Σελίδα 3 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 284

Θέμα: Suzuki DRz 400

  1. #31
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Το ΚΤΜ σίγουρα είναι πιο στημένο, πιο δυνατό. Ωστόσο με το DRZ θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο, είναι σίγουρα πιο low maintenance και απ'ότι διαβάζω μπορεί να γίνει αρκετά ανταγωνιστικό, υπάρχουν εκατομμύρια δοκιμασμένες μετατροπές. Μάλλον έχω γεράσει και μου ακούγεται δελεαστικό το τελευταίο.

    Περισσότερες ηλίθιες ερωτήσεις: Να προτιμήσω παλαιότερο ή νεότερο μοντέλο (με USD); Αξίζει να κοιτάζω αυτά με τις περισσότερες μετατροπές (κιτ υπερκυβισμού, fcr, εξατμίσεις κτλ), ώστε να γλυτώσω χρήματα (αφού θα γίνουν ούτως ή άλλως κάποια στιγμή) ή θα μου μείνει στα χέρια, οπότε να προτιμήσω όσο το δυνατόν πιο μαμά και να τις κάνω μόνος μου αργότερα;
    Life begins at 45°.

  2. #32
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Ειχε ο πατερας μου το Enduro για δευτερο και το ειχα οδηγησει αρκετα. Πολυ παιχνιδιαρικο και ωραιο μηχανακι αλλα η σελα του δε παλευεται με τιποτα αν ειναι να κανεις καμια μεγαλη διαδρομη. Αλλα πραγματικα εχω πολυ καλη εντυπωση για το συγκεκριμενο μηχανακι. Φανταζομαι το sm θα ειναι ακομα πιο παιχνιδιαρικο και βολικο στο δρομο.

  3. #33
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    878
    Τα Ε δεν βγάζουν πινακίδα, είναι τα χωμάτινα. SM άρχισαν να βγαίνουν μετά το 05 νομίζω. Μετά το δούκα δεν πιστεύω να έχεις θέμα με τη σέλα του δρζ. Το fcr με 500 ευρά περίπου έχεις καθαρίσει πιστεύω.
    Για ταξίδια όταν πήγα Οινόη Ιθάκη με σακ βουαγιάζ στην πλάτη και σχολική μπροστά δεν είχα πρόβλημα,είναι μια χαρά, αν μπορείς να συμβιβαστείς με τα 100-110 πορεία.
    Ε εντάξει... όταν πιάνεσαι θα σηκώνεσαι για λίγο όρθιος και θα φαίνεσαι πολύ κουλ που είπε και η συνοδός σου στη βόλτα που πήγαμε Ερέτρια Ν. Στύρα
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Ρίξτε info παίδες, μου τα σκάει το μηχανάκι. Κάπου είδα ότι έχει 150 τελική.

    Δύο άτομα με συμπράγκαλα κ πορεία 120-130 σε μια διαδρομή 180km τη βγάζεις;

    Προβλήματα /αδυναμίες;

    Συμπεριφορά σε άσφαλτο;

    Κατανάλωση; (νομίζω όλα φοράνε μικούΝι; )

    Στην Ελλάδα πότε έγινε τελευταία εισαγωγή και γιατί άραγε σταμάτησαν να το φέρνουν εδώ; (το θεωρώ ιδανικό για Ελλάδα)

    Ευχαριστώ

  5. #35
    με βασή αυτό: http://www.gearingcommander.com/ έχει 130 τελική

  6. #36
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Τα καταστρεφετε αυτα τα μηχανακια στα ταξιδια..
    MADE IN JAPAN 日本製

  7. #37
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    878
    Κατ' αρχάς να πω ότι εγώ έχω το SM.
    160 έχει τελική...
    Τη διαδρομή που αναφέρεις τη βγάζει αλλά με τις ταχύτητες που λες, δε νομίζω το μηχανάκι να έχει μεγαλύτερο πρόβλημα από εσένα. Αυτό λόγω του αέρα. Αν θες να κάνεις μεγάλες διαδρομές μπορείς να αλλάξεις πίσω γρανάζι και να τα πηγαίνει πιο άνετα αλλά με το ανάλογο «χάσιμο» στις χαμηλές. Παντού πάει. Χώματα άνετα και όταν λέω δεν μιλάω για στρωμένο χώμα εννοώ με πέτρες λακουβάρες και όλα τα συναφή.
    Τη διαδρομή που έγραψα που ήταν αν θυμάμαι καλά γύρω στα 260χλμ την έκανα πήγαινε έλα με μία στάση στα φέρρυ της Πάτρας.
    Στα - για εμένα είναι μόνο ένα και θα στο πω με τον τρόπο που μου έρχεται εμένα στο μυαλό όταν πηγαίνω εθνικές
    Που'ναι η έκτη????
    οεο που'ναι η έκτη????
    που'ναι έέέέέέέέέέέέέκτη
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  8. #38
    160 τελική;
    κοντερίσια ή πραγματική;

  9. #39
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    878
    κοντέρ
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  10. #40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Ρίξτε info παίδες, μου τα σκάει το μηχανάκι. Κάπου είδα ότι έχει 150 τελική.
    Ταξιδεύει με 110-120

    Δύο άτομα με συμπράγκαλα κ πορεία 120-130 σε μια διαδρομή 180km τη βγάζεις;
    Οχι, εκτός αν αγαπιέσται πάρα πολύ. Εχω μια σέλα Corbin, αν το πάρεις στην πουλάω.


    Προβλήματα /αδυναμίες;
    Εχουν θέματα καποιες παρτίδες με τις βίδες των πηνίων, που λασκάρουν φεύγουν και κάνουν ζημιά στα συρματάκια.
    Έχει και κάποια άλλα μικρά αλλά φθηνά και εύκολα

    Συμπεριφορά σε άσφαλτο;
    Το On-Off, είπαμε, έχει μικρό μεταξώνιο επομένως είναι λίγο ασταθές. Το SM ίσως είναι λίγο καλύτερα

    Κατανάλωση; (νομίζω όλα φοράνε μικούΝι; )
    Το S και SM έχει μικούνι καιει περίπου 5-6 λίτρα στην πόλη

    Στην Ελλάδα πότε έγινε τελευταία εισαγωγή και γιατί άραγε σταμάτησαν να το φέρνουν εδώ; (το θεωρώ ιδανικό για Ελλάδα)
    ΔΞ/ΔΑ

    Ευχαριστώ
    Δες τι έγραψα κάτω από τις ερωτήσεις σου.
    Ειναι ωραία η θάλασσα γιατί κινείται πάντα...

  11. #41
    d.m.w.t.l. Το avatar του/της congate7
    Εγγραφή
    02/06/2012
    Μηνύματα
    878
    Για την κατανάλωση... με χαλαρή οδήγηση βγάζει με 11 ευρά 180 χιλιόμετρα και με γρήγορη 155. Στα 11 ευρά ανοίγεις ρεζέρβα που σημαίνει πάνω 30χλμ με χαλαρή οδήγηση.
    Φουλ γέμισμα μαζί με το ρεζερβουάρ παίζει στα 14-15 εύρω ανάλογα με την τιμή της βενζίνης
    O παππούλης


    Θα πάω σε ένα νησί, να ψαρεύω πρόκες.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Εχθές χάζευα κάτι βιντεάκια στο u tube και εντυπωσιάστηκα από τις δυνατότητες του. Αξιόπιστο και αξιόμαχο τόσο σε ζόρικες off road καταστάσεις όσο και σε πίστα

    Επίσης παράγεται κανονικά κ το μοντέλο 2014 είναι πανέμορφο. Κρίμα που δεν το φέρνουν εδώ!

  13. #43
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.041
    Τοσο λιγο καιει το DRZ? Με 1,50€ τη βενζινη σου βγαζει 4 με 4,5λ/100km.
    Πολυ καλα, εγω το περιμενα γυρω στο 5 με 5.5.

  14. #44
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.105
    Μετά από 2 μήνες "κυνηγιού", έδωσα προκαταβολή σήμερα και αύριο πάω να παραλάβω ένα DRZ SM, χοχοχο!
    Life begins at 45°.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Μετά από 2 μήνες "κυνηγιού", έδωσα προκαταβολή σήμερα και αύριο πάω να παραλάβω ένα DRZ SM, χοχοχο!

    το ψοφιο ρε Γιωργο...να'ταν τουλαχιστον το Ε να πω ενταξει....


    αναμενουμε φωτο...

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτοΠρώτο 1234567813 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF