Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Νερα στο Κοντερ

  1. #1
    Αναποφάσιστο Μέλος... Το avatar του/της darkwing
    Εγγραφή
    30/04/2003
    Μηνύματα
    168

    Νερα στο Κοντερ

    Την τελευταια φορα που εβρεξε το κοντερ μου πηρε υγρασια (υδρατμους) οι οποιοι εγιναν ελαφρα σταγονιδια την επομενη μερα και μετα εξαφανιστικαν.Δεν προλαβα να το παω στη Kawa για να το δουν.Προχτες παλι τα ιδια.Το παω και ο μαστορας μου ελεγε κατι μαλα....ες.Οτι και καλα θα στειλει χαρτι στα κεντρικα αλλα αυτοι μπορει να του πουνε να το ανοιξει και να το στεγνωσει ΜΕ ΣΕΣΟΥΑΡ!!!!!!Με δουλευει???Τελως παντων στειλαμε το χαρτι στην KAWA και αναμενουμε απαντηση (για καινουργιο κοντερ ευελπιστω)αν μου πει τιποτα αχιδιλ..κια παλι να τον τσακισω στο ξυλο?Τι να κανω?Δεν μου ειναι ευκολο να παω Αθηνα.Μενω στο διαολο και δουλευω για να ξεχρεωσω την αγαπη μου.

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Φίλε μου πρωτη φορα ακουω το συγκεκριμένο πρόβλημα

    Εψαξα χθες και σημερα τα ξενα φορουμ και δεν ειδα να εχει αναφερθει οτιδήποτε για τα οργανα του Ζ750 (σημ ακριβως ιδια με του Ζ1000 και 99% ιδια με του ΖΧ636R, ZX6RR και ZX10R μονο στα τελευταια δεν εχει δείκτη βενζίνης)

    Αλλα μιας και έχεις 2 χρονια εγγύηση, ειναι προφανές θα αντικατασταθεί το προβληματικό οργανο.

    Η λυση που σου προτείνω ειναι να πας το μηχανάκι σου στο σερβις αφου πρωτα περασεις απο το πλυντήριο

    Αν εχει εστω και ελάχιστη υγρασία ΑΠΑΙΤΗΣΕ να στο αλλαξουν μεσα στην εγγύηση

  3. #3
    Αναποφάσιστο Μέλος... Το avatar του/της darkwing
    Εγγραφή
    30/04/2003
    Μηνύματα
    168
    Ευχαριστω,τωρα θα δουμε τι θα γινει

  4. #4
    Και τα μυαλα στα κάγκελα Το avatar του/της Dirty_Gas
    Εγγραφή
    18/06/2004
    Μηνύματα
    60

    Unhappy

    Καλημέρα παιδιά, και χρόνια πολλά.

    Το ίδιο παρατήρησα και εγώ με τις πολλές βροχές της περασμένης εβδομάδας. είχε δύο σταγόνες (μεγάλες!!!) από μέσα οι οποίες φύγανε μετά από δύο μέρες. Αν το ξανακάνει με τις βροχές που έρχονται θα πρέπει να το ψάξουμε πιο καλά το πράγμα..
    Kawasaki z750

  5. #5
    Αναποφάσιστο Μέλος... Το avatar του/της darkwing
    Εγγραφή
    30/04/2003
    Μηνύματα
    168

    Unhappy

    Παιδια ακομα περιμενω την απαντηση απο το claim που εκανε ο αντιπρωσοπος της Κ απο Κερκυρα,μιας και ειχε αυτες τις μερες καλο καιρο ειπα να τη πλυνω...ΓΑΜ ΤΑ ΝΕΡΑ ΜΟΥ ΓΑΜ! Μα και με το πλυσιμο τωρα????Καλα η πλακετα μεσα πρεπει να εχει τουλαχιστον 1 ποντο στωμα σκουριας μεχρι τωρα...

  6. #6
    ireneepi

  7. #7
    Αναποφάσιστο Μέλος... Το avatar του/της darkwing
    Εγγραφή
    30/04/2003
    Μηνύματα
    168
    Τελικα ΟΚ με το κοντερ παιδια η ΤΕΟΜΟΤΟ το αλλαξε στα πλαισια της εγγυησης απλα η αντιπροσωπεια στην Κερκυρα ειναι ντιπ στοκος...Το κοντερ ειναι στο δρομο!!!

  8. #8
    Αναποφάσιστο Μέλος... Το avatar του/της darkwing
    Εγγραφή
    30/04/2003
    Μηνύματα
    168
    Παιδια...θυμαστε ενα κοντερ που εμπαζε νερα?

    ΑΚΟΜΑ ΜΠΑΖΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!

    Οχι δεν το αλλαξα , η KAWA της κερκυρας με δουλευει κανονικα!
    Προς ενημερωση σας και να μου ανατιναχτει ο κινητηρας 10 μετρα απο την KAWA της Κερκυρας θα το φορτωσω σε βαν και θα το στειλω αλλου!Αυριο παω να βαλω το ανταλακτικο (η τσιμουχα ηταν τελικα) γιατι προφανως εδω και ποσο καιρο το εχουν στειλει τα κεντρικα στην Κερκυρα αλλα οι κερκυραιοι δεν ξερουν τιποτα.Ε ρε γλεντια που θα εχουμε αυριο.......

  9. #9
    Αναποφάσιστο Μέλος... Το avatar του/της darkwing
    Εγγραφή
    30/04/2003
    Μηνύματα
    168
    Τελος τα βασανα παιδια!!!Το πηρα και καθαρισα.Πηγα στην αντιπροσωπεια της Κερυρας και αφου υψωσαμε τις φωνες μας λιγακι μου ειπε :
    Δεν ξερεις τι θελεις τελικα

    ΑΠΑΝΤΗΣΗ:Ζητησα καινουργιο κοντερ γιατι αφου ειχε παρει νερα , κατα 90% ειχε σκουριασει η πλακετα , αφου ειδα οτι η πλακετα ηταν καθαρη συμφωνησα να αλλαχτει μονο το μπροστινο καπακι

    ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΕΙ: ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΣΚΟΥΡΙΑ Η ΟΧΙ ΑΦΟΥ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!!

    Α:????????


    ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ (ΣΧΕΔΟΝ) ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΞΗΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΤΖΙΜΑΣ ΚΟΡΥΦΗ.

Παρόμοια θέματα

  1. Τι τελικη εχετε δει στο κοντερ
    από X_NR750 στο forum Honda VFR's
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 18/09/2007, 08:47
  2. Πόσα εχετε δει στο κοντερ??
    από Alchimistis στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 63
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2007, 12:01
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΝΕΡΑ ΣΤΟ ΣΤΡΟΦΟΜΕΤΡΟ
    από practorasrofos στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2006, 08:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF