Σελίδα 6 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 284

Θέμα: Suzuki DRz 400

  1. #76
    Tσεκαρε και τον Κουρη στην Υμηττου μετα τον Πρ. Ηλια.
    Εχω φτιαξει ενα καρο σελες, ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.
    Typhoon 125, NX 250, WR200, LC4 400E, M 600, Canyon 500, LC4 640 SM, 640 ADV, Speed 4, Z1000, 404 DS, ADV 950S , SDuke 990, SM 950 , 440 SM, 690 SM, TUONO 660!

  2. #77
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Αντε παρτο με το καλο και κανε το ετσι, να γουσταρεις...Συνημμένο 338539
    :a32:

  3. #78
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Η πιο συμφέρουσα λύση είναι μάλλον σελάς (ή ταπετσέρης), αλλά δεν είμαι πολύ σίγουρος ποιον μπορώ να εμπιστευτώ για να γίνει καλή δουλειά, χωρίς να χρεώσει 2 περιουσίες. Αν γνωρίζετε κάποιον καλό και αξιόπιστο, πείτε.

    Υμηττού κ Εμπεδοκλέους, ψάξε τηλ εδώ μέσα

  4. #79
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Black Mamba Προβολή μηνύματος
    Tσεκαρε και τον Κουρη στην Υμηττου μετα τον Πρ. Ηλια.
    Εχω φτιαξει ενα καρο σελες, ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Υμηττού κ Εμπεδοκλέους, ψάξε τηλ εδώ μέσα
    O ιδιος είναι, ο Ανδρέας. +990 από εμένα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #80
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.108
    Είναι σχετικά κοντά στη δουλειά μου. Θα περάσω αργότερα μια βόλτα από εκεί, να ακούσω τη γνώμη του. Cheers!

    Μηχανικός που εμπιστευόμαστε; Προτιμώ κάποιον ο οποίος γνωρίζει σε βάθος το συγκεκριμένο μοντέλο (προβλήματα, αναβαθμίσεις, υπερκυβισμούς, ρυθμίσεις κτλ κτλ).
    Life begins at 45°.

  6. #81
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.205
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    ...

    Μηχανικός που εμπιστευόμαστε; Προτιμώ κάποιον ο οποίος γνωρίζει σε βάθος το συγκεκριμένο μοντέλο (προβλήματα, αναβαθμίσεις, υπερκυβισμούς, ρυθμίσεις κτλ κτλ).
    +990

    κουράστηκα με τις προσωπικές αδερφικές φιλίες οι οποίες τις περισσότερες φορές προσπαθούν να κρύψουν αδυναμίες. έλα όμως που οι γνώστες στην Ελλάδα αισθάνονται Θεοί και χρεώνουν τα διπλάσια απο όσο πρέπει ....

  7. #82
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.108
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από byron Προβολή μηνύματος
    O ιδιος είναι, ο Ανδρέας. +990 από εμένα.
    Λεπόν, μου είπε 110-120€, με δικό του κάλυμμα, το οποίο με χαλάει λίγο, αφού η σέλα μου είναι στα χρώματα της μοτοσυκλέτας. Επίσης μου ακούγονται πάρα πολλά, όταν μιλάμε για ΔΙΚΗ ΜΟΥ σέλα και το μόνο που ζητάω είναι να φαρδύνει λίγο (2 δάχτυλα σε κάθε πλευρά περίπου). Και θα πάρει ταυτόχρονα λίγο ύψος, απ'ότι μου'πε, το οποίο θα μου κάνει τη ζωή δυσκολότερη, αφού μόλις μετά βίας πατάω κάτω όπως είναι :P

    Στα διάφορα fora μιλάνε για ταπετσέρηδες της γειτονιάς, οι οποίοι το κάνουν για 20€. Σίγουρα δε θα είναι η ίδια δουλειά, αλλά η χρηματική διαφορά είναι αστρονομική και οκ, δε μιλάμε για πυρηνική φυσική ε, μια σέλα είναι.
    Life begins at 45°.

  8. #83
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    θες να κανεις μια ερωτηση στον μοτο-κ στην νεα σμυρνη;δεν χανεις κατι...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  9. #84
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.108
    Θα περάσω κι από κει μια βόλτα κι όπου αλλού προτείνατε. Αλλά κι εκεί απ'ότι είδα, ίδιες τιμές παίζουν. Και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αφήσω το μηχανάκι μου για 2 μέρες.
    Life begins at 45°.

  10. #85
    Συνταξιούχος Το avatar του/της theofilos888
    Εγγραφή
    22/08/2009
    Μηνύματα
    2.390
    Πανορμου κ λαρισης..... στον παππου.

  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.233
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Λεπόν, μου είπε 110-120€, με δικό του κάλυμμα, το οποίο με χαλάει λίγο, αφού η σέλα μου είναι στα χρώματα της μοτοσυκλέτας. Επίσης μου ακούγονται πάρα πολλά, όταν μιλάμε για ΔΙΚΗ ΜΟΥ σέλα και το μόνο που ζητάω είναι να φαρδύνει λίγο (2 δάχτυλα σε κάθε πλευρά περίπου).
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Και δεν υπάρχει καμία περίπτωση να αφήσω το μηχανάκι μου για 2 μέρες.
    Εμενα για αλλαγη αφρωδους και καλυμματος μου ζητησε 90€. Με παζαρια μου τ αφησε 80€. Και ειχε και spare σελα να μου δωσει για οσο θα κρατουσε τη δικια μου. Επειδη ειχα παει διερευνητικα τελικα δεν του την αφησα. Αλλά οταν θα την φτιαξω εκει θα την παω. Μενω πολυ κοντα και ολα αυτα τα χρονια μόνο θετικα σχόλια εχω ακουσει. Απλα επιβεβαιωνεται ο κανονας 'οπου σε πιασουν'.

  12. #87
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vagelis78
    Εγγραφή
    04/10/2008
    Μηνύματα
    209
    Παρε και μια γνωμη απο τον Σακη στο Μεταξουργειο.
    Starsel το λεει το μαγαζι του.
    Σε διπλανο φορουμ εχει ολοκληρο νημα για αυτον.
    Εγω αλλαξα καλυμα με δυο τυπου υλικο, την εσκαψα λιγακι και μου πηρε 45 ευρω.
    Πολυ καλος ανθρωπος και ο φθηνοτερος θα ελεγα με πολυ καλη δουλεια αλλα και ορεξη αν το αποτελεσμα δεν σε ικανοποιηση να το ξσνακανει παντα με χαμογελο.

  13. #88
    Αfricaνος και Τζεντλεμαν Το avatar του/της montechristo
    Εγγραφή
    25/11/2008
    Μηνύματα
    178
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vagelis78 Προβολή μηνύματος
    Παρε και μια γνωμη απο τον Σακη στο Μεταξουργειο.
    Starsel το λεει το μαγαζι του.
    Σε διπλανο φορουμ εχει ολοκληρο νημα για αυτον.
    Εγω αλλαξα καλυμα με δυο τυπου υλικο, την εσκαψα λιγακι και μου πηρε 45 ευρω.
    Πολυ καλος ανθρωπος και ο φθηνοτερος θα ελεγα με πολυ καλη δουλεια αλλα και ορεξη αν το αποτελεσμα δεν σε ικανοποιηση να το ξσνακανει παντα με χαμογελο.
    Μια ακομη θετικη ψηφο για τον Σακη, και οικονομικος και με το χαμογελο και το ευχαριστω στα χειλη...
    Benelli TRK 502 X 2020 - Honda SH 150 2009

  14. #89
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από montechristo Προβολή μηνύματος
    Μια ακομη θετικη ψηφο για τον Σακη, και οικονομικος και με το χαμογελο και το ευχαριστω στα χειλη...
    + 1

  15. #90
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.108
    Απλά να ενημερώσω ότι άφησα σήμερα το πρωί τη σέλα στον Σάκη (starsel), μου έδωσε μια δική του πρόχειρη για να κάνω τη δουλειά μου και το απόγευμα γύρισα να την πάρω. Χρησιμοποίησε το ίδιο κάλυμμα (το οποίο ήθελα), πρόσθεσε μαλακότερο υλικό και έδωσε λίγο περισσότερο όγκο και, κυρίως, πλάτος. Δυστυχώς, μιλάμε για motard μηχανάκι, οπότε δε μπορείς να κάνεις ακραίες αλλαγές, αν θες να διατηρήσεις τον χαρακτήρα της μοτοσυκλέτας. Οι αλλαγές ήταν μικρές, διακριτικές, στο όριο του επιτρεπτού και, ξανά, ΧΩΡΙΣ να αλλαχθεί το εργοστασιακό κάλυμμα. Ο Σάκης, ευγενέστατος και εξυπηρετικότατος. Μάλιστα άνοιξε νωρίτερα για μένα, για να προλάβω να είμαι στη δουλειά μου στην ώρα μου.

    Κόστος: 20€. Όταν όλοι οι υπόλοιποι μου ζητούσαν 110-120€ (με δικό τους κάλυμμα).
    Life begins at 45°.

Σελίδα 6 από 19 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF