Σελίδα 2 από 71 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 1054

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
    Καλοταξιδο στα παιδια που το αποκτησαν!!!



    Πολυ ομορφο μηχανακι,το ειδα πριν 15 μερες περιπου στην Ελ. Βενιζελου στην Καλλιθεα.Μαλιστα ερχοταν απο πισω μου και μεχρι να σταματησουμε διπλα-διπλα στο φαναρι νομιζα οτι ηταν FZ1.Ειναι πολυ μικροκαμωμενο!

    Υπαρχει και μια εκδοση με full fairing αλλα δυστυχως μονο για την αγορα της Αμερικης.Κριμα που δεν εισαγεται στην Ελλαδα.

    Αν το ειδες στην καλλιθέα (Καλλιθέα μένω) και ηταν άσπρο και ο αναβατης με μαυρο μπουφάν και γκρι κράνος τοτε εγω θα είμουν γιατι άλλον με xj6 δεν έχω δεί (σε όλη την Αθηνα οσο γυρνάω)..
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  2. #17
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
    Αν το ειδες στην καλλιθέα (Καλλιθέα μένω) και ηταν άσπρο και ο αναβατης με μαυρο μπουφάν και γκρι κράνος τοτε εγω θα είμουν γιατι άλλον με xj6 δεν έχω δεί (σε όλη την Αθηνα οσο γυρνάω).. Αυτο που εχεις στην φωτογραφία είναι μόνο για Αμερική.
    Παιζει τοτε να ησουν εσυ φιλε μου γιατι το χρωμα ηταν το λευκο-κρεμ!Τον αναβατη δεν τον προσεξα γιατι η μοτοσυκλετα ειχε μεγαλυτερο ενδιαφερον!!!

    Καλοταξιδο λοιπον!



    Για το FZ6R(ετσι ονομαζεται η εκδοση με το full fairing) το αναφερω οτι ειναι μονο για την αγορα της Αμερικης.


  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nickmonstro
    Παιζει τοτε να ησουν εσυ φιλε μου γιατι το χρωμα ηταν το λευκο-κρεμ!Τον αναβατη δεν τον προσεξα γιατι η μοτοσυκλετα ειχε μεγαλυτερο ενδιαφερον!!!

    Καλοταξιδο λοιπον!



    Για το FZ6R(ετσι ονομαζεται η εκδοση με το full fairing) το αναφερω οτι ειναι μονο για την αγορα της Αμερικης.

    Διαβάζω αρκετα τοπικ πολυ ωρα τωρα και εχω ζαλιστεί!!! .. Η αμερικανικη εκδοση αντι αυτης με το μισο φερινγκ πιστευω θα ηταν πολυ καλυτερη προταση για τα εδω δεδομένα.
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  4. #19
    Kανοοοονι!!! Το avatar του/της nickmonstro
    Εγγραφή
    01/04/2006
    Μηνύματα
    645
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
    Διαβάζω αρκετα τοπικ πολυ ωρα τωρα και εχω ζαλιστεί!!! .. Η αμερικανικη εκδοση αντι αυτης με το μισο φερινγκ πιστευω θα ηταν πολυ καλυτερη προταση για τα εδω δεδομένα.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Ρε που να πάρει η οργή, το δοκίμασα σήμερα και μου έπεσε λίγο μεγάλο και βαρύ για τα δεδομένα μου (1.73 ύψος, 80 κιλά, ετών 45+).
    Νομίζω θα ψάξω κάτι πολύ ελαφρύτερο τελικά. Το γήρας ουκ έρχεται μόνο...

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    Ρε που να πάρει η οργή, το δοκίμασα σήμερα και μου έπεσε λίγο μεγάλο και βαρύ για τα δεδομένα μου (1.73 ύψος, 80 κιλά, ετών 45+).
    Νομίζω θα ψάξω κάτι πολύ ελαφρύτερο τελικά. Το γήρας ουκ έρχεται μόνο...
    οταν λες το δοκιμασες το οδηγησες η απλα το τσεκαρες στατικα..?

    στατικα και εμενα βαρυ μου φανηκε, αλλα απο οτι εχω διαβασει εχει πολυ ελαφρια αισθηση μολις αρχισει να κινειται.. αλλωστε και τα αλλα μηχανακια της κατηγοριας του στα ιδια κιλα ειναι...

  7. #22
    Φίλε panagi83 καλοτάξιδο!!!

    Να σε ρωτήσω…η θέση οδήγησης και η σέλα σε μεγάλες αποστάσεις σε έχουν κουράσει καθόλου? Γιατί κάπου διάβασα ότι η σέλα δεν έχει το αφρώδες υλικό που θα έπρεπε...

  8. #23
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    δεν ξερω τι κανει απο επιδοσεις, αλλα ειναι ΠΑΝΕΜΟΡΦΟ!!!

    κριμα να μην εχει μια ψαλιδαρα ΝΑΑΑΑΑ (με το συμπαθειο ) και ενα αναποδο μπροστινο να φαινεται ντουμπανο

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της madox
    Εγγραφή
    12/03/2008
    Μηνύματα
    237
    το ντιζαιν ειναι καλο αλλα αυτο το ψαλιδι απο crypton και αυτες τις προιστορικες δαγκανες τι τις θελαν

  10. #25
    Να είχε και την ιπποδύναμη του FZ6, του καλού όμως, τι καλά που θά 'τανε ....

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
    Φίλε panagi83 καλοτάξιδο!!!

    Να σε ρωτήσω…η θέση οδήγησης και η σέλα σε μεγάλες αποστάσεις σε έχουν κουράσει καθόλου? Γιατί κάπου διάβασα ότι η σέλα δεν έχει το αφρώδες υλικό που θα έπρεπε...
    Η σέλα είναι υπεραναπαυτική οχι μονο για τον οδηγό αλλα και για τον συνοδηγό.. αλλα ενταξει μετα απο κανα 2ωρο πιανεσε λιγακι λογο θέσης οδηγησης..
    ..οσο για το γκαζι του ειναι πολυ καλο που (μιλαω για το γυμνο παντα) μεχρι τα 200 που παει (τι να το κανεις παραπανω στο γυμνό) και αν δειτε συγκριτικα σε ολα τα περιοδικα μεχρι τα 160 καπελωνει το FZ6 S2 (powerbikes).. αναμενεται ενα καλο δοκιμαστικο απο το 0-300 στο τευχος Μαϊου.

    Φίλε p@no και μενα αυτος ήταν ο ενδοιασμος μου πριν το παρω το απλο "ψαλιδι" και "πιρουνι" μονο αυτα τσαλακωνουν την εικόνα του αλλα με 6500 ευρακια λογικο το βρισκω..
    εγω πηγαινα για το STREET TRIPLE (τουμπανο) να πω την αληθεια, αλλα οικονομικα θα επεφτα πολυ εξω μετα περαν των 2000 ευρω διαφορα στην τιμη βλεπε σερβις και ανταλλακτικά.. οπωτε για ενα ψαλιδακι δεν πειραζει ετσι κιαλλιως στο Ελλαδα βρισκομαστε δεν θα εχει και πολυ διαφορα!!!

    α! και οσον αφορα το βαρος ναι στατικα ειναι βαρυ λιγακι 210 κιλα περιπου πληρες καυσιμου (λενε) αλλα στην κινηση μες στην πολη εισαι ποιο ευελικτος και απο "παπι" (αυτο το λεω με σιγουρια γιατι απο παπι και σκουτερ εχω χορτασει)
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  12. #27
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefkeft
    οταν λες το δοκιμασες το οδηγησες η απλα το τσεκαρες στατικα..?

    στατικα και εμενα βαρυ μου φανηκε, αλλα απο οτι εχω διαβασει εχει πολυ ελαφρια αισθηση μολις αρχισει να κινειται.. αλλωστε και τα αλλα μηχανακια της κατηγοριας του στα ιδια κιλα ειναι...
    στατικά το τσέκαρα...

    Λέω να περιμένω να δω και το νέο ER-6N

  13. #28
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
    Το πήρα 6500 απο Μοτοδυναμική (με προβλημάτισε ο φίλος dimdil me to 6200 γιατι 6500 ειναι η επίσιμη τιμη, λες να πήγαν τσαμπα τα 300) χωρίς ABS ! Με το ABS ηθελε αλλα 800 ευρώ (κριση!!!). κατα την γνωμη πολυ καλή τιμη αν σκεφτείς και τα μετά, κατανάλωση πολυ χαμηλη (βγαζει 200 χλμ περιπου με 17 λιτρα), συντήρηση και τα ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΜΑΣ διαφορα σε περιπτωση πεσίματος.
    φιλε οι αντιπροσωπειες συνηθως δεν κανουν τις καλυτερες τιμες--6280 το εδινε ο υφαντης με μικροδωρακια μαζι--φυσικα χωρις abs σε ενα υπεροχο κιτρινο χρωμα--χωρις να θελω να κανω κανενος ειδους διαφημιση--ολλοι εμποροι ειναι--αλλα μια τιμουλα απο υφαντη --βινιο--καλα ειναι να παιρνεις, οτι και να σ ενδιαφερει ν αγορασεις σε καινουριο--εχουν καποιο περιθωριο οπως φαινεται

    οταν ρωτησα εγω το νεο er-6 δεν ειχε μπει ακομα στηνν ελλαδα
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  14. #29
    παλι HONDA ρε παιδια??
    Εγγραφή
    28/11/2007
    Μηνύματα
    177
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    στατικά το τσέκαρα...

    Λέω να περιμένω να δω και το νέο ER-6N
    εγω τελικα πηρα το er-6 του 08 σε μεταχειρισμενο---επειδη ειμαστε πολυ κοντα σε διαστασεις και.....χρονια νομιζω οτι θα σε ευχαριστησει πολυυ

    πιο μαζεμενο--πιο ελαφρυ--πιο οικονομικο-στη χρηση τουλαχιστον--σιγουρα πιο ευκολοδηγητο..
    απο κει και περα---καλη αγορα ευχομαι σε οτι αποφασισεις
    θεε ποσο μπλε ξοδεψες για να μη σε βλεπω!!!
    Ο. ΕΛΥΤΗΣ

  15. #30
    H σχάρα που έχει βγάλει η Yamaha για το XJ6…φυσικά δεν έχει έρθει Ελλάδα ακόμα αλλά...

Σελίδα 2 από 71 ΠρώτοΠρώτο 12345671252 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF