Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: Βοήθεια για αγορα μηχανης απο Κινα

  1. #1

    Βοήθεια για αγορα μηχανης απο Κινα

    Καλημερα παιδια και καλως σας βρηκα.
    Θα ηθελα να με βοηθησετε αν γνωριζετε.
    Επιθυμω να φερω ενα μηχανακι απο Κινα,στην ουσια προκειται για ρεπλικα ΒΜW μηχανης Β Παγκοσμιου πολεμου ,ξερετε αυτες με το καλαθι διπλα,μονο που ειναι made in China.Δηλαδη ο κινητηρας κλπ.
    Εχω ακουσει πολλα ,αλλοι μ ειπανε να το παρατησω οτι δεν γινεται,αλλα επειδη αξιζει ο κοπος και θα ηθελα να προσπαθησω ,θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω αυτη την εγκριση Τυπου να συμπληρωσω.
    Εχω τα τεχνικα χαρακτηριστικα της μηχανης,σε κατι τηλεφωνα που εκανα στο Υπουργειο Μεταφορων,με ειπανε οι μ@λ@κες οτι πρεπει να παω Αθηνα προσωπικα εγω ο ιδιος.
    Μενω θεσ/νικη,ειναι δυνατον στην εποχη των φαξ και του ιντερνετ οπου τα εγγραφα μεταφερονται αυτοματα απο το ενα μερος στο αλλο,να μου λεει ο υπαλληλος οτι πρεπει να παω εγω προσωπικα εκει στο υπουργειο μεταφορων?
    Δηλαδη αντε και παω,και μου πουνε να φερω τιποτα αλλα χαρτια,θα πρεπει να επιστρεψω θεσ/νικη,και να ξαναπαω Αθηνα?
    Λιγο κουφο μου ακουγεται αυτο.

    Επισης θα ηθελα να μου συστησετε οποιος γνωριζει καποιον εκτελωνιστη απο Αθηνα ή Θεσ/νικη που να ασχολειται με μηχανες ,να τον τηλεφωνησω για την δουλεια αυτην.
    Ενας αλλος καρεκλο-υπαλληλος μου ειπε οτι υπαρχει στην σελιδα του υπουργειου Μεταφορων αυτη η Εγκριση Τυπου να συμπληρωσω δια ιντερνετ,αλλα οσο και να εψαξα δεν μπορεσα να την εντοπισω.
    Μπορει καποιος αν την εχει και περι τινος προκειται ,να μου την στειλει?
    βασικα αυτα,συγνωμη αν σας κουρασα,θα ηθελα να προσπαθησω για αυτην την Εγκριση Τυπου,και ας μου παρει και κανα διμηνο.
    Αξιζει,μιας και ειμαι λατρης αυτων των μηχανων των παλιων.
    Υ.Γ.Να σημειωσω ,οτι ο Κινεζος μου ειπε οτι εχει στειλει τετοιες παρομοιες σε αλλες χωρες της Ευρωπης.

  2. #2
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Αφου σου αρεσουν τα συγκεκριμενα μηχανακια δεν πας να παρεις ενα Ural που ειναι δοκιμασμενο και μαλλον εχει και αντιπροσωπεια στην Ελλαδα?(αν εχει κλεισει η αντιπροσωπεια γραψε λαθος)
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2014, 14:19
  2. αμεση βοηθεια για αγορα μηχανης
    από ARTHUR στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 22/05/2013, 20:40
  3. λιγη βοηθεια για αγορα μηχανης
    από Warlord13 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 09/09/2011, 06:04
  4. βοηθεια για αγορα μηχανης
    από kat94 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 150
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2011, 14:37
  5. Βοηθεια για αγορα απο Internet
    από t10vr στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2008, 10:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF