Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: διαφορες r1 04-06 me 07-08

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alfa156
    Εγγραφή
    06/06/2004
    Μηνύματα
    180

    διαφορες r1 04-06 me 07-08

    θα ηθελα να μαθω τις ουσιαστικες διαφορες των 2 μηχανων δηλαδη το ρ1 του 04-05 αν εχει ουσιαστικες διαφορες και ποιες αν γνωριζει κανεις με τα 06-07-08,και αν αξιζει η αγορα του 04-05 επειδη εχουν βγει νεωτερα μοντελα....
    οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται

  2. #2
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    αν θυμαμαι καλα, ειναι εντελως διαφορετικα πολλα πραγματα...

    ψαλιδι διαφορετικο, 6πιστονες δαγκανες αντι για τετραπιστωνες του '04, 4βαλβιδο το μοτερ του '07 σε σχεση με το 5βαλβιδο του '04...

    γενικα ειναι διαφορετικα μηχανακια, αν και μοιαζουν αρκετα...

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ammon_ra
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    158

    Re: διαφορες r1 04-06 me 07-08

    Αρχικά δημιουργήθηκε από alfa156
    θα ηθελα να μαθω τις ουσιαστικες διαφορες των 2 μηχανων δηλαδη το ρ1 του 04-05 αν εχει ουσιαστικες διαφορες και ποιες αν γνωριζει κανεις με τα 06-07-08,και αν αξιζει η αγορα του 04-05 επειδη εχουν βγει νεωτερα μοντελα....
    για να μην μπερδευομαστε οι ουσιαστικες διαφορες ειναι απο το 04-06 και με το 07-08
    το 06 εχει πολυ μικρες διαφορες με το 04-05 που αν δεν τις ξερεις δεν μπορεις να τις προσεξεις.
    το θεμα ειναι οτι το 07-08 ειναι εντελοσ διαφορετικο μηχανακι. το μοτερ του δικαιολογιμενα ειναι πολυ καλυτερο απο το 20αβαλβιδο που ειχε το 04-06 αλλα κατα την αποψη μου το 04-06 ειναι πολυ ποιο ομορφο απο το 07-08
    ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ
    ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΑΛΕΞΑΝ
    ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ

  4. #4
    pure Kefalonian Mad-ness Το avatar του/της Madkefalonian
    Εγγραφή
    26/04/2009
    Μηνύματα
    60

    Re: Re: διαφορες r1 04-06 me 07-08

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ammon_ra
    για να μην μπερδευομαστε οι ουσιαστικες διαφορες ειναι απο το 04-06 και με το 07-08
    το 06 εχει πολυ μικρες διαφορες με το 04-05 που αν δεν τις ξερεις δεν μπορεις να τις προσεξεις.
    το θεμα ειναι οτι το 07-08 ειναι εντελοσ διαφορετικο μηχανακι. το μοτερ του δικαιολογιμενα ειναι πολυ καλυτερο απο το 20αβαλβιδο που ειχε το 04-06 αλλα κατα την αποψη μου το 04-06 ειναι πολυ ποιο ομορφο απο το 07-08
    Να κανω μια μικρη παρατηρηση για το μοτερ.Απλα αποδειχτηκε οτι δεν χρειαζονταν οι 5 βαλβ/ανα κυλιδνρο,δεν εινια ιδιεταιρα καλυτερο το επομενο μοτερ.
    Οσο για την εαφανιση συμφωνω μαζι σου.Αν ειχε και τις εξαπιστονες...
    Της μηχανής μου σαν μουγκρίζει το μοτέρ,νοιώθω στα σύννεφα ωραίος καμικάζι...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ammon_ra
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    158

    Re: Re: Re: διαφορες r1 04-06 me 07-08

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Madkefalonian
    Να κανω μια μικρη παρατηρηση για το μοτερ.Απλα αποδειχτηκε οτι δεν χρειαζονταν οι 5 βαλβ/ανα κυλιδνρο,δεν εινια ιδιεταιρα καλυτερο το επομενο μοτερ.
    Οσο για την εαφανιση συμφωνω μαζι σου.Αν ειχε και τις εξαπιστονες...
    φιλε μου εγω μηλαω για την γενικη ομολογια οσον αφορα το μοτερ εγω με το 20βαλβιδο ειμαι πολυ ευχαριστημενος
    οσο για τις εξαπιστονες συμφωνω κι εγω
    ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ
    ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΑΛΕΞΑΝ
    ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ

  6. #6
    pure Kefalonian Mad-ness Το avatar του/της Madkefalonian
    Εγγραφή
    26/04/2009
    Μηνύματα
    60

    Re: Re: Re: Re: διαφορες r1 04-06 me 07-08

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ammon_ra
    φιλε μου εγω μηλαω για την γενικη ομολογια οσον αφορα το μοτερ εγω με το 20βαλβιδο ειμαι πολυ ευχαριστημενος
    οσο για τις εξαπιστονες συμφωνω κι εγω
    συμφωνω οτι το 20βαλβιδο ειναι μια χαρα(ουτως η αλλως αυτο εχω κι εγω) απλα ειπα οτι οταν το καταργησαν στο επομενο μοντελο δεν επεσαν τα αλογα αλλα παρεμειναν τα ιδια.Συμπερασματικα λοιπον οι 20 βαλβιδες δεν ειχαν καποιο οφελος ουτε και επιπτωση,αυτο ειπα μονο.
    Της μηχανής μου σαν μουγκρίζει το μοτέρ,νοιώθω στα σύννεφα ωραίος καμικάζι...

  7. #7
    ENTAKSI RE PEDIA TO R1 4-5-6 KALO MIXANAKI ALA TO R1 7 INE KALITERO PANTOU KAI STO MOTER POU APODIDI PANTOU KALITERA KAI STA FRENA KAI STA STRIPSIMATA TORA GIA TIN EMFANISI INE IPOKIMENIKO....PANTOS TO THEMA INE NA MPORIS NA TA EKMETALEFTIS AFTA TA MIXANAKIA KAI DE MILAME GIA EKSO STOUS DROMOUS ALA STI PISTA GIATI AFTO INE TO STIXIO TOUS ENA VASIKO POU POLES FORES TO KSEXNAME KAI PERNOUME MIXANAKI GIA TIN KAFETERIA!!!

  8. #8
    pure Kefalonian Mad-ness Το avatar του/της Madkefalonian
    Εγγραφή
    26/04/2009
    Μηνύματα
    60
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ξυστρας
    ENTAKSI RE PEDIA TO R1 4-5-6 KALO MIXANAKI ALA TO R1 7 INE KALITERO PANTOU KAI STO MOTER POU APODIDI PANTOU KALITERA KAI STA FRENA KAI STA STRIPSIMATA TORA GIA TIN EMFANISI INE IPOKIMENIKO....PANTOS TO THEMA INE NA MPORIS NA TA EKMETALEFTIS AFTA TA MIXANAKIA KAI DE MILAME GIA EKSO STOUS DROMOUS ALA STI PISTA GIATI AFTO INE TO STIXIO TOUS ENA VASIKO POU POLES FORES TO KSEXNAME KAI PERNOUME MIXANAKI GIA TIN KAFETERIA!!!

    1ον)Ξαναλεω οτι το '07 δεν εχει διαφορα σε αλογα επιδοσεις και στριψιμο γιατι ειναι σχεδον το ιδιο...

    2ον)Γιατι εχουμε συνηθησει ολοι και λεμε τη πιπιλα "μηχανακι της καφετεριας"???
    Εχεις αναρωτηθει ποτε αν αυτοι που πανε στη καφετερια πανε και στη πιστα αλλα απλα δεν εχουν χρηματα για δευτερη μηχανη(μηχανη,ΟΧΙ παπι).Εγω προσωπικα και σε πιστα μπαινω για πλακα και στο δρομο προσπαθω να το "σπασω" αλλα δεν εχω δυνατοτητα για δευτερη...ακομα χρωσταω το δανειο της...Δλδ εγω να παρω το λεωφορειο για να παω για καφε???
    Της μηχανής μου σαν μουγκρίζει το μοτέρ,νοιώθω στα σύννεφα ωραίος καμικάζι...

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ammon_ra
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    158
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Madkefalonian
    1ον)Ξαναλεω οτι το '07 δεν εχει διαφορα σε αλογα επιδοσεις και στριψιμο γιατι ειναι σχεδον το ιδιο...

    2ον)Γιατι εχουμε συνηθησει ολοι και λεμε τη πιπιλα "μηχανακι της καφετεριας"???
    Εχεις αναρωτηθει ποτε αν αυτοι που πανε στη καφετερια πανε και στη πιστα αλλα απλα δεν εχουν χρηματα για δευτερη μηχανη(μηχανη,ΟΧΙ παπι).Εγω προσωπικα και σε πιστα μπαινω για πλακα και στο δρομο προσπαθω να το "σπασω" αλλα δεν εχω δυνατοτητα για δευτερη...ακομα χρωσταω το δανειο της...Δλδ εγω να παρω το λεωφορειο για να παω για καφε???

    συμφωνω κι εγω με τον φιλο Madkefalonian ολοι ξερουμε οτι ειναι μηχανακια πιστας αλλα τα εχουμε και σαν οχηματα μετακινισης κιολας.
    εγω προσωπικα και ταξιδια εχω κανει και οταν λεο ταξιδια απο ΕΒΡΟ - ΠΑΤΡΑ και απο εκει ιταλια δηλαδη επρεπε να εχω και ενα ταξιδιαρικο? :P τελος παντων το θεμα ειναι να το χαιρεσαι το μηχανακι οπως μπορεις, και ετσι κι αλλιως οι περισσοτεροι απο εμας δεν μπορουμε να πιεσουμε αυτο το μηχανακι πανω απο 50% των δυνατοτητων του ειτε γιατι δεν μπορουμε οδηγικα ειτε γιατι οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω μερικοι τα χροστανε και ειναι κριμα να το πεσεις το μηχανακι και να το στερηθεις επειδη δεν μπορεις να το φτιαξεις μετα
    ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ
    ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ
    ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΑΛΕΞΑΝ
    ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ

  10. #10
    entaksi re pedia sorry to 2004-5-6 ine kalitero se ola apo to 2007-8 apotixia afto to montelo to poulao opoios endiaferete kai tha paro to pio palio.mono sovares protasis!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ammon_ra
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    158
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ξυστρας
    entaksi re pedia sorry to 2004-5-6 ine kalitero se ola apo to 2007-8 apotixia afto to montelo to poulao opoios endiaferete kai tha paro to pio palio.mono sovares protasis!!
    φιλε ξυστρα μαλλον εχεις ορεξη για κουβεντα και δεν τα ενοεις αυτα που λες.
    δεν ειδα κανεναν ποιο πανω να βγαζει αχριστο το μηχανακι σου ισα ισα ειδα να λενε οτι μακαρι και το 06 να ειχε τα φρενα που εχει το δικο σου.
    η ομορφια ειναι αντικειμενικη και το μοτερ ειναι θεμα γουστου.
    αφτο που ειπαμε ειναι οτι απο 20βαλβιδο σε 16βαλβιδο δεν εχει και πολλεσ διαφορες και τοι κρατισανε τα πσ και τα χαρακτιριστικα οποσ στο παλιο(λιγο καλυτερο βεβαια)
    η διαφωνια μαζι σου ιταν στο οτι δεν μεταχειριζομαστε τα μηχανακια σαν supersport αλλα σαν παπακια.
    και απαντησε μου ειλικρινα εσυ μονο στην πιστα το εχεις παει? δεν το εχεις παρκαρει εξω απο κανενα καφε ποτε σου? η θελεις να μασ πεις οτι ολη τη μερα το πιεζεις και δεν το εχεις χαλαρα ποτε σου?
    η δεν εχεις κανει κανενα ταξιδι ποτε σου?γιατι αν ειναι ετσι παρε κανενα xjr kanena haya η κανενα varadero.
    το μηχανακι αυτο ειναι ΜΟΝΟ για πιστα λεμε
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
    ΕΠΙΛΕΓΩ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΜΟΥ
    ΟΙ ΕΧΘΡΟΙ ΜΟΥ ΜΕ ΔΙΑΛΕΞΑΝ
    ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ

  12. #12
    kali xronia na exoume ama katalaves oti exo oreksi gia kouventa kita na dis ti grafis kai tha katalavis pios exi oreksi pantos ego den exo provlima to mixanaki to exo kai gia voltes kai gia kafe pigeno me afto ala to ksanaleo giati malon de katalavate na to krinete sti pista to mixanaki eksalou giafto ine vgalmena gia ti pista ..pos tha gini tora de prepi na leme tin alithia kai to 2009 ine pio kalo mixanaki apo to 7-8 kalitera kratimata kai vazi ti dinami kalitera sto dromo kai i emfanisi ipame ine ipokimeniki ase o thorivos ola ta lefta!!!

  13. #13
    pure Kefalonian Mad-ness Το avatar του/της Madkefalonian
    Εγγραφή
    26/04/2009
    Μηνύματα
    60
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ξυστρας
    entaksi re pedia sorry to 2004-5-6 ine kalitero se ola apo to 2007-8 apotixia afto to montelo to poulao opoios endiaferete kai tha paro to pio palio.mono sovares protasis!!
    2 χιλιαρικα ντουκου,αμα θες σκεψου το
    Της μηχανής μου σαν μουγκρίζει το μοτέρ,νοιώθω στα σύννεφα ωραίος καμικάζι...

  14. #14
    mesa filos doro kai kranos olosomi gantia kai mpontes sto noumero sou ola!!!!na to ksefortotho to gamimeno to apotiximeno

  15. #15
    04-05-06 gamane
    07-08 gamane tis mpieles tous
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. R1 '04-06 Διαφορές.
    από makss στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2008, 20:18
  2. Video R1 04' 06' - R6 06' 07' from Serres
    από R-1nas στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 26/10/2007, 15:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF