Σελίδα 10 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 150 από 429

Θέμα: Λάστιχα για το CBF-600

  1. #136
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Απλά να σημειώσω ότι η κορώνα τους είναι αρκετά "απότομη" (περισσότερο από τα άλλα της κατηγορίας) και αυτό μπορεί να μην αρέσει σε κάποιους, καθώς και ότι να μην περιμένες (από το πίσω) να σου βγάλει πάνω από 10000 χιλιόμετρα---πιθανώς ούτε τόσα.
    Νίκο... σε 3 χρόνια έχω κάνει μόλις 21500, μια χαρά είναι τα 10000

    Αφού τα Roadtech έχουν βγάλει 14000 και βγάζουν άλλα τόσα όπως δείχνουν όμως τα πρόλαβε η ξεραϊλα..

  2. #137
    βάλε τα, ακούγονται τα καλύτερα για το BT16

    τιμή όμως? έχω βρει αγγλικό μαγαζί που δίνει το ζευγάρι 185 λίρες!!!!

  3. #138
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Έχω τα ΒΤ016 3 μήνες .
    Εντυπώσεις :Νομίζω οτι έχω άλλη μηχανή .Θέλει όμως τον χρόνο του να ζεσταθεί ,όπως όμως συμβαίνει με όλα τα λάστιχα (εντάξει ας κάνω 2 γύρους παραπάνω να τα έχω έτοιμα για την superpole )
    Για την διάρκεια δεν μπορώ να ξέρω ακόμα ,αλλά είναι πολύ σχετικό με την χρήση που κάνεις

    edit: Μην πω πόσο τα έβαλα (με ένα ζευγάρι γωνιακές βαλβίδες) γιατί

  4. #139
    Μόλις μιλήσαμε στο τηλέφωνο, 320 μου είπε τα Michelin και 330 τα Bridgestone. Ενημερωτικά ρώτησα και για τα Metzeler Ζ6 interact και μου τα βάζει με 360. Μια χαρά μου ακούγονται οι τιμές, μάλλον στα 016 θα πάω αλλά μέχρι το μεσημέρι μπορεί ν'αλλάξω χίλιες γνώμες πάλι..

    Ευχαριστώ πολύ παιδιά !

  5. #140
    Αύριο


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	bridgestone%20bt016%202.jpg 
Προβολές:	585 
Μέγεθος:	18,8 KB 
ID:	163692

  6. #141
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    23

    τι λαστιχο;

    παιδια αυριο θα βαλω το μετζελερ μ3!!!!το αποφασισα επιτελους!!!!περιμενετε εξελιξεις!!!!!
    kawasaki z 750 2006


    George

  7. #142
    καλη επιλογη φιλε μου ειναι το m3 τοεχδω δοκιμασει και εγω και βγαζει και χλμ.
    σας εχω ολους εσας τους παγκοσμοιους καφετερειακιδες και της ευθειακιδες,αιντε μαθετε να μπαινετε σε καμια στροφη και τα λεμε μετα.

  8. #143
    Tην τύχη μου μέσα... τα λάστιχα υπέροχα.. τώρα δεν μου φτάνει η μηχανή....




  9. #144
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Με γειές καλοφάγωτα και καλόστριφτα

    Πες εντυπώσεις ντε ,είχαμε ή όχι δίκιο ;

  10. #145
    Αρχικά δημιουργήθηκε από honda kos
    Με γειές καλοφάγωτα και καλόστριφτα
    Πες εντυπώσεις ντε ,είχαμε ή όχι δίκιο ;
    Δεν έγραψα επίτηδες μιας και βρίσκομαι στη φάση που περάσανε όλοι όσοι αλλάξανε τα τουριστάδικα με κάτι πιο σπορ, άμα γράψω θα πάνε όλοι για Bridgestone

    Mια βόλτα έκανα μετά την τοποθέτηση, Χανιά Ρέθυμνο κι'αντίστροφα, περίπου 120 χιλιόμετρα δηλαδή. Παρόλο που ήταν τα πρώτα τους χιλιόμετρα που -υποτίθεται ότι - πρέπει να γίνονται προσεκτικά, η αίσθηση που μου έδωσαν είναι ότι το μηχανάκι είναι λίγο γι'αυτά τα λάστιχα..

    Πραγματικά μου άφησαν τις καλύτερες εντυπώσεις τις πρώτες αυτές στιγμές, μακάρι να είναι έτσι μέχρι το τέλος της ζωής τους κάτι που πιστεύω ότι θα ισχύει, έχω ανάγκη από άλογα τώρα γμτ.....

    Μόλις συμπληρωθούν αρκετά θα γράψω περισσότερα, μέχρι στιγμής είχατε πόλυτο δίκιο πάντως και σας υπέρευχαριστώ !



  11. #146
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    23

    τι λαστιχο;

    παιδια εβαλα το μετζελερ μ3 τελικα και εχω να πω τα καλυτερα μεχρι στιγμης,οχι επιδει το εβαλα εγω αν ηταν κατι στραβο η υπαρξει στην πορεια κατι σταβο (χτυπα ξυλο) θα το πω γιατι δεν παιζουμε με την ασφαλεια μας....λοιπον εχω κανει 670κμ μεχρι τωρα και το λαστιχο αποδιδει παρα πολυ καλα ζεστενει γρηγορα σχετικα και μπαινω με πολυ ασφαλεια στις στροφες η μπροστα ροδα συμπεριφερεται αψογα κυριως στην εξοδο απο την στροφη ειναι λες και με παει μονη της η μηχανη...τωρα για διαρκεια θα διξει αν και πολυ φιλοι του φορουμ λενε οτι εχουν και διαρκεια......επισεις το φρεναρισμα βελτιωθηκε κατα 80% και υποψιν σε γλυστερες ασφαλτους....βεβαια φορουσα τα μισελεν πιλοτ ροαντ :......
    ελπιζω να βοηθησα καποιους που ψαχνουν οπως εψαχνα και εγω πριν 10 μερες...............

    μετζελερ μ3 λοιπον
    kawasaki z 750 2006


    George

  12. #147
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2008
    Μηνύματα
    23

    μετζελερ μ3

    παιδια εβαλα το μετζελερ μ3 τελικα και εχω να πω τα καλυτερα μεχρι στιγμης,οχι επιδει το εβαλα εγω αν ηταν κατι στραβο η υπαρξει στην πορεια κατι σταβο (χτυπα ξυλο) θα το πω γιατι δεν παιζουμε με την ασφαλεια μας....λοιπον εχω κανει 670κμ μεχρι τωρα και το λαστιχο αποδιδει παρα πολυ καλα ζεστενει γρηγορα σχετικα και μπαινω με πολυ ασφαλεια στις στροφες η μπροστα ροδα συμπεριφερεται αψογα κυριως στην εξοδο απο την στροφη ειναι λες και με παει μονη της η μηχανη...τωρα για διαρκεια θα διξει αν και πολυ φιλοι του φορουμ λενε οτι εχουν και διαρκεια......επισεις το φρεναρισμα βελτιωθηκε κατα 80% και υποψιν σε γλυστερες ασφαλτους....βεβαια φορουσα τα μισελεν πιλοτ ροαντ :......
    ελπιζω να βοηθησα καποιους που ψαχνουν οπως εψαχνα και εγω πριν 10 μερες...............

    μετζελερ μ3 λοιπον
    kawasaki z 750 2006


    George

  13. #148
    Εχθές έβαλα τα strada και σε λίγο καιρό θα έχω και μια ''γνώμη''.

  14. #149
    Άλλαξα μαζί και λάδια.Απο motul σε castrol τεράστια η διαφορά,τελείως αθόρυβα!!!

  15. #150
    Λοιπόν, ας πω και εγώ τη γνώμη μου.
    Όπως παρέλαβα το μηχανάκι, φόραγε Michelin Pilot Road τα οποία και κράτησα για 19,000 χιλιόμετρα!!!
    Επόμενη επιλογή και τοποθέτηση ήταν τα MIchelin Pilot Power. Παπάδες κάνανε τα power,
    (αλλά επειδή κάποιος δεν με πολυσυμπαθούσε μου έβαλε 3 πρόκες στο πίσω λάστιχο!!!)
    Τώρα φοράει η καλή μου τα Bridgestone Battlax BT014, πολύ καλό λάστιχο, αργεί λίγο να ζεσταθεί,
    αλλά μόλις ζεσταθεί είναι απλά απίστευτο!!! Μοναδικό μειονέκτημα που έχει είναι η πολύ μικρή διάρκεια ζωής, Τώρα έχουν σχεδόν 9,000 χλμ και θέλουν αλλαγή...
    Επόμενη επιλογή και τοποθέτηση -σε λίγες μέρες- θα είναι τα Michelin Pilot Road 2!
    Έχουν και διπλή γόμα (πιο σκληρό στη μέση, πιο μαλακό στις άκρες) καλή διάρκεια ζωής -λένε μερικοί για 15,000χλμ- και ότι είναι βεντούζα σε στεγνό και σε βρεγμένο!!! Επιπλέον είναι λάστιχο που είναι και πιο κοντά στον πραγματικό χαρακτήρα του CBF, άρα κατά τη γνώμη μου είναι ιδανικό για αυτό το μηχανάκι... Σε λίγες ημέρες θα σας πώ πιο συγκεκριμένα...
    Αναμείνατε...
    http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=35091

Σελίδα 10 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910111213141520 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Service 6000χλμ για το CBF-600;
    από yiannis600 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2011, 15:48
  2. Καθρέπτες για το CBF-600S
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2009, 08:21
  3. Ψάχνω άνετη σέλα για το cbf 600 s
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2007, 11:42
  4. Απορίες για το CBF-600S
    από javaneze στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 14:02
  5. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 09:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF