Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Διαγραμισεισ Στουσ Δρομουσ Τησ Αθηνασ

  1. #1

    Thumbs down Διαγραμισεισ Στουσ Δρομουσ Τησ Αθηνασ

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.
    ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΜΑΙ ΣΕ ΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΩ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΜΟΙΡΑΖΕΣΑΙ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ ΜΕ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΣ ΕΓΛΗΜΑΤΙΚΕΣ ΠΑΓΙΔΕΣ ΜΕ ΑΣΠΡΟ ΧΡΩΜΑ ΠΟΥ ΚΟΣΜΟΥΝ ΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ. ΧΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΨΙΛΟΒΡΟΧΟ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ HILTON ΑΝΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΠΡΟΣ ΚΗΦΙΣΙΑΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ(TRANSALP 650 2003)KAI ENΩ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΟΣΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΣΠΡΑ ΣΗΜΕΙΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΑΤΗΣΑ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΤΑΧΥΝΕ Η 2 ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΥΧΗ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΑ ΚΑΤΩ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΕΥΘΥΝΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΚΑΡΜΑΝΙΟΛΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΟΥΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ(ΑΦΗΣΤΕ ΟΔΩΣΤΡΩΜΑ ,ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ,ΣΗΜΑΝΣΗ,ΚΤΛ)
    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
    ΣΙΜΟΣ

  2. #2
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    kalimera kai apo emena

    einai alithia oti theloune mefali prosoxh ta komatia poy exoune mpogia. eidika tora pou einai kai vregmena-laspomena me glitsa. To kalytero poy mporeis na kaneis einai na toys symperiferese san na einai ladia, diladi na ta apofeygeis kai otan tyxei na pernas apo epano toy, mhn kaneis viees kiniseis (freno katholoy, stathero gazi, oxi apotome alages porias).

    Emena pantos moy aresoune giati einai h monadikh periptosh poy mporo na figo me to scooter apo fanari me mpatiliki. xa x ax a x ax xa xax axa ax ax ax

    xronia polla se olo ton kosmo kai syntoma me koinoyrgia motosaka oi anoipantroi. ta exo xasei e? apo toys kourampiedes einai.

  3. #3
    [font=century gothic]Ακριβώς αυτό που είπε ο Jul! Δεν βλέπεις διαχωριστικές....βλέπεις λάδια!

    Προσπάθησε να περπατήσεις....όχι να οδηγήσεις...u know...πεζός.... την διπλή διαχωριστική της Λιοσίων από τις Τρεις Γέφυρες μέχρι Πλ. Αττικής... πολύ γέλιο... σε λίγο θα φοράμε βεντούζες στα παπούτσια. Δεν νομίζω να μπορούμε να αποτανθούμε κάπου μιας και οοοοολες (εκτός της Αττικής Οδού και της Εθνικής - στα καινούργια σημεία)...πρέπει να αλλάξουν μάλλον ριζικά τα υλικά που χρησιμοποιούνται για την κατασκευή των δρόμων...λέω...ίσως...και πράγμα αδύνατο.....


    Καλωσόρισες στο κλουβί και καλή διαμονή
    [/font]
    "In Groove We Trust" - W.F.P.
    www.wolfyfunkproject.com

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2003
    Μηνύματα
    29
    ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΔΕΝ ΞΑΠΛΩΝΩ ΚΑΤΩ!

    ΠΑΣ ΝΑ ΠΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΠΟΔΙ ΣΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΚΑΙ ΓΛΥΣΤΡΑΕΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΦΟΡΑΣ ΛΟΥΣΤΡΙΝΙ!!!ΑΦΟΥ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΕΣ ΕΛΑΣΤΙΚΩΝ ΔΕΝ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΤΟΥΣ ΜΗΠΩΣ ΔΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ "ΑΣΠΡΗ ΗΜΕΡΑ"
    MSF

  5. #5
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    γιατί δεν θα βρουν υλικό ικανό να έχει πρόσφυση στο παγωμένο σπέρμα από τις μαλακίες των αρμοδίων

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2003
    Μηνύματα
    29
    ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ!!!!


    ΠΟΥ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟ ΥΛΙΚΟ!!!!!!!!!
    MSF

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Μην είστε τόσο απόλυτοι στο θέμα γιατί οι δρόμοι κάλιστα μπορούν να γίνουν πολύ καλύτεροι σε πρόσφυση αλλά με κόστος που θα το πληρώσουμε.
    Απο την άλλη η πρόσφυση δεν είναι και ασφάλεια.
    Ασφάλεια κατά την γνώμη μου είναι η δυνατότητα να "βλέπεις"
    το οδόστρωμα και να καταλαβαίνεις τα μηνύματα που στέλνει η μηχανή στον αναβάτη πρίν φτάσεις στο όριο.
    Εξάλου το καλύτερο οδόστρωμα απαιτεί ανάλογα καλύτερο αναβάτη καθώς τα λάθη πλέον που θα γίνονται σε πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες θα έχουν και ασχημότερα αποτελέσματα.
    Υπάρχουν πολύ τραγικότερα πράγματα απο το οδόστρωμα στο οδικό μας δίκτυο ,όπως οι λάθος χαράξεις , η ανεπαρκέστατη και παραπλανητική σήμανση τα άσχετα όριο, οι ΜΠΑΡΙΕΡΕΣ που σώζουν τα αυτοκίνητα και σκοτώνουν τους μοτοσυκλετιστές,
    οι λακούβες τα μπαλώματα τα λαδώματα στα διπλώματα.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2003
    Μηνύματα
    29
    ΕΓΩ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΣΤΡΑΒΗ ΘΑ ΑΡΠΑΞΩ ΤΗΝ ΜΑΝΕΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΛΕΓΧΩ ΑΠΛΩΣ ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΓΛΥΤΩΣΩ ,ΠΑΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΔΕΥΩ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΚΟΜΕΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΣΑΚΙΣΤΩ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    MSF

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.803
    Απλώς για την διαφωνία, νομίζω οτι σε όλες τις περιπτώσεις θα προσαρμόζουμε ανάλογα την ταχύτητα ώστε να είμαστε σε κατάσταση που θεωρούμε ασφαλή.
    Είναι κάτι που κατά την γνώμη μου γίνεται αυτόματα.
    Γι αυτό στο χωματόδρομα πάμε πιο σιγά (πάτε).
    Πάντως και λόγο εμπειρίας στο χώρο σας λέω οτι ο τάπητας είναι το τελευταίο πράγμα που είναι λάθος σους Ελληνικούς δρόμους.
    Οσο για τις διαγραμμήσεις αυτές γίνονται με 2 μόνο υλικά που χρησιμοποιούνται σε όλες τις χώρες.Παλαιώτερα υπήρχε μια απίστευτη διαγράμμιση πάχους μισού πόντου που σου έπερνε το τιμόνι και δεν υπήρχε δυνατότητα να την καβαλήσεις ευτυχώς δεν μπαίνει πια (θυμάται κανένας την γραμμή στην Εθνική στην βοηθητική λουρίδα πρίν καμιά 15αρια χρόνια?).
    Και τέλος οι δρόμοι είναι το μεγαλύτερο παραμύθι των πολίτικών
    έργα βιτρίνας, που έχουν μεγάλη επιρροή στους ψηφοφόρους οπότε και εκεί θα γίνουν καλύτερα τα πράγματα (πράγμα που δεν ισχύει με την αποχέτευση ας πούμε).

  10. #10
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2003
    Μηνύματα
    29
    ΓΕΝΙΚΑ ΘΕΛΕΙ ΠΡΟΣΟΧΗ!
    MSF

  11. #11
    Εγώ πάντως έχω φάει τα μούτρα μου με τις κολογραμες γιατί απλά χρειάστηκε να πατήσω μπροστινό φρένο πάνω στη γραμμή !!! Ήταν και ευθεία !!
    "Κοιτάζω την πανσέληνο, σε σκέφτομαι και κλαίω....

    Μετα το ξανασκέφτομαι, βρε δε γα***έσαι λέω!!!

  12. #12
    δεν επέστρεψα
    Εγγραφή
    17/05/2002
    Μηνύματα
    640
    πάντως άλλο αυτό, άλλο η φώτο που είδα (τέτοια διάλυση δεν γίνεται από... πάτημα γραμμής)

  13. #13

    Ότι και να μου πείτε, αν έχεις καλά ασφάλτινα λάστιχα οι κωλογραμμές στην Ελλάδα -όχι μόνο στην Αθήνα- είναι χάρος.

    Ελαφριά εμπιστοσύνη στις τελείως αποχρωματισμένες, όσοι οδηγούν μόνο ον-οφ, εντούρα κλπ με χωμάτινα, δεν ξέρετε τι εννοώ αν δε το δείτε...

    Ελάχιστη κλίση αρκεί, για να φερθούν οι γραμμές όπως σωστά προαναφέρθηκε παραπάνω σαν λάδια...

  14. #14
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Δυο ειναι οι λυσεις:
    1)Δεν τις πατας ,αλλα τις αποφευγεις
    2)Αν δε μπορεις να τις αποφυγεις , τις περνας με οσο το δυνατον μικροτερη κλιση ( στη βροχη ειδικα ορθιος)

    Οι δυσκολοτερες ειναι οι διαβασεις πεζων,τις διαγραμμισεις ευκολα τις αποφευγεις.Η πιο ''τελεια'' διαβαση βρισκεται λιγο πριν την εξοδο στην εθνικη απο την Πατησιων.Στροφη 180 μοιρων ( πως διαολο βαζω το συμβολο για τις μοιρες??? ) κατα πλατος της οποιας υπαρχει διαβαση πεζων με πλαστικο χρωμα ΧΩΡΙΣ κενα αναμεσα στις γραμμες της.Αν δεν ξερεις την στροφη και πας να μπεις αλα Capirossi εχεις εξασφαλισμενη τουμπα

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Eνώ στο εξωτερικό προσπαθείς με σκαρπίνι να γλυστρίσεις το πόδι σου πάνω στις διαβάσεις και δεν καταφέρνεις τίποτα!

    ΑΠΟΛΥΤΗ ΠΡΟΣΦΥΣΗ!!!

    Ελλάς το μεγαλείο σου!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΦΥΓΜΟΜΕΤΡΗΣΗ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ
    από byron στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2011, 22:22
  2. ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΗΛΙΘΙΟΙ ΒΓΗΚΑΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ
    από katestramenos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2008, 23:26
  3. ΜΑΧΗ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.....
    από HELLSPIRIT στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 28/11/2005, 16:31
  4. ΠροσοΧη Στουσ Δρομουσ!
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2004, 20:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF