Σελίδα 61 από 71 ΠρώτοΠρώτο ... 11515657585960616263646566 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 901 έως 915 από 1054

Θέμα: yamaha xj6 (diversion naked)- γνωμες?

  1. #901
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2015
    Μηνύματα
    9
    Άψογος πραγματικά! Ευχαριστούμε!

  2. #902
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    ήρθε πιο ψηλά η θέση του οδηγού και του συνοδηγού δλδ. και ποιος στην έφτιαξε;

  3. #903
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2015
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexojohn Προβολή μηνύματος
    λοιπόν, καλοκαίρι πήγα Πάτρα Κεφαλλονιά Λευκάδα και πάλι Πάτρα. με βαλίτσα πίσω και 2 βαλίτσες πλαϊνες με βάσεις plxr της givi. είναι πιο στιβαρή κατασκευή αλλά είχα θέμα με τις βάσεις. μπροστά δεν είχα τανκ μπαγκ και τώρα το χειμώνα πήρα ένα σάκο 20 λίτρα της kriega μαζι με μια βαση που το κάνει tankbag. δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια. μπορείς να δεις και κάτι σαν λουκάνικο που θα μπορούσες να το βάλεις σε σχάρα πίσω. θα δεις και τι ρούχα θα πάρεις. εγώ όλη μέρα γυρνουσα με το μαγιο σε παραλίες σαν λετσος και το βράδυ μόνο ντυνομουν για να βγω. α ο συνεπιβατης σου είναι γυναίκα δεν χρειάζεται να πάρει τουαλέτα γιατι δεν θα την βάλει ποτέ. διακοπές πατε.
    Το ταξίδι θα ειναι περίπου σαν αυτο που περιγράφεις..παραλία και καμια εξοδο το βραδυ χαλαρά...οπως και να έχει πάντως είτε σαμάρια ειτε tangbag και topcase βγαίνουν πάνω κάτω τα ίδια..

  4. #904
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DFL Προβολή μηνύματος
    Το ταξίδι θα ειναι περίπου σαν αυτο που περιγράφεις..παραλία και καμια εξοδο το βραδυ χαλαρά...οπως και να έχει πάντως είτε σαμάρια ειτε tangbag και topcase βγαίνουν πάνω κάτω τα ίδια..
    άποψη μου. βρες ξενοδοχείο κοντά στο κέντρο. είναι κρίμα να είσαι όλη μέρα στο δρόμο να σε βαράει ο ήλιος και μετά να θες να βγεις και να πρέπει να πάρεις την μηχανη να οδηγήσεις να πας κέντρο. αυτο έκανα και εγώ στην Κεφαλλονιά. ρούχα δεν θέλει πολλά πιστεύω. να φανταστείς η κοπέλα μου είχε πάρει τακούνια που δεν τα φόρεσε ποτέ τσάμπα χώρο έπιασαν και πιστολάκι για τα μαλλιά. οι γυναίκες ειναι περίεργες στο τι θα φορεσουν όχι οι άντρες.

  5. #905
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DFL Προβολή μηνύματος
    Οταν βρείς χρόνο κανε μας ενα ποστ με φωτό να δουμε αποτελέσμα και απο οπτικής πλευράς γιατι επι του πρακτέου νομίζω οτι επεισες 100% οτι αξίζει! Ερώτηση τώρα γενικότερα εσεις που έχετε κάνει ταξίδια..Θα κάνω ενα τουρ Κρήτη και θα ειμαι διπλός..Να προτιμήσω σαμάρια πλαινά και αν ναι μέχρι ποσα λίτρα γιατί απο φωτό που κοιτάω πέφτουν κοντά στα πατάκια του συνεπιβάτη και δεν ξέρω κατα ποσο ενοχλούν..ή μήπως εναλλακτικά αξίζει ενα top case μαζί με tank bag..Αααα και κάτι τελευταίο.. Εχετε να προτείνετε κάποιο λάστιχο να μπαίνει και σε βατό χωματόδρομο ή το αποκλείουμε αυτο ? Αν οχι τοτε σκέφτομαι για metzeler M7...
    Κουτί μεγάλο top case που μπαινοβγαίνει πανευκολα, μεταφέρεται και δεν εμποδίζει, κάνει και πλάτη στον συνεπιβάτη, και tankbag για λόγους μεταφοράς επίσης, και καθάρισεεες.

  6. #906
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    βγήκαν νέα metzeler 001 η κάπως έτσι. κοίταξε τα

  7. #907
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    165
    σε ευχαριστω για τις πληροφορίες για την σελα. φοβάμαι όμως μήπως λόγω του ότι η θέση οδήγησης πάει πιο ψηλά πέφτει το βάρος του σώματος στα χέρια

  8. #908
    Όσον αφορά την δική μου οπτική πάντως, ασχέτως χρηστικότητας, τέτοιες σέλες, μπαγκαζιέρες και λοιπά ''αξεσουάρ'' και παρεμβάσεις μετατρέπουν ένα τόσο όμορφο μηχανάκι σε Κουασιμόδο...
    Καλά χιλιόμετρα να έχουμε και να χαιρόμαστε τα Yamaha μας.

  9. #909
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2015
    Μηνύματα
    9
    roadtec 01...οντως ειναι καινούργιο..

  10. #910
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/09/2013
    Μηνύματα
    89
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexojohn Προβολή μηνύματος
    σε ευχαριστω για τις πληροφορίες για την σελα. φοβάμαι όμως μήπως λόγω του ότι η θέση οδήγησης πάει πιο ψηλά πέφτει το βάρος του σώματος στα χέρια
    Σκέψου οτι αλλάζεις κλίση προς το πιο όρθιο και δε γλυστράς μπροστα, είναι και θέμα ύψους, ο τύπος όμως στην κάνει custom στις ανάγκες σου αν πας εκεί.Εγώ ρίσκαρα, δίνοντας του πληροφορίες απ το τηλεφωνο. Στο πάτημά μου κάτω όντως έχασα λίγο αλλά άξιζε

  11. #911
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leo1964
    Εγγραφή
    01/12/2015
    Μηνύματα
    709
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsopanoskylo Προβολή μηνύματος
    και αυτή η σύγκριση τα λέει όλα, για πόνους μέσης, γλύστρημα και πόνους στους καρπούς κτλ. Δείτε πως άλλαξε η γεωμετρία και ο τρόπος που κάθεσαι στη μηχανή
    Συνημμένο 352928
    Πολύ ωραία σέλα...κόστος;;;;

  12. #912
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/02/2016
    Μηνύματα
    3
    Καλησπέρα σε όλους έχει δοκιμάσει κάποιος να ανεβάσει το τιμόνι με αποστάτες πιο ψηλά;;;;;

  13. #913
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/02/2016
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tsopanoskylo Προβολή μηνύματος
    και αυτή η σύγκριση τα λέει όλα, για πόνους μέσης, γλύστρημα και πόνους στους καρπούς κτλ. Δείτε πως άλλαξε η γεωμετρία και ο τρόπος που κάθεσαι στη μηχανή
    Συνημμένο 352928
    Καλησπέρα πληροφορίες που την έφτιαξες είναι εύκολο;;;;

  14. #914
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johannes Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα σε όλους έχει δοκιμάσει κάποιος να ανεβάσει το τιμόνι με αποστάτες πιο ψηλά;;;;;
    το ανεβασα εγω με αποστατες γυρω στα 2,5 εκατοστα. ακουγεται λιγο αλλα στην πραξη εγινε πολυ καλυτερο απο πριν. σκυβω λιγοτερο
    τι θα γινω οταν μεγαλωσω?

    συνταξιουχος................

  15. #915
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/02/2016
    Μηνύματα
    3
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giovani64 Προβολή μηνύματος
    το ανεβασα εγω με αποστατες γυρω στα 2,5 εκατοστα. ακουγεται λιγο αλλα στην πραξη εγινε πολυ καλυτερο απο πριν. σκυβω λιγοτερο
    Ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Σκέφτομαι να το κάνω κι εγώ σε συνδυασμό με μια ανατομική σέλα!!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha XJ6 Diversion Full Fairing
    από makis206 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/09/2009, 08:30
  2. Yamaha XJ6 Diversion ABS vs Honda CBF-600S ABS
    από ilion10 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 30/07/2009, 11:05
  3. yamaha xj6 diversion
    από dimdil στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 12/02/2009, 14:46
  4. Yamaha XJ6 (Diversion) Naked
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2008, 20:02
  5. yamaha xj6 diversion
    από st.John στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2008, 16:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF