Σελίδα 14 από 29 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314151617181924 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 210 από 429

Θέμα: Λάστιχα για το CBF-600

  1. #196
    Όχι και τόσο νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/05/2009
    Μηνύματα
    21
    Καλησπέρα σε όλους
    Θα ήθελα να βάλω τα Pilot Road 3. Σε μια έρευνα που έκανα βρήκα μόνο από Ταϊλάνδη
    Υπάρχει κάποιος που έχει βρεί κάτι άλλο (Ισπανία ή Γαλλία)?
    CBF 600 SA

  2. #197
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της timman
    Εγγραφή
    16/06/2010
    Μηνύματα
    183
    Καλησπέρα. Μάλλον έφτασε η ώρα για την πρώτη αλλαγή των ελαστικών. Από την αρχή είχα τα bt21. έχω κάνει 16000χλμ περίπου. Εμφανισιακά δείχνουν να έχουν πολύ ψωμί ακόμα, αν και το εμπρός έχει αρκετά γδαρσίματα. Με τα λάστιχα αυτά δεν έμεινα ποτέ αρκετά ικανοποιημένος. Αργούσαν πολύ να ζεσταθούν, αλλά και στις στροφές δεν μου έδιναν καθόλου εμπιστοσύνη. Ίσως να φταίει και η σχετικά μικρή εμπειρία μου. Αυτό που με ενδιαφέρει κρατάει την απόδοση για αρκετά χιλιόμετρα. Προσανατολίζομαι λοιπόν στα bt23. Απ ότι διαβάζω στο net είναι αρκετά βελτιωμένα σε σχέση με τα bt21. διαρκούν σε χρόνο αλλά και ζεσταίνονται πιο γρήγορα. Και έχουν λίγο πιο γρήγορη κορώνα. Τα έχει βάλει κανείς να μας πεί?

  3. #198
    Φώτησε μας Θεέ Απόλλωνα!! Το avatar του/της CBF - HRC
    Εγγραφή
    27/11/2007
    Μηνύματα
    86
    Καλησπέρα. Έχω εδώ και 2 χρόνια + τα Pirelli Rosso Corsa, είμαι υπέρ ευχαριστημένος, έχω κάνει 11.000 χλμ περίπου, αλλα λόγω κρίσης και αφού κόπηκαν τα ταξίδια και πολλές βόλτες, δεν πρόλαβα να τα ευχαριστηθώ. σκέφτομαι για επόμενα να βάλω τα Continental ContiSportAttack 2. έχει κάποιος εμπειρία ή γνώση γενικά για αυτά τα ελαστικα? διαφορετικά θα ξαναβάλω τα ίδια που φοράω. η αλλαγή θα γίνει απο 15 σεπτεμβρίου και μετα, να φυγουν οι ζέστες πρώτα. ευχαριστώ
    CBF 600S - HRC

  4. #199
    Εδώ και 2 μήνες αποχαιρέτισα τα BT-21 και χρησιμοποιώ Pilot Road 3
    Άλλαξε τελείως η συμπεριφορά της μοτοσικλέτας.
    Δεν έχω κραδασμούς από ανάρτηση ,άλλη αίσθηση από τιμόνι.
    Καταπληκτικό ελαστικό και μάλιστα τώρα με τις βροχές οδηγώ λες και είναι στεγνός ο δρόμος .
    Τοποθετημένα 300ευρω.

  5. #200
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/05/2012
    Μηνύματα
    4
    Καλησπερα
    χρονια πολλα

    εχει καποιος βαλει σε cbf 600 τα λαστιχακια metzeler rennsport ???

    καλη χρονια και καλα χλμ.,.,.,.

  6. #201
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    (Pilot Road, 190Ευρώ με μεταφορικά)

    Ψάχνω για καλά και οικονομικά λάστιχα(να μην ξεπερνάνε κατά πολύ τα 200ευρώ) για την CBF600 που έχω. Βρήκα αυτά:

    http://www.mandp.co.uk/productinfo.a...r3url=Michelin

    Με μεταφορικά στην Ελλάδα έρχονται στα 190 ευρώ πάνω κάτω(τιμή τελειωμένη). Έχετε κάποια άλλη καλύτερη πρόταση; Με ενδιαφέρη να έχουν αντοχή στον χρόνο, οδική συμπεριφορά, καλή και τιμή φυσικά στον καλύτερο δυνατό allround συνδιασμό.

    Φιλικά,
    A
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 20/02/2013 στις 11:36.

  7. #202
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    (Pilot Road, 190Ευρώ με μεταφορικά)

    Ψάχνω για καλά και οικονομικά λάστιχα(να μην ξεπερνάνε κατά πολύ τα 200ευρώ) για την CBF600 που έχω. Βρήκα αυτά:

    http://www.mandp.co.uk/productinfo.a...r3url=Michelin

    Με μεταφορικά στην Ελλάδα έρχονται στα 190 ευρώ πάνω κάτω(τιμή τελειωμένη). Έχετε κάποια άλλη καλύτερη πρόταση; Με ενδιαφέρη να έχουν αντοχή στον χρόνο, οδική συμπεριφορά, καλή και τιμή φυσικά στον καλύτερο δυνατό allround συνδιασμό.

    Φιλικά,
    A
    Eχεις κανει λαθος. Θα σου ερθουν 220 Ευρω με τα μεταφορικά.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  8. #203
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    (Pilot Road, 190Ευρώ με μεταφορικά)

    Ψάχνω για καλά και οικονομικά λάστιχα(να μην ξεπερνάνε κατά πολύ τα 200ευρώ) για την CBF600 που έχω. Βρήκα αυτά:

    http://www.mandp.co.uk/productinfo.a...r3url=Michelin

    Με μεταφορικά στην Ελλάδα έρχονται στα 190 ευρώ πάνω κάτω(τιμή τελειωμένη). Έχετε κάποια άλλη καλύτερη πρόταση; Με ενδιαφέρη να έχουν αντοχή στον χρόνο, οδική συμπεριφορά, καλή και τιμή φυσικά στον καλύτερο δυνατό allround συνδιασμό.

    Φιλικά,
    A
    To συγκεκριμένο λάστιχο της Michelin είναι πολύ παλιό μοντέλο και συμπεριφέρεται απαράδεκτα στη δική μας άσφαλτο. Βεβαιώσου για τις ημερομηνίες παραγωγής πριν τα πάρεις ή πήγαινε σε Pilot Road 3 αν σε παίρνει, που είναι 2 γενιές μπροστά τουλάχιστον και είναι η μέρα με τη νύχτα.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  9. #204
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418

    Τι λες για αυτά;

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    To συγκεκριμένο λάστιχο της Michelin είναι πολύ παλιό μοντέλο και συμπεριφέρεται απαράδεκτα στη δική μας άσφαλτο. Βεβαιώσου για τις ημερομηνίες παραγωγής πριν τα πάρεις ή πήγαινε σε Pilot Road 3 αν σε παίρνει, που είναι 2 γενιές μπροστά τουλάχιστον και είναι η μέρα με τη νύχτα.
    Με παίρνει αλλά γιατί να τα σκάσω όταν μπορώ να κάνω την δουλειά μου φθηνά; Μεταξύ τον παρακάτω αξίζει κανένα για την Ελλάδα;

    Metzeler,Roadtec Z6
    http://www.mandp.co.uk/productinfo/9...ffers/Metzeler

    Pirelli Diablo Strada
    http://www.mandp.co.uk/productinfo/9...Offers/Pirelli

    Είναι στην ίδια τιμή πάνω κάτω. Ποιά η γνώμη σου;

  10. #205
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Roadtec Z6
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  11. #206
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Eχεις κανει λαθος. Θα σου ερθουν 220 Ευρω με τα μεταφορικά.
    Βασικά κοστίζει με μεταφορικά λιγότερο από 190 ευρώ για να ακριβολογούμε

    142.99pounds(timi elastikon)+20pounds(μεταφορικά)=162.99pounds----Μετατροπή σε ευρώ(Ισοτιμία Σήμερα: 1 GBP = 1.14417 EUR, 1 EUR = 0.873589 GBP)----->186.489 EUR(http://www.xe.com/ucc/convert/?Amoun...rom=GBP&To=EUR)

    Δεν βλέπω κανένα λάθος στον υπολογισμό μου. Τι υπολογισμό έκανες εσύ και τα βγάζεις 220Ευρώ;
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 20/02/2013 στις 14:04.

  12. #207
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Roadtec Z6
    Αυτό το λάστιχο συμπεριφέρεται σωστά δηλαδή στους Ελληνικούς δρόμους; Που βασίζεις το προηγούμενο σου σχόλιο; Διαβάζω στο net πως είναι πολύ καλά. Και για εκείνα της Pirelli τι έχεις να πεις;

    Και αν η ημερομηνία παραγωγής στο Pilot Road είναι φρέσκια (που θα είναι, είμαι βέβαιως) τι θα αλλάξει; Αν έχει κακές προδιαγραφές τι πειράζει αν είναι φρέσκο ή σχετικά παλιό; Οι προδιαγραφές σε έναν κωδικό θεωρώ πως δεν αλλάζουν. Αν αλλάξουν αλλάζει και ο κωδικός.
    Τελευταία τροποποίηση από anixneyths; 20/02/2013 στις 14:13.

  13. #208
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    Αυτό το λάστιχο συμπεριφέρεται σωστά δηλαδή στους Ελληνικούς δρόμους; Που βασίζεις το προηγούμενο σου σχόλιο; Διαβάζω στο net πως είναι πολύ καλά. Και για εκείνα της Pirelli τι έχεις να πεις;

    Και αν η ημερομηνία παραγωγής στο Pilot Road είναι φρέσκια (που θα είναι, είμαι βέβαιως) τι θα αλλάξει; Αν έχει κακές προδιαγραφές τι πειράζει αν είναι φρέσκο ή σχετικά παλιό; Οι προδιαγραφές σε έναν κωδικό θεωρώ πως δεν αλλάζουν. Αν αλλάξουν αλλάζει και ο κωδικός.
    Βασίζομαι στην εμπειρία μου κατ αρχήν δοκιμάζοντας στο δικό μου ή σε βόλτες με δανεικά μηχανάκια
    Σίγουρα το Ζ6 interact θα είναι πολύ καλύτερο από ένα λάστιχο 8ετίας!

    Το Diablo (angel) το έχω δει σε DORSO γνωστού που το πήρα για κάποιες βόλτες. Απαράδεκτο -για Αθήνα πάντα- γλίστραγε παντού και δε ζεστενόταν ποτέ. To ROSSO II καμία σχέση-το είχα το καλοκαίρι στα 3 πρώτα χλμ είχε ήδη ζεσταθεί και έκανα ότι ήθελα. Για τα strada δεν ξερω. Το ROAD III το χρησιμοποιώ στο δικό μου Ληστή που είναι ίδια κατηγορία με το δικό σου και έχω μείνει ευχαριστημένος από το κράτημα του στους κ@λόδρομους του ψυχικού και τους γύρω γλιστερούς περιφεριακούς. Αξιοπρέπεστατο κράτημα χωρίς να με πουλάει παρόλο που δε προλαβαίνει να ζεσταθεί σωστά με τα τρία χλμ που απέχει η δουλειά μου. Κανένα από αυτά τα λάστιχα δεν έχει "κακές προδιαγραφές". Όλα έχουν σίγουρα πάρει κάποια έγκριση για να βγουν στο δρόμο. Αλλά το 1ο που έβαλες είναι παμπάλαιας τεχνολογίας από το 04-05 -παίζει και να μην παράγεται καν δεν το ξέρω σίγουρα αυτό- όποιον ξέρω να το είχε το καταριέται όπως και το ΒΤ-020 (το είχα και αυτό) της Bridgestone. Έχουν γίνει άλματα στην εξέλιξη ελαστικών από τότε. Αν θες χλμ σε εθνικές πας σε Diablo Angel - BT 021-023. Για μεσα στην πόλη το ROADIII έχει το καλύτερο κράτημα σύμφωνα με όσα τουριστικά έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Δικό σου το μαρούλι στην τελική, εσύ αποφασίζεις
    Τελευταία τροποποίηση από Ichigo; 20/02/2013 στις 14:56.
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  14. #209
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    418

    Wink

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Βασίζομαι στην εμπειρία μου κατ αρχήν δοκιμάζοντας στο δικό μου ή σε βόλτες με δανεικά μηχανάκια
    Σίγουρα το Ζ6 θα είναι πολύ καλύτερο από ένα λάστιχο 8ετίας!

    Το Diablo (angel) το έχω δει σε DORSO γνωστού που το πήρα για κάποιες βόλτες. Απαράδεκτο -για Αθήνα πάντα- γλίστραγε παντού και δε ζεστενόταν ποτέ. To ROSSO II καμία σχέση-το είχα το καλοκαίρι στα 3 πρώτα χλμ είχε ήδη ζεσταθεί και έκανα ότι ήθελα. Το ROAD III το χρησιμοποιώ στο δικό μου Ληστή που είναι ίδια κατηγορία με το δικό σου και έχω μείνει ευχαριστημένος από το κράτημα του στους κ@λόδρομους του ψυχικού και τους γύρω γλιστερούς περιφεριακούς. Αξιοπρέπεστατο κράτημα χωρίς να με πουλάει παρόλο που δε ζεστένεται με τα τρία χλμ που απέχει η δουλειά μου. Κανένα από αυτά τα λάστιχα δεν έχει "κακές προδιαγραφές". Όλα έχουν σίγουρα πάρει κάποια έγκριση για να βγουν στο δρόμο. Αλλά το 1ο που έβαλες είναι παμπάλαιας τεχνολογίας από το 04-05 -παίζει και να μην παράγεται καν δεν το ξέρω σίγουρα αυτό- όποιον ξέρω να το είχε το καταριέται όπως και το ΒΤ-020 της Bridgestone. Έχουν γίνει άλματα στην εξέλιξη ελαστικών από τότε. Αν θες χλμ σε εθνικές πας σε Diablo Angel - BT 021-023. Για μεσα στην πόλη το ROADIII έχει το καλύτερο κράτημα σύμφωνα με όσα τουριστικά έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Δικό σου το μαρούλι στην τελική, εσύ αποφασίζεις
    Μεταξύ μας, το θεωρώ περισσότερο καρπούζι παρά μαρούλι, .

    Δεν έχεις άδικο για το Pilot. Το θυμάμαι να κυκλοφορεί από το 2005 και ήταν ένα ουδέτερο λάστιχο (το φορούσα). Επίσης φόρεσα και το Ζ6 και μου έβγαλε πάρα πολλά χιλιόμετρα (αν και αυτό είναι παλιό λάστιχο επίσης, έχει αντικατασταθεί από το Ζ8). Σχετικά τώρα με το Diablo, το έχω φορέσει και αυτό...Χλυαρά πράγματα θα έλεγα και δεν βγάζει πολλά χιλιόμετρα. Μάλλον θα επιστρέψω στα Metzeler Z6.

    Τα pilot road 3 είναι όντως πολύ καλά ενδεχομένως αλλά μόνο η αγορά τους κοστίζει γύρω στα 300 ευρώ. Δεν θέλω να κάνω την κατάθεση. Ευχαριστώ.

  15. #210
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anixneyths Προβολή μηνύματος
    Βασικά κοστίζει με μεταφορικά λιγότερο από 190 ευρώ για να ακριβολογούμε

    142.99pounds(timi elastikon)+20pounds(μεταφορικά)=162.99pounds----Μετατροπή σε ευρώ(Ισοτιμία Σήμερα: 1 GBP = 1.14417 EUR, 1 EUR = 0.873589 GBP)----->186.489 EUR(http://www.xe.com/ucc/convert/?Amoun...rom=GBP&To=EUR)

    Δεν βλέπω κανένα λάθος στον υπολογισμό μου. Τι υπολογισμό έκανες εσύ και τα βγάζεις 220Ευρώ;
    Eκανα τον υπολογισμό που θα κάνει και το online shop οταν παραγγείλεις.
    Το GBP/Εuro δεν θα υπολογιστεί όπως το έκανες.
    Εχω παρει λάστιχα πολλές φορές από το MandP και για μενα και για φίλους αλλά οχι πια.
    Την τελευταία φορά μαλιστα εγινε φασαρία. Μεχρι πριν εναμιση χρόνο εστελναν μεχρι και 5 λαστιχα με 20 GBP, μετα εγινε 20GBP ανα ζεύγος χωρίς να αναφέρεται πουθενα η αλλαγή.
    Την τελευταία φορά μαλιστα μου χρέωσαν και ανταλλακτικό που δεν το είχαν στείλει γιατί δεν το είχαν στοκ... τελικα μου επέστρεψαν τα χρήματα.
    Επίσης παίζει και το αλλο σενάριο.
    Παραγγέλνεις πχ τα Pilot Road, και πληρώνεις με κάρτα. Ομως δεν τα εχουν. Οχι μονο δεν τα εχουν ετοιμοπαράδοτα, αλλά δεν πρόκειται να τα φέρουν ξανα. Μπαίνεις σε μια διαδικασία να παρεις τα λεφτα πίσω η να παραγγείλεις αλλο λάστιχο.
    Επιλέγεις αλλο λάστιχο και τελικά δεν το εχουν ούτε αυτό...... εκει τι τους λες?

    Αυτα που αναφέρω έγιναν περσι, ειχα παραγγείλει Diablo Corsa που τα ειχαν τότε σε προσφορά....

    Παλια τους συνιστούσα ανεπιφύλακτα, πλέον τους μαυρίζω επίσης ανεπιφύλακτα.
    Ψωνιζα απ αυτούς από το 91 προ εποχής internet, με καταλόγους!

    Επίσης να ξερεις οτι MandP και Buster's ειναι το ίδιο μαγαζί.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

Παρόμοια θέματα

  1. Service 6000χλμ για το CBF-600;
    από yiannis600 στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2011, 15:48
  2. Καθρέπτες για το CBF-600S
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2009, 08:21
  3. Ψάχνω άνετη σέλα για το cbf 600 s
    από opera στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2007, 11:42
  4. Απορίες για το CBF-600S
    από javaneze στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2005, 14:02
  5. Απόψεις για το CBF-600S
    από axrs στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2005, 09:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF