Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 86

Θέμα: Μανέτα φρένου vs Καθρέπτης αυτοκινήτου

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panoskl
    Εγγραφή
    06/04/2008
    Μηνύματα
    245
    Αν και έχω προφανώς διανοητικό πρόβλημα σύμφωνα με την "διάγνωση" ενός ειδικού κάποια post πιό πίσω (#9), δεν βλέπω κανένα πόλεμο και κανένα εχθρό γύρω μου.

    Η λογική μου είναι απλή. Μ@λ@κίες και ζημιές θα γίνονται πάντα. Ζητάς συγγνώμη και πληρώνεις τη ζημιά.

    Η λεγόμενη "διείσδυση" είναι παράνομη και οποίος την κάνει (κι εγώ μέσα) ας την κάνει προσεκτικά και αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του.

    Όποιος πιστεύει δε ότι ο άσχετος οδηγός θα γίνει καλύτερος αν του σπάσεις επίτηδες τον καθρέφτη, να βάλει το μυαλό του σε λειτουργία. Ο άσχετος οδηγός ΔΕΝ πρόκειται να συνδέσει τον σπασμένο καθρέπτη με την συγκεκριμένη βλακεία που μπορεί να έκανε γιατί απλά ΔΕΝ ξέρει καν ότι έκανε βλακεία. Αυτό τον κάνει άσχετο.

    Θα πάει σπίτι του και θα πει: "Εκεί που πήγαινα όμορφα και ωραία χωρίς να ενοχλώ κανένα, μου έσπασε τον καθρέφτη ένας αλήτης κομπλεξικός μηχανόβιος γιατί ζήλεψε την αυτοκινητάρα μου. Από εδώ και πέρα θα ρίχνω κι εγώ όποιο μηχανάκι πετύχω."
    I will take the mountains!

  2. #62
    τετρακυλινδρο μελος Το avatar του/της yiannis172
    Εγγραφή
    13/07/2008
    Μηνύματα
    730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panoskl Προβολή μηνύματος
    Αν και έχω προφανώς διανοητικό πρόβλημα σύμφωνα με την "διάγνωση" ενός ειδικού κάποια post πιό πίσω (#9), δεν βλέπω κανένα πόλεμο και κανένα εχθρό γύρω μου.

    Η λογική μου είναι απλή. Μ@λ@κίες και ζημιές θα γίνονται πάντα. Ζητάς συγγνώμη και πληρώνεις τη ζημιά.

    Η λεγόμενη "διείσδυση" είναι παράνομη και οποίος την κάνει (κι εγώ μέσα) ας την κάνει προσεκτικά και αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του.

    Όποιος πιστεύει δε ότι ο άσχετος οδηγός θα γίνει καλύτερος αν του σπάσεις επίτηδες τον καθρέφτη, να βάλει το μυαλό του σε λειτουργία. Ο άσχετος οδηγός ΔΕΝ πρόκειται να συνδέσει τον σπασμένο καθρέπτη με την συγκεκριμένη βλακεία που μπορεί να έκανε γιατί απλά ΔΕΝ ξέρει καν ότι έκανε βλακεία. Αυτό τον κάνει άσχετο.

    Θα πάει σπίτι του και θα πει: "Εκεί που πήγαινα όμορφα και ωραία χωρίς να ενοχλώ κανένα, μου έσπασε τον καθρέφτη ένας αλήτης κομπλεξικός μηχανόβιος γιατί ζήλεψε την αυτοκινητάρα μου. Από εδώ και πέρα θα ρίχνω κι εγώ όποιο μηχανάκι πετύχω."
    Σωστοτατος...αν και πιστευω πως πολλοι το αγνοουν.

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Η διήθηση είναι παράνομη.

    Η διείσδυση επιτρέπεται (ακόμα).

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Η διήθηση είναι παράνομη.

    Η διείσδυση επιτρέπεται (ακόμα).
    Ναι αλλά βλέπεις την παντόφλα, έτσι, όποιος την κάνει να την κάνει με προσοχή και αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του, οι μ@λ@κιες πλερώνονται...

    Επί του θέματος, σαφώς και είναι σφάλμα το χτυπάω και φεύγω, όσο σφάλμα το να σε χτυπήσουν και να φύγουν.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panoskl
    Εγγραφή
    06/04/2008
    Μηνύματα
    245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lykourgi Προβολή μηνύματος
    Η διήθηση είναι παράνομη.

    Η διείσδυση επιτρέπεται (ακόμα).




    Χα Χα Χα! Σωστός. Την πάτησα!
    I will take the mountains!

  6. #66
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    04/03/2012
    Μηνύματα
    1.852
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Ναι αλλά βλέπεις την παντόφλα, έτσι, όποιος την κάνει να την κάνει με προσοχή και αναλαμβάνοντας τις ευθύνες του, οι μ@λ@κιες πλερώνονται...

    Επί του θέματος, σαφώς και είναι σφάλμα το χτυπάω και φεύγω, όσο σφάλμα το να σε χτυπήσουν και να φύγουν.
    Ακριβώς έτσι.

    Τώρα, επί του θέματος, είχαν γραφτεί μεγάλες χοντράδες πίσω στο 2005. Ελπίζω να έχουν αλλάξει κάποια μυαλά από τότε.

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994

  8. #68
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Η διηθηση ειναι παρανομη;;; Για ξανατσεκαρετε τον ΚΟΚ.
    Αυτο, κατα 90%, εχει αλλαξει τα τελευταια χρονια και θεωρειται νομιμη πλεον νομιζω.
    Ας μας διαφωτισει καποιος για σιγουρα.
    MADE IN JAPAN 日本製

  9. #69
    den ine nomimi i dioi8isi otan te8i nomiko 8ema an dimiourgi8i provlima tote fteei o dioi8imenos...lol
    apla o nomos kani ta strava matia giati an mpoun ke ta mixanakia piso apo ta aftokinita ektos pou 8a pesoun i polisis tous 8a ginoun kati oures xiliometron apiron..

    ala oute asfalistikes se kaliptoun oute o nomos se dikeoni apla plironis tin zimia ke les ke efxaristo
    afrotwin
    egkegramenos apo 9/12/2003

  10. #70
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Ναι αν κανεις ζημια με δικη σου υπαιτιοτητα σαφως. Το θεμα ειναι αν ειναι νομιμη η διηθηση αυτη καθ'εαυτη ως πραξη.
    MADE IN JAPAN 日本製

  11. #71
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    30/12/2009
    Μηνύματα
    6.122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    Ναι αν κανεις ζημια με δικη σου υπαιτιοτητα σαφως. Το θεμα ειναι αν ειναι νομιμη η διηθηση αυτη καθ'εαυτη ως πραξη.
    ΔΕΝ είναι νόμιμη, οσο κι αν θα το θέλαμε....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #72
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    ΔΕΝ είναι νόμιμη, οσο κι αν θα το θέλαμε....
    Ότο είπε ο φίλος
    Όταν κάνουμε διηθηση αλλάζουμε πορεία και λωρίδα

  13. #73
    Μέλος Το avatar του/της chris4204
    Εγγραφή
    14/05/2013
    Μηνύματα
    75
    Επειδή έιχα εμπειρία με το θέμα στην οικογένεια να γράψω το συμβάν.
    Ελεεινός και ανεύθυνος μηχανόβιος (ελπίζω να μην ήταν από εδώ μέσα) πριν κάνα δυο χρόνια όντας σε διαδικασία διήθησης διέλυσε τον καθρέπτη του αυτοκινήτου συγγενικού μου προσώπου. Ατάραχος έφυγε απλά κοιτώντας για μια στιγμή.
    Έφαγε μήνυση στην οποία κατηγορήθηκε ακόμη και για πιθανή εγκατάλειψη και του πήγε το μαλλί 2500€.
    Οι λωρίδες στους δρόμους είναι ξεκάθαρες δεν υπάρχουν ειδικές λωρίδες για δίκυκλα ανάμεσα στα αυτοκίνητα. Και στην τελική αφού έκανες τη μαλακία να έχεις το θάρρος να σταματήσεις να ζητήσεις συγνώμη και να πληρώσεις τη ζημιά που έκανες.
    Πάω αργά γιατί βιάζομαι ....

  14. #74
    Left peg scraping. Το avatar του/της zannisvel
    Εγγραφή
    24/05/2013
    Μηνύματα
    2.045
    Και σιγα τη ζημια κιολας. Για αυτο το λογο πληρωνουμε τοσα λεφτα σε ασφαλειες. Μου εχει σπασει και μενα μηχανοβιος το κρυσταλο απο το καθρευτη. Σταματησε ζητησε συγνωμη , ρωτησε αν θελω να κανουμε δηλωση και φυγαμε.

  15. #75
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    δεν λεμε για τετοια περιπτωση γιαννη
    αλλα χτυπαω καταδρομικα και φευγω σαν να μην εγινε τιποτα

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μανέτα φρένου.
    από hristos13gr στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2008, 13:09
  2. ΜΑΝΕΤΑ ΦΡΕΝΟΥ ΧΤ660
    από postman στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2007, 16:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF