Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 80

Θέμα: Μεγαλο πιστονι σε μικρο στροφαλο

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap
    Ωρέ παιχτάκο,

    εσύ είπες στο πρώτο πόστ σου πώς θες να βάλεις στροφαλάκι 41,8χιλ. Τώρα λες ότι αυτός είναι από μαμά.

    Ή επαναδιατυπώνεις με σαφήνεια τί θες ή δεν θα πάρεις τις απαντήσεις που περιμένεις.
    Mallon den katalabes kala filaraki.
    To palikari leei pos exei hdh auton ton strofalo kai thelei na balei to 51 pistoni.
    An tha katsei kala rotaei?
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  2. #17
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από transalpblack
    To palikari leei pos exei hdh auton ton strofalo kai thelei na balei to 51 pistoni.
    Μάλλον εσύ κατάλαβες το αντίθετο.
    Για ξαναδιάβασε τι λέει:


    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
    Προσωπικα,θελω να βαλω 41,8 στροφαλο{!!!!!!!!!!!!!!}διαδρομη σε 50-51mm πιστονι.:

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της transalpblack
    Εγγραφή
    21/04/2009
    Μηνύματα
    334
    το ιδιο λεμε αλλα το διατυπωνει λαθος. εγω καταλαβα πως εχει ηδη τον στροφαλο και θελει να αλλαξει το πιστονι
    Όποιος πουκάμισο φορεί που έχει της νύχτας χρώμα ή έχει πόνο στην καρδιά ή άνθρωπο στο χώμα...

    Όταν πεθάνω, θέλω να με θάψουν οι φίλοι μου. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε...

  4. #19
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    φιλε μου βαλτ και θα μαθεις...
    αλλιως θα μεινεις με την απορια....
    αν σου πω να παρεις κατι πιο μεγαλο οταν μεγαλωσεις θα με κοιτας σαν alien

  5. #20
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tpap


    Ή επαναδιατυπώνεις με σαφήνεια τί θες ή δεν θα πάρεις τις απαντήσεις που περιμένεις.
    Ωχ παιδια συγνωμη δικο μου το λαθος:a31: :a31: :a31: .Και ελεγα τοσην ωρα τι μου λενε οι αλλοι θα χασω δυναμη κτλ .

    Ο transalpblack το καταλαβε παντως

  6. #21
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Αμα ελαφρωσεις την καμπανα κερδιζεις κατι????

  7. #22
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
    Αμα ελαφρωσεις την καμπανα κερδιζεις κατι????
    Θα την χτυπάει πιο εύκολα ο Κουασιμόδος ...


    Ομορφούλη, στο είπα αρκετές φορές αλλά εσύ δεν ...
    Ρωτώντας ότι λαλακία σούρθει στο κεφάλι δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη, ούτε και να πάρεις κάποια απάντηση ...!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Θα την χτυπάει πιο εύκολα ο Κουασιμόδος ...


    Ομορφούλη, στο είπα αρκετές φορές αλλά εσύ δεν ...
    Ρωτώντας ότι λαλακία σούρθει στο κεφάλι δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη, ούτε και να πάρεις κάποια απάντηση ...!!!
    Eγώ στη θέση του θα έστελνα pm στον ΠΑΤΕΡΑ για ότι με απασχολούσε....

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  9. #24
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    πες τι θες να κανεις, τι θες να πετυχεις,σε ποιο μηχανακι και θα σου πουμε τι μπορεις να παρεις και αν αξιζει.

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    Eγώ στη θέση του θα έστελνα pm στον ΠΑΤΕΡΑ για ότι με απασχολούσε....

    έεετσι! καμ το νταντι να βρεις την υγειά σου!
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  11. #26
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
    Θα την χτυπάει πιο εύκολα ο Κουασιμόδος ...


    Ομορφούλη, στο είπα αρκετές φορές αλλά εσύ δεν ...
    Ρωτώντας ότι λαλακία σούρθει στο κεφάλι δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη, ούτε και να πάρεις κάποια απάντηση ...!!!
    Τι λαλακια ρε,τι λαλακια????Με δουλευεις????Πρωτη φορα ακους για ελαφρωμενη καμπανα?????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giannisblest
    πες τι θες να κανεις, τι θες να πετυχεις,σε ποιο μηχανακι και θα σου πουμε τι μπορεις να παρεις και αν αξιζει.
    Δεν βρισκω aftermarket στροφαλο για το μηχανακι μου{suzuki fb-50},ο μαμισιος ειναι 41,8mm και θελω να το υπερκυβισω κοντα στα 51-52mm και ρωταω αν ειναι αξιοπιστο για καθημερινη χρηση και κανα ανοιγμα που και που.
    Θελω να πετυχω οσο το δυνατο καλυτερη εργονομια,δηλαδη καθημερινο εργαλειο για τις μεταφορες μου,και επιδοσεις,δεν ζηταω το υπερ στημενο οπλο,αλλιως θα το εκανα 56+mm.Θα μου πειτε τωρα αμα ειναι να μπλεξεις με πατεντες και τετοια παρε ενα παπακι GLX να κανεις τη δουλεια και βρισκεις και ανταλλακτικα.Αλλα θελω το μηχανακι μου να ειναι διαφορετικο απο τα αλλα,να περναω και να λενε<πωπω κοιτα ενα GLX>αλλα θα βλεπουν τον κολο και θα λενε τι μηχανακι ειναι αυτο????Επειδη αυτο το μηχανακι δεν το εχει βελτιωσει κανεις,{δυστυχως}δεν μπορω να στηριχτω στη γνωμη καποιου συμforumιτη που δεν ειχε ανοιξει ποτε τετοιο μοτερ.Οποτε το λυνω εγω,βλεπω τα καρτερ και αμα κανει ο στροφαλος astrea,και αν δεν κανει θα το στειλω σε εναν γνωστο να τα τροποποιησει να μπαινει

  12. #27

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.837
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerman95
    Τι λαλακια ρε,τι λαλακια????Με δουλευεις????Πρωτη φορα ακους για ελαφρωμενη καμπανα?????



    Δεν βρισκω aftermarket στροφαλο για το μηχανακι μου{suzuki fb-50},ο μαμισιος ειναι 41,8mm και θελω να το υπερκυβισω κοντα στα 51-52mm και ρωταω αν ειναι αξιοπιστο για καθημερινη χρηση και κανα ανοιγμα που και που.
    Θελω να πετυχω οσο το δυνατο καλυτερη εργονομια,δηλαδη καθημερινο εργαλειο για τις μεταφορες μου,και επιδοσεις,δεν ζηταω το υπερ στημενο οπλο,αλλιως θα το εκανα 56+mm.Θα μου πειτε τωρα αμα ειναι να μπλεξεις με πατεντες και τετοια παρε ενα παπακι GLX να κανεις τη δουλεια και βρισκεις και ανταλλακτικα.Αλλα θελω το μηχανακι μου να ειναι διαφορετικο απο τα αλλα,να περναω και να λενε<πωπω κοιτα ενα GLX>αλλα θα βλεπουν τον κολο και θα λενε τι μηχανακι ειναι αυτο????Επειδη αυτο το μηχανακι δεν το εχει βελτιωσει κανεις,{δυστυχως}δεν μπορω να στηριχτω στη γνωμη καποιου συμforumιτη που δεν ειχε ανοιξει ποτε τετοιο μοτερ.Οποτε το λυνω εγω,βλεπω τα καρτερ και αμα κανει ο στροφαλος astrea,και αν δεν κανει θα το στειλω σε εναν γνωστο να τα τροποποιησει να μπαινει

    Στείλε και τις κάσες μαζί και φτιάξε και ένα αποστάτη 10 χιλ. για τον κύλινδρο να ξεμπερδεύεις μια και καλή αδερφέ.
    Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά....

  14. #29
    Suzuki fb πάντα σούζα Το avatar του/της powerman95
    Εγγραφή
    28/07/2008
    Μηνύματα
    238
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos
    Στείλε και τις κάσες μαζί και φτιάξε και ένα αποστάτη 10 χιλ. για τον κύλινδρο να ξεμπερδεύεις μια και καλή αδερφέ.
    Δεν θέλω να σε στεναχωρήσω αλλά....
    Γιατι δεν θες να με στεναχωρησεις???

  15. #30
    μουσικο μελος Το avatar του/της GiannisBlessed
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    1.812
    κοιτα....εδω γενικα υπαρχουν ανθρωποι που εχουν κανει αυτα που θες να κανεις και σε συμβουλευουν.
    αυτο που θες να κανεις ειναι πολυ απλο.
    αν βαλεις πιστονι 51mm τοτες θα παρεις 35cc
    50 + 35 = 85.34cc
    τι αλλο θες?αν παιξεις σωστα με τα ρυθμισματα κτλ θα χτυπας μια 100ρα.
    ειναι η πιο απλη μετατροπη.γενικα το εργο της μπιελας δυσκολευει.αν βρεις μια ιδια (σε διασταση)αλλα πιο σκληρη(ανθεκτικη)θα εισαι "αρχοντας"(για μερικους μηνες.γιατι θα σε περασει ενα παιδι με ενα ιννοβα και θα....καταλαβαινεις νομιζω...)
    τωρα αυτο που ρωτας...το μοτερ της φορμουλας απλα δεν εχει σχεση με το δικο σου.
    για αρχη εχει εναν κυλινδρο.(οχι οτι καλυτερο για ευστροφια)
    γενικα....
    ποσο χρονων εισαι?εχεις "θεμα"με το διπλωμα?γιατι δεν παιρνεις κατι πιο μεγαλο?

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι θα κάνει το κάρμπ σε μεγάλο υψόμετρο;
    από SF στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2012, 18:09
  2. Μεγάλο τιμόνι σε Street Triple
    από McZab στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2009, 20:33
  3. Σφυρίλατο Πιστόνι σε 2χρονα...?
    από stefi21 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2009, 18:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF