Σελίδα 14 από 19 ΠρώτοΠρώτο ... 4910111213141516171819 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 284

Θέμα: Suzuki DRz 400

  1. #196
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.301
    Κάνε ένα καλό στρώσιμο, γύρνα το σε χωμάτινο και το παίρνω εγώ


    Καλορίζικο!

  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    φιλαρακι δεχεσαι ανταλλαγη με cbf125 συν διαφορα εκ μερους σου;

  3. #198
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tycho Moon
    Εγγραφή
    13/11/2014
    Μηνύματα
    398
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το πήρα σήμερα. 550€, πολύ φιλική τιμή :/ Έγινε, φυσικά, έλεγχος στα πάντα, αντικαταστάθηκε ό,τι χρειαζόταν και πλήρες σέρβις (λάδια, νερά, βαλβίδες). Ο μηχανικός μου είπε να μην το δώσω. Το μοτέρ είναι καινούριο και έχω ξοδέψει πολύ χρόνο και χρήμα πάνω του. Ουφ. What do, what do?!

    Aν το έχεις για πηγαινέλα σπίτι-δουλειά, για μετακινήσεις εντός Αθηνών και καμιά βολτούλα εντός ορίων νομού Αττικής, νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να το δώσεις...
    Ἀπὸ τὸ πάρκο στὴ Μυροβόλο τὸ μηχανάκι ἀστράφτει στὸν ἥλιο,
    ἀντανακλᾶ τὸ χαμόγελό σου καὶ μὲ διαλύει στὸ φῶς.

  4. #199
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.115
    H μπιέλα αλλάχθηκε, δε χρειάζεται στρώσιμο Αν ήταν 250, θα στο'παιρνα ρε Ζεύκα και θα σου'δινα και 2 χιλιάρικα. Το 125 μου πέφτει μικρό.

    Για εντός πόλης, είναι τρομερό εργαλείο. Αλλά, τελευταία, αυτοί εδώ οι μοταίοι πάνε βόλτες μακρινές και ταλαιπωρούμαστε.
    Life begins at 45°.

  5. #200
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    H μπιέλα αλλάχθηκε, δε χρειάζεται στρώσιμο Αν ήταν 250, θα στο'παιρνα ρε Ζεύκα και θα σου'δινα και 2 χιλιάρικα. Το 125 μου πέφτει μικρό.

    Για εντός πόλης, είναι τρομερό εργαλείο. Αλλά, τελευταία, αυτοί εδώ οι μοταίοι πάνε βόλτες μακρινές και ταλαιπωρούμαστε.
    cbf 250 σΕ κάνει? Να κάνεις κόντρες και με το Μικε

  6. #201
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    990
    Βάλτα κάτω σε ρεαλιστική βάση και δες..
    Αν το δώσεις, ποιο θα πάρεις;
    Που θα κερδίσεις, που θα χάσεις;
    Συνολικά πόσο καλύτερο θα είναι από αυτό που έχεις τώρα;
    Αξίζει τελικά η αλλαγή;

    Κάπως έτσι τα σκέφτομαι κάθε φορά που μου μπαίνουν ιδέες να αλλάξω το Τρανσάλπ, αλλά σύντομα καταλήγω στο ότι έχω τοκαλύτερομηχανάκιτουκόσμου και ησυχάζω για κανα 6μηνο!!

  7. #202
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    H μπιέλα αλλάχθηκε, δε χρειάζεται στρώσιμο Αν ήταν 250, θα στο'παιρνα ρε Ζεύκα και θα σου'δινα και 2 χιλιάρικα. Το 125 μου πέφτει μικρό.

    Για εντός πόλης, είναι τρομερό εργαλείο. Αλλά, τελευταία, αυτοί εδώ οι μοταίοι πάνε βόλτες μακρινές και ταλαιπωρούμαστε.
    Αν μου δωσεις το μηχανάκι και ενα χιλιάρικο, θα το σκεφτώ για τραμπα με το GLX

  8. #203
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    καλοταξιδο και ασπαστο μαν...


    κοιτα ν'αλλαζεις νωριτερα λαδακια αμα το κυνηγας...

  9. #204
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.359
    Το μηχανάκι τα σπάει λέμε !!!



    Μόλις αλλαξα λάδια, λίγο πριν τα 1000km λόγω εντουροχρήσης, όλα οκ, βγήκε η σωστή ποσότητα και η μαγνητική τάπα ήταν καθαρή. Είπαμε δύσκολοι καιροί για DRZ μοτέρ και προσέχουμε για να χουμε...
    Ετοιμαζόμαστε για εντουροκαταστάσεις. Κάτι άκουσα για βροχούλες από Δευτέρα Ευκαιρία να κάψουμε κανα ξύγκι.

    (Oταν καβαλάω το CCM αμέσως μετά το gs 1150 νομίζω ότι μου σκόρπισε το μισό μηχανάκι και βάλε στο δρόμο. Οταν ξανακαβαλάω το 1150 πρέπει να εχω το νου μου μην αφήσω κανα κύλινδρο πουθενά δωράκι. Είναι δυο εντελώς αντίθετης φιλοσοφίας μηχανάκια).

  10. #205
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.301
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SHOOTER045 Προβολή μηνύματος
    Αν μου δωσεις το μηχανάκι και ενα χιλιάρικο, θα το σκεφτώ για τραμπα με το GLX
    Το παίρνω εγώ με δύο παπιά!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20160428_143603.jpg 
Προβολές:	250 
Μέγεθος:	55,2 KB 
ID:	357713

  11. #206
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της taisteal
    Εγγραφή
    15/05/2011
    Μηνύματα
    4.853
    Μην το δινεις,απλα μην του κανεις πολλα χιλιομετρα μονοκοπανια,οπως η βολτα στη Βυτινα.
    Και το σκιζεις κιολας

  12. #207
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.359
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Μην το δινεις,απλα μην του κανεις πολλα χιλιομετρα μονοκοπανια,οπως η βολτα στη Βυτινα.
    Και το σκιζεις κιολας
    Απλά θέλει πιο μακρύ γρανάζωμα, από 15 41 που εχει το μοτάρντ αν θυμάμαι καλά 15 - 38 ή παραγγέλνεις ενα 16ρι talon μπροστά που χωράει και πίσω παίζεις με 41.

    Μη το δώσεις εκτός και αν θες να αλλάξεις κατηγορία.

  13. #208
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    What do, what do?!
    Sit on our eggs, sit on our eggs!



    Σε κάθε άλλη περίπτωση (πλήν ανόδου σε 600αρι) καρτερεί σοβαρή μετάνοια.

  14. #209
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Ρε παιδιά, μπορεί κανείς να μου πεί πόσο καίνε τα DRZ400 σας;
    Μικτή χρήση καθημερινή.

    Εγώ από το Χασκβαρνάκι μου της ίδιας κατηγορίας βγάζω γύρω στα 63 mpg, όπερ εστί περί τα 3.7 λιτρα στα 100.

    (Αυτό με μοταρ γρανάζωμα 14/45, άμα του βάλω 13/50 και τακουνάτα αρκετά περισσότερο, αλλά μάλλον λόγω οφ χρήσης.)

  15. #210
    Καλλίγραμμον Μέλος Το avatar του/της vaska
    Εγγραφή
    29/10/2007
    Μηνύματα
    7.789
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δε μπορώ να ξέρω τι συνέβη στους γνωστούς σου και, φυσικά, δε σε αμφισβητώ, απλά μεταφέρω τι έχω διαβάσει, καθώς το έψαξα πάρα πολύ πριν το αγοράσω. Το DRZ έχει 2-3 θεματάκια από το εργοστάσιο, τα οποία λύνονται πολύ εύκολα, αλλά αν δεν τα προλάβεις, μπορούν να δημιουργήσουν μεγάλο πρόβλημα στο μοτέρ. Ειδικά τα προ-2003 μοντέλα, αντιμετώπιζαν συχνά θέμα και με τον αυτόματο τεντωτήρα. Τα μεταγενέστερα μοντέλα, όπως το δικό μου, όχι τόσο. Επίσης, μην ξεχνάμε ότι στην Ελλάδα δεν έχει βγει DRZ από το 2007, αν θυμάμαι καλά, ενώ η Suzuki συνεχίζει να τα παράγει κανονικά μέχρι σήμερα, με το ίδιο ακριβώς μοτέρ. Αν γκουγκλάρεις, θα βρεις πραγματικά μηδαμινές περιπτώσεις σπασμένων μοτέρ και όλοι τα προτείνουν ως εξαιρετικά, υπεραξιόπιστα μηχανάκια, ειδικά αν σκοπεύεις να το χρησιμοποιείς ως καθημερινό, αλλά να μπαίνεις και χώμα με αξιώσεις.

    Το μοτέρ μου ανοίχτηκε σήμερα και πιστόνι, σασμάν, τα πάντα ήταν σε άψογη κατάσταση. Το πρόβλημα ήταν μόνο στη μπιέλα. Δεν έχουμε ιδέα γιατί. Μάλλον απλά έτυχε. Κατασκευαστικό ελάττωμα; Γαύρε, σε ακούω που χασκογελάς Θα βάλω μια καλή αφτερμάρκετ και ελπίζω να κρατήσει άλλα 10 χρόνια. Το μηχανάκι 99% θα πάει για πούλημα, βέβαια, αφού το είχα αποφασίσει πριν καν βγάλει τη βλάβη. Θέλω κάτι που να βγάζει πιο εύκολα και αποστάσεις, μεταξύ άλλων.

    Περί λαδιών, εγώ βάζω Denicol Thumper 10/50 από τότε που το αγόρασα και αλλάζω κάθε 2.5-3 χιλιάδες χλμ. Δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα και νιώθω το σασμάν σαν να βγήκε χτες από το εργοστάσιο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Ναι κι εγώ έτσι ξέρω. Γι'αυτό το πήρα σχεδόν τυφλά. Απλά σκέφτομαι κάθε πιθανό ενδεχόμενο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Το πήρα σήμερα. 550€, πολύ φιλική τιμή :/ Έγινε, φυσικά, έλεγχος στα πάντα, αντικαταστάθηκε ό,τι χρειαζόταν και πλήρες σέρβις (λάδια, νερά, βαλβίδες). Ο μηχανικός μου είπε να μην το δώσω. Το μοτέρ είναι καινούριο και έχω ξοδέψει πολύ χρόνο και χρήμα πάνω του. Ουφ. What do, what do?!
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    H μπιέλα αλλάχθηκε, δε χρειάζεται στρώσιμο Αν ήταν 250, θα στο'παιρνα ρε Ζεύκα και θα σου'δινα και 2 χιλιάρικα. Το 125 μου πέφτει μικρό.

    Για εντός πόλης, είναι τρομερό εργαλείο. Αλλά, τελευταία, αυτοί εδώ οι μοταίοι πάνε βόλτες μακρινές και ταλαιπωρούμαστε.

    Ο Γιάννης (Vstrommer71) είχε το ίδιο με το δικό σου αλλά την έκδοση εντούρο. Πολλές χιλιάδες χιλιόμετρα, πολύ χώμα πολύ άσφαλτος όλα από πολύ. Πήγε για καφέ Πάτρα Θεσ/νίκη και γύρισε το απόγευμα της ίδιας μέρας γιατί δούλευε, με το μηχανάκι αυτό και χωρίς κανένα πρόβλημα. Το μηχανάκι το ήξερα πολλά χρόνια και ήξερα επίσης ότι ο Γιάννης ήταν τυπικός και προσεκτικός σε όλα όσα αφορούσαν το μηχανάκι και την συντήρησή του. Όταν αποφάσισε να το δώσει το πρότεινα σε φίλο ο οποίος το πήρε και σε λιγότερο από 6 μήνες το μηχανάκι κόλλησε. Και ο νέος ιδιοκτήτης ήταν σχετικός με μοτο, έχει μηχανουργείο στην Αθήνα και είχε και πριν μηχανάκι οπότε άσχετο δεν τον έλεγες. Και αυτός τυπικούρα με την συντήρηση. Τώρα τι έφταιξε ποτέ κανένας δεν έμαθε, στα χέρια του ενός Γιάννη, σκύλος μαύρος, στα χέρια του δεύτερου Γιάννη (Γιάννης λέγεται και ο δεύτερος αγοραστής) μπουρδέλο του κερατά. Άντε να βγάλεις άκρη.
    LIFE IS TOO SHORT to remove usb safely
    "These violent delights have violent ends
    And in their triumph die, like fire and powder
    Which, as they kiss, consume" William Shakespeare (Romeo & Juliet).

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF