Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 255

Θέμα: Ετήσια εκδρομή moto.gr 2009

  1. #76
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206


    (αν και θα περάσω καλά στου ΝτιμΧίου μαζί με τον Λεωνίδα δηλαδή...) [/B]
    wx...gkoyxoygaylikiagkoyxoy :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  2. #77
    απο λαρισα-βολο υπολογηζω καμια 15 ρια............
    :a36: :a36: http://www.lariseos.webs.com :a36:
    www.husaberg450fe.blogspot.com
    www.fightcolesterol.blogspot.com








  3. #78
    Αρχικά δημιουργήθηκε από EVI
    wx...gkoyxoygaylikiagkoyxoy :rotflmao: :rotflmao:

    Ιώσεις των ημερών είναι αυτοί οι βήχες

  4. #79
    ninjaki the dragon Το avatar του/της EVI
    Εγγραφή
    02/02/2006
    Μηνύματα
    2.504
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Ιώσεις των ημερών είναι αυτοί οι βήχες
    :rotflmao:
    i am ninja you can't see me
    Revvin' up your engine ,Listen to her howlin' roar , Metal under tension ,Beggin' you to touch and go , Ride into the Danger Zone

  5. #80
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Κανονίστε μόνο καθικάκια να ανέβω εγώ φέτος και να λείπετε όλοι !


    (αν και θα περάσω καλά στου ΝτιμΧίου μαζί με τον Λεωνίδα δηλαδή...)



  6. #81
    Τα πάντα ρει Το avatar του/της Sotirios
    Εγγραφή
    26/02/2007
    Μηνύματα
    668
    ρε παίδες γουστάω με τα 600.000 να ρθω αλλά μου μυρίζει ζόρικα για φωτογραφίες και χωρίς φωτο δεν πολυ λέει. Θα περάσουμε από δεκάδες πανέμορφα μέρη (σε κανα δυο έχω ξαναπάει)και δεν θα παίξουν στάσεις

    άντε τα τοπία δε γαμιέται υγεία να έχουμε θα τα ξαναδούμε....
    το σκηνικό όμως να ρολάρουν τόσες μηχανές ποιός θα το φωτογραφήσει?
    Πρέπει να φτιαχτεί ένα φωτογραφικό βιντεοληπτικό καλλιτεχνικό και ότι παπαρία θες γκρουπ, να ξεκινάμε νωρίτερα από όλους μετά από τις στάσεις να στηνόμαστε σε ένα σημείο παρακάτω να φωτογραφίζουμε τους εν κινήσει και εν συνεχεία να πηγαίνουμε στο πίσω μέρος της φάλλαγκας...

    Δεν έχω δηλώσει σημετοχή ακόμη, είμαι σε δήλημα αλλά αν κάνει κάποιος κάνει κίνηση για τέτοιο γκρουπ θα μου φύγουν όλοι οι ενδοιασμοί....

    pleeeaassee φανταστικοί διοργανωτές σκεφτείτε το
    Ταξίδια με φωτογραφικές μηχανές ή με δίκυκλες μηχανές, όπως και να έχει
    μας χαλαρώνουν και μας χαρίζουν ξεχωριστές στιγμές http://www.lightrap.net

  7. #82
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sotirios
    ρε παίδες γουστάω με τα 600.000 να ρθω αλλά μου μυρίζει ζόρικα για φωτογραφίες και χωρίς φωτο δεν πολυ λέει. Θα περάσουμε από δεκάδες πανέμορφα μέρη (σε κανα δυο έχω ξαναπάει)και δεν θα παίξουν στάσεις

    άντε τα τοπία δε γαμιέται υγεία να έχουμε θα τα ξαναδούμε....
    το σκηνικό όμως να ρολάρουν τόσες μηχανές ποιός θα το φωτογραφήσει?
    Πρέπει να φτιαχτεί ένα φωτογραφικό βιντεοληπτικό καλλιτεχνικό και ότι παπαρία θες γκρουπ, να ξεκινάμε νωρίτερα από όλους μετά από τις στάσεις να στηνόμαστε σε ένα σημείο παρακάτω να φωτογραφίζουμε τους εν κινήσει και εν συνεχεία να πηγαίνουμε στο πίσω μέρος της φάλλαγκας...

    Δεν έχω δηλώσει σημετοχή ακόμη, είμαι σε δήλημα αλλά αν κάνει κάποιος κάνει κίνηση για τέτοιο γκρουπ θα μου φύγουν όλοι οι ενδοιασμοί....

    pleeeaassee φανταστικοί διοργανωτές σκεφτείτε το
    Δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα, αλλά είναι δύσκολο να οργανωθεί επίσημα. Αν παίξει κάτι, θα παίξει ad hoc.

    Οπωσδήποτε θα παίξουν φωτό στην εκκίνηση, στις συναντήσεις (το βράδυ στο ΔΣ, το πρωί στον καφέ, το μεσημέρι στην ταβέρνα), στις στάσεις που θα κάνουμε κατά τη διαδρομή, κ.ο.κ. Αυτά και μόνο θα σου δώσουν άπειρες ευκαιρίες για πορτραίτα και φωτορεπορταζ. Για κάτι περισσότερο / καλύτερο... το βλέπουμε επι τόπου. Όλο και κάτι θα κανονίσουμε...


  8. #83
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Καναν μονολυκο θα βρουμε στην Καλαμπακα ωρε?
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  9. #84
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    ....ad hoc ...
    πςςςςςςςςςςς !!


    Sotirios: ωραία ιδέα αλλά δύσκολο, ειδικά αν πρέπει το φωτο-γκρουπ να βγαίνει μετά μπροστά να προσπερνά τα υπόλοιπα για να ξανα-στήνεται για επομενο photo-shoot κλπ ... Πάντως αν αυτός είναι ο προβληματισμός σου, εγω θα σου έλεγα να μη το σκέφτεσαι και να έρθεις. Η βόλτα και η παρέα θα είναι σουπερ. Ευκαιρίες για φωτό θα βρεις

  10. #85
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    πςςςςςςςςςςς !!
    Πως το μιλάμε το λατινικό, ε?


  11. #86
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Κανονίστε μόνο καθικάκια να ανέβω εγώ φέτος και να λείπετε όλοι !


    (αν και θα περάσω καλά στου ΝτιμΧίου μαζί με τον Λεωνίδα δηλαδή...)
    κανόνισε γιατί τελειώνει το βιβλίο με τις δικαιολογίες και να δω τι θα βρεις να πεις

  12. #87
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    σκεφτομαι να έρθω με το smartάκι αλλά τον γυρισμό κλαίω....

  13. #88
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    σκεφτομαι να έρθω με το smartάκι αλλά τον γυρισμό κλαίω....
    Έλα, θα έχουμε πισσα και πουπουλα


    (σε ποιο γκρουπ να σε βάλουμε; )


    (ελάτε, ψήνω και την άλλη.... )
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #89
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Πριν από λίγες ώρες γύρισα απ' την Καλαμπάκα κάνοντας τις διαδρομές της φετινής ετήσιας (solo).

    Χθες έκανα την Δ1 και σήμερα την Δ2 και Δ3 (ανάποδα).

    Η διαδρομές, ειδικά αυτή την εποχή, είναι ΑΠΛΑ ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ! Έχουν κομμάτια γρήγορα, κομμάτια αργά, κομμάτια με τέλεια άσφαλτο κομμάτι με μέτρια άσφαλτο, αλλά κυρίως τοπία που σε κάνουν να τραγουδάς μέσα απ' το κράνος!

    Κάποιες παρατηρήσεις:

    Στην Δ1 (Αθήνα - Καλαμπάκα, Σάββατο πρωι) σκέφτομαι να καθίσουμε για καφεδάκι στην Ρεντίνα (πλατεία του χωριού). Φυσικά θα κάνουμε και άλλες δυο-τρεις στάσεις, σύντομες, "τσιγαρίσεις" (για ξεμούδιασμα, νεράκι και φωτό) κάποιες πριν και κάποιες μετά.

    Βλέποντας πως είναι ο ρυθμός μας μέχρι την Ρεντίνα---και πόσο κουρασμένοι είμαστε---αποφασίζουμε επί τόπου αν θα παραλείψουμε το κομμάτι της λίμνης Πλαστήρα ή όχι. Βάζει κάποια παραπάνω χιλιόμετρα, αλλά η διαδρομή είναι απλά ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΗ (η φύση οργιάζει και σε κάποια σημεία κυριολεκτικά "νυχτώνει" από την βλάστηση---αλλού πάλι έχει μια υπερτέλεια άσφαλτο, σε όμορφο κλειστό κομμάτι, που νομίζεις ότι τηλεμεταφέρθηκες εκτός Ελλάδας). Σε περίπτωση που τελικά παραλείψουμε την Λίμνη Πλαστήρα θα φτάσουμε στην Καλαμπάκα μέσω Χρυσομηλιάς (κάνοντας ένα άλλο εξαιρετικά όμορφο κομμάτι) και όχι μέσω Τρικάλων (για να ισοφαρίσουμε σε ομορφιά αυτά που χάσαμε).

    Για διανυκτέρευση μίλησα με διάφορα ξενοδοχεία μέσα στην Καλαμπάκα. Οι τιμές που παίζουν είναι γύρω στα 50 ευρώ το δίκλινο και γύρω στα 60 το τρίκλινο (σε αξιοπρεπέστατα ξενοδοχεία 3 αστέρων) κάποια με δικό τους παρκιν (άλλα πάλι χωρίς δικό τους πάρκινγκ αλλά με αρκετό χώρο τριγύρω για παρκάρισμα). Στην περιοχή, φυσικά, παίζουν και φθηνότερα καθώς και ακριβότερα καταλύματα. Αύριο-μεθαριο θα μαζέψω τις προσφορές που έχω γραμμένες θα πάρω και άλλα ένα-δυο τηλέφωνα (και σε καμπινγκ) και θα ποστάρω λεπτομέρειες.

    Το Σάββατο το βράδυ φαγητό και ΔΣ στο Καστράκι (χωριό, πρακτικά "προάστιο" της Καλαμπάκας) σε σωστή ταβέρνα---εκεί που πάνε οι ντόπιοι (χώρος έξω σε αυλή, με δικό της παρκινγκ)

    Για την Δ2 σκέφτομαι να μαζευτούμε όλοι (όσοι διανυκτερεύσαμε στην Καλαμπάκα και όσοι έρχονται το πρωι από αλλού) μπροστά στην Σταθμό του τρένου (έχει άφθονο χώρο και τον βρίσκεις εύκολα) κατά τις 09:00 και να ξεκινήσουμε από εκεί. Η διαδρομή Δ2, ειδικά στο κομμάτι από την Καστανιά μέχρι μετά τα τριπόταμα, είναι ότι ομορφότερο έχω κάνει τον τελευταίο καιρό. Όποιος μπορεί ας κάνει ότι είναι δυνατό για να μην την χάσει!

    Για καφέ στην Δ2 παίζουν δύο πιθανά σημεία: Ένα κοντά στην Κρανιά (μικρό μαγαζάκι με πολύ χώρο έξω, και ξύλινα τραπεζάκια απέναντι σε διαμορφωμένο χώρο δίπλα στο δάσος) και ένα άλλο λίγο παρακάτω πιο υπερπαραγωγή. Βλέπουμε.

    Για φαγητό το μεσημέρι της Κυριακής παίζουν: Στο Νεραιδοχώρι, στα Λιβάδια Περτουλίου, καθώς και λίγο μετά την Ελάτη (μεταξύ Ελάτης και Πύλης). Η πρώτη επιλογή δίνει την δυνατότητα στους μονοήμερους να κάνουν την υπέροχη διαδρομή Πύλη - Περτούλι - Νεραιδοχώρι βάζοντάς τους λίγα παραπάνω χιλιόμετρα (καμια 20-30). Η δεύτερη είναι πιο κοντά. Και πάλι βλέπουμε.

    Αυτά για την ώρα, λίγο ανάκατα και όπως μου έρχονται στο μυαλό. Σιγα-σιγά θα τα βάλουμε σε τάξη. Σχόλια ευπρόσδεκτα...


  15. #90
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    εγω θα ηθελα να προτεινω κατι!

    σε μια απο τις δυο συναντησεις οπως εγραψα θα ειμαι!
    το πιο πιθανο στην δευτερη γιατι απογευματα δυσκολο να φυγω απο το μαγαζι!

    Θα χαρω ομως και εγω και ο αδερφος μου (Priest) να σας δουμε στο μαγαζι του αδερφου μου -εμεις εκει ειμαστε σχεδον ολη την μερα- και να σας γνωρισουμε!

    Ξερω οτι το προγραμμα ειναι πιεσμενο αλλα οποιοι θελουν ας μου πουνε για να κανονισουμε

    Αλλιως θα τα πουμε στην Σ2 αν και ελπιζω να πιω και ενα καφε με οσους γινεται!
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

Σελίδα 6 από 17 ΠρώτοΠρώτο 123456789101116 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ετήσια εκδρομη moto.gr 2009
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 89
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2009, 22:12
  2. Ετησια εκδρομη moto.gr στις 22/6
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 258
    Τελευταίο μήνυμα: 29/04/2009, 15:49
  3. ΕΤΗΣΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ Moto.gr - Η ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ
    από Vstrommer71 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 118
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2007, 08:43
  4. ΕΤΗΣΙΑ ΕΚΔΡΟΜΗ Moto.gr
    από hornet στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 176
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2007, 23:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF