Σελίδα 6 από 71 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 1054

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #76
    την ντυμένη έκδοση την έχει πάρει κανείς?

  2. #77
    κολόψαρο
    Εγγραφή
    05/04/2009
    Μηνύματα
    12
    Δεν είναι για να κανεις τον απολυτο χρονο σε πιστα αυτη η μηχανη!!! μια απλη κατασκευη ειναι για να κινεισαι αξιοπρεπος στο δρομο.. δηλαδη αν παρεις το TRIPLE η το ΜΟΝSTER η το SHIVER τα οποια έχουν ολα αυτα που λες πες μου μες στην Αθηνα ή στη καθημερινή σου βόλτα τι θα εχεις κερδίσει.. 1 sec λιγοτερο στο Καλλιθέα - Συνταγμα; και για πες μου μετα για Σερβις και ανταλλακτικα.. αμαρτια δεν ειναι να παιρνεις απόλυτες μηχανές και να τις έχεις μονο να τις κοιτάς η να πήγαινεις μονο μια φορα το μήνα σε πίστα και να χαίρεσαι.. συμβιβάζεσαι με κατι απλούστερο που και χαρα θα σου δώσει και θα σε βοηθήσει στην καθημερινότητα σου.
    +100000

    στάχτη και......burbbery's

  3. #78
    Κανείς άλλος ρε παιδία που το πείρε να μας πει εντυπώσεις.....γιατί εμείς ακόμα περιμένουμε....

  4. #79
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
    Κανείς άλλος ρε παιδία που το πείρε να μας πει εντυπώσεις.....γιατί εμείς ακόμα περιμένουμε....
    Ολα τα περιοδικα το εχουν δοκιμασει και ολα σχεδον του προηγουμενου μηνα εχουν αφιερωμα αποκλειστικο και απο τον τρεχοντα μηνα κανουν συγκριτικα! ολοι λενε τα ιδια οτι ειναι μια τιμια μηχανη (με λιγα λογια) ... για να μην περιμενεις !!
    Ούτε χιλιοστό μη κάνεις χωρίς το ΚΡΑΝΟΣ σου!!

  5. #80
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ilion10
    την ντυμένη έκδοση την έχει πάρει κανείς?
    εγώ, πες μου τι θες να μάθεις?

  6. #81
    Λοιπόν έχω το ντυμένο και έχω κάνει 2400χλμ μέχρι στιγμής, είμαι γενικά πολύ ευχαριστημένος, είναι πολύ εύκολο για αρχάριο, έχει πολύ ελαφρύ συμπλέκτη και στην κίνηση χωράει παντού γιατί είναι μαζεμένο. τραβάει από χαμηλά και έχει πολή δύναμη για τα δικά μου δεδομένα τουλάχιστον, στην πόλη βάζεις ότι ταχύτητα γουστάρεις και την ξεχνάς αν θες. Στην εθνική μέχρι τα 150 η κάλυψη από τον αέρα είναι καλή, μετά θέλεις μεγαλύτερη ζελατίνα αν θες να είσαι άνετος ή να σκύψεις αρκετα. Η εξάτμιση είναι γαμάτη που είναι από κάτω ούτε τη γυναίκα που ανεβαίνει συνοδηγος γίινεται να κάψει ούτε μπαγάζια άσε που είναι όμορφη η απουσία της (γούστα αυτά). Το κιβώτιο είναι τυπικό κιβώτιο YAMAHA το οποίο μέχρι να το συνιθήσω ήταν σπαστικό, όχι σε αίσθηση (ξέρεις πάντα αν μπηκε η σχέση) απλά βάζοντας ταχύτητα κάνει κάτι θορύβους του τύκου γκλανκ που στην αρχή μου φαινόντουσταν κάπως αλλά τωρα το έχω συνιθήσει και δεν δίνω σημασία. Τέλος το μοτέρ λειτουργει ψηλά γυρω στους 100 βαθμούς οπότε το βερντιλατέρ δουλεύει αρκετά αλλά είναι σχετικά αθόρυβο και δεν κουράζει. Τα φρένα μπορεί να μην εντυπωσιάζουν σε όψη αλλά πιστέψτε με είναι πολύ καλά και σε αίσθηση και σε δύναμη. ο χώρος κάτω από την σέλα είναι πολύ μικρός αλλά έχει όλα τα απαραίτητα εργαλεία. Απόσβεση κραδασμών έχει μια χαρά εκτός αν ο δρόμος έχει συνεχώμενες ανωμαλίες οπού δεν κάνει και την καλύτερη δουλειά αλλά είπαμε είναι budjet bike. Overall πιστεύω ότι το μηχανάκι είναι μια πάρα πολύ καλή πολυχρηστική μηχανή για πόλη και ταξίδι που σου προσφέρει και ευχαρίστηση σε μεγάλες δόσεις και είναι πολύ καλό για τα χρήματα που κάνει. Όποιος περιμένει επιδόσεις supersport ας κοιτάξει αλλού και για το ψαλίδι που έχω ακούσει από πολλούς άσχημα λόγια μια χαρά κάνει την δουλειά του και όποιος θέλει κορυφαία περιφερειακά δεν κοιτάει σε τέτοιε all around μοτοσυκλέτες, δόξα το θεώ υπάρχουν το shiver, το speed triple, το monster και άλλα που προσφέρουν μεγαλύτερες συγκινήσεις σε πιο έμπειρους αναβάτες ή σε κάποιους που τους ενδιαφέρουν οι επιδόσεις (με ανάλογο τίμημα στην τσέπη )

    Με λίγα λόγια μια πολύ τίμια λύση σε ελκυστική τιμή και με πολύ όμορφη εμφάνιση είναι το xj6 DIVERSION. σε κάνα μήνα θα αρχίσω να ψάχνω και το θέμα της κατανάλωσης ωστε να δω και πόσο καίει, μέχρις στιγμής πάντως δεν μου φαίνεται να καίει πολύ παραπάνω από το 250 σκούτερ που είχα πριν από αυτό.

  7. #82
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagis83
    Ολα τα περιοδικα το εχουν δοκιμασει και ολα σχεδον του προηγουμενου μηνα εχουν αφιερωμα αποκλειστικο και απο τον τρεχοντα μηνα κανουν συγκριτικα! ολοι λενε τα ιδια οτι ειναι μια τιμια μηχανη (με λιγα λογια) ... για να μην περιμενεις !!

    Φίλε μου δεν περιμένω να ακούσω γνώμες για να αποφασίσω....Αυτό που περιμένω είναι τη Yamaha να μου το φέρει....το έχω παραγγείλει κάτι μήνες τώρα και.... απλά όσο περιμένω την αντιπροσωπεία να κινητοποιηθεί....ας ακούσω καμία άποψη ακόμα.....

  8. #83
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
    Φίλε μου δεν περιμένω να ακούσω γνώμες για να αποφασίσω....Αυτό που περιμένω είναι τη Yamaha να μου το φέρει....το έχω παραγγείλει κάτι μήνες τώρα και.... απλά όσο περιμένω την αντιπροσωπεία να κινητοποιηθεί....ας ακούσω καμία άποψη ακόμα.....
    σοβαρά μιλάς τόσο πολύ ρε φίλε σε έχουν αργήσει? εμένα λόγω των γνωστων προβλημάτων μεταφοράς της YAMAHA τώρα τελευταία έκαναν σύνολο 2 βδομάδες να μου το φέρουν.

  9. #84
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
    σοβαρά μιλάς τόσο πολύ ρε φίλε σε έχουν αργήσει? εμένα λόγω των γνωστων προβλημάτων μεταφοράς της YAMAHA τώρα τελευταία έκαναν σύνολο 2 βδομάδες να μου το φέρουν.
    Δυόμισι μήνες φίλε........και μου έχουν γυρίσει τα μάτια......Κάτι η μεταφορά έδρας της Yamaha, κάτι που το θέλω με ABS....κάτι το χρώμα....ξέρω γω...όλα τα έχω ακούσει.....αλλά τι να κάνω τώρα? Να την ακυρώσω και να κλείσω σε άλλον και να περιμένω άλλο τόσο....πάει το χάσαμε το καλοκαίρι.....

  10. #85
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    εμένα προ μηνός αντιπρόσωπος μου είπε ότι αρχές Ιουλίου θα βγουν κομάτια...

  11. #86
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    εμένα προ μηνός αντιπρόσωπος μου είπε ότι αρχές Ιουλίου θα βγουν κομάτια...

    Αυτό είναι το τελευταίο πράγμα που μου είπαν και μένα.....άντε να δούμε....

  12. #87
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Mokilock
    Δυόμισι μήνες φίλε........και μου έχουν γυρίσει τα μάτια......Κάτι η μεταφορά έδρας της Yamaha, κάτι που το θέλω με ABS....κάτι το χρώμα....ξέρω γω...όλα τα έχω ακούσει.....αλλά τι να κάνω τώρα? Να την ακυρώσω και να κλείσω σε άλλον και να περιμένω άλλο τόσο....πάει το χάσαμε το καλοκαίρι.....
    Τι να σου πω ρε φίλε, υπομονή.... έφαγες το γάιδαρο η ουρά έμεινε. άντε με το καλό σου εύχομαι

  13. #88
    τόσο μεγάλη καθυστέρηση ρε παιδιά?αυτό είναι λίγο αποτρεπτικό για την αγορά της.

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/09/2008
    Μηνύματα
    428
    Παιδιά το οδήγησα και το αποφάσισα:
    Ψάχνω λοιπόν YAMAHA XJ6 (DIVERSION γυμνό) με ABS.
    Αν έχετε δει διαθέσιμο κάπου please PM!

    *ως την ώρα έχω βρει ένα κίτρινο μόνο

  15. #90
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fonzareli
    Παιδιά το οδήγησα και το αποφάσισα:
    Ψάχνω λοιπόν YAMAHA XJ6 (DIVERSION γυμνό) με ABS.
    Αν έχετε δει διαθέσιμο κάπου please PM!

    *ως την ώρα έχω βρει ένα κίτρινο μόνο

    σε εντυπωσίασε??κάποιο σχόλιο πως σου φάνηκε?

Σελίδα 6 από 71 ΠρώτοΠρώτο 12345678910111656 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF