Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 78

Θέμα: Moto Gp Qatar 2009 & ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ

  1. #61
    Παίδες, ειλικρινα....

    Με πήρε ο ύπνος σε καποια φάση

    Δεν έχω ξαναδει πιο βαρετο αγώνα. Μηδέν μάχες, χειρότερα κι απο F1, μια άδεια πιστα απο κοσμο και συναγωνισμό, ειδικα η ατμοσφαιρα θύμιζε εργοστασιακές δοκιμές του χειμώνα...

    Ουτε κατάλαβα ποτε άρχισε και ποτε τελείωσε

    Απογοήτευση.

    Η περιγραφή μέτρια, ο Χούντρας είχε εμφανώς τρακ, ελπίζω στην πορεία να βελτιωθεί
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Παίδες, ειλικρινα....

    Με πήρε ο ύπνος σε καποια φάση

    Δεν έχω ξαναδει πιο βαρετο αγώνα. Μηδέν μάχες, χειρότερα κι απο F1, μια άδεια πιστα απο κοσμο και συναγωνισμό, ειδικα η ατμοσφαιρα θύμιζε εργοστασιακές δοκιμές του χειμώνα...

    Ουτε κατάλαβα ποτε άρχισε και ποτε τελείωσε

    Απογοήτευση.

    Η περιγραφή μέτρια, ο Χούντρας είχε εμφανώς τρακ, ελπίζω στην πορεία να βελτιωθεί

    + 1

    M@μ@κι@ αγωνας
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer



    Η περιγραφή ήταν ΓΤΠ, ο Διατσίδης έκανε βόλτες στα box, o πολυδιαφημισμένος 'pit spy' Συνιώρης φάντασμα, κ ο Χούντρας με έκανε να πεθυμήσω τον Σκλαβενίτη..!
    Όντως, η περιγραφή είναι χειρότερη, πού σαι ρε Σκλαβενίτη (δεν περίμενα να το πω αυτό ποτέ).

    Πάντως η κόντρα Διατσίδη-Χούντρα καλά κρατεί. Μάλιστα στα δοκιμαστικά του Σαββάτου ο Διατσίδης πέταξε και την μπηχτή του. Σχολιάζοντας το παραβάν που υπάρχει στο πιτ της Yamaha είπε μήπως να έβαζαν και ένα παραβάν στο δημοσιογραφικό μπουθ χααχαχαχα.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  4. #64
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    παντως κι εγω παρατηρησα οτι υπαρχει κοντρα αναμεσα σε Χουντρα και Διατσιδη...
    ας ελπισουμε να μη χαλασουν το διδιμο και μας αφησουν στα κρυα του λουτρου....

    παντως δε μπορω να πω οτι δε μ'αρεσε η περιγραφη, μια χαρα ηταν, και γενικοτερα ποτε δεν ειχα αυτο το προβλημα που πολλοι εχουν με το Διατσιδη...

    Ετσι κι αλλιως σε μηχανοκινητους αγωνες η περιγραφη περναει σε 2η μοιρα...

  5. #65
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    η επιθεση θα αρχισει στη λαγκουνα σεκα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    εγω να υπενθυμισω οτι ετσι ειχε ξεκινησει και το περσινο πρωταθλημα!

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Πάντως όπως είδα τον Ρόσι στο τέλος του αγώνα μάλλον δεν του άρεσε καθόλου. Ίσως πίστευε ότι θα μπορούσε να χτυπήσει στο τέλος. Αλλά ο Στόνερ δεν πιάνονταν. Νωρίς είναι ακόμα έχουμε δρόμο.

    Ελπίζω μόνο να μην είναι και οι υπόλοιποι αγώνες τέτοιες σούπες. Μακάρι να μπεί Λορενθο και Πεδρόσα στο παιχνίδι γιατί έχει καταντήσει αηδία αυτό το Ροσι - Στονερ.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

  8. #68
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590
    το χαι λαιτ παντως ηταν η φαση ντε αντελις-πεντροσα
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    καπταιν +1

    στα 800 δν εχουμε ποτε ως τωρα προσπερασμα στον τελευταιο γυρο.. να δω ποτε θα συνειδητοποιησουν τη μλκια τους να επιστρεψουν στα 990..

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer ..Δεν ξέρω αν φταίει το μηχανακι.[/B]
    ως ενα βαθμο φταιει.. το χοντα δν ειναι τοσο καλο οσο το γιαμαχα.. κ ο ντοβι δν ειναι ακομα ετοιμος να αναλαβει την εξελιξη του, ο ντανι ηταν μονιμως τραυματιας κ ο λορενθο οπως κ ολα τα υπολοιπα γιαμαχα εχουν ενα μηχανακι που τον πρωτο λογο στην εξελιξη εχει ο ροσσι.

  10. #70
    στην κυριολεξία, κάπου 4 γύρους πριν το τέλος με πήρε ο ύπνος στο καναπε! δεν κάνω πλάκα...

    ευελπιστώ στα wsbk να σώσουν τη κατάσταση γιατί δε νομίζω να ξαναστηθώ στη tv για να δω αγώνα motogp live... σοβαρά

  11. #71
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    το χαι λαιτ παντως ηταν η φαση ντε αντελις-πεντροσα
    Όντως.Τι πράγμα ήταν αυτό ρε συ; Πώς κρατήθηκαν όρθιοι;Και προπαντός ο Πεντρόσα.

    Απαπαααα.....τι πιλότοι ειν' τούτοι!!!!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  12. #72
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lampros_fazer
    [B]
    Ο stoner χρειάστηκε μόλις ένα γύρο για να καθαρίσει τον αγώνα. Ο valentino πρέπει να προσέξει τις εκκινήσεις. Εκανε κακή (για άλλη μια φορά) εκκίνηση κ έχασε το 50% του αγώνα/B]
    Πολύ σωστή παρατήρηση.Εκεί,πιστεύω κι εγώ,κρίθηκε ο αγώνας.
    Ανυπομονώ να δω τη συμπεριφορά τού Στόνερ όταν θα βρεθούν ρόδα-ρόδα με το γιατρό.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stradas
    Εγγραφή
    08/06/2006
    Μηνύματα
    255
    Πολυ χαλαρα ο Στονερακος, ευκολα θα ελεγα...


    Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body;
    but rather to slid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming:
    "WOW...WHAT A RIDE!!!"

  14. #74
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    Εμένα μου κάνει εντύπωση, πώς τόσο καιρό τώρα ενώ ξέρουν ότι ο Ρόσσι πάσχει στις εκκινήσεις, και ενώ πλέον ο αντίπαλος δεν προλαβαίνεται άμα σου φύγει βλέπε Στόνερ.. Απορώ πώς δεν έχουν βρει μια λύση.. Τόσα φράγκα παίζουν τόσοι έξπερτς πώς σκατά το αφήνουν έτσι, κάτι που όπως φαίνεται μετράει πάρα πολύ.. Ο Στόνερ προσωπικά μου φαίνεται να δίνει όλα του τα φράγκα για να κάνει μια διαφορά στους 2 πρώτους γύρους, μου φαίνεται ότι τον νοιάζει πάρα πολύ. Αυτό που κάνει που τους αφήνει όλους να περάσουν στο warm up για να είναι τελευταίος μου κάνει λίγο σαν τεχνική, από τη μία πάω όσο πιο φέτες μπορώ χωρίς να με ενοχλούν οι άλλοι ζεσταίνοντας καλύτερα τα λάστιχα, από την άλλη φτάνω τελευταίος στο grid και στην εκκίνηση του αγώνα τα λάστιχά μου έχουν κρυώσει λιγότερο από των άλλων αφού περίμεναν σταματημένοι περισσότερη ώρα. Ξέρω θα μου πείτε λεπτομέρεια, αλλά η λεπτομέρεια ίσως να μετράει τελικά.. Ο Στόνερ πετάει τον πρώτο γύρο, ενώ ο Ρόσσι σέρνεται και απορώ πώς δεν έχουν βρει λύση ακόμα οι yamahaίοι..

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της super_toto
    Εγγραφή
    01/03/2006
    Μηνύματα
    349
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
    Εμένα μου κάνει εντύπωση, πώς τόσο καιρό τώρα ενώ ξέρουν ότι ο Ρόσσι πάσχει στις εκκινήσεις, και ενώ πλέον ο αντίπαλος δεν προλαβαίνεται άμα σου φύγει βλέπε Στόνερ.. Απορώ πώς δεν έχουν βρει μια λύση.. Τόσα φράγκα παίζουν τόσοι έξπερτς πώς σκατά το αφήνουν έτσι, κάτι που όπως φαίνεται μετράει πάρα πολύ.. Ο Στόνερ προσωπικά μου φαίνεται να δίνει όλα του τα φράγκα για να κάνει μια διαφορά στους 2 πρώτους γύρους, μου φαίνεται ότι τον νοιάζει πάρα πολύ. Αυτό που κάνει που τους αφήνει όλους να περάσουν στο warm up για να είναι τελευταίος μου κάνει λίγο σαν τεχνική, από τη μία πάω όσο πιο φέτες μπορώ χωρίς να με ενοχλούν οι άλλοι ζεσταίνοντας καλύτερα τα λάστιχα, από την άλλη φτάνω τελευταίος στο grid και στην εκκίνηση του αγώνα τα λάστιχά μου έχουν κρυώσει λιγότερο από των άλλων αφού περίμεναν σταματημένοι περισσότερη ώρα. Ξέρω θα μου πείτε λεπτομέρεια, αλλά η λεπτομέρεια ίσως να μετράει τελικά.. Ο Στόνερ πετάει τον πρώτο γύρο, ενώ ο Ρόσσι σέρνεται και απορώ πώς δεν έχουν βρει λύση ακόμα οι yamahaίοι..
    Αυτό που κάνει ο Στόνερ έχω την εντύπωση ότι τον βοηθάει στο να εξοικονομήσει κάποια καυσιμα ελάχιστα μεν αλλά κρίσιμα ώστε να μην μείνει στον τελευταίο γύρο. Δεν νομίζω να τίθεται θέμα θερμοκρασίας ελαστικών γιατί με την ταχύτητα που κινειται δεν μπορεί να ζεστάνει λάστιχα.

    Το πρόβλημα εκκίνησης του Ρόσσι είναι δικό του και όχι της μηχανής. Πάντα έτσι ξεκιναγε είναι μια αδυναμία που κουβαλάει. Επίσης νομίζω ότι προτιμάει να κάνει δυο σχετικά πιο αργους γύρους στην αρχή για να φτάσει το λάστιχο στην σωστή θερμοκρασία, παρά να ρισκάρει μία πτώση από κρύα ελαστικά. Μην ξεχνάμε ότι έτσι έχασε το πρωτάθλημα από τον Χέιντεν, αφού έπεσε στον τελευταίο αγώνα.
    ....ξάπλωσε τ' ανάσκελα και χύθηκαν οι μυαλοί του στις πέτρες.

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Moto Gp Iapan 2009 & ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ
    από AKIS BUSA στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2009, 19:27
  2. Moto Gp Qatar ΕΝΑΡΞΗ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ 9-03-2007
    από nktR στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 134
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2007, 08:43
  3. Ρόσι: Θα παραμείνω στα Moto GP
    από pipis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2006, 00:16
  4. Φανταστικά μου Moto Gp, θα ήθελα...
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2005, 13:21
  5. Moto-Gp (Qatar)...Σάββατο και όχι Κυριακή ο αγώνας...
    από Stomu Yamashta στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 02:48

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF