβαινετε σε περιπτωση βροχης να μην γινω μουσκεμα.....και οπως επεισης να ειναι 3/4 ωστε να μου καλειπτει την μεση διοτι η μηχανη ειναι ενα cbf250 και το αλλο ενα cbf 600!


    ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ απλα θελω αφου θα διαθεσω που θα διαθεσω λεφτα να παρω κατι καλο.

  2. #2
    Εκκολαπτόμενος βρωμιάρης Το avatar του/της johnpan
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    1.721
    έχω FYRYGAN δέκα χρόνια, μια χαρά τα έχει πάει και σε ταξιδι με βροχη κλπ
    Δεν είναι η δόξα /
    δεν είναι τα λεφτά /
    είναι του δρόμου η χαρά !

    Το μηχανόβιο άλμπουμ μου



  3. #3
    αν κάνεις μία αναζήτηση, θα δεις οτι με πολύ λιγότερα λεφτά παίρνεις εξίσου καλό μπουφάν....

    σε ότι αφορά στο θέμα αδιάβροχο, θα δεις οτι συνίσταται πάντα να έχεις αδιάβροχα μαζί σου όσο και σούπερ ντούπερ να είναι το μπουφάν σου....

    αν πάλι σου περισσεύουν, πάρε ότι σου κάτσει πιο καλά πάνω σου και όχι γουρούνι στο σακί....


    btw
    α. Furygan
    β. το Furygan που κοιτάς είναι μεσάτο και όχι 3/4

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2012
    Μηνύματα
    17
    δηλαδη τι προτεινετε απο θεμα ασφαλειας?
    και συγνωμη που σας ζαλιζω αλλα δεν θελω να παω στο εκαστοτε μαγαζι οπου ειναι π.χ αντιπροσωπος καποιας εταιριας και να μου πει οτι ξερεις κατι το συγκεκριμενο ειναι top....θα ηθελα να εχω καποια ενημερωση πανω στο θεμα ενδυσης..

    και παλι ευχαριστω!

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Αν δεν πλακωνεσε ιδιαιτερα τα παρακατω ειναι αρκετα καλες και πιο οικονομικες λυσεις.

    http://www.motoexpert.gr/product_inf...oducts_id=2733

    http://www.motoexpert.gr/product_inf...oducts_id=2303

    Τυχαιες οι επιλογες,υπαρχουνε και καλυτερα.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    κοιτα και τα HELD..απο οσα εχω αγορασει τοσα χρονια,επωνυμα κτλ ειναι το καλυτερο σε ολα..

  7. #7
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pan DVS Προβολή μηνύματος
    Αν δεν πλακωνεσε ιδιαιτερα τα παρακατω ειναι αρκετα καλες και πιο οικονομικες λυσεις.

    http://www.motoexpert.gr/product_inf...oducts_id=2733

    http://www.motoexpert.gr/product_inf...oducts_id=2303




    Τυχαιες οι επιλογες,υπαρχουνε και καλυτερα.



    φιλε μου τι εννοεις αν δεν πλακωνομαι ιδαιτερα...???
    επησεις αυτο που με ενδιαφερει αρκετα ειναι να μην βαζει η βαρκα νερο ειτε πραγματικο ειτε κρυο!!!!

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tommy dakar Προβολή μηνύματος
    κοιτα και τα HELD..απο οσα εχω αγορασει τοσα χρονια,επωνυμα κτλ ειναι το καλυτερο σε ολα..


    τι εννοεις φιλε μου ειναι καλυτερο απο ολα δηλαδη ειναι καλυτερο και απο την dainese?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    ναι κατ'εμε..και απο alpinestars και αλλες μεγαλες εταιρειες...απο προσωπικη πειρα το λεω,δεν εχω μετοχες πουθενα

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tommy dakar Προβολή μηνύματος
    ναι κατ'εμε..και απο alpinestars και αλλες μεγαλες εταιρειες...απο προσωπικη πειρα το λεω,δεν εχω μετοχες πουθενα
    εγω πιστευω οτι το θεμα ειναι να σου καθεται και καλα πανω σου γτ μπορει να παω να δοκιμασω held και να μην μου αρεσει πανω μου....εσυ ασ πουμε πια ειναι τα κριτιρια σου ωστε να καταληξεις οτι τα held ειναι καλυτερα απο ολα???
    Τελευταία τροποποίηση από McGyver; 20/11/2013 στις 07:04.

  11. #11
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    εχω κι εγω μπουφαν held,4touring το μοντελο.να σου πω να τσεκαρεις και τα revit.παντως βρες 2-3-4 που σ'αρεσουν και πηγαινε να τα φορεσεις να τα δεις πανω σου..
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.854
    το σημαντικοτερο να καθεται καλα επανω σου.μετα,το κρυο,το ποσο γρηγορα βαζει νερο,γιατι κανενα δεν ειναι αδιαβροχο,και τελος η ποιοτητα κατασκευης.αυτα ειναι τα κριτηρια μου.και ειχα απο ολες τις μαρκες μπουφαν σχεδον..

  13. #13
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tommy dakar Προβολή μηνύματος
    το σημαντικοτερο να καθεται καλα επανω σου.μετα,το κρυο,το ποσο γρηγορα βαζει νερο,γιατι κανενα δεν ειναι αδιαβροχο,και τελος η ποιοτητα κατασκευης.αυτα ειναι τα κριτηρια μου.και ειχα απο ολες τις μαρκες μπουφαν σχεδον..


    και εγω με αυτα τα κριτηρια παω αλλα με ενα + ακομα το θεμα ασφαλειας!!!

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/03/2012
    Μηνύματα
    17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από akistrevor Προβολή μηνύματος
    εχω κι εγω μπουφαν held,4touring το μοντελο.να σου πω να τσεκαρεις και τα revit.παντως βρες 2-3-4 που σ'αρεσουν και πηγαινε να τα φορεσεις να τα δεις πανω σου..
    φιλε μου ωραιο μπουφανακι οπτικα γενικα εισαι ικανοποιημενος με το θεμα βροχη κρυου και ασφαλειας?

  15. #15
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    09/11/2012
    Μηνύματα
    3.818
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos cbf250 Προβολή μηνύματος
    φιλε μου τι εννοεις αν δεν πλακωνομαι ιδαιτερα...???
    επησεις αυτο που με ενδιαφερει αρκετα ειναι να μην βαζει η βαρκα νερο ειτε πραγματικο ειτε κρυο!!!!
    Eννοω οτι αν βγαινεις εθνικη και πας με 200 χρειαζεσε κατι με αλλες προδιαγραφες.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. street VS enduro
    από anr11 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 42
    Τελευταίο μήνυμα: 23/09/2014, 12:21
  2. Dainese Vs Alpinestars
    από kalant στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/10/2009, 21:52
  3. Daytona Rainbow GTX vs Dainese RAIDEN D-Wp
    από ppkp στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2007, 14:03
  4. Dainese VS Clover
    από schumacher_ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2006, 10:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF