Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 86

Θέμα: Μανέτα φρένου vs Καθρέπτης αυτοκινήτου

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtymoto
    Η διαμαχη δεν ειναι σκουπιδι μιας και απο τις εμπεριστατωμενες διαφωνιες βγαινουν πολλα συμπερασματα..
    Σκουπιδι ειναι το απολυτο και μη τεκμηριωμενο.
    το οτι τις πρισσοτερες φορες γραφονται "στραβα κι αναποδα" οι εμπειριες μας με αυτοκινητα δεν σημαινει πως αυτοματα τα αυτοκινητα γινονται εχθροι μας.
    οι περισσοτεροι απο μας οδηγουμε και αυτοκινητα,σε ποια κατηγορια ανηκουμε??
    ξερω παρα πολλους οδηγους αυτοκινητων με πολυ καλη οδηγικη συμπεριφορα και πειρα.
    ταυτοχρονα γνωριζω και πολλους αναβατες που θα επρεπε να στερουνται διπλωματος και ομως κυκλοφορουν..
    μου φαινεται λιγο αφελες να συζηταμε τα αυτονοητα..
    σιγουρα δεν ζηλευω την θεση καποιων που καθε πρωι που οδηγουν αισθανονται σαν μονομαχοι που θα κερδισουν αλλη μια μερα στην ζουγκλα της Αθηνας..

    θα συμφωνησω απολυτα!!!

  2. #47
    missing his Multistrada.. Το avatar του/της skous
    Εγγραφή
    31/10/2004
    Μηνύματα
    332
    Αρχικά δημιουργήθηκε από devil's animal
    1ον: εχει μεγαλη διαφορα η υλικη ζημια απο την ανθρωπινη(φυσικα και θα σταματαγα αν εμπλεκοταν ανθρωπος-πεζος-οτιδηποτε)
    fisika kai exei

    2ον: το οτι κανει την κουτσουκελα τελευταια στιγμη (και μπορει να σε σκοτωσει) δεν φταις εσυ για τον ελιγμο και την αναποφευκτη απωλεια του καθρεφτη του.
    ftais pou bikes anamesa!

    3ον: ποσες φορες εχεις δει κατω την μηχανη σου γιατι την αφησες κοντα σε ενα παρκαρισμενο που οταν ξεπαρκαρε την εριξε κατω και εφυγε(εγω παντως το εχω παθει γυρω στις 10 φορες).
    eytixws pote! makria apo emas!

    και 4ον: οταν ειμαι με αμαξι το 1ο που κοιταω οταν πηζω (συμβαινει πολυ σπανια/βροχη,με την κοπελα μου και βραδυ/) ειναι να αφηνω χωρο για τις μηχανες.
    kai egw to kanw ayto akoma kai otan den pizxw!

    αυτα τα ολιγα και να μαθουμε να κανουμε συγκριση σε ομοια πραγματα..... [/B]
    To oti kanoun oi alles mamakies omws me ta toutou, den simainei oti 8a prepei na kaneis kai esi.

    Ean ginetai ayta 8a katantisoume zougla kai 8a nikisei o pio dinatos-megalos ara ta toutou!

    Ean er8ei ena fortigo kai sou patisei tin moto enw tin exeis parkarismeni, tote den 8a ta pareis?
    Giati 8a prepei na kaneis to idio kai se allous!

    den 8ewrw tin logiki, spaw kai feygw swsti!

  3. #48
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    εγω εχω βαλει χουφτες αλα Buell με σιδερα στις ακρες και ενισχυμενα με ατσαλι στο κεντρο και πηγανω σβουριζοντας αναμεσα στα αμαξια, παιρνοντας μαζι καθρεπτες, τζαμια, χερια, τσιγαρα, κινητα, σκυλους που προεξεχουν το κεφαλι τους απο το τζαμι, φλας, φωτα κεραιες και οτι αλλο βρω και μετα γυρναω πισω λεω ενα αντε γαμισου παλιομαλακα και φευγω σουζαριστος με τις ανοιχτες ακραπες να κουδουνιζουν στο κεφαλι των οδηγων για τα επομενα 2 λεπτα. Και στο τελος παω στο πεζοδρομια και κλεβω και μια τσαντα απο την γριουλα και παω μετα για εντουραδα στην κοντινοτερη πιστα.
    Ετσι εμαθα ετσι θα πηγαινω παρτε τα @@@ μου ολοι σας, γινατε και poltically correct!

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    εγω εχω βαλει χουφτες αλα Buell με σιδερα στις ακρες και ενισχυμενα με ατσαλι στο κεντρο και πηγανω σβουριζοντας αναμεσα στα αμαξια, παιρνοντας μαζι καθρεπτες, τζαμια, χερια, τσιγαρα, κινητα, σκυλους που προεξεχουν το κεφαλι τους απο το τζαμι, φλας, φωτα κεραιες και οτι αλλο βρω και μετα γυρναω πισω λεω ενα αντε γαμισου παλιομαλακα και φευγω σουζαριστος με τις ανοιχτες ακραπες να κουδουνιζουν στο κεφαλι των οδηγων για τα επομενα 2 λεπτα. Και στο τελος παω στο πεζοδρομια και κλεβω και μια τσαντα απο την γριουλα και παω μετα για εντουραδα στην κοντινοτερη πιστα.
    Ετσι εμαθα ετσι θα πηγαινω παρτε τα @@@ μου ολοι σας, γινατε και poltically correct!


    NA SE PW ESENA PITSIRIKO,




    THA EISAI THN KYRIAKH STHN EKDROMH?











































































    GIATI AN THA EISAI



































































    SE THELW STO GROYPAKI-SYMMORIA MOY! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  5. #50
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    NA SE PW ESENA PITSIRIKO,

    THA EISAI THN KYRIAKH STHN EKDROMH?

    GIATI AN THA EISAI
    SE THELW STO GROYPAKI-SYMMORIA MOY! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Έλα ρε ΚΤΝ που θα γελάμε και με τέτοιες μαλακίες!
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  6. #51
    BMW+KTM = GS 1450 EXC-F Το avatar του/της Nik0s
    Εγγραφή
    25/05/2004
    Μηνύματα
    3.596
    Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
    Έλα ρε ΚΤΝ που θα γελάμε και με τέτοιες μαλακίες!

    Σωστός.
    - So, what do you do for a living ?
    - I'm into murders and executions.
    - I'm sorry ?
    - I said, I'm into mergers and acquisitions.

    Patrick Bateman
    -------------------------------------
    Bikepics Photo Album
    Ινδία: Δύο εβδομάδες στο Rajasthan

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    28

    Λοιπον,

    κανω καθε μερα την διαδρομη αθηνα-μ.πευκο,κ εχω φαει του κοσμου τα κλεισιματα απο τον καθε μαλακα που οδηγαει κουτι.Αυτο που με εκνευριζει φοβερα ειναι οτι τα τυπακια εχουν δυο κατηγοριες:Αυτοι που αλλαζουν λωριδα γρηγορα κ απροειδοποιητα κ αυτοι που το κανουν σιγα-σιγα σα κατι μικρα παιδακια που κανουν ζαβολια κ το κανουν αργα-αργα,μη τους παρει κανεις χαμπαρι.Κοινο χαρακτηριστικο κ των δυο ομαδων ειναι οτι ποτε δεν βγαζουν φλας,το θεωρουν περιττο.Επισης υπαρχουν κ οι οδηγοι,που ενω τα αυτοκινητα κινουνται μποτιλιαρισμενα μεν το ενα πισω απο το αλλο δε,αυτοι πανε κ πιανουν λιγο κ απο τις δυο λωριδες,εχοντας το κουτι τους ετσι καταμεσης των κενων που περνουν η μηχανες.Τι κ αν τους παιζω τα φωτα,τι κ αν τους κορναρω,αυτοι στα αρχιδια τους,εκει απτοητοι στη μεση...Για αυτο κ εγω οποτε τρωω κλεισιμο η το τυπακι ενω εχει να δωσει χωρο κανοντας απλα λιγο αριστερα η δεξια προτιμαει να με γραψει στα αρχιδια του,του παιρνω τον καθρεφτη με το χερι!Ναι οπως ακουσατε.Το εχω κανει τουλαχιστον 5-6 φορες κ θα το ξανακανω,γιατι δε μπορει εσυ κυριε μαλακα που οδηγας κ αποφασιζεις να αλλαξεις λωριδα να κινδυνευεις να με σκοτωσεις εμενα.Αντε κ γαμησου μαλακα μαθε να οδηγας!Οχι πεστε μου αν φταιω που ο καθε μαλακας παππους-γκαβος η το καθε αρχιδι με το saxoραλλο η η καθε μαλακο κοτα,για να στριψουν ποτε δεν συμβουλευονται τον καθρεφτη τους κ ποτε δεν βγαζουν φλας-η αν βγαλουν το βγαζουν...αφου στριψουν! Κ να πω οτι τρεχω,δεν τρεχω ο κακομοιρης,αν ετρεχα τωρα επρεπε να ημουν χαλκομανια σε κανα κουτι...Α στον εξω απο δω με συγχησατε παλι...Ζητω συγγνωμη αν εχω παρει τον καθρεφτη κανενος απο εδω μεσα.αλλα μαλλον εφταιγες φιλε κ καλυτερα ο καθρεφτης σου παρα εγω!Παντα φιλικα(ομως)stukas!

  8. #53
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    NA SE PW ESENA PITSIRIKO,

    THA EISAI THN KYRIAKH STHN EKDROMH?


    GIATI AN THA EISAI


    SE THELW STO GROYPAKI-SYMMORIA MOY! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Θέλε! Τι νομιζεις οτι κανω παρεα με φλορου(μ)ς? Εγω ειμαι σαν τον ghost rider μονο που εγω τρεχω με 80 και οχι 300 και ειμαι λιγο πιο καταστροφικος και στουκας απο αυτον Παντως θα το σκεφτω να ερθω, απλα ειμαι σε διλημα να βαλω μπρος το space shuttle που εχω στο γκαραζ η να παρω το πυρηνικο υποβρυχιο που κρυβω στην κωλότσεπη? Βλεπεις εμεις οι κρητικοι εχουμε διληματα και γιαυτο συνηθως δεν κανουμε τιποτα γιατι ειμαστε αναποφασιστοι.

    Και οι υπολοιποι μην γελατε αν δεν σας αρεσει αφου δεν ειναι αστειο. οποις θελει να ερθει εδω στην Ελουντα να δει και αυτος τι εστι rezeguet!

  9. #54
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    Θέλε! Τι νομιζεις οτι κανω παρεα με φλορου(μ)ς? Εγω ειμαι σαν τον ghost rider μονο που εγω τρεχω με 80 και οχι 300 και ειμαι λιγο πιο καταστροφικος και στουκας απο αυτον Παντως θα το σκεφτω να ερθω, απλα ειμαι σε διλημα να βαλω μπρος το space shuttle που εχω στο γκαραζ η να παρω το πυρηνικο υποβρυχιο που κρυβω στην κωλότσεπη? Βλεπεις εμεις οι κρητικοι εχουμε διληματα και γιαυτο συνηθως δεν κανουμε τιποτα γιατι ειμαστε αναποφασιστοι.

    Και οι υπολοιποι μην γελατε αν δεν σας αρεσει αφου δεν ειναι αστειο. οποις θελει να ερθει εδω στην Ελουντα να δει και αυτος τι εστι rezeguet!

    AAAAA


    sth krhth eisai?


    kai paraligo na pistepsw ta parapanw logia sou!


    kala tote eleytheros, mporeis na synexiseis na kaneis to fantasma sthn elounta!

  10. #55
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    οχι ρε εδω δεν κανω καταστροφες γιατι ειμαι φημισμενος μηχανοβιος εδω και με ξερουν ολοι οι μπατσοι οποτε δεν με παιρνει... Οταν ανεβαινω στην Αθηνα γινονται αυτα, οποτε αμα δεις κανα τρελο κρητικο μαυροφορεμενο με cbf με χουφτες τοτε να ξερεις οτι πρεπει να κλεισεις τα καθρεφτακια σου!

  11. #56
    Γυρολόγος-Λασπολόγος! Το avatar του/της adam_tsouk
    Εγγραφή
    03/10/2003
    Μηνύματα
    5.430
    Άντε να μην αρχισω πάλι γιατί θα μου βγει το όνομα στο τέλος (ενώ τώρα έχω μόνο τη χάρη! )
    kawasaki street warriors


    "δεν είναι η πτώση είναι η σύγκρουση..."
    One more dies one more lives
    One baby cries one mother grieves
    For all the sins you will commit
    You'll beg forgiveness and none I'll give

    Δεν θα πεθάνουμε ποτέ κουφάλα νεκροθάφτη!!!


  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    οχι ρε εδω δεν κανω καταστροφες γιατι ειμαι φημισμενος μηχανοβιος εδω και με ξερουν ολοι οι μπατσοι οποτε δεν με παιρνει... Οταν ανεβαινω στην Αθηνα γινονται αυτα, οποτε αμα δεις κανα τρελο κρητικο μαυροφορεμενο με cbf με χουφτες τοτε να ξερεις οτι πρεπει να κλεισεις τα καθρεφτακια σου!

    xaxaxxa ma egw nten ekw katreftakia karntia mou!!!




    aa kai pou sai, otan katebaineis athina ase tis liles (opou l bale p)

    giati edw(athina) den prosexei kaneis , kai an den exeis mathei zhsei gia kairo , kai de diabazeis tis malakies tou kathenos sto dromo eisai epifobovos .


    sto lew sobara kai xwris parejhghsh



  13. #58
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    καλα κλεισε εσυ τους καθρεφτες σου και μην ανυσηχεις.. Αφου οδηγαω Χοντα!

  14. #59
    Ανήσυχο πνεύμα.... Το avatar του/της latris mixanis
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    4.051
    ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΟΔΗΓΟΙ ΜΗΧΑΝΩΝ ΠΕΡΝΟΥΝ ΜΕ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΑΠΟ Τ ΑΜΑΞΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΚΛΠ
    ΘΕΛΕΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΟΧΗ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΑΠΟ Τ ΑΜΑΞΙΑ. Ο ΑΛΛΟΣ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΑΝΤΑ ΜΑΝΟΥΒΡΑ(ΟΠΩΣ ΘΕΣ ΠΕΣ ΤΟ) ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΤΗΝ ΚΑΡΦΩΣΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ,ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΡΓΑ ΚΛΠ . ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΝΑ ΜΟΥ ΧΤΥΠΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΑΘΡΕΦΤΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΖΗΤΗΣΕ ΣΥΓΝΩΜΗ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΣΤΑ ΤΕΤΟΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΓΥΡΙΣΑΝ....ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΦΤΕΓΑ ΕΓΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΙΑΞΩ ;;;
    ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΚΑΝΩ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠ ΤΟ ΠΛΑΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ.

    ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΑΠ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ

    Τρελοκοτσιδού..!!!!

  15. #60
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Περιμένω παραλαβή.Του καθρέφτη θα γίνει.Δεν θα μας φάτε τις μανέτες εσεις.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kaurefthw.jpg 
Προβολές:	128 
Μέγεθος:	55,4 KB 
ID:	322466

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μανέτα φρένου.
    από hristos13gr στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2008, 13:09
  2. ΜΑΝΕΤΑ ΦΡΕΝΟΥ ΧΤ660
    από postman στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2007, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF